Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
60
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 17:21

Witam,

Niedawno we współpracy z Rogerem Verem i Michalem Fosterem, ukończyłem właśnie tłumaczenie całego serwisu Local.Bitcoin.com (razem z podstronami) na język Polski.

Ponadto:
- Całe tłumaczenie od 0 do 100% zostało wykonane przeze mnie
- Język polski to obecnie JEDYNY język na jaki serwis Local.Bitcoin został przetłumaczony w 100% (więc jest to spore wyróżnienie dla naszego kraju)

W związku z powyższym ogłaszam

PROMOCYJĘ-ROZDAWNICTWO!

Płacę Bitcoin Cash BCH wszystkim Polakom za znajdywanie błędów w tłumaczeniu serwisu. Cennik:
- 200+ PLN w BCH: Duży błąd, całkowicie niepoprawnie przetłumaczone zdanie lub nawet jeden wyraz, który psuje sens całego tłumaczenia
- 80 PLN w BCH: Poważny błąd ortograficzny (ółńźćżu, mała/duża litera etc.)
- 40 PLN w BCH: Drobny błąd ortograficzny (kropka, przecinek etc.)
- 25 PLN w BCH: Literówka klawiaturowa (kiedy widać, że błąd wynika z przeźlizgnięcia się palca na klawiaturze)
- 5-10 PLN w BCH: Nagrody pocieszenia, dla niektórych ludzi którzy znaleźli coś, co myśleli że jest błędem, a jednak nie jest bo tak ma być. Przyznawane wedle mojego widzimisia
EDIT:
- 50 PLN w BCH: Literówka inna niż błąd ortograficzny i literówka klawiaturowa - widzę, że takie też są

---------------------------------------

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział?
0. Bądź Polakiem
1. Zarejestruj konto w serwisie Local.bitcoin.com
2. Jeżeli z powodu jakiegoś błędu masz język ustawiony na Angielski lub inny, zmień na Polski
3. Zacznij go używać na tyle, aby znaleźć satysfakcjonującą Cię ilość błędów w tłumaczeniu.
4. Zrób zrzut ekranu błędu
5. Przed wrzuceniem przejrzyj przynajmniej pobieżnie ten temat wstecz aby upewnić się, że nikt jeszcze nie zgłosił
6. Zgłoszenia wykonuj jako posty w tym temacie

Ostrzegam że oferta jest limitowana, bo zwykle nie robię za dużo błędów i moje tłumaczenia są bardzo wysokiej jakości!
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 18:14 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 4 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 17:36

i sprzedawać Bitcoin Casha płacąć zdecydowanie mniejsze opłaty.



niekustodialność? :D
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 17:56 przez blink, łącznie zmieniany 4 razy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 17:38

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 17:36i sprzedawać Bitcoin Casha płacąć zdecydowanie mniejsze opłaty.


Zaliczone - literówka klawiaturowa (przytrzymany ALT): 25 PLN
blink pisze: piątek, 13 września 2019, 17:36Niekustodialność
- tak ma być - jest to neologizm. Daję ekstra 10 PLN za chęci, wymyśl lepszy wyraz jeżeli potrafisz.

Aby zgłoszenie było poprawne poproszę o zrzut ekranu.

PS.
Podaj adres BCH tutaj lub na PW (jeżeli lubisz prywatność).
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 17:40 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 17:39

Kiedy pojawia się Bob i chce odpowiedzieć na jedną z ofert Alicji, prosi serwis Local Bitcoin o wydanie jednego z podpisanych przez Alicję pre-kluczy oraz o jednen z podpisanych przez nią adresów BCH.



Jaka jest różnica między ślepym bezpiecznym depozytem oraz wielu-podisowym depozytem multi-sig?

Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 17:54 przez blink, łącznie zmieniany 2 razy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 17:41

1. Wstawiaj zrzuty ekranu, bo nie będę Ci zaliczał błędów
2. Dyskusja na temat tego jak działa serwis jest w osobnym temacie w tym samym dziale, nie bądź leniwy i zajrzyj tam.

Aha, jest też to bardzo dokładnie opisane w ich FAQ - które również przetłumaczyłem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 17:43

@ShadowOfHarbringer jak pisałem posta to odpisałeś i nie widziałem tego

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 17:46

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 17:43@ShadowOfHarbringer jak pisałem posta to odpisałeś i nie widziałem tego

Twoje zgłoszenia są poprawne, ale nie mają zrzutów ekranu. Dodaj zrzuty ekranu do wszystkich swoich zgłoszeń, to Ci zaliczę i podsumuję.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 18:07

Może zmienić hasło "Pełna niekustodialność" na "Bezpieczny depozyt", "Brak pośrednika", "W pełni zdecentralizowany" ?

Część błędów jest przetłumaczona a część nie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 18:15

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 18:07Może zmienić hasło "Pełna niekustodialność" na "Bezpieczny depozyt", "Brak pośrednika", "W pełni zdecentralizowany" ?

Fajnie, że próbujesz, ale nie sądzę.

"bezpieczny depozyt" jest już gdzie indziej wykorzystany (zastępuje escrow), "w pełni zdcentralizowany" nie znaczy to samo co "brak pośrednika". Ja też mam oryginały po angielsku dostępne, tłumaczenie musi być w miarę wierne.

Jak na razie Twoje podsumowanie:
- 25 PLN (literówka klawiaturowa)
- 10 PLN ("tak miało być" - bonus za chęci)
- 50 PLN ("wielu-podisowym") - literówka nie-klawiaturowa i nie ortograficzna, nie przewidziałem takiej kategorii, dodałem w cenniku
- 50 PLN ("jednen") - jw.
= Razem 135 PLN

Podaj adres BCH.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 września 2019, 18:18

@ShadowOfHarbringer "Czemu wybrać Local Bitcoin Cash?" Czemu chyba mniej profesjonalnie brzmi niż Dlaczego, chociaż sam w mowie używam "czemu" to w oficjalnych postach chyba logiczniej jest użyć "dlaczego". Nawet chyba bez "wybrać" byłoby lepiej.

"co oznacza że możesz kupować i sprzedawać Bitcoin Casha płacąć" - nazw własnych chyba lepiej nie odmieniać, po prostu Bitcoin Cash (?)

https://local.bitcoin.com/pl/faq#czym-j ... al-bitcoin tutaj tabelka nie jest przetłumaczona
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 18:22 przez CzarnaOwca, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 18:19

Ta sama literówka ale w innym miejscu:
Obrazek

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 18:20

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 18:07 Część błędów jest przetłumaczona a część nie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niestety nie mam dostępu do tych tekstów, nie mogę przełumaczyć więc nie jest to mój błąd. Zgłoszę zarządzającemu projektem.

10 PLN za chęci.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 18:21

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 13 września 2019, 18:15"bezpieczny depozyt" jest już gdzie indziej wykorzystany (zastępuje escrow), "w pełni zdcentralizowany" nie znaczy to samo co "brak pośrednika". Ja też mam oryginały po angielsku dostępne, tłumaczenie musi być w miarę wierne.


Rozumiem, tylko co z tego że wierne jak niezrozumiałe dla większości?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 18:25

mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 18:18@ShadowOfHarbringer "Czemu wybrać Local Bitcoin Cash?" Czemu chyba mniej profesjonalnie brzmi niż Dlaczego, chociaż sam w mowie używam "czemu" to w oficjalnych postach chyba logiczniej jest użyć "dlaczego". Nawet chyba bez "wybrać" byłoby lepiej.

"co oznacza że możesz kupować i sprzedawać Bitcoin Casha płacąć" - nazw własnych chyba lepiej nie odmieniać, po prostu Bitcoin Cash (?)
Niestety, żadne z powyższych to nie błąd.

Specjalnie wybrałem takie tłumaczenie z różnych powodów (powtarzające się wyrazy, chęć zgodności z oryginałem etc.). Twoje propozycje nie są znacząco lepsze na tyle, żeby to zmieniać.

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
blink pisze: piątek, 13 września 2019, 18:21 Rozumiem, tylko co z tego że wierne jak niezrozumiałe dla większości?

Czekaj, czy dobrze rozumiem - ty chcesz wszystkimi trzema tymi wyrazami zastąpić jeden "niekustodialność" ?

To ekstremalnie niepraktyczne językowo rozwiązanie. W takim przypadku lepiej utworzyć neologizm bazujący na języku angielskim.

Ludzie i tak nie zrozumieją wszystkiego bo nie są informatykami, ale poniżej mają opis - więc zrozumieją czytając opis.

Jest to pewien kompromis dążący do ideału. Ideału nie będzie, bo rozwiązania w serwisie tym zastosowane nie są istniejące nigdzie na świecie. Nikt tego do końca nie zrozumie poza bardzo technicznymi osobami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: blink » piątek, 13 września 2019, 18:28

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 13 września 2019, 18:25Czekaj, czy dobrze rozumiem - ty chcesz wszystkimi trzema tymi wyrazami zastąpić jeden "niekustodialność" ?


Nie :D to były 3 propozycje nowego "tytułu".
Ludzie i tak nie zrozumieją wszystkiego bo nie są informatykami, ale poniżej mają opis - więc zrozumieją czytając opis.
Niech będzie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 września 2019, 18:30

Obrazek
https://local.bitcoin.com/pl/faq#czym-j ... al-bitcoin
"jednen"

Obrazek
tabelka nie przetłumaczona oraz linki prowadzą tylko do FAQ, złe linkowanie lub brak
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 18:32 przez CzarnaOwca, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 18:33

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 18:28 Nie :D to były 3 propozycje nowego "tytułu".

Ahaaaa.

No nie, nie da się tak. Wszystkie one są gdzie indziej używane przy tłumaczeniu czego innego.

"Pełna niekustodialność" oznacza "brak kustosza". Można by zrobić "brak kustosza" po prostu, ale niekustodialność brzmi barzdziej zgodnie z oryginałem, nowocześnie i podobnie do wyrazu angielskiego. Dlatego się na to zdecydowałem.

Dodano po 32 sekundach:
mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 18:30Obrazek
https://local.bitcoin.com/pl/faq#czym-j ... al-bitcoin
"jednen"


BYŁO !

Spóźniłeś się - uprzedził Cię @blink

5 PLN za chęci.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 września 2019, 18:35

mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 18:30 tabelka nie przetłumaczona oraz linki prowadzą tylko do FAQ, złe linkowanie lub brak
Tak, tabelki nie mogę przetłumaczyć - nie mam dostępu. Kierownik projektu o tym wie, pewnie nad tym pracują.

Próbuj dalej.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
============

UWAGA!

Robię sobie parogodzinną przerwę na rozrywkę, później przeczytam i podsumuję Wasze posty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 września 2019, 19:07

Obrazek
"łańcuchuonchain" chyba spacja? Tak samo "wyjściaoutputs"

Dodano po 22 minutach 6 sekundach:
Obrazek &nbsp nie zamienia na spację

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Obrazek
Chyba lepiej brzmi "użytkownicy z poleceń/polecenia".

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
Obrazek
Chyba zamiast średnika powinna być kropka?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: Bit-els » piątek, 13 września 2019, 19:25

Pełna niekustadialność-
a nie lepiej- pełna kontrola nad kluczami prywatnymi

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości