Średnia(mediana) czasu odpowiedzi handlarzy na Local.Bitcoin.com to poniżej 2 minut!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 11:59

Bit-els pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 11:55 możesz dogadać się czy gość nie operuje innymi walutami, np bch
Dużo gorsze rozwiązanie, wciąż dyskwalifikacja.

Nie zapomniałeś o niekustodialnym escrow i obsłudze wszystkich typów płatności?

Ta dyskusja schodzi na psy, wychodzę stąd.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: Bit-els » czwartek, 27 czerwca 2019, 16:26

Ale chodzi o to, że platforma w mycelium jesr na razie i długo jeszcze niewidzialna dla regulatorów. W kazdym razie w porównaniu do wszelkiego rodzaju stron w sieci kojarzących handlujących. A escrow zbedne, bo wymiana f2f

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: Kamien » czwartek, 27 czerwca 2019, 17:53

Dla mnie f2f nie brzmi zachęcająco

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 19:04

Bit-els pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 16:26Ale chodzi o to, że platforma w mycelium jesr na razie i długo jeszcze niewidzialna dla regulatorów. W kazdym razie w porównaniu do wszelkiego rodzaju stron w sieci kojarzących handlujących. A escrow zbedne, bo wymiana f2f

No to ta platforma przegrywa na starcie z BISQ, które nie tylko ma escrow 2z3, ale też działa w całości po TOR i jest anonimowa.

O czym ta dyskusja? Local.Bitcoin.com celuje w inny segment rynku. Legalny i "oficjalny" segment rynku, bez darknetu, bez ukrywania się, bez uciekania przed AML (bo nie jest potrzebny).

Tylko legalnie jesteś w stanie stworzyć serwis tego typu, który urośnie do milionów lub dziesiątek milionów użytkowników i będzie używany przez Sebixa spod bloku. Janusze nie będą używać czegoś co jest kombinowane, nielegalne i szemrane. Janusze chcą coś co działa i jest w normalnym otwartym internecie.

My, zaawansowani użytkownicy jesteśmy innym targetem. Dla nas jest BISQ, Mycellium, TOR i inne tego typu skomplikowane rzeczy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 29 czerwca 2019, 14:47

Serwis Local.Bitcoin.com od teraz obsługuje już pieniądze przesyłane pocztą (cash by mail) czyli też Paczkomaty:
Źródło: https://local.bitcoin.com/offers/Cash_by_mail

Żródło + dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/c6vl6s/you_can_now_buy_or_sell_bitcoin_cash_for_cash/

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: tirey93 » wtorek, 6 sierpnia 2019, 20:06

Dalej nie wiem jak ten serwis jest bezpieczniejszy od kantorów czy bitomatów. Chcę kupić BCH, znajduje gościa do kupna, wpłacam mu dajmy na to za pomocą przelewu bankowego. Czemu tamten gość miałby mi chcieć oddać część swoich BCH skoro ma już kasę w złotówkach na koncie?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: miso20 » wtorek, 6 sierpnia 2019, 20:26

@tirey93 a dlaczego jak kupujesz pralkę w sklepie to najpierw za nią płacisz ty? Przecież sklep by sobie zabrał twoje pieniążki i kazal ci spieprzać bez pralki

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: tirey93 » wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:32

Odpowiedź wydaje się prosta. Kupuję od dużych sieciowek albo sklepów z renomą które nie mogą sobie pozwolić na wtopę bo stracą innych klientów.
W local.bitcoins jesteś anonimowy i możesz założyć tyle kont ile chcesz na dowolny adres email, więc wtopa Cię nie dotyczy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:50

tirey93 pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 20:06Dalej nie wiem jak ten serwis jest bezpieczniejszy od kantorów czy bitomatów. Chcę kupić BCH, znajduje gościa do kupna, wpłacam mu dajmy na to za pomocą przelewu bankowego. Czemu tamten gość miałby mi chcieć oddać część swoich BCH skoro ma już kasę w złotówkach na koncie?
A wiesz co to jets non-custodial escrow? Czytałeś ten temat od początku?

Hint, escrow = bezpieczny depozyt.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: tirey93 » środa, 7 sierpnia 2019, 21:46

Jeśli dobrze rozumiem ten depozyt może być uwolniony wtedy gdy sprzedający bch zatwierdzi wpłatę(rozumiem że wiśnie jakiś przycisk czy coś takiego).
Koleś dostanie mój przelew. Sytuacja wygląda tak: on ma swoje złotówki, ja nie mam nic, sieć ma mój depozyt(bo jest zablokowany przed zatwierdzeniem). Jaką on ma motywację żeby ten przycisk nacisnąć? Po co miałby to robić kiedy to o co mu chodziło już przecież ma(zlotowki).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 sierpnia 2019, 23:40

tirey93 pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 21:46Jeśli dobrze rozumiem ten depozyt może być uwolniony wtedy gdy sprzedający bch zatwierdzi wpłatę(rozumiem że wiśnie jakiś przycisk czy coś takiego).
Koleś dostanie mój przelew. Sytuacja wygląda tak: on ma swoje złotówki, ja nie mam nic, sieć ma mój depozyt(bo jest zablokowany przed zatwierdzeniem). Jaką on ma motywację żeby ten przycisk nacisnąć? Po co miałby to robić kiedy to o co mu chodziło już przecież ma(zlotowki).
Idea jest bardzo prosta.

Jeżeli nie naciśnie przycisku, to otwierasz spór i neutralny arbiter naciśnie przycisk za niego.

Przy czym arbiter nie może ukraść pieniędzy ani przekierować ich nigdzie indziej niż do Ciebie lub do niego.

Idea jest taka, że jeżeli Cię oszuka to (prawdopodobnie) straci swoje BCH. Jeżeli nie przekona arbitra że jest uczciwy, BCH pozostaną zamrożone i on ich nie dostanie, zatem je straci.

Wygląda że działa to całkiem nieźle w praktyce, bo nie widzę na forach prawie żadnych skarg na ten system.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: cezar78 » piątek, 16 sierpnia 2019, 12:08

Podobnie jest na localbitcoins com, tylko że tam kasa znajduje sie na ich platformie więc musieli wprowadzić KYC. Z żadnym oszustwem tam się nigdy nie spotkałem, mam nadzieje że na local.bitcoin przejdą zaufani traderzy z LB i też będzie można opylić BTC za czeki BLIK

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 sierpnia 2019, 12:23

cezar78 pisze: piątek, 16 sierpnia 2019, 12:08Podobnie jest na localbitcoins com, tylko że tam kasa znajduje sie na ich platformie
No właśnie to, że tutaj kasa nie znajduje się na platformie jest największą rewolucją.

Platforma nie zarządza pieniędzmi i nie może ich ukraść, więc KYC/AML niepotrzebne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: tirey93 » sobota, 17 sierpnia 2019, 21:01

Nic tylko przetestować. Będę miał trochę grosza to spróbuję coś zakupić. Dam znać z wrażeń ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Start Local.Bitcoin.Com to prawdziwa rewolucja w kryptowalutach

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 sierpnia 2019, 22:04

tirey93 pisze: sobota, 17 sierpnia 2019, 21:01Nic tylko przetestować. Będę miał trochę grosza to spróbuję coś zakupić. Dam znać z wrażeń ;)
Trochę spoileruję, ale niedługo Local.Bitcoin.com będzie po Polsku.

Please stand by :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Rewolucja Local.Bitcoin.Com: 56k kont, $200.000.000 USD wartości dokonanego handlu

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 02:43

Local.Bitcoin.com w ciągu kilku miesięcy zebrał już 56000 zarejestrowanych kont oraz umożliwił handel o całkowitej wartości 200 milionów dolarów amerykańskich,
Local.Bitcoin.com Gathers 56K Accounts and $200M Worth of Trades Initiated

Three months ago, Bitcoin.com launched its over-the-counter BCH marketplace on June 4. Since then, Local.Bitcoin.com has aggregated more than 56,000 accounts, hundreds of bustling users every day and thousands of BCH trade offers.
Prasa: https://news.bitcoin.com/local-bitcoin- ... initiated/
Dyskusja społeczności: old.reddit.com/r/btc/comments/d3y27j/localbitcoincom_gathers_56k_accounts_and_200m/

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Local.Bitcoin.Com od teraz umożliwia kupno i sprzedaż towarów!

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 29 października 2019, 20:38

Aktualizacja 2019-10-29:

Serwis Local.Bitcoin.Com od teraz umożliwia kupno i sprzedaż fizycznych(i niefizycznych) towarów z użyciem rewolucyjnego mechanizmu niekustodialnego escrow!

https://local.bitcoin.com/pl/goods

Na razie część serwisu jest nieprzełumaczona, tłumaczenie serwisu w toku, nie miałem ostatnio czasu tłumaczyć labelów - za ok. tydzień wszystko będziecie mieli po polsku. Zrobię też nową rundę nagród za znalezienie błędów.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Local.Bitcoin.Com od teraz umożliwia kupno i sprzedaż towarów!

Postautor: cezar78 » piątek, 1 listopada 2019, 10:06

Kiedy w koncu ktoś tam bedzie oferowal skup za czeki blik, bo jak na razie handlarzy to jest jak na lekarstwo, a jak już ktoś się pojawi to skupuje za male kwoty 100-150 zł max

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Local.Bitcoin.Com od teraz umożliwia kupno i sprzedaż towarów!

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 11 grudnia 2019, 07:58

cezar78 pisze: piątek, 1 listopada 2019, 10:06Kiedy w koncu ktoś tam bedzie oferowal skup za czeki blik, bo jak na razie handlarzy to jest jak na lekarstwo, a jak już ktoś się pojawi to skupuje za male kwoty 100-150 zł max
Znalazłeś niszę i jeszcze narzekasz?

Skoro nie ma konkurencji, możesz ładne pieniądze zarobić i ugruntować swoją pozycję przed innymi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Średnia(mediana) czasu odpowiedzi handlarzy na Local.Bitcoin.com to poniżej 2 minut!

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 2 stycznia 2020, 11:23

Aktualizacja 2020-01-02:

Jak się okazuje z danych statystycznych, mediana szybkości odpowiedzi transakcji na Local.Bitcoin.com wynosi poniżej 2 minut!

Local działa jak dobrze naoliwiona maszyna i umożliwia skuteczne i błyskawiczne kupno i sprzedaż BCH (a także przedmiotów).

old.reddit.com/r/btc/comments/eitdxg/the_median_response_time_for_people_buying/

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości