Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 marca 2019, 22:35

Dzisiejszy dzień to dobry dzień dla prywatności transakcji kryptowalutowych, bowiem finalnie wydany został długo zapowiadany klient/portfel Electron Cash w wersji 4.0.

Wydanie 4.0.0. dostępne już do pobrania z oficjalnej strony w wersjach Windows, Mac i Linux.

Główne zmiany:

Funkcje drastycznie zwiększające prywatność waluty Bitcoin Cash :
- Miksowanie monet jest domyślnie dostępne w kliencie, realizowane było wcześniej przez plugin CashShuffle
- Selektywne wybieranie monet (CoinControl) w celu niemieszania się monet co zmniejszało prywatność
- Dodatkowa logika wspomagająca

Pozostałe zmiany i poprawki, ale nie tłumaczone z angielskiego bo zaraz idę spać:
Electron Cash Dev Team pisze: - Fix #1174, #1178 - Resurrection of .onion support (requires enabling of non-SSL).
- Fixups for qr code image saving (cculianu), #1175
- Closing a wallet now actually closes its daemon threads. Closing a wallet window now also implicitly closes any tx dialog child windows it created. Closing the last wallet window in the app will quit the app, even if other child windows are still alive. (cculianu)
- Coins tab layout fixups #1180, including right click -> Copy X (cculianu, Mark Lundeberg, SomberNight)
- Addition of Wallet -> Scan beyon gap... tool #1194 (cculianu)
- Fixed #968 for the Receive tab -- when the form is unsaved it now always is guaranteed to refresh itself with a new unused address in real time. (cculianu)
- Tx notification systray popup was too intermittent. It now pops up more frequently when reeiving or synching a new wallet. The wording used has also been simplified. (cculianu)
- Fix #1182 - Bad proxy can end up in config file (cculianu)
- Fix #1215 - Tabs that are not being shown are no longer refreshed in the GUI. They refresh themselves when you switch to them, however, if they need to. This should improve perception of UI responsiveness for large wallets especially. (cculianu)
- Fixed some bugs related to switching chains (forks) #1185 (cculianu)
- Fixed a bug where importing a private key didn't update the history until app restart. (cculianu)
- Fix Network Dialog layout (SomberNight)
- Fix sign message not accept rich text spesmilo#5210 (SomberNight)
- Fix #1189 - Cope better with unknown wallet formats or corrupt wallets on startup. This should improve the experience for SLP users that also use regular Electron Cash (cculianu)
- Switch over to bitcoin-abc libsecp in preparation for Schnorr signatures. Libsecp is now actually bundled with the Linux "source" tarball. (cculianu)
- Fix to exchange rate prefs screen UI and deletion of BitcoinAverage as a historical rate provider (cculianu)
- If running from source, app now has an icon on all platforms (cculianu)
- Fix ubuntu installation for virtual-env (acidsploit)
- Due to phishing being a recurrent annoyance, "Preferred servers only" now defaults to "CHECKED" for new installs. (cculianu)
- Many performance improvements, especially for large wallets (cculianu)
- Cache address balance in memory rather than recompute each call (SomberNight)
- Various internal bugfixes (cculianu, SomberNight, ecdsa)

Cały news dostępny tutaj:
old.reddit.com/r/btc/comments/b656l9/electron_cash_400_with_cashshuffle_is_available/



Rozwój klienta Electron Cash to jeden z kroków w dążeniu do głównych celów przez popularyzatorów i programistów Bitcoin Casha - celami tymi są:

1. Obsłużenie całego świata tak aby każdy mógłby kupić bułki w sklepie za Bitcoin Cash bez pośredników, używając własnych monet i własnego portfela
2. Podniesienie stopnia prywatności każdej transakcji do poziomu uniemożliwającego dojście do kogo należą monety, uniemożliwiającego śledzenie drogi przebytej przez poszczególne monety - zostanie to osiągnięte z użyciem protokołu CashShuffle, Sygnatur Schnorra (Schnorr Signatures) oraz Kodów płatności wielokrotnego użytku (Payment Codes - BIP47)

Te 3 technologie, z których 2 są już gotowe, umożliwią handlowanie i wymienianie się walutą Bitcoin Cash ze stopniem prywatności zbliżającym się do waluty Monero.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 marca 2019, 21:31 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: redbog » czwartek, 28 marca 2019, 21:17

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 marca 2019, 20:09[Shitpost] [Mem] Roger Ver ratuje młodego Bitcoina z pożaru
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 27 marca 2019, 22:35Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero
Czy możesz zaprzestać używania nazwy bitcoin gdy temat dotyczy bch?
Takie postępowanie może być mylące bo z chwytliwego tytułu wynika jakby temat dotyczył bitcoina a nie bch, co prawda temat jest umieszczony w wątku o bch ale mało kto na to patrzy przeważnie wszyscy czytają temat a z niego wynika ze to dotyczy bitcoina.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 marca 2019, 21:29

redbog pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:17 Czy możesz zaprzestać używania nazwy bitcoin gdy temat dotyczy bch?
Nie, nie mógłbym.

Bitcoin Cash jest Bitcoinem. A dla mnie jest jedynym Bitcoinem jaki istnieje.

Dziękuję, że mogłem pomóc.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: redbog » czwartek, 28 marca 2019, 21:40

@ShadowOfHarbringer
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:29Bitcoin Cash jest Bitcoinem.
Nie jest, i nigdy nie był a posługiwanie się nazwą bitcoina w temacie gdy piszesz o bch jest propagandą a nawet bezczelną propagandą.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:29Nie, nie mógłbym.
Tak jak myślałem że dobrowolne rozwiązanie tej sprawy z tobą nie będzie możliwe ale żebym nie wyszedł złośliwy musiałem najpierw spróbować tej drogi.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 marca 2019, 21:43

redbog pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:40 Nie jest, i nigdy nie był a posługiwanie się nazwą bitcoina w temacie gdy piszesz o bch jest propagandą a nawet bezczelną propagandą.

Nie. Posługiwanie sie nazwą Bitcoina w temacie gdy piszesz o BTC jest propagandą a nawet bezczelną propagandą. Bitcoin BTC nie jest bitcoinem wedle whitepaperu Satoshiego Nakamoto.

Bitcoin Cash jest Bitcoinem i koniec tematu.

Nie ma o czym dyskutować, rację i tak mam ja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: mecenas » czwartek, 28 marca 2019, 21:44

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:43Bitcoin BTC nie jest bitcoinem wedle whitepaperu Satoshiego Nakamoto
Oba nie są, a zatem Bitcojnem jest BCH. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 marca 2019, 21:45

mecenas pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:44 ShadowOfHarbringer pisze: ↑ czwartek, 28 marca 2019, 21:43
Bitcoin BTC nie jest bitcoinem wedle whitepaperu Satoshiego Nakamoto

Oba nie są, a zatem Bitcojnem jest BCH. ;)
Dokładnie.

Na rynku nie ma obecnie żadnego Bitcoina w 100% zgodnego z whitepaperem Satoshiego Nakamoto.

Ja zatem wybieram takiego, który jest najbliższy Bitcoinowi ideologicznie, czyli Bitcoin Cash.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: GrzegorzB » wtorek, 2 kwietnia 2019, 08:52

Cześć,
mam problem. Pobrałem Electron Cash 4.0 portable. Założyłem nowego walleta. Z Electron Cash 3.3.2 na którym mam swój stary wallet przelałem małą kwotę na adres portfela, którym założyłem w EC4.0. Coiny ze starego portfela wyszły ale na nowym ani widu ani słychu, nie ma nic. Czy ktoś orientuje się o co chodzi? Może jesli chcę wysłać z EC 3.3.2 na ten nowy, to muszę wcześniej w nowym przekonwertować adres obiorczy i dopiero na taki przekonwertowany adres wysyłać pieniądze (zakładka Konwerter adresów)?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ikswodnal » wtorek, 2 kwietnia 2019, 12:35

GrzegorzB pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 08:52 Z Electron Cash 3.3.2 na którym mam swój stary wallet przelałem małą kwotę na adres portfela, którym założyłem w EC4.0.
Ten problem czeka i mnie :-(. Jeszcze nie założyłem na szczęście nowego portfela. Tylko wkurzające jest to że wszyscy biegli w kryptowalutach skupiają się na 4 albo 5 poziomie wiedzy a dla nas na początku poznawania kryptowalut (nawet tylko BTC czy BCH!)wszystko terra incognita :-(. Przecież od nas początkujących rozwój kryptowalut bardziej zależy niż od znawców komplikujących czy wprowadzających nowe, wyższego poziomu rozwiązania. Nawet nazwa niektórych tematów jest kpiną z nas początkujących - patrz: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)!

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: davidoski » wtorek, 2 kwietnia 2019, 18:16

GrzegorzB pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 08:52Z Electron Cash 3.3.2 na którym mam swój stary wallet przelałem małą kwotę na adres portfela, którym założyłem w EC4.0.

A nie prościej zamiast tworzyć nowy portfel w EC4.0. przywrócić w EC.4.0 stary portfel 3.3. z seeda?

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: Kryptomar » wtorek, 2 kwietnia 2019, 19:18

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 28 marca 2019, 21:45Ja zatem wybieram takiego, który jest najbliższy Bitcoinowi ideologicznie, czyli Bitcoin Cash.
Po dzisiejszych wzrostach, niektórzy przeciwnicy Bitcoin Casha chyba popadli w delikatną konsternację... A moim zdaniem to dopiero początek, akcja dopiero się zacznie jak przesył btc zacznie znowu mulić, a zacznie na pewno :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 kwietnia 2019, 20:33

Kryptomar pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 19:18 Po dzisiejszych wzrostach, niektórzy przeciwnicy Bitcoin Casha chyba popadli w delikatną konsternację... A moim zdaniem to dopiero początek, akcja dopiero się zacznie jak przesył btc zacznie znowu mulić, a zacznie na pewno :D
Cieszy mnie Twój entuzjazm, ale to chyba jeszcze nie to.

To co teraz się dzieje można by nazwać "drugą falą" - to drugi raz, gdy BTC jest pompowane i okazuje się jakim jest bezużytecznym niedziałającym śmieciem służącym tylko do spekulacji.

Sądzę, że przy nadejściu "trzeciej fali", tzn. to samo jeszcze raz się powtórzy, hegemonia BTC się zakończy. No ale zawsze miło jest pomarzyć że flippening(cashening) nedejdzie już teraz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 kwietnia 2019, 20:36

GrzegorzB pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 08:52 mam problem. Pobrałem Electron Cash 4.0 portable. Założyłem nowego walleta. Z Electron Cash 3.3.2 na którym mam swój stary wallet przelałem małą kwotę na adres portfela, którym założyłem w EC4.0. Coiny ze starego portfela wyszły ale na nowym ani widu ani słychu, nie ma nic. Czy ktoś orientuje się o co chodzi? Może jesli chcę wysłać z EC 3.3.2 na ten nowy, to muszę wcześniej w nowym przekonwertować adres obiorczy i dopiero na taki przekonwertowany adres wysyłać pieniądze (zakładka Konwerter adresów)?
Hmmm, wypiłem trochę piwa więc nie do końca rozumiem co dokładnie zrobiłeś i gdzie monety Ci zniknęły, ale postaram się pomóc.

Próbowałeś zrobić w następujący sposób?:

1. Zainstalować Electron Cash 4.0 w innej lokalizacji niż miałeś zainstalowaną starą wersję
2. Stworzyć portfel z seeda tego samego, którego używałeś w EC 3.x

Powinno zadziałać.

Tą nową instancję EC 4.x możesz sobie zachować, na tym etapie doświadczeń z kryptowalutami lepiej nic nie kasuj i wszystko zostawiaj, bo o wypdek i stratę pieniędzy niełatwo.

Więc najlepiej wszystko sobie zostaw to co miałeś, a nową wersję zainstaluj w innym folderzei twórz nowy portfel ze starego seeda (podaj seed przy tworzeniu portfela).

Oczywiście wszystkie seedy na papier, zalać żywicą i zakopać gdzieś na działce. Nie żartuję. O wypadek nie trudno, szkoda pieniędzy marnować, to nie są żarty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: GrzegorzB » środa, 3 kwietnia 2019, 11:54

Dzięki, coś namieszałem ale już jest OK. Electron Casha 4.0 instalowałem w innej lokalizacji ale stary portfel miałem w lokalizacji z dostępem z kilku starszych wersji EC3.x i chyba robiłem ten przelew z jeszcze jakiejś starszej wersji niż 3.3.2

W każdym razie przelewy z 3.3.2 na adres w 4.0 działają.
Zakładałem nowy portfel z nowym seedem bo chciałem się "odciąć od przeszłości" ale faktycznie dla tych co po prostu zmieniają wersję portfela, najprościej będzie wczytać starego seeda przy instalacji nowego portfela.

Seedy mam naturalnie dobrze zabezpieczone.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 kwietnia 2019, 22:31

GrzegorzB pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 11:54Dzięki, coś namieszałem ale już jest OK. Electron Casha 4.0 instalowałem w innej lokalizacji ale stary portfel miałem w lokalizacji z dostępem z kilku starszych wersji EC3.x i chyba robiłem ten przelew z jeszcze jakiejś starszej wersji niż 3.3.2
No, czyli zwyczajnie zamieszałeś.

Takie rzeczy ntrzeba na spokojnie, w końcu to są prawdziwe pieniądze.

Na przyszłość: Jak będziesz robił na wariata, to skończysz z pustymi kieszeniami. Dobrze, że tym razem nic się nie stało.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: tirey93 » środa, 18 marca 2020, 20:04

Hej, jakie macie opinie na temat tego portfela na androidzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Popularny Electron Cash wydany w wersji 4.0. Poziom prywatności Bitcoina niebezpiecznie zbliża się do Monero

Postautor: mecenas » środa, 18 marca 2020, 20:08

Jest spoko, wszystkie portfele rodziny Electrum są bardzo dobre.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości