Fork Bitcoin Cash

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » czwartek, 16 maja 2019, 23:50

zdch pisze: czwartek, 16 maja 2019, 23:41@Szczypiorek2019 chwila, ile tych BCH/BSV chciałeś wysłać na coinex? 5?

Wysłałem z trezora na coinex załóżmy 12 bch .
Dotarły bez problemu i rozpoczęło się potwierdzanie 6/6
W tej samej chwili powinno rozpocząć sie potwierdzanie bsv czyli 144/144 ale nie rozpoczęło sie .
5 bsv w explorer jest potwierdzone ale 7 bsv pisze unspent

I tu jest chyba problem bo jak druga część czyli 7 bsv nie zostanie wydane to całosc chyba nie dotrze do coinex .

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
Powinno się rozpocząć potwierdzenia 12 bsv a nie rozpoczęło sie na coinex

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Zrobiłem wcześniej identycznie z różnymi kwotami bch na próbę i rozdzieliło na coinex na bch i bsv bez problemu .

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Wszystko z jednego adresu z przed forka i nic nie było po forku bsv ani wpłacane ani wypłacane .

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1045
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 01:20

@Szczypiorek2019

jeszcze raz:
ile miales na adresie ktory byl zaangazowany w transakcje?
Ile z tego wyslales na gielde?
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 14:52

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 01:20jeszcze raz:
ile miales na adresie ktory byl zaangazowany w transakcje?
Ile z tego wyslales na gielde?

Witam wszystkich i dzięki za pomoc .
Wysłałem kilka razy trochę bch i po dotarciu na coinex dostałem swoje bch i bsv .
Wszystko było ok .
Ostatnia transakcja wysłałem 12 bch na coinex i bch pojawiło sie ale nie rozpoczęły się potwierdzenia bsv jak to było poprzednim razem .
Na explorer bsv widać wyrażnie że weszło 12 bsv a na wyjściu widać że 5 bsv zostało potwierdzone ale 7 bsv pisze "unspent" czyli nie wydano .

Cały problem w tym że cuś "zwaliło się " i jak to naprawić ???

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 14:55

Napisac do supportu...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:01

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 14:55Napisac do supportu...

Napisałem do suportu bsv 2 dni temu , pokazałem w czym jest problem ale czekam już ze 2 dni.
Ciekawe czy odezwą się i kiedy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: janku66 » piątek, 17 maja 2019, 15:16

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:01Napisałem do suportu bsv 2 dni temu , pokazałem w czym jest problem ale czekam już ze 2 dni.
Ciekawe czy odezwą się i kiedy

Jak po polsku nie potrafisz Polakom wyjaśnić o co chodzi, to po angielsku jakiemu supportowi w Indiach może być nieco trudniej zrozumieć ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:17

Pisząc dokładniej na na blockchair.com widać moje 2 portfele czyli bch i bsv
Na bch jest wszystko ok.
Na bsv widać że weszło 12 bsv , a wyszło 5 bsv które jest potwierdzone lub wydane
Natomiast 7 bsv pisze "unspent " czyli nie wydano .

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
vjankuv pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:16Jak po polsku nie potrafisz Polakom wyjaśnić o co chodzi, to po angielsku jakiemu supportowi w Indiach może być nieco trudniej zrozumieć ;)

Ciekaw jestem bardzo czy na początku wejścia w krypto też byłeś taki Alfa i Omega ?:)
Od czego jest translator :)
Bez obaw dam radę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 15:23

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:01
adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 14:55Napisac do supportu...

Napisałem do suportu bsv (...)
:?: :?: :shock: :shock: :? :shock:

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Ehhh bez przedstawienia struktury - tego czy środki miales na jednym adresie czy kilku za wiele tu nie wywrozymy

Ogolnie to "unspent/niewydano" znaczy tylko tyle ze środki sa na docelowym adresie -ale to ten mechanizm przesylania środkow powinien byc opisany w kazdym lepszym poradniku na temat podstaw

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:33

Środki bch miałem na jednym adresie

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 16:27

@Szczypiorek2019 Ty masz limit ze w jednym poście możesz tylko na 1 pytanie odpisać????

Czy adres docelowy (na coinex - to giełda, tak??) na którym widnieje 12BCH widnieje tez 7BSV ?
a te 12bch poszło w całości gdzieś dalej już na wewnętrznym portfelu giełdy (na inne adresy niż to 5bsv wydane)
Tak czy siak napisz do supportu ale COINEX.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: janku66 » piątek, 17 maja 2019, 16:32

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:20Ciekaw jestem bardzo czy na początku wejścia w krypto też byłeś taki Alfa i Omega ?:)
Od czego jest translator
Bez obaw dam radę

Coś Ty ziomuś. Ja nie wiem jak Ci pomóc w obecnym problemie mimo, że trochę tu jestem. Tylko mnie bawi sytuacja :D Dojdzie bariera językowa, do tego forum to prawie czat, a support to mail co kilka dni i pewnie od różnych osób :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 17:01

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 16:27@Szczypiorek2019 Ty masz limit ze w jednym poście możesz tylko na 1 pytanie odpisać????

Czy adres docelowy (na coinex - to giełda, tak??) na którym widnieje 12BCH widnieje tez 7BSV ?
a te 12bch poszło w całości gdzieś dalej już na wewnętrznym portfelu giełdy (na inne adresy niż to 5bsv wydane)
Tak czy siak napisz do supportu ale COINEX.

Tak 12 bch w jednym transferze poszło na coinex . Dotarły.
Ale w momencie pojawiania się potwierdzeń na bch automatycznie rozpoczynało się potwierdzenia na bsv .Trwało to długo bo bsv wymaga 144 potwierdzeń .
Wcześniej zrobiłem 3 przelewy na próbę bch na coinex i za każdym razem od razu z automatu zaczynao się potwierdzanie tej samej kwoty bsv .

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Więc wysłane 12 bch na coinex nie rozpoczęło potwierdzania 12 bsv i w tym jest problem .

Dodano po 8 minutach 47 sekundach:
Napisałem do supportu coinex to odpisali że oni nie widzą przelewu na bsv .
Natomiast po wklepaniu adresu bch czy bsv bo to jeden i ten sam adres potfela z coinex do blockchair.com pokazuje 2 porfele na bch i bsv.
Na bsv pokazuje że nastąpiło wejście 12 bsv a wyjście na kwotę 5 bsv i 7 bsv .
5 bsv zostało potwierdzone a 7 bsv napisane "unspent "
Prosciej to juz nie umie wytłumaczyć :D

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
Z 12 bch na coinex widnieje tylko 12bch i nic więcej .
Zadne bsv nie pojawiło się bo potwierdzenia nawet nie rozpoczeły sie na bsv.
Wczesniej przesłałem 1 bch i nastepowało potwierdzenia 1 bch i automatycznie rozpoczynało sie potwierdzenia 1 bsv .

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Tak jak pisał tu "Guru bch" tak było na coinex że rozdział na bch i bsv był automatyczny :)

Dodano po 42 sekundach:
Ale napłodziłem aż się zawstydziłem :D :D :D

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
vjankuv pisze: piątek, 17 maja 2019, 16:32Coś Ty ziomuś. Ja nie wiem jak Ci pomóc w obecnym problemie mimo, że trochę tu jestem. Tylko mnie bawi sytuacja :D Dojdzie bariera językowa, do tego forum to prawie czat, a support to mail co kilka dni i pewnie od różnych osób :D

Ziomuś oby Ciebie nie dopadła taka sytuacja tylko z wiekszą kwotą bo na pewno przestanie być Tobie do śmiechu :D :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 22:40

@Szczypiorek2019 no coz czyli gielda scam najwidoczniej coz trzeba bylo sobie to rozdzielic samemu. Masz nauczke na przyszlosc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » piątek, 17 maja 2019, 22:53

Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » wtorek, 4 czerwca 2019, 20:35

Hejka Wszystkim :D

Dzięki Wszystkim za pomoc . Temat nie rozwiązany ale mam trop i info i ostrzeżenie coby następna osoba nie miała takich problemów co ja z pozyskaniem bsv z bch .
Za parę dni napiszę w czym był problem jak zaposiadam bsv ale muszę do Guru bsv zapukać i poprosić o pomoc .

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.

Masz rację giełda może nie scam ale odpowiedz bsv suppord daje mi trochę do myslenia na temat coinex . Proszę odezwij się na [email protected]

Pozdrawiam .

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
zdch pisze: piątek, 17 maja 2019, 22:53Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.

Proszę odezwij się na wymieniony adres .

Pozdrawiam.

Dodano po 19 minutach 37 sekundach:
Nie znam tego forum i takie robię wpadki że nie zaznaczam czyjeś wypowiedzi ale laikowi mozna wybaczyć chyba :D :D :D

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tomeklm » poniedziałek, 1 lipca 2019, 07:34

Cześć, witam wszystkich i jednocześnie zwracam się z prośbą o pomoc.

W 2013 roku wykopałem niewielką ilość BTC i do przedwczoraj leżały na portfelu online blockchain.info (obecnie blockchain.com) - przelałem je już na paper wallet.

Następnie zorientowałem się iż nastąpił hard fork BTC na BTC i BTC Cash a potem kolejny fork BTC Cash na BTC ABC i BTCSV....

Na moim portfelu na Blockchain mam jeszcze coiny BTC Cash ale brak BTCSV. Z przeczytanych komunikatów wynika iż 22.01.19 dodali support dla BTCSV (https://blog.blockchain.com/2019/01/22/ ... v-support/) a 15.04.19 go zakończyli (https://blog.blockchain.com/2019/04/15/ ... t-for-bsv/).

Czy w tej sytuacji coiny BTC Cash z moje portfela Blockchain to są coiny przed splitem i można je jeszcze rozdzielić i otrzymać BTC SV? Jeśli tak to jakim sposobem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: patryk87 » środa, 22 stycznia 2020, 11:19

witam wszystkich forumowiczów.
temat trochę już przedawniony, ale może ktoś będzie mógł coś podpowiedzieć i doradzić.
Jak odzyskać bsv przypisane do portfela po forku bch z blockchaininfo.com, obecnie blockchain.com.

w góry dziękuję za każdą wskazówkę.
pozdrawiam

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonykrypto » sobota, 30 maja 2020, 19:00

Witam
Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??

Początkujący
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ttbit » niedziela, 31 maja 2020, 02:54

tonykrypto pisze: sobota, 30 maja 2020, 19:00Witam
Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??

Możliwe, że masz trojana czy innego keyloggera na kompie.
Opisz bardzo dokładnie krok po kroku co zrobiłeś, jakiego oprogramowania użyłeś i skąd te oprogramowanie ściągnąłeś - wejdź do historii przeglądarki i wklej linki, skąd pobierałeś, wyciągnij z listy pobierania.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@Wikarus_1

Fork Bitcoin Cash

Postautor: wikarus » niedziela, 31 maja 2020, 08:16

tonykrypto pisze: sobota, 30 maja 2020, 19:00Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??
Może "repley attack"?

https://bitcoin.eu/replay-attack-affect-bitcoin-users/

Nie wiem jak został rozwiązany problem replay attack pomiędzy BCH a BSV.

Ogólnie trzeba uważać na nowego forka, bo przypadkiem można wysłać monety których nie chcieliśmy wysyłać z poprzedniego forka.

Jeżeli na jednym adresie są dwie monety (przykładowo tak było w przypadku podziału BTC i BCH) to należało przed wysłaniem tych monet (poza portfel) rozdzielić te monety.

Musiał byś dokładniej opisać całą sytuację.
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Wróć do „Bitcoin Cash”