Fork Bitcoin Cash

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » czwartek, 16 maja 2019, 23:58

zdch pisze: czwartek, 16 maja 2019, 23:41@Szczypiorek2019 chwila, ile tych BCH/BSV chciałeś wysłać na coinex? 5?


Wysłałem z trezora na coinex załóżmy 12 bch .
Dotarły bez problemu i rozpoczęło się potwierdzanie 6/6
W tej samej chwili powinno rozpocząć sie potwierdzanie bsv czyli 144/144 ale nie rozpoczęło sie .
5 bsv w explorer jest potwierdzone ale 7 bsv pisze unspent

I tu jest chyba problem bo jak druga część czyli 7 bsv nie zostanie wydane to całosc chyba nie dotrze do coinex .

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
Powinno się rozpocząć potwierdzenia 12 bsv a nie rozpoczęło sie na coinex

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Zrobiłem wcześniej identycznie z różnymi kwotami bch na próbę i rozdzieliło na coinex na bch i bsv bez problemu .

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Wszystko z jednego adresu z przed forka i nic nie było po forku bsv ani wpłacane ani wypłacane .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 01:20

@Szczypiorek2019

jeszcze raz:
ile miales na adresie ktory byl zaangazowany w transakcje?
Ile z tego wyslales na gielde?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 14:52

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 01:20jeszcze raz:
ile miales na adresie ktory byl zaangazowany w transakcje?
Ile z tego wyslales na gielde?


Witam wszystkich i dzięki za pomoc .
Wysłałem kilka razy trochę bch i po dotarciu na coinex dostałem swoje bch i bsv .
Wszystko było ok .
Ostatnia transakcja wysłałem 12 bch na coinex i bch pojawiło sie ale nie rozpoczęły się potwierdzenia bsv jak to było poprzednim razem .
Na explorer bsv widać wyrażnie że weszło 12 bsv a na wyjściu widać że 5 bsv zostało potwierdzone ale 7 bsv pisze "unspent" czyli nie wydano .

Cały problem w tym że cuś "zwaliło się " i jak to naprawić ???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 14:55

Napisac do supportu...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:01

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 14:55Napisac do supportu...


Napisałem do suportu bsv 2 dni temu , pokazałem w czym jest problem ale czekam już ze 2 dni.
Ciekawe czy odezwą się i kiedy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: janku66 » piątek, 17 maja 2019, 15:16

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:01Napisałem do suportu bsv 2 dni temu , pokazałem w czym jest problem ale czekam już ze 2 dni.
Ciekawe czy odezwą się i kiedy

Jak po polsku nie potrafisz Polakom wyjaśnić o co chodzi, to po angielsku jakiemu supportowi w Indiach może być nieco trudniej zrozumieć ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:20

Pisząc dokładniej na na blockchair.com widać moje 2 portfele czyli bch i bsv
Na bch jest wszystko ok.
Na bsv widać że weszło 12 bsv , a wyszło 5 bsv które jest potwierdzone lub wydane
Natomiast 7 bsv pisze "unspent " czyli nie wydano .

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
vjankuv pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:16Jak po polsku nie potrafisz Polakom wyjaśnić o co chodzi, to po angielsku jakiemu supportowi w Indiach może być nieco trudniej zrozumieć ;)


Ciekaw jestem bardzo czy na początku wejścia w krypto też byłeś taki Alfa i Omega ?:)
Od czego jest translator :)
Bez obaw dam radę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 15:27

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:01
adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 14:55Napisac do supportu...


Napisałem do suportu bsv (...)
:?: :?: :shock: :shock: :? :shock:

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Ehhh bez przedstawienia struktury - tego czy środki miales na jednym adresie czy kilku za wiele tu nie wywrozymy


Ogolnie to "unspent/niewydano" znaczy tylko tyle ze środki sa na docelowym adresie -ale to ten mechanizm przesylania środkow powinien byc opisany w kazdym lepszym poradniku na temat podstaw
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 15:33

Środki bch miałem na jednym adresie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 16:27

@Szczypiorek2019 Ty masz limit ze w jednym poście możesz tylko na 1 pytanie odpisać????

Czy adres docelowy (na coinex - to giełda, tak??) na którym widnieje 12BCH widnieje tez 7BSV ?
a te 12bch poszło w całości gdzieś dalej już na wewnętrznym portfelu giełdy (na inne adresy niż to 5bsv wydane)
Tak czy siak napisz do supportu ale COINEX.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: janku66 » piątek, 17 maja 2019, 16:32

Szczypiorek2019 pisze: piątek, 17 maja 2019, 15:20Ciekaw jestem bardzo czy na początku wejścia w krypto też byłeś taki Alfa i Omega ?:)
Od czego jest translator
Bez obaw dam radę

Coś Ty ziomuś. Ja nie wiem jak Ci pomóc w obecnym problemie mimo, że trochę tu jestem. Tylko mnie bawi sytuacja :D Dojdzie bariera językowa, do tego forum to prawie czat, a support to mail co kilka dni i pewnie od różnych osób :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » piątek, 17 maja 2019, 17:25

adam1226 pisze: piątek, 17 maja 2019, 16:27@Szczypiorek2019 Ty masz limit ze w jednym poście możesz tylko na 1 pytanie odpisać????

Czy adres docelowy (na coinex - to giełda, tak??) na którym widnieje 12BCH widnieje tez 7BSV ?
a te 12bch poszło w całości gdzieś dalej już na wewnętrznym portfelu giełdy (na inne adresy niż to 5bsv wydane)
Tak czy siak napisz do supportu ale COINEX.


Tak 12 bch w jednym transferze poszło na coinex . Dotarły.
Ale w momencie pojawiania się potwierdzeń na bch automatycznie rozpoczynało się potwierdzenia na bsv .Trwało to długo bo bsv wymaga 144 potwierdzeń .
Wcześniej zrobiłem 3 przelewy na próbę bch na coinex i za każdym razem od razu z automatu zaczynao się potwierdzanie tej samej kwoty bsv .

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Więc wysłane 12 bch na coinex nie rozpoczęło potwierdzania 12 bsv i w tym jest problem .

Dodano po 8 minutach 47 sekundach:
Napisałem do supportu coinex to odpisali że oni nie widzą przelewu na bsv .
Natomiast po wklepaniu adresu bch czy bsv bo to jeden i ten sam adres potfela z coinex do blockchair.com pokazuje 2 porfele na bch i bsv.
Na bsv pokazuje że nastąpiło wejście 12 bsv a wyjście na kwotę 5 bsv i 7 bsv .
5 bsv zostało potwierdzone a 7 bsv napisane "unspent "
Prosciej to juz nie umie wytłumaczyć :D

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
Z 12 bch na coinex widnieje tylko 12bch i nic więcej .
Zadne bsv nie pojawiło się bo potwierdzenia nawet nie rozpoczeły sie na bsv.
Wczesniej przesłałem 1 bch i nastepowało potwierdzenia 1 bch i automatycznie rozpoczynało sie potwierdzenia 1 bsv .

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Tak jak pisał tu "Guru bch" tak było na coinex że rozdział na bch i bsv był automatyczny :)

Dodano po 42 sekundach:
Ale napłodziłem aż się zawstydziłem :D :D :D

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
vjankuv pisze: piątek, 17 maja 2019, 16:32Coś Ty ziomuś. Ja nie wiem jak Ci pomóc w obecnym problemie mimo, że trochę tu jestem. Tylko mnie bawi sytuacja :D Dojdzie bariera językowa, do tego forum to prawie czat, a support to mail co kilka dni i pewnie od różnych osób :D


Ziomuś oby Ciebie nie dopadła taka sytuacja tylko z wiekszą kwotą bo na pewno przestanie być Tobie do śmiechu :D :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Fork Bitcoin Cash

Postautor: adam1226 » piątek, 17 maja 2019, 22:40

@Szczypiorek2019 no coz czyli gielda scam najwidoczniej coz trzeba bylo sobie to rozdzielic samemu. Masz nauczke na przyszlosc.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » piątek, 17 maja 2019, 22:53

Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Szczypiorek2019 » wtorek, 4 czerwca 2019, 21:03

Hejka Wszystkim :D

Dzięki Wszystkim za pomoc . Temat nie rozwiązany ale mam trop i info i ostrzeżenie coby następna osoba nie miała takich problemów co ja z pozyskaniem bsv z bch .
Za parę dni napiszę w czym był problem jak zaposiadam bsv ale muszę do Guru bsv zapukać i poprosić o pomoc .

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.

Masz rację giełda może nie scam ale odpowiedz bsv suppord daje mi trochę do myslenia na temat coinex . Proszę odezwij się na szczypiorek2019@o2.pl

Pozdrawiam .

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
zdch pisze: piątek, 17 maja 2019, 22:53Żaden scam, gość trochę nie ogarnia, ale jak pisałem wczoraj, wystarczy załadować seeda na jakiś normalny portfel BSV i stamtąd przelać krypto na giełdę.


Proszę odezwij się na wymieniony adres .

Pozdrawiam.

Dodano po 19 minutach 37 sekundach:
Nie znam tego forum i takie robię wpadki że nie zaznaczam czyjeś wypowiedzi ale laikowi mozna wybaczyć chyba :D :D :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 czerwca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tomeklm » poniedziałek, 1 lipca 2019, 07:34

Cześć, witam wszystkich i jednocześnie zwracam się z prośbą o pomoc.

W 2013 roku wykopałem niewielką ilość BTC i do przedwczoraj leżały na portfelu online blockchain.info (obecnie blockchain.com) - przelałem je już na paper wallet.

Następnie zorientowałem się iż nastąpił hard fork BTC na BTC i BTC Cash a potem kolejny fork BTC Cash na BTC ABC i BTCSV....

Na moim portfelu na Blockchain mam jeszcze coiny BTC Cash ale brak BTCSV. Z przeczytanych komunikatów wynika iż 22.01.19 dodali support dla BTCSV (https://blog.blockchain.com/2019/01/22/ ... v-support/) a 15.04.19 go zakończyli (https://blog.blockchain.com/2019/04/15/ ... t-for-bsv/).

Czy w tej sytuacji coiny BTC Cash z moje portfela Blockchain to są coiny przed splitem i można je jeszcze rozdzielić i otrzymać BTC SV? Jeśli tak to jakim sposobem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: patryk87 » środa, 22 stycznia 2020, 11:19

witam wszystkich forumowiczów.
temat trochę już przedawniony, ale może ktoś będzie mógł coś podpowiedzieć i doradzić.
Jak odzyskać bsv przypisane do portfela po forku bch z blockchaininfo.com, obecnie blockchain.com.

w góry dziękuję za każdą wskazówkę.
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonykrypto » sobota, 30 maja 2020, 19:00

Witam
Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ttbit » niedziela, 31 maja 2020, 02:54

tonykrypto pisze: sobota, 30 maja 2020, 19:00Witam
Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??

Możliwe, że masz trojana czy innego keyloggera na kompie.
Opisz bardzo dokładnie krok po kroku co zrobiłeś, jakiego oprogramowania użyłeś i skąd te oprogramowanie ściągnąłeś - wejdź do historii przeglądarki i wklej linki, skąd pobierałeś, wyciągnij z listy pobierania.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Fork Bitcoin Cash

Postautor: wikarus » niedziela, 31 maja 2020, 08:16

tonykrypto pisze: sobota, 30 maja 2020, 19:00Miałem niewielkie ilości BCH na ledgerze i chciałem zdobyć BSV. Postępowałem zgodnie instrukcją na stronie Ledgera którego połączyłem z Electrum SV. Wszystko przebiegło prawidłowo uzyskałem BSV, przelałem je z Electrum SV już na inny portfel, ale ku mojemu zdziwieniu z Legera BCH został wysłany na inny adres i tam już go niema. Można je w jakiś sposób odzyskać ??
Może "repley attack"?

https://bitcoin.eu/replay-attack-affect-bitcoin-users/

Nie wiem jak został rozwiązany problem replay attack pomiędzy BCH a BSV.

Ogólnie trzeba uważać na nowego forka, bo przypadkiem można wysłać monety których nie chcieliśmy wysyłać z poprzedniego forka.

Jeżeli na jednym adresie są dwie monety (przykładowo tak było w przypadku podziału BTC i BCH) to należało przed wysłaniem tych monet (poza portfel) rozdzielić te monety.

Musiał byś dokładniej opisać całą sytuację.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości