Fork Bitcoin Cash

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Kamien » środa, 9 stycznia 2019, 12:40

Ja robię zawsze tak samo wklepuje seeda tutaj https://iancoleman.io/bip39/ I sweepuje private keys adresu na którym były trzymane monety. Tak odzyskałem bch podczas forku z btc i teraz tak samo zrobiłem z btcsv Obrazek bez żadnych zabaw z przelewaniem na giełdy czy bawieniem się w importowanie do innych portfeli

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: GrzegorzB » środa, 9 stycznia 2019, 13:51

Wysłałem 100 000 satoshi na Binance. Adres do wpłat BCH/BCHSV faktycznie jest tam taki sam. Jednak na razie, po upływie około godziny po uzyskaniu wymaganych potwierdzeń w electronie, na giełdzie nie mam ani jednej ani drugiej monety... Poczekam jeszcze i dam znać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Connemara » środa, 9 stycznia 2019, 15:25

GrzegorzB pisze: środa, 9 stycznia 2019, 11:32Czy teraz, jak już opadł nieco kurz po forku, jest jakiś prosty i bezstresowy sposób na rozdzielenie monet?
Mam tu na myśli np. podczytanie seeda lub import kluczy prywatnych do jakiegoś portfela BCHSV.
Swoje BCH trzymam w portfelu electron cash i nic tam nie ruszałem od czasu forka. Chciałbym BCH zostawić na electronie a SV mieć na jakimś innym portfelu.


Prześlij na Krakena, rozdzielą automatycznie.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: GrzegorzB » środa, 9 stycznia 2019, 15:32

Nie mam konta na Krakienie. Na Binance pojawiły się moje satoshi ale tylko BCH, saldo BCHSV nadal jest zerowe. Dam znać, co dalej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Connemara » środa, 9 stycznia 2019, 21:15

Konto nie jest trudno założyć, weryfikacja do pułapu wypłat typu 10.000$ jest bezproblemowa.
Ile tych BCH masz?
GrzegorzB pisze:Nie mam konta na Krakienie. Na Binance pojawiły się moje satoshi ale tylko BCH, saldo BCHSV nadal jest zerowe. Dam znać, co dalej.
Dodano po 17 minutach 11 sekundach:
Ech, kurczę, specjalnie się zwlekłem z sofy, żeby odpalić kompa ;)
Tak jak mi się kołatało we łbie, weryfikacja jest raczej bezproblemowa: https://prnt.sc/m52ob9

Withdraw daily crypto: $2,500.00 / monthly: $20,000.00
Full name
Date of birth
Country of residence
Phone number

Withdraw daily crypto: $5,000.00 / monthly: $50,000.00
All of the above
Address verification

Nie pamiętam już dokładnie, czym był address verification, ale chyba wystarczył dowolny rachunek w PDFie z podanym adresem. Bo skan dowodu czyli "Government issued ID" to jest dopiero dla Tier 3.


Oczywiście możesz próbować inaczej, ale Kraken jest najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: GrzegorzB » czwartek, 10 stycznia 2019, 08:36

Binance nie rozdzielił monet. @janiak skąd masz taką informację, że Binance rozdziela? Czy Tobie tam rozdzieliło?
Chyba założę konto na Krakenie. Dzięki za pomoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:45

@GrzegorzB a jaką miałeś wersję electron cash? Ostatnie wersje nie obsługują BSV, więc może zostały na portfelu.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 8 grudnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: janiak » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:47

Ja wysyłałem bezpośrednio z ledgera i mi rozdzieliło , nie sprawdzałęm electron cash , ale skoro nie doszło to znaczy , że prawdopodobnie też i nie wyszło

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: GrzegorzB » sobota, 12 stycznia 2019, 20:16

Korzystam z Electron Cash 3.3.2 portable. Sprwdzę jeszcze na Krakenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:01

3.3.2 powinno obsługiwać jeszcze oba łańcuchy. Może sprawdź w jakim eksploratorze, czy na pewno na obu łańcuchach widać tę transakcję?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: nkamui » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 18:42

Mam pytanie. mam bch podzielone na Binance. Teraz chce przelać oba bch na Electron Casha.

Jak to zrobić ? Czy oba na ten sam portfel ? Czy założyć dwa portfele i przelać każdy coin na inny ?

Proszę o odpowiedź w wersji łopatologicznej :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 20:58

@nkamui
BCH mozesz przelac na Electron Casha, a BSV na electrumSV.io

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: avissa » niedziela, 20 stycznia 2019, 10:22

Udało mi się podzielić BCH i BSV, BCH miałem na electronie cashu od czasu sprzed forka. Wysłałem na Krakena, ale dotarły tylko BCH, saldo BSV cały czas było zerowe. Sprawdzałem transakcje, na łańcuchu BCH była widoczna, natomiast nie na łańcuchu BSV. Więc zrobiłem następujące kroki, poniżej cała procedura od początku:
1. Ściągnąłem Electron cash w wersji 3.3.1, najnowsza wersja nie działa z 2 łańcuchami.
2. Wysłałem BCH na Krakena w zwykły sposób, saldo po wysłaniu się wyzerowało.
3. W opcjach narzędzia - sieć zmieniłem aktualną gałąź na zaczynającą się chyba od 1d bla bla @numer bloku (w kolumnie najbardziej na prawo są numery bloków, jedna gałąź ma sporo niższy numer, to ta, która obsługuje BSV) Po przełączeniu się na tą gałąź widziałem z powrotem moje bitkojny a transakcja wysyłki na Krakena się nie pojawiła, miałem saldo sprzed wydania. Tak więc to są moje BSV.
4. Wysłałem na Krakena BSV (electrum widzi je i opisuje jako BCH), warto dać wysokie fee, bo sieć działa bardzo powoli, a Kraken wymaga 30 potwierdzeń dla BSV.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 20 stycznia 2019, 16:03

avissa pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 10:22Udało mi się podzielić BCH i BSV, BCH miałem na electronie cashu od czasu sprzed forka. Wysłałem na Krakena, ale dotarły tylko BCH, saldo BSV cały czas było zerowe. Sprawdzałem transakcje, na łańcuchu BCH była widoczna, natomiast nie na łańcuchu BSV. Więc zrobiłem następujące kroki, poniżej cała procedura od początku:
Jeżeli jeszcze ktoś tutaj nie wie, to giełda CoinEX pozwala podzielić BSV/BCH na dwa bezproblemowo i automatycznie.

Sprawdzone i przetestowane.

https://www.coinex.com/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Fork Bitcoin Cash

Postautor: WitoldC » niedziela, 20 stycznia 2019, 16:23

@ShadowOfHarbringer Fajna giełda, niskie opłaty BCH-free, BTC-0.0001, Transaction -0.1%
Jakie są ograniczenia dla nie zweryfikowanych (nie mogę znaleźć)?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 20 stycznia 2019, 16:27

WitoldC pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 16:23 Jakie są ograniczenia dla nie zweryfikowanych (nie mogę znaleźć)?
Osobiście nie sprawdzałem, ale ze sprawdzonego źródła na tym forum mogę powiedzieć, że nie wymagają weryfikacji dla transakcji krypto-krypto.

Oczywiście środki ostrożności należy zawsze stosować na każdej giełdzie, więc swoje monety przesyłaj i rozdzielaj partiami po max 1/10 swojego dorobku i przelewaj z powrotem na swój portfel tak szybko jak to możliwe.

Weźcie sobie to do serca: pieniądze/monety trzymane na giełdach nie są Twoje.

https://www.coinex.com/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: eaglecode » niedziela, 20 stycznia 2019, 23:36

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 16:03
avissa pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 10:22Udało mi się podzielić BCH i BSV, BCH miałem na electronie cashu od czasu sprzed forka. Wysłałem na Krakena, ale dotarły tylko BCH, saldo BSV cały czas było zerowe. Sprawdzałem transakcje, na łańcuchu BCH była widoczna, natomiast nie na łańcuchu BSV. Więc zrobiłem następujące kroki, poniżej cała procedura od początku:
Jeżeli jeszcze ktoś tutaj nie wie, to giełda CoinEX pozwala podzielić BSV/BCH na dwa bezproblemowo i automatycznie.

Sprawdzone i przetestowane.

https://www.coinex.com/
Przelałem bch na coinex podzieliło mi na bch i bsv po czym zmieniłem sobie bsv na ripple i teraz chce przelać z powrotem na portfele ale nie chce mi wysłać obu walut. Tobie normalnie przelało ? Niby na portfelu aplikacji pisze avalible ale jak przechodzę do withdraw to pisze avalible 0

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 03:55

eaglecode pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 23:36 Przelałem bch na coinex podzieliło mi na bch i bsv po czym zmieniłem sobie bsv na ripple i teraz chce przelać z powrotem na portfele ale nie chce mi wysłać obu walut. Tobie normalnie przelało ? Niby na portfelu aplikacji pisze avalible ale jak przechodzę do withdraw to pisze avalible 0

Rozumiem, że nie chce wysłać Ripple ?

Wysyłanie BCH i BSV działa bezproblemowo. Nie wiem jak z Ripple, bo nie wiem jak działa Ripple. Ripple to w ogóle nie jest kryptowalutą i nie wiem jakimi regułami się rządzi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: eaglecode » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 07:30

Nie chciało mi wysłać bch i ripple, ale już poszło. Mogłem je wysłać dopiero kiedy bch i bać otrzymały 30/30 potwierdzeń w momencie kiedy je przelałem pierwszy raz na konto.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 08:11

eaglecode pisze: poniedziałek, 21 stycznia 2019, 07:30Nie chciało mi wysłać bch i ripple, ale już poszło. Mogłem je wysłać dopiero kiedy bch i bać otrzymały 30/30 potwierdzeń w momencie kiedy je przelałem pierwszy raz na konto.
Zgadza się, ze względu na częste ataki liczba wymaganych potwierdzeń na wielu giełdach jest większa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość