Fork Bitcoin Cash

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Narling » piątek, 16 listopada 2018, 18:49

@ShadowOfHarbringer, Uważasz że bch (przyjmijmi ze w wersji abc) ma jeszcze realne szanse na wyparcie core?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bitcoiniak » piątek, 16 listopada 2018, 19:01

Narling pisze: @ShadowOfHarbringer, Uważasz że bch (przyjmijmi ze w wersji abc) ma jeszcze realne szanse na wyparcie core?
On nie uważa. On w to żarliwie wierzy. :D
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Dovakhiin » piątek, 16 listopada 2018, 19:19

Ja obecnie nie w temacie.. aczkolwiek chciałbym troszeczkę wiedzy zaczerpnąć... Ludzie twierdzą, że BCHABC jest lepsze.. tymczasem dzis akurat BCHSV zalicza ładny skok.. volumen na polo mają bardzo zbliżony.
Kto wygra walkę jak myślicie i dlaczego będzie to....bitcoin? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » piątek, 16 listopada 2018, 19:47

redbog pisze: Tym mechanizmem Bitcoin jest zabezpieczony przed rozdwojeniem, dzięki temu istnieje tylko jeden bitcoin.
Co uważasz za większe zagrożenie, przetrwanie mniejszościowego forka (jak sytuacja BTC->BCH), gdzie przecież BCH nie zaszkodził BTC, po prostu ma swoje 5/10/15% rynku, czy sytuację, gdzie waluta aspirująca do roli alternatywnego systemu płatności może mieć "laga" w akceptacji przelewów, trwającego wiele tygodni, uniemożliwiając posiadaczom cyfrowej fortuny jakiekolwiek ruchy na swoim portfelu, a jedynie bierne patrzenie, jak wartość ich portfela nie tylko utknęła w nicości czekając na blok, ale straciła też w tym momencie 90% wartości?

p.s.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale dobrze kojarzę, że zmiana trudności bloku BTC w przypadku spadku mocy nie może przekraczać jednorazowo 75%?
Czyli spadek o 80/90/99% jest niemożliwy?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 16 listopada 2018, 19:49

@Dovakhiin
Bitcoin ABC ma ciekawe plany na rozwój, najbardziej mnie interesują smart contract'y. Doceni to każdy kto programował w aplikacje w Ethereum, jakie to drogie, jak wolno działa, jakie jest awaryjne. Jeśli programistom uda się połączyć zalety Ethereum z zaletami Bitcoin i wyeliminować ich wady, nawet jeśli łańcuch miałby ważyć kilka TB, to będzie bardzo ciekawa alternatywa. W tej chwili mamy sporo obietnic, przyjdzie czas kiedy będzie można je rozliczyć. Bitcoin SV oprócz zmiany ikony na smoka i zwiększenia bloku do ponad 100MB, nie chwali się innymi pomysłami uzasadniającymi jego istnienie.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonyxxl » piątek, 16 listopada 2018, 19:49

ShadowOfHarbringer pisze:
tonyxxl pisze:@Shadow te wg Ciebie bezwartościowe gówno (BTC) jest stabilne jak skała
Na tym możemy zakończyć dyskusję, muszę uważać na swoje zdrowie - ryzyko zawału serca spowodowanego nagłym atakiem śmiechu jest duże.
możesz ośmieszać argumenty, jak zwykle. Ale może byś się odniósł do wykresu ceny, mocy, ilości transakcji itd, wybierz sobie co chcesz... jak dla Ciebie jest tu coś śmiesznego to sorry, tez nie mam pytań.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 16 listopada 2018, 19:51

benq pisze: Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale dobrze kojarzę, że zmiana trudności bloku BTC w przypadku spadku mocy nie może przekraczać jednorazowo 75%?
W Bitcoin jest system który zabezpiecza działanie sieci przy nagłym spadku mocy, jest to tryb ratunkowy, mieliśmy okazję zaobserwować jego działanie jakiś czas temu - zadziałał. Można nawet zaryzykować stwierdzenie że DAA jest w BTC niepotrzebny.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kirucha2 » piątek, 16 listopada 2018, 20:25

HODLER.TECH pisze: @Dovakhiin
Bitcoin ABC ma ciekawe plany na rozwój, najbardziej mnie interesują smart contract'y. Doceni to każdy kto programował w aplikacje w Ethereum, jakie to drogie, jak wolno działa, jakie jest awaryjne. Jeśli programistom uda się połączyć zalety Ethereum z zaletami Bitcoin i wyeliminować ich wady, nawet jeśli łańcuch miałby ważyć kilka TB, to będzie bardzo ciekawa alternatywa. W tej chwili mamy sporo obietnic, przyjdzie czas kiedy będzie można je rozliczyć. Bitcoin SV oprócz zmiany ikony na smoka i zwiększenia bloku do ponad 100MB, nie chwali się innymi pomysłami uzasadniającymi jego istnienie.
ale jakie contracty? po co? jaki to ma sens? kiedy to zacznie dzialac? to slepa uliczka. Przeciez oprocz ETH masz NEO i wiele innych, ktore juz dzialaja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » piątek, 16 listopada 2018, 20:28

@Dovakhiin i...Bitcoin GOLD. Te forki to zabawa, destabilizacja. Można teraz rozwalić system - BCH czyli fork nr 1 jest podzielony. Ja wspieram łańcuch BCHSV..ale powiedzmy sobie szczerze, bez opowiadania historyjek. Bitcoin Cash, który miał byś prawdziwą wizją Satoshiego przetrwał 12 miesięcy (właściwie 9..bo 08.2018 i pózniej drugi 11.2017) i go nie ma :mrgreen: BCHABC, BCHSV - srały muchy, będzie wiosna. Wszyscy skupujący Cash i czekający na rozmnożenia, tak czy tak są 20% w plecy. Tak czy nie ?
@Hoodler.Tech masz pewnie sporo racji że by mogło. Ale kontrakty na łańcuchu ETH to w ilu % scam 80%? i tworzenie setek gówno monet na tym łańcuchu. Sobie wyobraz co by się działo jak by można było tworzyć takie personalne monety na łańcuchu forka forka z forka. Ja lubię science fiction ale realia są jakie są. Większość nawet koparki nie widziała na oczy, akceptacja raczkuje dopiero i to w niby stolicach crypto. Takie ciekawostki to mogłyby jedynie spekulacyjnie coś pozwolić, krótkotrwale ugrać na DT. Teraz to raczej będzie walka na moc, tygodniami...i góra/dół na tych dwóch forkach. Nic więcej.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 listopada 2018, 20:42 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 16 listopada 2018, 20:35

@kirucha2
Praca nad smart contract'ami na blockchainie Bitcoin, do którego są tony dokumentacji, to byłaby zupełnie nowa jakość. Pomyślmy co mamy teraz - wiecznie zapchanego Ethereum i NEO za podłączenie do którego trzeba zapłacić (mogę się mylić co do kwoty) $100k i przejść "chińską weryfikację". Ostatnio usłyszałem że powstał pierwszy token na LISK który obsługiwany jest na sidechain (potencjalnie ciekawe, do sprawdzenia jak działa), tokeny możemy jeszcze tworzyć na niszowym Waves. To wszystko co mamy do wyboru. Potencjał rynku jest zbyt ogromny by go lekceważyć. Technologia Bitcoin (używana we wszystkich bitcoino-pochodnych monetach) jest bardzo prosta, udokumentowana, rozwinięta i stabilna. Warto inwestować moce przerobowe developerów w to sprawdzone rozwiązanie.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redbog » piątek, 16 listopada 2018, 20:52

benq pisze:
redbog pisze: Tym mechanizmem Bitcoin jest zabezpieczony przed rozdwojeniem, dzięki temu istnieje tylko jeden bitcoin.
Co uważasz za większe zagrożenie, przetrwanie mniejszościowego forka (jak sytuacja BTC->BCH), gdzie przecież BCH nie zaszkodził BTC, po prostu ma swoje 5/10/15% rynku, czy sytuację, gdzie waluta aspirująca do roli alternatywnego systemu płatności może mieć "laga" w akceptacji przelewów, trwającego wiele tygodni, uniemożliwiając posiadaczom cyfrowej fortuny jakiekolwiek ruchy na swoim portfelu, a jedynie bierne patrzenie, jak wartość ich portfela nie tylko utknęła w nicości czekając na blok, ale straciła też w tym momencie 90% wartości?
Jedno i drugie zagrożenie jest bardzo poważne.
Patrz na sytuacje bchabc i bchsv ona lepiej pokazuje czym grozi usuniecie tego zabezpieczenia. Czy w każdej sekundzie możesz stwierdzić który z tych dwóch jest bch i który token teraz kupić żeby za rok mieć bch a nie jakiś fork bch?

Ja w każdej sekundzie wiem co kupić żeby mieć bitcoina i co najważniejsze nawet w czasie hardforka (takiego prawdziwego) jak jakaś mniejszość się uprze że zostają na starej wersji btc to nie maja szans dokopać i dzięki temu dalej będzie tylko jeden bitcoin. Bez tego mechanizmu przeprowadzenie hardforka- zmiany oprogramowania bitcoina tak żeby został jeden bitcoin jest chyba nie wykonalne.

Spirala śmierci to potencjalnie bardzo destrukcyjne zagrożenie ale skrajnie mało prawdopodobne jest jego wystąpienie. Do tego jest wyjście z tej sytuacji jeśli czytałeś ten temat który podawałem tam ktoś to opisał, w momencie zniknięcia 90% mocy te pozostałe 10% staje się automatycznie 100% i skoro znaleźli się w takiej sytuacji są wręcz zmuszeni wykonać większościowego hardforka ze zbiciem trudności żeby się opłacało kopać. Nie jest to sytuacja na pewno komfortowa i dobra ale jakieś rozwiązanie istnieje.

Z dwojga złego spirale śmierci uważam za mniejsze zagrożenie bo jej wystąpienie jest bardzo mało prawdopodobne, za to forki będą cały czas się pojawiać i pod kąsać bitcoina a gdyby kiedyś przeprowadzali byśmy hardforka to może to w ogóle rozbić bitcoina do tego stopnia ze nie będzie wiadomo który to bitcoin.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
HODLER.TECH pisze: W Bitcoin jest system który zabezpiecza działanie sieci przy nagłym spadku mocy, jest to tryb ratunkowy, mieliśmy okazję zaobserwować jego działanie jakiś czas temu - zadziałał. Można nawet zaryzykować stwierdzenie że DAA jest w BTC niepotrzebny.
Jaki to system? Na czym polega ten tryb ratunkowy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » piątek, 16 listopada 2018, 21:00

redbog pisze: Patrz na sytuacje bchabc i bchsv ona lepiej pokazuje czym grozi usuniecie tego zabezpieczenia. Czy w każdej sekundzie możesz stwierdzić który z tych dwóch jest bch i który token teraz kupić żeby za rok mieć bch a nie jakiś fork bch?
Nie, dlatego moje BCH spokojnie sobie leżakują na ledgerze oraz paper walletach, podejmowanie decyzji w tak szalonych momentach, to zabawa ogniem dla mnie.
redbog pisze: Spirala śmierci to potencjalnie bardzo destrukcyjne zagrożenie ale skrajnie mało prawdopodobne jest jego wystąpienie. Do tego jest wyjście z tej sytuacji jeśli czytałeś ten temat który podawałem tam ktoś to opisał, w momencie zniknięcia 90% mocy te pozostałe 10% staje się automatycznie 100% i skoro znaleźli się w takiej sytuacji są wręcz zmuszeni wykonać większościowego hardforka ze zbiciem trudności żeby się opłacało kopać. Nie jest to sytuacja na pewno komfortowa i dobra ale jakieś rozwiązanie istnieje.
Tak, oczywiście czytałem wszystkie podlinkowane rzeczy i nie tylko te.
Wszystko jest fajnie, dopóki mamy taką zgodę w społeczności i brak krytycznych bugów.
Fakt, że 10 lat historii daje nadzieję na to, że trup w szafie nie istnieje.
Ale czy jesteś przekonany, że w przypadku zaistnienia czegoś mocno niepożądanego i podziału środowiska w znacznie równiejszych proporcjach, niż BTC/BCH, wszystko byłoby takie oczywiste?
Gdyby proporcje devów popierających zmiany stanowiły 60/40 czy 55/45, a same aspekty techniczne nie byłyby jednoznacznie łatwe do oceny?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 listopada 2018, 21:13

Narling pisze:@ShadowOfHarbringer, Uważasz że bch (przyjmijmi ze w wersji abc) ma jeszcze realne szanse na wyparcie core?
Powstrzymuję się z wydaniem ostatecznej opinii do poniedziałku.

Moim zdaniem obecna rozgrywka jeszcze się nie skończyła. Cały czas coś mi się tutaj nie zgadza, jakiś szósty zmysł podpowiada że jest drugie dno.

No, ale może się mylę, wypowiem się w poniedziałek.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redbog » piątek, 16 listopada 2018, 21:17

@benq,
benq pisze: Gdyby proporcje devów popierających zmiany stanowiły 60/40 czy 55/45, a same aspekty techniczne nie byłyby jednoznacznie łatwe do oceny?
W takiej sytuacji najlepiej pozostawać przy starym rozwiązaniu i czekać aż te nowe będą na tyle dobre i będą miały takie argumenty że przeważająca większość to poprze i dopiero wtedy coś zmieniać. Wtedy jest bezpiecznie i zostanie tylko jeden bitcoin.

Życie natomiast płata rożne figle i może stać się tak jak piszesz hardfork przy mniej więcej 50% na pewno to jest sytuacja niebezpieczna nic więcej nie mogę powiedzieć co się mogło by wydążyć i jak to by się skończyło ostatecznie, jesteśmy na żywo w testnecie, robimy za króliki doświadczalne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » piątek, 16 listopada 2018, 21:53

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: koparki » piątek, 16 listopada 2018, 22:01

benq pisze: dlatego moje BCH spokojnie sobie leżakują na ledgerze oraz paper walletach, podejmowanie decyzji w tak szalonych momentach, to zabawa ogniem dla mnie.
zawsze możesz uciec z btc cash do altów z top15, spadły mniej więcej tak samo więc nie ryzykujesz wyleszczenia. Jeszcze bardziej rozwodniony fork , jak dla mnie nie jest wart długoterminowej inwestycji. Rozgrywki i manipulacje na poziomie deweloperów i wielkich kopalń (dotyczy wszystkich odmian btc) przypominają że to już dawno nie jest zdecentralizowany projekt oddolny i wygląda na to że btc cash już nie zagrozi bitcoinowi core, w związku z tym ryzyko pogłębienia się rozjazdu wartości forków post btc-cash wobec btc core jest spore, sporo większe niż altów które nie mają związku z ta wojenką i ulegają przecenie wyłącznie ze wzgledu na panujacy zły sentyment.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 listopada 2018, 22:07 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bit-els » piątek, 16 listopada 2018, 22:06

i być może taki był cel Craiga. Wspiera btc core
Gdy emocje opadną i forki bitcoina będą się podgryzać w swojej niszy, to wyklaruje się hierarchia. Store of value btc core. I płacidło do mega przelewów, gdzie wysokie fee (np 1000 $ ) nie będzie miało znaczenia. Za bitem najlepsze alty, anony plus jakieś naprawdę ciekawe projekty

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: koparki » piątek, 16 listopada 2018, 22:22

Niestety , wyglada na to że Ripple się umacnia gdy btc się ogólnie osłabia. Tych dwóch projektów nie da się w ogóle porównywać, ideowo ripple to śmieć ale dla mainstreamu popularnym płacidłem może być jednak ripple .
Bit-els pisze: Store of value btc core. I płacidło do mega przelewów, gdzie wysokie fee (np 1000 $ ) nie będzie miało znaczenia.
Nie dam wiary w coś takiego. Nie będzie takiego dominującego store of value, raczej przez nastepna dekadę przyglądaj się biznesom opartym na blockchainie, które moga mieć zasieg globalny i dawać dywidendę posiadaczom tokenów - takie biznesy będą przyszłym store of value. (Filecoin, EOS, Monero(bramka anon) itp )
Pora zmienić myślenie i nie patrzyć na to jako na monety ale jako na akcje wirtualnych wielkich firm które mają jakies zastosowanie, btc core też będzie miało takie zastosowanie jako warstwa podstawowa jednego z wielu systemów do przesyłania środków ale to nie będzie dominujący system oraz będzie w blockchain znacznie wiecej biznesów innego typu, które jednocześnie przyciągną chętnych do parkowania tam kapitału.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redbog » piątek, 16 listopada 2018, 22:52

koparki pisze: Rozgrywki i manipulacje na poziomie deweloperów i wielkich kopalń (dotyczy wszystkich odmian btc) przypominają że to już dawno nie jest zdecentralizowany projekt oddolny i wygląda na to że btc cash już nie zagrozi bitcoinowi core, w związku z tym ryzyko pogłębienia się rozjazdu wartości forków post btc-cash wobec btc core jest spore, sporo większe niż altów które nie mają związku z ta wojenką i ulegają przecenie wyłącznie ze wzgledu na panujacy zły sentyment.
Bit-els pisze: i być może taki był cel Craiga. Wspiera btc core
Jeśli chodzi o teorie spiskowe to mi się wydaje że Craig(gołodupiec) działa do spółki z Jihanem i próbuje stworzyć rynek(w sumie już stworzyli) i manipulując na wszystkich możliwych frontach trzepać hajs. Craig wreszcie konkretny pieniądz może zarobić a Jihan dołoży troszkę do tego co posiada i też będzie zadowolony.
Jeśli ta teoria spiskowa jest prawda to biedzie długo i konkretnie bujało oraz będą bardzo ciekawe zwroty akcji(gra na emocjach).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 listopada 2018, 00:14

Bardzo istotna statystyka została właśnie dodana przez serwis Coin.Dance. Od teraz pokazywane jest wyliczenie ile mocy zostało poświęcone na kopanie łańcucha od początku forka:

Obrazek

Jest to istotne, ponieważ ilość mocy kopania od momentu forka (proof of work done since fork) jest jedyną statystyką, która w wiarygodny sposób wskazuje wygranego w "wojnie hashów".

Nie pokazuje tego ilość wykopanych bloków, samo [difficulty] ani [total work done].

Raczej mamy już zwycięzcę i jest nim ABC, aczkolwiek myślę że w ciągu tygodnia dowiemy się o co naprawdę w tym chodziło.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości