Fork Bitcoin Cash

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Kluka » sobota, 17 listopada 2018, 00:36

[Verse 1]
Yesterday
All our profits seemed so far away
Now it looks as though they’re here to stay
Oh, we believed it yesterday

[Verse 2]
Suddenly
We’re not as rekt as we all used to be
There’s a big moon hanging over me
Oh, yesterday came suddenly

[Chorus]
Why it went so low
I don’t know, no one would say
We went, really long
Now we long for yesterday

[Verse 3]
Yesterday
Trade was such an easy game to play
Now I need a place to hodl away
Oh, we believed in yesterday

:mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonyxxl » sobota, 17 listopada 2018, 00:45

ShadowOfHarbringer pisze: w ciągu tygodnia dowiemy się o co naprawdę w tym chodziło.
Oświecę cię: chodzi o takie zielone papierki z nieżyjącymi prezydentami USA. I tylko o to.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: redbog » sobota, 17 listopada 2018, 01:01

ShadowOfHarbringer pisze: Jest to istotne, ponieważ ilość mocy kopania od momentu forka (proof of work done since fork) jest jedyną statystyką, która w wiarygodny sposób wskazuje wygranego w "wojnie hashów".

Nie pokazuje tego ilość wykopanych bloków, samo [difficulty] ani [total work done].

Raczej mamy już zwycięzcę i jest nim ABC, aczkolwiek myślę że w ciągu tygodnia dowiemy się o co naprawdę w tym chodziło.
Ok, tylko ile czasu ta wojna będzie trwała? jakie wydarzenie wyłoni ostatecznego zwycięzce?

Czy ta wojna może trwać np. ponad rok i strona przegrywająca non stop może twierdzić ze ona jeszcze to wygra bo wojna jeszcze się nie skończyła?
Mimo widocznej ewidentnie strony wygrywającej nie można oficjalnie powiedzieć że ona wygrała bo przecież wojna trwa. Jakie wydarzenie wyłoni ostatecznego zwycięzce? Czy zwycięzcą można się stać dopiero po zabiciu konkurencyjnego forka?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: prezes » sobota, 17 listopada 2018, 07:17

@ShadowOfHarbringer, a co się stało z Twoją pewnością, który fork jest prawdziwym Bitcoinem? Jak już Ty masz wątpliwości to znaczy, że te wszystkie Bitcoiny można o kant dupy rozbić, teraz już nie dojdziesz jaka była prawdziwa wizja Satoshiego. Dla przeciętnego użytkownika nie ma to kompletnie znaczenia ale dla ideowców to jak nóż w plecy, w stopę i pod żebro jednocześnie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Anunaki » sobota, 17 listopada 2018, 07:30

Czy już można bezpiecznie przerzucić stare BTC CASH z portfela Electron na np. hardwarowy? Czy jeszcze lepiej poczekać? A może lepiej zaczać pozbywać (wymienić) się CASHów? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: benq » sobota, 17 listopada 2018, 07:33

@redbog, u mnie BCH stanowi jakieś 30% portfela (zdecydowanie najwięcej), ale ta sytuacja wyjątkowo mąci mi w głowie.
Szczerze, nie umiem rozkminić jak ta banda kombinatorów chce to rozegrać, czy jest to gra na wzmocnienie BCH do walki z core, czy może jednak zamęt przed ogromną dystrybucją i gaszeniem światła. Wczoraj jakieś 5% bch opchnąłem na binance (bo cena sv+abc była wyższa niż średnia bch na cmc). Plan był taki, żeby odkupić po spadku. Teraz jest spadek, ale już nie wiem czy chcę odkupić :geek:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bit-els » sobota, 17 listopada 2018, 07:56

@benq, 30% to wg mnie stanowczo za dużo. Ta wojna będzie wyniszczająca i cena obu łańcuchów może znacząco spaść. Wiele wskazuje na to, że cyrk z forkiem inspirowany przez Craiga ma na celu skompromitowanie bch jako możliwego następcę btc.
Bch będzie zwykłym altem, co on ma lepszego niż anony jak monero czy zec, albo szybkość i również całkiem dobrą prywatność jak dash.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: czajaPL » sobota, 17 listopada 2018, 08:29

Anunaki pisze:Czy już można bezpiecznie przerzucić stare BTC CASH z portfela Electron na np. hardwarowy? Czy jeszcze lepiej poczekać? A może lepiej zaczać pozbywać (wymienić) się CASHów? :)
na Bittrex przy BCH widzę już zniknął trójkąt ostrzegawczy co znaczy. że można robić przelewy .
przy BSV komunikat

Kod: Zaznacz cały

    Notice: Deposits and withdrawals are temporarily offline. Wallet disabled to prepare for BCH network protocol upgrade and proposed BSV fork.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 listopada 2018, 09:06

prezes pisze:@ShadowOfHarbringer, a co się stało z Twoją pewnością, który fork jest prawdziwym Bitcoinem?
Skąd Ci przyszło do głowy że nie mam pewności ?

Od początku obstawiałem ABC, cały czas obstawiałem ABC.

Aha no tak, wiem już skąd Twoje wątpliwości. Obecna "drama" zdenerwowała mnie do tego stopnia, że od poniedziałku do piątku rano miałem przerwę od kryptowalut, poblokowałem sobie przeglądarki i nie udzielałem się na forach. Nie wiedziałem też co się dzieje.

Gdyby ABC przegrało, to prawdopodobnie uznałbym że nie rozumiem kryptowalut, napisałbym przydługiego posta tłumaczącego moją decyzję po czym sprzedałbym krypto całkowicie, wyszedł z tego biznesu i zaczął zbierać złoto i nieruchomości.

Generalnie ABC już wygrało z tego względu że Craig nawet nie ma zamiaru prowadzić własnej monety (nie zrobili nawet block exploratora, portfelów ani nic). [Dodatkowo, klienty ABC wprowadzają checkpointy, więc atak na łańcuch post-forkowy nie będzie już możliwy]. Craig jest tylko psujem, który próbuje zepsuć to co jest. Jak tylko otworzą trading i depozyty na giełdach, jego "moneta" pójdzie do zera.

Obszerniejszego posta opisującego sytuację zrobię w poniedziałek, bo obserwuję jeszcze co się będzie działo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » sobota, 17 listopada 2018, 09:16

@ShadowofHarbringer mógł też explorera SV nie zrobić, żeby ludzie nie widzieli że ta moneta już śmiga na giełdy (może też ugadane wcześniej) i zamieniają na BTC. Na pewno kopanie jest dużo bardziej opłacalne i bez problemu z kopalni wysyła mi na portfel papierowy..Mnie tu też dużo zastanawia od północy na svpool wykopano tylko 8 bloków
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Bit-els » sobota, 17 listopada 2018, 09:34

nie byłoby źle gdyby sv upadło całkowicie, a Craig został wyśmiany przez wszystkich. To powinno oczyścić sytuację

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 listopada 2018, 09:37

Bit-els pisze:nie byłoby źle gdyby sv upadło całkowicie, a Craig został wyśmiany przez wszystkich. To powinno oczyścić sytuację
Craig już jest tylko wyśmiewany.

Oczywiście mówię o niecenzurowanych forach, nie wiem co się pisze na kontrolowanych i zmanipulowanych społecznościach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » sobota, 17 listopada 2018, 10:08

Coś się kroi jak nic, Daily Yield: ≈0.00029269 BCH Per TH/s - to spadek opłacalności kopania BCH(ABC powiedzmy) o 25%, większa moc, zwiększyła trudność. Kopanie BCHSV jest opłacalne w cyferkach bardziej(kopie i idzie na paper wallet - ale nie ma jak sprawdzić, nie ma explorera, a cena rośnie..). Wyskok spekulacyjny na ABC i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wg. mnie oni przesyłają na ugadane wcześniej giełdy, i SV zamieniają na albo ABC albo BTC. Transakcji jest 14xwięcej na SV...https://ramen.chopsticks.cash
Tu leci jakiś gruby wał :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » sobota, 17 listopada 2018, 10:48

Ja wciaż liczę, że SV wygra, bo to co ABC odwala w głowie mi się nie mieści, np cenzuruje transakcje (m.in. stresstest).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » sobota, 17 listopada 2018, 11:40

@zdch może tygodniami nie być wygranego. MY musimy to wygrać kumulując na tych skokach spadkach forków-stworków BTC(ewentualnie BTG) lub $ i się bawić w ich grę. Prawdopodobnie będziesz musiał za jakiś czas przemyśleć swój obrazek :mrgreen: kopie BCHSV, gram na BCHABC i BCHSV na przemian. Czysta spekulacja, w czystej postaci okraszona ideologią na zgliszczach jeszcze do czwartku obowiązującej ,,rzekomo'' prawdziwej wizji Satoshiego - to teraz mamy rozdwojenie jazni, lekką schizofrenie paranoidalną. I świry się w tych zawirowaniach odnajdą najlepiej. DT (w końcu coś się konkretnego dzieje :!: )
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: BCHJesus » sobota, 17 listopada 2018, 13:37

zdch pisze: Ja wciaż liczę, że SV wygra, bo to co ABC odwala w głowie mi się nie mieści, np cenzuruje transakcje (m.in. stresstest).
o czym Ty mówisz. Stress test idzie w najlepsze a Ty o jakiejść cenzurze gadasz jakieś pierdoły. Przecież od jakiś 2 tygodni wiadomo że większość tego testu zostało opłacone przez CSW i CA, dlatego też w preteście przed forkiem wszystkie bloki wykopał BMG bo tam one lądowały i nie były rozgłaszane.
W związku z powyższym - doedukuj się trochę albo po prostu poczytaj inne fora bo widać że tak jak uwolniłeś się od propagandy CORE tak teraz utonąłeś w propagandzie CSW i 'Satoshi Vision'.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: CRXEE8 » sobota, 17 listopada 2018, 13:45


i to przy cenie 5 centów za kwh (nie wliczony jest koszt zakupu i utrzymania hardware)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 listopada 2018, 14:11

zdch pisze:Ja wciaż liczę, że SV wygra, bo to co ABC odwala w głowie mi się nie mieści, np cenzuruje transakcje (m.in. stresstest).
Kolego rozpuszczasz jakieś bzdury i totalne plotki.

Podaj źródło albo popraw się, w przeciwnym wypadku Twoje zachowanie jest niewybaczalne.

Gdyby jakakolwiek cenzura została zastosowana, natychmiast bym o tym wiedział.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: BCHJesus » sobota, 17 listopada 2018, 14:20

@ShadowOfHarbringer, nie ma co się strzepić. Już czekam aż napisze że w ABC wykopano bloki max 4MB a w SV znowu poleciała cegła 14MB. Problem w tym że tak jak pisałem CSW opłacił stress test i w mempoolu ABC wylądowało "tylko" ~20.000 transakcji, a o dziwo w SV ponad ~70.000 - dodam że jest to w tym samym czasie tj. dzisiaj 17.11.2018 g13:30-14:25.
Czekam tylko na post o tym że to przez cenzure :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Fork Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 listopada 2018, 15:16

BCHJesus pisze:@ShadowOfHarbringer, nie ma co się strzepić. Już czekam aż napisze że w ABC wykopano bloki max 4MB a w SV znowu poleciała cegła 14MB. Problem w tym że tak jak pisałem CSW opłacił stress test i w mempoolu ABC wylądowało "tylko" ~20.000 transakcji, a o dziwo w SV ponad ~70.000 - dodam że jest to w tym samym czasie tj. dzisiaj 17.11.2018 g13:30-14:25.
Czekam tylko na post o tym że to przez cenzure :P
Aha, o tym mówicie ?

Nie było żadnej cenzury. CSW specjalnie nie rozgłaszał tych transakcji żeby wykopać je tylko i wyłącznie samemu, a i tak jego klient nie dał rady wyprodukować bloków większych niż 32MB chociaż chwali się na prawo i lewo że obsługuje 128MB (żenada BTW) .

Ten stress test był ustawiony.

@zdch

Łyknąłeś propagandę CSW jak pelikan.

No ale nie ma sensu Cię za to winić, Craig ma niesamowicie wysokie umiejętności manipulatorskie. Udało mu się naciągnąć że jest Satoshim wielu (wydawałoby się) mądrych ludzi jak Gavin Andresen czy Ryan X. Charles.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości