Fork Bitcoin Cash

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Areck1 » środa, 14 listopada 2018, 11:34

Tutaj wszystko widać i jeszcze jest muzyczka:-)

http://hashwars.cash/

Edit: nie patrzcie na słupki bo pokazują nie tak poparcie, ale jest odliczanie i muzyczka:-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tonyxxl » środa, 14 listopada 2018, 13:28

zdch pisze: Komedią jest to, że ludzie myślą że obecna "wojna" to coś nienaturalnego w Bitcoinie
W Bitcoinie nie ma żadnej wojny.
W shitcoinach jest.
Przypomina się Krzemowa Dolina i walka o 3 przecinki

Obrazek

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: cryptoOmen » środa, 14 listopada 2018, 13:36

zdch -- twierdzisz ze raczej SV stanie BCH a nie będzie to jako osobny coin ?

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Pancer » środa, 14 listopada 2018, 13:40

@cryptoOmen Ja tak właśnie sądzę że to nie będzie implementacja a osobny coin, który pójdzie własną ścieżką, przy okazji zabierze część kapitału z BCHjeśli przejdze część osób na SV)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » środa, 14 listopada 2018, 14:31

Myślcie co chcecie, a jak będzie to zobaczymy może już jutro. Prorokiem nie jestem, więc nie gwarantuję rezultatu, ale jeśli dobrze rozumiem to co wszyscy piszą, to:

1) SV - Dominujący łańcuch dziedziczy wszystko po BCH, więc staje się BCH tak jak to miało miejsce w maju bez wojny (wyobraźcie sobie że w maju była wojna tylko że walczyło 100% hashu z 0%hashu... teraz (na tę chwilę) jest walka 80-20).
2) ABC - staje się niekompatybilne więc umiera. Może przetrwać jeśli zmienią algorytm, ale wtedy już nawet nie są bitcoinem. Co więcej, CSW nie chce im pozwolić istnieć, więc jeśli będą próbowali utrzymać "swój" łańcuch przy życiu, będzie im kopał puste bloki lub nawet próbował kopać taką ilością hashpoweru,że będzie COFAŁ wydobyte bloki do momentu forka. Szczegóły jak to jest możliwe, możemy sobie przedyskutować w innym terminie ;)
3) "Classic BCH" (bez żadnego upgradu) staje się niekompatybilny więc umiera (patrz punkt 1 i 2)

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 27 września 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Carvi » środa, 14 listopada 2018, 16:43

Areck1 pisze:Bitbay jednak będzie brał udział w forku (trochę późno powiedzieli - od momentu informacji do zamknięcia wpłat wypłat było tylko 3 godziny na ewentualną ucieczkę na inną giełdę)
https://bitbay.net/pl/aktualnosci/fork-sieci-bcc
Wpłaty i wypłaty :
na czas wprowadzanych zmian, księgowanie wpłat i zlecanie wypłat BCC zostanie tymczasowo wstrzymane od 13 listopada 2018 od godziny 14:00, do co najmniej 20.11.2018r.
Znając zamieszanie na tej giełdzie to wpłaty i wypłaty będą później niż powiedzieli.
Ja śmignełem na Binance :) Bitbay fajny ale za wolno podejmuje decyzję.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: stokarz » środa, 14 listopada 2018, 16:56

Z niecierpliwością czekam na BCH Classic :P
W dodatku, na Binance przy tickerze Bitcoin Casha jako BCC, taki coin musiałbym mieć BCCC. C jak conqueror może?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » środa, 14 listopada 2018, 20:47

Bitcoin.com przeniesie całego hasha z BTC na BCH na 1 dzień od 7AM UTC (8:00 czasu polskiego) żeby wesprzeć ABC. Użytkownicy poola nie mają nic do gadania, mogą co najwyżej zmienić pool, jeśli im się to nie podoba :)

@CobraBitcoin uważa, że Jihan prawdopodobnie zrobi to samo z Antpoolem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: socjolog2008 » środa, 14 listopada 2018, 20:54

@zdch to zagrywka. Antpool i BTC.com to My kopacze ze swoją mocą. Owszem mają swoje koparki ale nie dysponują 1/10 tej mocy jaka jest na nich poolach. Spadki BTC jedynie napędzą i przekonają legiony kopaczy, żeby przeżucali swoją moc na BitcoinSv. Bo co komu zrobi kilka dni różnicy. Argument ze jeden kopacz dysponuje wieloma PH jest błędna. To tysiące mających po 50-100 TH. Ja juz wstawiałem foto i pisałem. Moje 50 TH już jest z nimi od kilu dni. Fakt faktem to było kiedyś, dawno temu założenie projektu Bitcoin. Legiony małych decydują a nie Twitter owe deklaracje kopalń. Pisałem tez jak zadziała wzrastająca moc na cenę i że się ceny zrównają :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » środa, 14 listopada 2018, 21:07

@socjolog2008, zobaczymy :)

btw mempool BTC rośnie od ostatnich 10 godzin, już jest 21MB

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Olsp » środa, 14 listopada 2018, 23:13

Panowie, czy podczas forka można trzymać bch na koncie bitmarket? Czy dostanie się ewentualnie nowe coinsy?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kirucha2 » środa, 14 listopada 2018, 23:17

tak

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: tarpan » czwartek, 15 listopada 2018, 00:23

@Olsp,
BitMarket nie gwarantuje jakiegokolwiek wsparcia nowej kryptowaluty powstałej w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash.
@kirucha2, :lol:

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: pael » czwartek, 15 listopada 2018, 04:47

socjolog2008 pisze: @zdch to zagrywka. Antpool i BTC.com to My kopacze ze swoją mocą. Owszem mają swoje koparki ale nie dysponują 1/10 tej mocy jaka jest na nich poolach. Spadki BTC jedynie napędzą i przekonają legiony kopaczy, żeby przeżucali swoją moc na BitcoinSv. Bo co komu zrobi kilka dni różnicy. Argument ze jeden kopacz dysponuje wieloma PH jest błędna. To tysiące mających po 50-100 TH. Ja juz wstawiałem foto i pisałem. Moje 50 TH już jest z nimi od kilu dni. Fakt faktem to było kiedyś, dawno temu założenie projektu Bitcoin. Legiony małych decydują a nie Twitter owe deklaracje kopalń. Pisałem tez jak zadziała wzrastająca moc na cenę i że się ceny zrównają :mrgreen:
A co jesli taki jest cel - ubicie ceny btc? Operacja dragonslayer w bardzo dziwnym wydaniu ;-)?

Dodano po 8 minutach 19 sekundach:
NIefortunnie czasowo wypadl dlamnie ten fork, zalogowalem sie na poloniexa i to co tam sie dzieje to zaklady bukmacherskie. Zamien BCH na ABC+SV zanim te dwa zaczan istniec, WTF...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: zdch » czwartek, 15 listopada 2018, 08:08

Myślę że to jest dużo prostsze, dragonslayer to nie ten fork. BTW CSW twierdzi, że BTC jest na równi pochyłej, że ma jakąś nienaprawialną wadę, którą opublikuje w przyszłym roku w darknecie, ponoć związaną z SegWitem. Ale nie ma co o tym spekulować w tym momencie.

Cena spada, bo CSW, Jihan zapowiedzieli że będą sprzedawać BTC żeby opłacić wojnę. Nie mogą sprzedawać BCH, bo sieć będzie praktycznie nieużywalna dopóki nie wyklaruje się zwycięzca. CSW nie ma nic przeciwko pociągnięciu całego rynku w dół, żeby uratować Bitcoina (absurdalnie trochę, nie? :) )

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 listopada 2018, 09:23

Czy ktoś się orientuje jakie jest oficjalne stanowisko Trezora w sprawie forka?
Będzie support ewentualnej nowo powstałej monety?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kirucha2 » czwartek, 15 listopada 2018, 09:32

tarpan pisze: @Olsp,
BitMarket nie gwarantuje jakiegokolwiek wsparcia nowej kryptowaluty powstałej w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash.
@kirucha2, :lol:
https://atlas.bitmarket.pl/aktualizacja ... coin-cash/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 listopada 2018, 09:45

@kirucha2
Podtrzymali stanowisko, o co Ci chodzi? Stoi jak byk w linkowanym tekście, że powtórzę:

"Bitmarket nie gwarantuje jakiegokolwiek wsparcia nowej kryptowaluty powstałej w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash"

Piszą, żeby wypłacić BCH z giełdy jeśli chcesz otrzymać nowy token, są na to jeszcze 2 godziny

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: Awesomist » czwartek, 15 listopada 2018, 10:02

https://www.bitcoincash.org

Czy ta strona (niby oficjalna) projektu wspiera Bitcoin ABC tak jak to mają w roadmapie czy też wspierają ewentualny SV?
Co na to Bitcoin.com które było za BCC (w przypadku vs BTC) ?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fork Bitcoin Cash

Postautor: kirucha2 » czwartek, 15 listopada 2018, 10:10

kozaki_wiesi pisze: @kirucha2
Podtrzymali stanowisko, o co Ci chodzi? Stoi jak byk w linkowanym tekście, że powtórzę:

"Bitmarket nie gwarantuje jakiegokolwiek wsparcia nowej kryptowaluty powstałej w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash"

Piszą, żeby wypłacić BCH z giełdy jeśli chcesz otrzymać nowy token, są na to jeszcze 2 godziny
no jak o co? napisali nie gwarantuja a to nie znaczy, ze nie daja
ale skoro juz dali info zeby wyplacac to koniec tematu

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości