[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: Rumcajs » wtorek, 23 października 2018, 23:29

@ShadowOfHarbringer,
To kwestia skalowalności jak to w blockhainie ;)
Zależy ile się ma BCH i ile chce przesłać smsem, dla drobnych to super sprawa ale jak ktoś by chciał przesłać kilkaset czy więcej BCH smsem to już by się zastanawiał nad kwestiami co pisał pm7.
Więc tak to wygląda po prostu, wiadomo postęp jest ale nie ma co też przesadzać i przechodzić na BCH smsowe i palić fiaty w ogniskach w parku i puszczać z tego nagrania na youtube ;)
No offence :)

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: obniski » wtorek, 23 października 2018, 23:36

Równie dobrze dla kogos kilkaset BCH to są drobne. Każdy mierzy swoją miarą. Kto się boi o swoje drobne po prostu nie korzysta.

Dobrze że jest taka opcja wysyłania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: Rumcajs » wtorek, 23 października 2018, 23:46

Wiadomo że dobrze, to napisałem. Kwestia skalowalności co dla kogo drobne a co grubsze i sie zastanawiania czy to 99,9% safe. Nie sztuka Nie korzystać tylko korzystać w zakresie proporcjonalnym do bezpieczeństwa.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: Bitmar » środa, 24 października 2018, 01:38


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: Bagder » środa, 24 października 2018, 06:39

Bitkojny dla hipsterów - cóż, teraz czekamy na przesyłanie za pomocą tam-tamów.

ShadowOfHarbringer pisze: Bitcoin Cash stał się tym samym JEDYNĄ kryptowalutą, którą można przesłać dowolnej osobie w Polsce i w wielu dużych krajach zachodu (a już wkrótce na całym świecie).
Dash też może to mieć i tam przynajmniej ma to sens, bo operuje na tanich rynkach (Wenezuela), gdzie zakup smartfona może być problemem. A także być może zapewnia dodatkową anonimowość.

Z drugiej strony, numer telefonu nie znika. Czyli jak zgubię telefon - to aparatu i privkeya nie odzyskam, a numer i owszem. Można też przejąć bonusowy numer telefonu, albo się podszyć pod takowy :twisted:
Sic semper evello mortem tyrannis

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 października 2018, 12:54

W ogóle nie podobne.

Privkeye nie są generowane proceduralnie na podstawie numerów telefonu...

To zupełnie inna usługa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[ISTOTNA WIADOMOŚĆ] Od dzisiaj możesz wysłać Bitcoin Cash praktycznie każdemu człowiekowi w Polsce...

Postautor: pm7 » niedziela, 28 października 2018, 11:46

ShadowOfHarbringer pisze: Wszystkie albo prawie wszystkie Twoje argumenty są trafne, więc nie ma sensu nawet na nie odpisywać, ale nie zmienia to faktu, że całą Twoja wypowiedź można opisać w skrócie jako NARZEKANIE.
Mój ostatni post można tak podsumować, ale napisałem go tylko dlatego, że zaprzeczyłeś poprzedniemu. Uznałem więc, że warto się rozpisać dlaczego tak napisałem.
ShadowOfHarbringer pisze: Zamiast się cieszyć, że istnieje jakaś usługa, która pozwala przesłać dowolnej osobie na świecie niewielkie pieniądze w ciągu sekund, to Ty jedyne co potrafisz to marudzić.
Ta usługa sama w sobie nie jest zła. Zaznaczyłem tylko, że nie widzę rewolucji w porównaniu do InstantWallet i przy polecaniu jej powinno się zaznaczać, że ma dość niskie bezpieczeństwo (bo opiera się w 100% na zaufaniu do firmy).
ShadowOfHarbringer pisze: Privkeye nie są generowane proceduralnie na podstawie numerów telefonu...
A potrafisz udowodnić, że w CoinText są generowane proceduralnie? Jeżeli nie, twierdzenie, że są to zupełnie inne usługi nie uważam za całkiem sprawiedliwie, bo ostatecznie obie opierają się na zaufania.

Ale rozumiem, że skoro ta usługa propaguje Bitcoin Cash, to będziesz ich bronił do samego końca.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości