Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: janku66 » sobota, 14 lipca 2018, 23:01

RuckenFetard pisze: Zaskakuje mnie także to pozytywne przyjęcie pierwszego postu w tym wątku, tam aż wylewa się stronniczość , ja wiem że fajnie się przyklaskuje wszystkim wypowiedziom którą są zgodne z naszymi przekonaniami i sam się czasem na tym łapie, ale ten post to przecież doskonały przykład jak nie powinna wyglądać rzetelna ocena czegokolwiek
To zminusuj, w czym masz problem?
RuckenFetard pisze: Czy aby naprawdę jest taki rewolucyjny?
Zależy co przez to rozumiesz.
W 2009r był rewolucją.
Teraz ma już blisko dziesięć lat. Dla niektórych to staruszek.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 06:10

vjankuv pisze: Adam, teraz Ty przesadzasz.
Spoiler:
skoro nie uwazasz sie za klakiera to nie wiem po co ten post :(
ale imho jest kilka takich osob, ktore bezkrytycznie chwala to co Shadow (..) pisze lub/i bezkrytycznie atakują przeciwne zdanie, także zastanów się zanim napiszesz, że przesadzam. Co do samego Shadow (...) to nie mam z nim żadnego osobistego konfliktu. Uważam jednak jego podejście za szkodliwe i nie tylko o BCH tu chodzi tylko o krypto ogólnie (zresztą nie tylko jego, ale to już temat na inną rozmowę)

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
fusywszklanejkuli pisze: Wielu zwolenników Casha złorzeczy i wylewa pomyje na Blockstream i Core, a przecież środowisko skupione wokół Casha, przede wszystkim Bitmain, i jego przyziemne interesy powinny budzić podobną niechęć. Najlepiej zapomnieć o wierze w czystość intencji bądź idealizm jednej czy drugiej strony i zaakceptować, że to przede wszystkim biznes i gra o wpływy oraz pieniądze
ale Shadow(...) twierdzi, ze sam mechanizm w BCH jest taki, ze to nie ma znaczenia kto za tym stoi ...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 06:36

Bawi mnie to, jak ktoś pisze, że "przez to że Shadow jest taki agresywny to ja już nie lubię Bitcoin Cash."
Jeżeli tak podejmujecie decyzje inwestycyjne, to nie wróżę sukcesu. :P
Czyli co, wystarczy żeby Jarek Kaczyński powiedział, że zainteresował się kryptowalutami, a jego zdaniem LTC jest najlepszy i tylko LTC ma przyszłość - wtedy uznacie, że precz z lajtkojnem? :lol:

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: WitoldC » niedziela, 15 lipca 2018, 06:45

@benq, podobny przykład z religią.Jak teraz ktoś usłyszy religia|katolik od razu przychodzi mu do głowy pewien osobnik a może nawet dwóch ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 07:04

fusywszklanejkuli pisze: Wielu zwolenników Casha złorzeczy i wylewa pomyje na Blockstream i Core, a przecież środowisko skupione wokół Casha, przede wszystkim Bitmain, i jego przyziemne interesy powinny budzić podobną niechęć. Najlepiej zapomnieć o wierze w czystość intencji bądź idealizm jednej czy drugiej strony i zaakceptować, że to przede wszystkim biznes i gra o wpływy oraz pieniądze. Wtedy jednak odpadnie ulubiona rozrywka fanatycznych Cashowców, czyli jazda po skorumpowanych, banksterskich Blockstreamie i Core.
masz rację, pomińmy całą ideologię. Zostanie jednak fakt, że BCH działa szybciej, lepiej i taniej i nadaje się do codziennych drobnych płatności na całym świecie.
fusywszklanejkuli pisze: Świat jest tak urządzony, że gdzie są wielkie pieniądze, tam nie ma miejsca na ideały. Potentaci górniczy - nieuchronny efekt drogi obranej przez Casha - znajdą sposób, by nadużywać swojej pozycji, podobnie jak swego czasu nadużywali lub nadużywają jej Microsoft, Amazon, Google, Facebook.
RuckenFetard pisze: Ja osobiście uważam że BTC vs BCH to nie nasza wojna, ta wojna nie toczy się tak naprawdę o "wybielone" i szczytne cele które tu padły.
Jednym z przykładów niech będzie ten nieszczęsny monopolista Bitmain faworyzujący BCH , który całkiem przy okazji ma w tej chwili ogromną władzę, zagraża decentralizacji BTC / BCH , nikt mi nie wmówi że ta korporacja kierują się szczytnymi celami.
Panowie, ale co w tym oryginalnego? Nawet gdybyśmy stworzyli cudownie "sprawiedliwą" walutę i rozdysponowali ją pomiędzy wszystkich ludzi na Ziemi, to po krótkim czasie okazałoby się, że poprzez manipulację, kontrolę zasobów i produkcji energii czy pożywienia lub własną nieudolność jedni ludzie szybko stracili cały kapitał, a inni pomnożyli go 100000-krotnie.
Idea Satoshiego pozwoliła każdemu zdobyć własne bitki, nic dziwnego, że duże firmy zwietrzyły interes i stały się niemalże monopolistami.
Podobnie z energią czy zasobami ludzkimi, nic dziwnego, że Chiny dominują w produkcji, skoro mają tani prąd i siłę roboczą. Często mówi się o chińskiej dominacji, ekspansji czy niemożności konkurowania z Chinami.
Czy chiński rząd zabrania któremukolwiek krajowi na budowę tanich i wydajnych elektrowni?
Czy Chińczycy mogą wymusić wyższe stawki minimalnego wynagrodzenia w innych krajach, żeby ich siła robocza była najtańsza? Nie. Bułgarzy czy Albańczycy żyją na wcale niedużo wyższym poziomie niż przeciętny Chińczyk.
Sahara czy Arizona wydają się idealnym miejscem na budowę potężnych elektrowni słonecznych - Chiny nie zabraniają nikomu procować nad rozwojem tej technologii i udoskonalaniem jej.
Mali sklepikarze też nie mają szans w starciu z Lidlem, Biedronką czy Dino, ale nikt nie zabrania im próbować - niektórzy odnoszą całkiem spore sukcesy w tym nierównym starciu.
RuckenFetard pisze: Proponuje też test myślowy, biorąc pod uwagę konkurencję, co byłby warty dla was BCH , gdyby nie urodził się z nawą BITCOIN i nie został okrzyknięty tym prawdziwym Bitcoinem ? Czy aby naprawdę jest taki rewolucyjny?
A gdyby Napoleon miał bombowce, to by Rosjanie mówili dziś po francusku.
Pisałem to już gdzieś w innym wątku, pozwolę sobie zacytować:
benq pisze: Satoshi Nakamoto i jego pierwotna specyfikacja techniczna bitcoina jest rewolucją na miarę wynalezienie internetu, wszelkie inne konsensusy (POS itp) są jedynie modyfikacją pierwotnego, genialnego pomysłu. Nie jest to żadna prawda objawiona i niekwestionowalna, jednak dopóki ktoś nie wymyśli bardziej przełomowego rozwiązania, które będzie miało potencjał do zmiany systemu finansowego na świecie to również będę traktował je jako swojego rodzaju autorytet. A wszelkie inne propozycje z wielkim dystansem tak długo, jak nie okażą się nie tylko działające, ale również przełomowe.
Rozwijając temat gdybania, czy gdyby Biedronka, Lidl i Tesco wprowadziły terminale BCH, urząd skarbowy i ZUS przyjmowały wpłaty w BCH, pracodawca proponowałby opcjonalną wypłatę wynagrodzenia w BCH, a za kawę w barze na Sycylii czy hotel w Singapurze płacilibyśmy BCH bez konieczności przewalutowania, to czy jakiekolwiek LTC, NANO czy PIZZACOIN byłyby nam do czegokolwiek potrzebne? Raczej nie.
Czy zejście z opłaty 5 groszy na 0 groszy byłoby takim cudownym przełomem? Nie. Może jakimś lekkim udoskonaleniem, ale na pewno nie przełomem.

Natomiast z uwagi na fakt, że nie udało się jak dotąd ŻADNEJ kryptowalucie osiągnąć choćby 1% z w/w poziomu akceptacji, to dopiero czas pokaże czy "wojnę" wygra BCH, BTC, NANO, czy jeszcze jakaś inna technologia.
BCH (a wcześniej oryginalny BTC) jako pierwszy miał prawdziwy potencjał do takiego właśnie scenariusz,a stąd moja wielka sympatia do tej monety. Oczywiście, obecnie mamy już sporo monet, które można by podobnie zastosować, jest Dash, LTC czy choćby Nano - jednak żadna z nich nie osiągnęła (jeszcze) więcej niż zrobił BTC/BCH, dlatego właśnie tacy "pozytywny wariaci" jak Shadow konsekwentnie trzymają się pierwotnej wizji, wierząc, że jeśli któraś waluta ma podbić świat to naturalnym wyborem staje się oryginalny twór, który w tym celu powstał.
Jeżeli to się nie powiedzie, trzeba będzie znaleźć inny wynalazek i mocno mu kibicować.

Skakanie z kwiatka na kwiatek i zmiana faworyta co kilka miesięcy zdecydowanie nie przysłuży się adaptacji na świecie.
Potrzebujemy stabilności, ogromnego, jak największego rynku, jak największej liczby uczestników - zarówno minerów, traderów, giełd, sklepów czy developerów - im więcej kapitału - tym trudniejsza i bardziej widoczna wszelka manipulacja i trudniej będzie osiągać swoje spekulacyjne cele, nawet takim gigantom jak Bitmain.

Dodajmy do tego historię, niektórzy z nas siedzą w tym kilka miesięcy, inni rok, niektórzy 2,3,4 lata. A niewielka grupa ludzi (wśród niej niesławny Shadow) była tam już na samym początku. Oni już 7-8 lat temu zobaczyli to, co niektórzy odkrywają dopiero w 2018 roku. Jeżeli uważasz, że kryptowaluty dziś mają szansę stać się jakimkolwiek przełomem i kamieniem milowym, to sam fakt, że ktoś zauważył to wiele lat wcześniej i wspierał tego rozwój zanim jeszcze my mieliśmy szansę się o tym dowiedzieć zasługuje na szacunek i odrobinkę pokory przed wydawaniem osądów.

Nie piszę tego, żeby znowu debatować i spierać się o szczegóły techniczne i wojnę BTC vs BCH.
Staram się tylko wyjaśnić swoje stanowisko i zakończyć te durne oskarżenia o klakierowanie Shadowa.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2018, 07:46 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 lipca 2018, 07:45

benq pisze: Czy zejście z opłaty 5 groszy na 0 groszy byłoby takim cudownym przełomem? Nie. Może jakimś lekkim udoskonaleniem, ale na pewno nie przełomem.
Tutaj niestety mam totalnie odmienne zdanie, mam konto w zagranicznym banku, nie ma tak dobrze jak w Polce, wszystkie banki tutaj mają podobny standard, darmowe konto i około 10 centów od opłaty, wydaje się to fajnym rozwiązaniem.

Żona, ja i dzieci to naprawdę duuża ilość transakcji , różnorakie subskrypcje , abonamenty, wypłaty z bankomatu, przelewy, płatności online w sklepie i wiele wiele innych rzeczy, na koniec miesiąca koszt konta jest duży.
Rezygnacja z tych transakcji to obniżenie standardu życia.
Ilość wygenerowanych transakcji w przeciągu miesiąca mocno mnie zaskakuje, jak bym to przeliczył na rok, to kwota jest już nie do zaakceptowania!
Gdybym mógł zamienić to na Bank z zerowym fee i opłatą miesięczną to zrobiłbym to od razu.

BCH rewolucją? Zamiast płacić znienawidzonym bankom, będę płacić takim korporacjom jak Bitmain, naprawdę jest o co walczyć ;/.
Nie oszukujmy się, jeśli na tak wczesnym etapie rozwoju kryptowalut powstał Bitmain , to w przypadku dalszego rozwoju powstanie z tego jeszcze większy "twór" , ciekawi mnie jak będzie wyglądała walka z konkurencją w takim wypadku? Teraz mamy próbkę co można robić kiedy ma się status monopolisty i duże pieniądze.

Co powiesz takim krajom jak Wenezuela, gdzie ich miesięczne wynagrodzenie to koszt przelewu BCH?
Ktoś na ten argument kiedyś mi odpisał, że kryptowaluty nie są dla najbiedniejszych , to się totalnie kłóci z wolnościową ideą kryptowalutą, skoro najbiedniejszych ludzi nie stać na kryptowaluty, a przecież właśnie takie zniszczone kraje przez pieniądz fiducjarny potrzebują kryptowalut najbardziej, bardziej niż my. To od takich zniszczonych Państ może zacząć się prawdziwa rewolucja!

Dopóki mamy system jaki mamy to zawsze będą takie kraje, gdzie upadnie wiara we fiaty i nastąpi armagedon.

Po prostu uważam że technologia krypt walut rozwija się w tak szybkim tempie, że będzie lub już jest możliwe wydawać nasze pieniądze "za darmo" nie oddając nikomu jałmużny , w dodatku można to zrobić totalnie insta, bez zastanawiania się czy przejdzie, czy fee nie za małe, czy akceptują 0-conf , bez otwierania specjalnych kanałow i blokowania środków ...... Te wady nie moim zdaniem nie pomagają w adaptacji kryptowalut jako środek płatniczy dla mas !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 08:24

@RuckenFetard, Ja rozumiem o co chodzi Tobie, ale Ty kompletnie nie zrozumiałeś, o co chodzi mnie.
Może inny przykład:
Wynalezienie i upowszechnienie telefonów komórkowych było przełomem i rewolucją na skalę globalną. Początkowo bardzo drogie (kto pamięta smsy za 2 zł? ;) ). Z czasem ceny zaczęły spadać, aż doszliśmy do poziomu 1 gr za sms. Obecnie wielu operatorów w ogóle nie liczy za smsy i są w najtańszym pakiecie bez limitu. Ostatnio kupując usługę internetową dostałem "za darmo" kartę z darmowymi smsami i minutami z pewnej sieci. Czy to jest rewolucja? Nie. Miły dodatek. W mojej rodzinie wiele osób używa iphonów. Dzięki imessage i facetime ludzie mieszkający w różnych krajach rozmawiają ze sobą zupełnie za darmo, z całkowitym pominięciem operatora telefonicznego. Nie jest to jednak rewolucja, tylko redukcja kosztów i nie można tego porównać do przełomu, jakiego dokonało upowszechnienie się telefonii komórkowej.

Podobnie z internetem, niegdyś horrendalnie drogie impulsy, obecnie groszowe kwoty za światłowód.
Redukcja ceny oczywiście wpływa pozytywnie na adaptację, jednak rewolucję zrobiło wprowadzenie internetu, a nie obniżenie kosztów za jego użycie.

Co do banków, przecież prawie każdy teraz ma ofertę, że jak masz minimum stały wpływ na X pln i wydasz kartą X zł to masz za darmo konto, kartę i przelewy.

Przykład Wenezueli przeanalizowałeś od zupełnie odwrotnej strony. Kryptowaluty nie powinny ratować bankrutów. Kryptowaluty powinny powstrzymać rabunkową politykę banków centralnych. Wenezuela jeszcze niedawno była jednym z najbogatszych krajów Ameryki Południowej, to był moment do przejścia na kryptowaluty, żeby zapobiec nadciągającemu kryzysowi.
Ja się absolutnie zgadzam, że im taniej tym lepiej (precz z akcyzą ;) ), ale sam fakt obniżenia kosztów nie jest rewolucją.

Dodano po 24 minutach 12 sekundach:
Chodzi mi po prostu o to, że ja też jestem wielkim fanem przykładowo Nano. Ale trzeba uczciwie przyznać, że choć porównując teraz - Nano ma tańsze transakcje niż BCH, to kiedy bitcoinem niektórzy płacili już za pizzę, to Nano nie było nawet w fazie koncepcyjnej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 12:43

benq pisze: Dodajmy do tego historię, niektórzy z nas siedzą w tym kilka miesięcy, inni rok, niektórzy 2,3,4 lata. A niewielka grupa ludzi (wśród niej niesławny Shadow) była tam już na samym początku. Oni już 7-8 lat temu zobaczyli to, co niektórzy odkrywają dopiero w 2018 roku. Jeżeli uważasz, że kryptowaluty dziś mają szansę stać się jakimkolwiek przełomem i kamieniem milowym, to sam fakt, że ktoś zauważył to wiele lat wcześniej i wspierał tego rozwój zanim jeszcze my mieliśmy szansę się o tym dowiedzieć zasługuje na szacunek i odrobinkę pokory przed wydawaniem osądów.
to że ktoś miał racje w przeszłości kompletnie nie gwarantuje tego, że również będzie ją miał w przyszłości, wiadomo najwygodniej znaleźć sobie autorytet i kierować się tym co mówi, ale myślałem, że krypto jest dla ludzi, którzy wolą
wolność i kierowanie się własnym mózgiem...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: benq » niedziela, 15 lipca 2018, 13:12

@adam1226, Tak jest, każdy niech myśli sam i podejmuje decyzje samodzielnie, to jest najważniejsze! Tylko dwa problemy:
1) Za mało czasu - nie jesteś w stanie przeanalizować i porównać wszystkiego, brakłoby Ci życia, dlatego czasem warto posłuchać opinii kogoś, kto się na czymś zna. Potem można wysłuchać argumentów przeciwnej strony i wnioski wyciągnąć samodzielnie.
2) Nowi ludzie w każdej branży często ulegają efektowi Krugera-Dunninga.
Obrazek
Ktoś w 2017 roku się dowiedział o kryptowalutach, rok potradował, posiedział na forach i wydaje mu się, że wszystko już wie. Tymczasem autorytet, który siedzi w tym wiele lat przeżył już niejedną bańkę, niejeden problem techniczny, który musiał rozwiązać sam nie mając pomocy na przyjaznym forum może wiele rzeczy po prostu wyczuć szybciej - z racji doświadczenia. Idąc do nowej pracy na początku też nie czujesz się pewnie, ale po roku, dwóch (zależy od zawodu) wydaje Ci się, że już nic Cię zaskoczyć nie może. Tymczasem pracownicy z 20-letnim stażem przeżyli takie akcje, których nawet nie byłbyś w stanie sobie wyobrazić i nie miałbyś pojęcia jak się zachować. Czy oni są mądrzejsi? Niekoniecznie. Czy lepiej wykształceni? Może nie. Ale wygrywają tym właśnie doświadczeniem praktycznym.

Podsumowując, bo już przeciągnął się ten wątek, autorytety są bardzo przydatne, bo pomagają nam zwrócić uwagę na istotne problemy, często tylko rzucając okiem. Finalne decyzje podejmujmy sami, bez względu na prywatne animozje autorytetów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 13:51

@benq, rzecz w tym, że teraz mamy do czynienia z zupełnie innego rodzaju problemem;
po drugie na tyle zlozonym, ze nawet ktos kto do tej pory sobie radzil, moze polec wlasnie ze wzgledu na zbyt duza pewnosc siebie.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 lipca 2018, 13:57

benq pisze: niektórzy z nas siedzą w tym kilka miesięcy, inni rok, niektórzy 2,3,4 lata. A niewielka grupa ludzi (wśród niej niesławny Shadow) była tam już na samym początku. Oni już 7-8 lat temu zobaczyli to, co niektórzy odkrywają dopiero w 2018 roku. Jeżeli uważasz, że kryptowaluty dziś mają szansę stać się jakimkolwiek przełomem i kamieniem milowym, to sam fakt, że ktoś zauważył to wiele lat wcześniej i wspierał tego rozwój zanim jeszcze my mieliśmy szansę się o tym dowiedzieć zasługuje na szacunek i odrobinkę pokory przed wydawaniem osądów.
Już kiedyś pisałem publicznie do @Shadowa aby zmienił metorykę, bo w ten sposób ludzie których obraża nigdy nie wychuchają tego co ma do powiedzenia.
Miał wiele ostrzeżeń, nie potrafił pisać i przekonywać do swojej racji w normalny sposób bez obrażania innych, zamiast dyskusji mamy mordobicie od roku.
Mógł by być autorytetem na tym forum dla wszystkich.
Nie potrafił powstrzymać się od wyzwisk i zakładania fanatycznych i manipulacyjnych wątków które atakuję wszelkie inne koncepcje aniżeli BCH.
Jaki autorytet tak postępuje?
Moherowe berety też mają całe życie doświadczenia, często zasłużenie nawet walczyli o naszą wolność, ale w imię fanatycznej wiary chodzą teraz i psioczą wyzwiskami na niewiernych szatanów.
Oczywiście nie sugeruje że Shadow upadł tak nisko, mam nadzieję że wróci i dyskusja będzie się toczyć bez mordobicia. W końcu chcemy wszyscy tego samego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: zdch » niedziela, 15 lipca 2018, 16:00

RuckenFetard pisze:Zaskakuje mnie także to pozytywne przyjęcie pierwszego postu w tym wątku, tam aż wylewa się stronniczość
Fakty to fakty. BCH jako jedyna z top 12 jest wierna wizji Bitcoina. Rozumiem, że komuś to może nie pasować, ale to jest FAKT.
RuckenFetard pisze:... nieszczęsny monopolista Bitmain faworyzujący BCH , który całkiem przy okazji ma w tej chwili ogromną władzę, zagraża decentralizacji BTC / BCH , nikt mi nie wmówi że ta korporacja kierują się szczytnymi celami.
Bitcoin to kapitalizm, w kapitalizmie się kon-ku-ru-je. Nikt nikomu nie broni stworzyć lepszy, tańszy, wydajniejszy układ i kazać sobie płacić w BTC. Halong mining oferował jakieś koparki, jeśli się nie przebili na rynek, może mieli gorszy produkt? Czy gdyby pro-BTC halong dominował, ktoś próbowałby "regulować" rynek?

RuckenFetard pisze: Idea kopania w domu kryptowalut przez wszystkic była piękna i cudowna, niestety moim zdaniem upadła
Satoshi od początku przewidywał, że w przyszłości wydobycie będzie miało miejsce z dużych centr przetwarzania danych. Zwyczajny efekt skali. Więc nic nie upadło - zmienia się tak jak to zostało przewidziane.

RuckenFetard pisze: Wokół podziału bitcoina zrobił się totalny syf i źle to wpływa na cały rynek i ma to zły wydźwięk, nadal uważam że popsuły to duże pieniądze i chciwość
Zgadza się, Blockstream zniszył Bitcoina.

pozwole sobie jeszcze odpowiedzieć na innego posta
RuckenFetard pisze: Co powiesz takim krajom jak Wenezuela, gdzie ich miesięczne wynagrodzenie to koszt przelewu BCH?
Przecież to jest jawne kłamstwo. Przelew BCH kosztuje mniej niż jednego centa. BCH jest użyteczne dla każdego! To Samson Mow uważa, że BTC nie jest dla osób zarabiających mniej niż 2$ na dzień.

A co do Shadowa, to przypomina mi troche Craiga Wrighta, którego nie lubi :P
Duża wiedza i znajomość tematu, ale kulejące umiejętności komunikacyjne. Typowe dla bardzo inteligentnych osób.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 16:29

zdch pisze: Zgadza się, Blockstream zniszył Bitcoina.
Jak to możliwe, żeby JEDEN PODMIOT mógł tego dokonać?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 lipca 2018, 16:32

zdch pisze: Fakty to fakty. BCH jako jedyna z top 12 jest wierna wizji Bitcoina. Rozumiem, że komuś to może nie pasować, ale to jest FAKT.
zdch pisze: Przecież to jest jawne kłamstwo. Przelew BCH kosztuje mniej niż jednego centa
zdch pisze: A co do Shadowa, to przypomina mi troche Craiga Wrighta, którego nie lubi
Duża wiedza i znajomość tematu, ale kulejące umiejętności komunikacyjne. Typowe dla bardzo inteligentnych osób.
Wiecie co, po tej dawce "faktów" :mrgreen: postanowiłem sobie odpuścić dyskusję w tym temacie, przyznaje wam racje, waszą jedyną racje, zostałem ostatecznie przekonany, dziękuje za tą garść niepodważalnych faktów :)
Podkulam ogon i bez odbioru.
TYLKO BCH!

[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: mecenas » niedziela, 15 lipca 2018, 16:43

@RuckenFetard, no widzisz? Nie trzeba było tak od razu? :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: janku66 » niedziela, 15 lipca 2018, 20:00

mecenas pisze: no widzisz? Nie trzeba było tak od razu?
"...w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia." Łk 15, 7
- troche pożywki dla tych co ciągle z religią wyskakują przy BCH :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: zdch » niedziela, 15 lipca 2018, 20:06

adam1226 pisze:
zdch pisze: Zgadza się, Blockstream zniszył Bitcoina.
Jak to możliwe, żeby JEDEN PODMIOT mógł tego dokonać?
No właśnie, jak to możliwe że tak "zdecentralizowany" twór jakim jest BTC uległ jednemu podmiotowi?
RuckenFetard pisze:
Wiecie co, po tej dawce "faktów" :mrgreen: postanowiłem sobie odpuścić dyskusję w tym temacie, przyznaje wam racje, waszą jedyną racje, zostałem ostatecznie przekonany, dziękuje za tą garść niepodważalnych faktów :)
Jeśli masz inne zdanie, przedstaw argumenty potwierdzające Twoje słowa, zamiast szydzić. Rozumiem, że łatwiej jest próbować pokazać, że nasze punkty są dla Ciebie śmieszne, ale to nie czyni ich mniej prawdziwymi. Bez rzeczowych argumentów rzeczywiście Twoja dalsza dyskusja w tym temacie nie ma najmniejszego sensu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 20:12

zdch pisze: No właśnie, jak to możliwe że tak "zdecentralizowany" twór jakim jest BTC uległ jednemu podmiotowi?
co jest zatem takiego cudownego w BCH ze takie zagrozenie nie wystepuje?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: kirucha2 » niedziela, 15 lipca 2018, 20:56

adam1226 pisze:
zdch pisze: No właśnie, jak to możliwe że tak "zdecentralizowany" twór jakim jest BTC uległ jednemu podmiotowi?
co jest zatem takiego cudownego w BCH ze takie zagrozenie nie wystepuje?
odpowiedz jest prosta !!! nic
dalej nic nie rozumiesz??? tu nie chodzi o BCH tylko o wizje, jej za sprawa genialnego SN nie da sie zniszczyc, moga powstawac nowe forki!!! to jest zabezpieczenie na wypadek manipulacji tak jak w przypadku core
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2018, 20:59 przez kirucha2, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash jako jedyny reprezentuje/realizuje wynalazek Satoshiego w top 12 istniejących monet

Postautor: zdch » niedziela, 15 lipca 2018, 20:58

adam1226 pisze:
zdch pisze: No właśnie, jak to możliwe że tak "zdecentralizowany" twór jakim jest BTC uległ jednemu podmiotowi?
co jest zatem takiego cudownego w BCH ze takie zagrożenie nie wystepuje?
Podejrzewam, ze ryzyko jest zawsze. Póki co, z tego co widzę jak BCH się rozwija, wszystko idzie w dużo lepszym kierunku niż BTC.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość