Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 17 maja 2018, 14:02

W punktach:
1. Zarejestrować się na giełdzie BitMarket.pl - https://www.bitmarket.pl/register.php
2. Zweryfikować tam swoje konto + weryfikacja adresu https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/articles/203134401
3. Założyć portfel “papierowy” dla Bitcoin Cash - otworzyć stronę https://cashaddress.org/ , odłączyć internet,
wygenerować portfel z adresem publicznym i kluczem prywatnym, następnie wydrukować portfel (względnie
dokładnie(!) przepisać klucz prywatny i adres portfela). Uwaga: Utrata klucza prywatnego, udostępnienie go innym =
utracie środków zgromadzonych w tym portfelu. Adres publiczny można udostępniać innym (ale po co?). Po
wydrukowaniu należy usunąć stronę z komputera i można ponownie włączyć internet.
4. Złożyć w swoim podstawowym banku zlecenie stałe (cykliczne, systematyczne) na przelew określonej kwoty PLN z
właściwym tytułem przelewu podanym przez BitMarket.
5. a/ Po wpłynięciu PLN na konto widoczne na stronie: https://www.bitmarket.pl/balances.php należy złożyć zlecenie
kupna Bitcoin Cash(BCC) na stronie https://www.bitmarket.pl/market.php?market=BCCPLN
b/ Po kupnie Bitcoin Cash co będzie widoczne na stroniehttps://www.bitmarket.pl/withdraw_crypto.php?crypto=BCC
c/ wpisać otrzymane BCC w odpowiednią rubrykę formularza a poniżej też w odpowiednią rubrykę adres portfela,
potwierdzić i nacisnąć “Wypłać środki”.
6. Sprawdzenia czy Bitcoin Cash wpłynęły na adres publiczny (widoczny dla wszystkich którzy go znają) można po
jakimś czasie na stronie https://blockdozer.com/
7. Dla wypłaty Bitcoin Cash i innych operacji warto założyć portfel/Wallet Electron Cash ze strony
https://electroncash.org/


Uwaga:
Wyżej napisany instruktaż został przygotowany przez człowieka z czasów analogu, bardzo słabo zorientowanego informatycznie, (w moim zrozumieniu) najprostszy.
Jest możliwe, że w przyszłości BitMarket uprości punkt 5 a/b/c tylko do jednego, pierwszego (wstępnego) złożenia zlecenia stałego na te operacje. Przyśpieszyć to można przez kierowanie próśb w tej sprawie na adres kontakt@bitmarket.pl :D
Nie uwzględniłem tutaj istnienia innych kryptowalut, innych portfeli, innych giełd, innych stron - wszystko by - ujednolicić, ułatwić akceptację, wejście w i wykorzystanie kryptowalut.

Wszystkim będę wdzięczny za poprawienie błędów, udoskonalenia i inne rady.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 14:44

@ikswodnal, A jednak osobny wątek, fajnie :)
Pomijając wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa kluczy prywatnych, tezauryzację i inne dylematy, to jest sposób, w jaki nawet moi rodzice będą w stanie ogarnąć "te całe bitkoiny". Gdyby jeszcze bitmarket pomógł w automatyzacji zlecenia kupna BCH i wypłaty na wskazany adres - to by było naprawdę rewelacyjne rozwiązanie. Już piszę maila do nich, tak jak prosiłeś, im więcej pytań, tym większa szansa na reakcję. Widzę jedynie dwa najpoważniejsze problemy, które trzeba rozważyć w tej kwestii.

Pierwszy temat - bezpieczeństwo kluczy, tutaj trzeba kłaść ogromny nacisk. Szczególnie starsze osoby muszą być w pełni świadome, że w przypadku utraty klucza prywatnego NIKT im nie pomoże, że środki bezpowrotnie przepadną. Nie pomoże wizyta w banku, nie pomoże wizyta w siedzibie giełdy, ani w bankowym funduszu gwarancyjnym. A ludzie niestety w większości lubią być prowadzeni za rączkę, notorycznie gubią hasła do logowania do banku, piny do kart, same karty. Może w przypadku większych sum, np. po pierwszym roku oszczędzania pomyśleć nad notarialną archiwizacją danych i tam przechowywać kopię zapasową klucza? Albo najlepiej dwie połowy klucza w dwóch różnych miejscach, w razie próby oszustwa/wyłudzenia/kradzieży? Może coś w rodzaju zarządzania kontami w wielkich firmach, gdzie jest kilku wspólników? Przykładowo powierzam 1/3 hasła jednej firmie, 1/3 drugiej i 1/3 trzeciej firmie. Żadna z nich nie może sama dokonać żadnej transakcji, a ja, jako ich klient mogę uzyskać od nich te dane tylko i wyłącznie osobiście, z potwierdzeniem tożsamości itp? Może istnieje również jakieś inne ciekawe rozwiązanie problemu od strony technicznej?
Pozwoliłoby to uniknąć dramatów w stylu "spłonął mi dom razem z tą karteczką", "ukradli mi kod", "napadli mnie i zmusili żeby im podać kod" albo "zięć/szwagier/kuzyn znalazł kod i ukradł" i całe oszczędności życia zniknęły.

Druga zastanawiająca mnie kwestia to podejście banków i rządu do tematu. Czy nasze pie.... ukochane banki nie będą robiły problemów za zlecenia stałe przelewów na giełdę kryptowalut? Skoro potrafią wypowiadać umowy klientom, którzy prowadzą działalność w oparciu o handel krypto, osobom fizycznym, które często wpłacają i wypłacają duże kwoty z giełd, a nawet podmiotom takim jak bitmar, które w ogóle nie handlują krypto w ramach prowadzonej DG, jednak mają w nazwie kryptowaluty.
To może być najsłabszy punkt całego systemu.

Jednak trzymam mocno kciuki za powodzenie. A jak bitmarket zechce współpracować odnośnie uproszczenia procedury będę wszędzie wokół reklamował Twoją propozycję oszczędzania.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 17 maja 2018, 14:53

benq pisze: bezpieczeństwo kluczy, tutaj trzeba kłaść ogromny nacisk. Szczególnie starsze osoby muszą być w pełni świadome, że w przypadku utraty klucza prywatnego NIKT im nie pomoże, że środki bezpowrotnie przepadną. Nie pomoże wizyta w banku, nie pomoże wizyta w siedzibie giełdy, ani w bankowym funduszu gwarancyjnym. A ludzie niestety w większości lubią być prowadzeni za rączkę, notorycznie gubią hasła do logowania do banku, piny do kart, same karty. Może w przypadku większych sum, np. po pierwszym roku oszczędzania pomyśleć nad notarialną archiwizacją danych i tam przechowywać kopię zapasową klucza?
Zgadza się to jest problem :-( Nigdy za wiele informacji i ostrzeżeń w tej sprawie.
Co do banków. Nie sądzę by próbowali ograniczyć osobom indywidualnym przekazywania pieniędzy na dowolny cel. Jeżeli to zrobią to zrobi się zbiórkę BCH na adwokata i nawet do ETS. Dowód że takie ograniczenia szkodzą klientom można przedstawić potencjalne zyski na podstawie http://bitfilar.pl/ i

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 15:12

@ikswodnal, W tym temacie bankowym już się zaczęło coś dziać:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 25#p489370
Dużo tu zależy od tego, co rząd zdecyduje dalej w kwestii krypto. Czy pójdziemy w stronę nagonki, a wtedy walka będzie zacięta, czy może jednak jakaś odwilż przed nami :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: adam1226 » czwartek, 17 maja 2018, 15:21

Ja tu widze jeden problem, jednak wyplaty ludzie dostaja w kilku konkretnych terminach:
z reguly:
10, 15 i 30 kazdego miesiaca, to moze spowodowac pewne wahania wlasnie w tych dniach - tutaj trzeba to jakos opracowac, zeby te przelewy sie rownomiernie rozkladaly na caly miesiac...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 15:33

@adam1226, Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?
Ustalając zlecenie stałe przelewu bankowego z konta na giełdę, to Ty decydujesz, kiedy ma się ono dokonać.
Jeżeli masz wypłatę 15, ustalasz zlecenie na 16, etc.
Gdyby Bitmarket zechciał współpracować umożliwiając dokonywanie zautomatyzowanego kupna i wypłat, to również powinna być opcja wyboru dnia wykonania zlecenie.
Ewentualnie opcja pobierania automatycznego wszystkich środków wpływających na dane konto i od razu zakupu za nie BCH i wypłaty na portfel, bez względu na dzień wpłynięcia.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
A jeżeli chodziło Ci o wahaniu kursu tym spowodowane, to już poszedłeś chyba o krok za daleko.
Ludzie, którzy skorzystają z takiego rozwiązania stanowiliby promil promila krypto traderów tylko w jednym kraju. Wpływ tego działania na kurs BCH na świecie będzie żaden.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: adam1226 » czwartek, 17 maja 2018, 15:44

benq pisze: Ludzie, którzy skorzystają z takiego rozwiązania stanowiliby promil promila
Pesymista :P
Ja nie mówie o calym swiecie, ale w kontekscie jednej gieldy mysle, ze moglby to byc niezerowy wplyw
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 16:02

@adam1226, No dobra, może faktycznie przy giełdzie z mniejszą głębokością mogłoby to wpłynąć - mizernie ale jednak.
Także im bardziej spersonalizowana możliwość ustawienia daty zleceń stałych tym lepiej.
Jeden ma wypłatę 10, drugiemu płacą kontrahenci do końca miesiąca, także dywersyfikacja spora tak czy siak :)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 17 maja 2018, 16:04

adam1226 pisze: Ja nie mówie o calym swiecie, ale w kontekscie jednej gieldy mysle, ze moglby to byc niezerowy wplyw
Zdajmy się na analityków BitMarketu. Moim zdaniem będzie wręcz odwrotnie. Giełda na przykład ustali że zakupu i przekazania BCH będzie dokonywać w następnym dniu po wpływie złotówek o godzinie np 9,00 - godziny o najmniejszym obrocie (?). Takie rozwiązanie poprawi płynność i spłaszczy wykresy. Jednak to tylko moje dywagacje laika. Ważniejsze teraz by pisać do BitMarketu o rychłe rozpracowanie tematu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: adam1226 » czwartek, 17 maja 2018, 16:14

No tak możnaby np. Rozbijać zlecenia zakupu np. Losowo na 3paczki zakup dokonywany w ciagu XX godzin od wplywu.
Moznaby tez ustawić "prog wyplaty" np od 100zl wiec btc byłyby przekazywane na portfel co drugi miesiąc
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 18:29

@adam1226,
Dywagacje na temat wpływu na kurs, czy rozkładanie zakupu na części lub transze kwotowe, to tak naprawdę dalszy plan.
Najważniejsze, tak jak @ikswodnal napisał, to żeby w ogóle to ruszyło.

Napisałem do Bitmarketu. Gdyby się zgodzili, mogliby dużo wygrać, choćby marketingowo. Taka kampania "emerytura w kryptowalutach" w opozycji do rządowej "uwaga na kryptowaluty".

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 17 maja 2018, 18:49

benq pisze: Napisałem do Bitmarketu. Gdyby się zgodzili, mogliby dużo wygrać, choćby marketingowo. Taka kampania "emerytura w kryptowalutach" w opozycji do rządowej "uwaga na kryptowaluty".
Oczywiście. Ja z kolei sąsiadowi chcę/muszę (bo żąda) założyć takie konto dla oczekiwanego wnuka - już mnie ciśnie. Faktycznie to szybciej się zmaterializuje jeżeli będzie wielu piszących w tej sprawie do BitMarketu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 maja 2018, 11:38

@ikswodnal, Napisałeś poradnik jak kupić BCH na giełdzie i przelać sobie na portfel. :)
Intencje dobre, ale trochę kuriozalnie to wygląda.
To na co namawiasz, to tezauryzacja przez niedoświadczonych. Tylko z zewnątrz wygląda to (poprzez poradnik dla niekumatych), by osoby niemające pojęcia o crypto kupowały BCH w małej ilości regularnie. To ma tylko sens, jeśli cena będzie rosła w czasie. Dla osoby niedoświadczonej może to wyglądać jako zachęta do udziału w czymś dziwnym, może nawet jak skarbonka-piramida. Po co ktoś, kto nie potrafi korzystać samemu z giełdy ma kupować regularnie mała ilość BCH, którego raczej też nie rozumie, skoro ma poradnik do trywialnej czynności na giełdzie?

Ja bym wolał namawiać na używanie a wcześniej objaśnił zalety takiego BCH. Używanie go jako naturalna konsekwencja zalet, nie podłączanie się do czegoś, czego ktoś nie rozumie (co trochę proponujesz i co nie jest używaniem ale wrzucaniem drobniaków regularnie).

W życiu nie namawiałbym na coś zw. z kryptowalutami osób, które same nie umieją obsłużyć giełdy i nie rozumieją tematu. A już tym bardziej na zakup czegokolwiek, choćby to było 5zł miesięcznie.

Oczywiście wiem, że intencje masz dobre. ;) Ale nie uzasadniają one dla mnie takiej próby wciągania osób bez wiedzy w jakiekolwiek zakupy czegokolwiek.

Dodano po 8 minutach 28 sekundach:
By nie uchodzić za krytyka, który nic nie robi tylko gada, mała i szybka akcja na dziś ode mnie:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=29102
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: benq » piątek, 18 maja 2018, 11:52

@Wymazywanie,
Tak jak nie każdy musi ogarniać giełdę i brokerów, a może inwestować w akcje poprzez fundusze inwestycyjne z aplikacji banku, tak fajnie, gdyby ludzie mogli inwestować w kryptowaluty nawet przy braku ogarnięcia wszystkich detali technicznych portfeli i giełd.
Nie ma gwarancji wzrostu kursów, oczywiście, podobnie jak na giełdzie akcji, nie mówiąc już o Zakładzie Utylizacji Staruszków.;-)

A oczywiście wielu z nich po pierwszych zakupionych bitkach zacznie czytać, dokształcać się i może się w całą zabawę wkręci.
Jeśli nawet nie, to przynajmniej będą wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, nie dadzą się zmanipulować pseudo kampaniom w stylu kryptowaluty=amber gold 2.0.

Oczywiście nie chodzi tu o inwestycje oszczędności życia, tylko o jakiś mały procent, choćby wspomniane 50 zł miesięcznie. Ryzyko nie jest na tyle duże, żeby ktokolwiek przez to zbankrutował, a nuż utrzymamy niezwykły trend wzrostowy od 2009 roku i to nasi emeryci będą za 10 lat śmiali się z biednych Niemców na wczasach all-inclusive :D

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » piątek, 18 maja 2018, 12:06

Wymazywanie pisze: to tezauryzacja przez niedoświadczonych. Tylko z zewnątrz wygląda to (poprzez poradnik dla niekumatych), by osoby niemające pojęcia o crypto kupowały BCH w małej ilości regularnie. To ma tylko sens, jeśli cena będzie rosła w czasie. Dla osoby niedoświadczonej może to wyglądać jako zachęta do udziału w czymś dziwnym, może nawet jak skarbonka-piramida
Tak, oczywiście, chciałem stworzyć poradnik dla regularnego gromadzenia wartości w BCH dla osób słabo zorientowanych informatycznie, ułatwiając drogę którą sam przeszedłem.
Uproszczenie dla osób chcących regularnie gromadzić BCH przez automatyzację(?) usunięcie(?) niektórych czynności powtarzalnych zawsze jest dobre choć ze względu na zmniejszenie możliwości błędu - dotyczy to "starych" użytkowników jak i rozpoczynających poznawanie kryptowalut. Zachęcam do sugerowania tego BitMarketowi.
Regularne oszczędzanie kryptowalut do chwili obecnej daje nieporównywalnie większe korzyści niż jakiekolwiek gromadzenie fiatów patrz przykłady: http://bitfilar.pl/ i https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true
Będę wdzięczny za rady co zmienić w tym poradniku(?)
Nie chcę wdawać się w dywagacje co może być piramidą a co nie - dla mnie piramidą stają się fiaty. Z samej definicji Bitcoina wynika że jest deflacyjny, a więc jego wartość będzie rosła (przynajmniej za naszego życia).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 maja 2018, 12:12

@ikswodnal, Tak, tak, masz absolutną rację co do ostatniego akapitu, miałem na myśli raczej namawianie niezorientowanych na wpłacanie w cokolwiek - że tak może się kojarzyć. Oczywiście cechy tej nie posiada BCH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » piątek, 18 maja 2018, 12:24

Wiesz, przy tym wzajemnym pokazywaniu która kryptowaluta jest lepsza od innych (moja jest najlepsza "najmojsza") tacy jak ja stają się naprawdę zdezorientowani. BCH staje się najłatwiejszy, ale to do dyskusji między naprawdę wysoko zaawansowanymi znawcami kryptowalut.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 czerwca 2018, 10:20

Zwróciłem się do giełd operujących PLN z pytaniem czy jest możliwe wprowadzenie uproszczeń polegających na eliminacji kolejnych kroków(?), poleceń(?) ze strony wpłacającego.Wszystko tak by otrzymywać Bitcoin Cash, bezpośrednio na adres portfela Bitcoin Cash. Otrzymałem odpowiedzi właściwie od wszystkich. Rozstrzał odpowiedzi od: Zastanowimy się w przyszłości do - nie jesteśmy kantorem tylko giełdą i jesteśmy tylko pośrednikiem wymiany między naszymi klientami. Czyli bardzo zachowawcze postępowanie (chodzi o pieniądze - zrozumiałe). Dziwne, jeżeli jest już przykład internetowych kantorów walutowych.
Może jest pracownik, analityk, informatyk, finansista jakiejś giełdy i potrafi wytłumaczyć, gdzie szukać problemów opóźniających wprowadzenie omawianego rozwiązania?
Szkoda też że nie ma żadnej strony podobnej do http://bitfilar.pl/ czy https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/ poświęconej Bitcoin Cash. Problem zabezpieczeń emerytalnych (socjalnych) będzie narastał a Bitcoin Cash może wskazać optymalne rozwiązanie.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: WitoldC » sobota, 16 czerwca 2018, 10:40

ikswodnal pisze: gdzie szukać problemów opóźniających wprowadzenie omawianego rozwiązania?
Małe zainteresowanie klientów takim dodatkiem.
Nie opłaca się giełdom wprowadzanie tego. Każda zmiana w giełdzie to dodatkowe ryzyko błędu.
Co za problem wpłacić, zamienić na krypto i wypłacić raz na tydzień|miesiąc. Jest to jakieś dwie minuty (rozciągnięte do czekania na wpłatę).
Fatalnie by było gdyby wpłata weszła akurat przy jakimś crashu ;)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - poradnik systematycznego oszczędzania dla niezinformatyzowanych (ludzi analogu)

Postautor: ikswodnal » sobota, 16 czerwca 2018, 11:28

WitoldC pisze: Co za problem wpłacić, zamienić na krypto i wypłacić raz na tydzień|miesiąc. Jest to jakieś dwie minuty (rozciągnięte do czekania na wpłatę).
Problem dotyczy nie "zorientowanych informatycznie" a zwykłych noobów(?), szczególnie starszych, w wieku z przed powszechnej cyfryzacji. Wszystkich chcących oszczędzać na coś, w tym na przyszłą emeryturę, bez poświęcaniu temu większej uwagi. Kiedyś były książeczki systematycznego oszczędzania. Dzisiaj przy kryptowalutach może wystarczyć jedno stałe zlecenie do banku o przekaz PLN na giełdę i potem tylko sprawdzanie, co jakiś czas ile BCH jest na adresie, portfelu.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości