ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 14:43

Uważam, że ten temat zasługuje na osobny wątek, więc zakładam. Jak wszyscy wiemy, od dzisiaj każdy sklep czy serwis sprzedażowy posługujący się pośrednikiem płatności BitPay, dostał z automatu możliwość płatności w Bitcoin Cash.

Zupełnie niezauważony przeszedł fakt, że do serwisów tych należy także Pyszne.pl !

Od teraz więc w całej Polsce można zamawiać na wynos pizzę, kebab i inne dania za Bitcoin Cash !

Niestety mieszkam na zadupiu, więc w zasięgu mam bardzo mały wybór restauracji (zaledwie 3), ale spróbuję dzisiaj wieczorem coś zamówić.


====================================================================
Poniżej wyniki moich testów zamawiania przez Pyszne.pl za Bitcoin Cash:
====================================================================

No i udało się, Panie i Panowie.

Płatność była natychmiastowa ! Żadnego czekania na potwierdzenia w przypadku Bitcoin Cash !

Nie obeszło się bez jakichś drobnych jazd np.
- 503 przy przekierowaniu na BitPay,
- A potem niby był błąd płatności Bitcoin po przekierowaniu z powrotem na Pyszne.pl, ale po odświeżeniu strony pokazało się poniższe:

Obrazek

Przed chwilą dostałem też SMS potwierdzający - "Twoje zamówienie zostanie dostarczone za około 30 minut" !

Także wszystko działa, ale widać że Pyszne.pl spieprzyło sprawę i ich implementacja BitPay jest napisana na odwal się.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 marca 2018, 13:03 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 14:51

ShadowOfHarbringer pisze: Od teraz więc w całej Polsce można zamawiać na wynos pizzę, kebab i inne dania za Bitcoin Cash
Nie chciałbym być źle zrozumiany, bo ideowo też bardzo mi się to podoba.
Tyle, że pizzę odbiorę na najbliższym skrzyżowaniu, bo zaraz mnie US zapyta o PCC za sprzedaż Bitcoina?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 14:54

UPDATE:
Wygląda jednak na to, że w większości mobilne klienty Bitcoin Cash nie obsługują jeszcze poprawnie standardu faktur BIP70, więc zostają (EDIT: 2 mobile wallety - BitPay lub Copay Wallet), albo klienty desktopowe takie jak BitcoinABC/BitcoinUnlimited.

Wieczorem zrobię update czy udało mi się z sukcesem zamówić pizzę/kebab/whatever.

Dodano po 2 minutach :
Harey pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Od teraz więc w całej Polsce można zamawiać na wynos pizzę, kebab i inne dania za Bitcoin Cash
Nie chciałbym być źle zrozumiany, bo ideowo też bardzo mi się to podoba.
Tyle, że pizzę odbiorę na najbliższym skrzyżowaniu, bo zaraz mnie US zapyta o PCC za sprzedaż Bitcoina?
Czy jest na sali prawnik/specjalista podatkowy ?

Nie sądzę, żeby jakieś PCC się należało, już bardziej dochodowy. No ale niech się wypowie ktoś, kto się zna na podatkach.

Mi się wydaje, że żaden podatek oprócz VAT nie powinien się należeć - tak byłoby uczciwie. Tyle, że podatki i "uczciwość" to 2 diametralnie różne tematy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 15:20

@ShadowOfHarbringer, i druga sprawa - rozważ może, aby kupić
ShadowOfHarbringer pisze: whatever
tylko nie pizzę. Ludzie we wsi powiadają, że wiele lat temu już ktoś zrobił świetny biznes wymieniając Bitcoina na pizzę ;) Chyba, że wręcz przeciwnie - ma to być pewien symbol, wtedy tylko pizza! :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:26

@Harey, pcc jest przy zakupie rzeczy powyżej 1000zł od osoby prywatnej nie przedsiębiorcy.

Dodano po 51 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Mi się wydaje, że żaden podatek oprócz VAT
Nie rozumiem dlczego vat? jakikolwiek podatek zabija sens takiej transakcji.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2018, 15:26 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 15:26

@bl4ck, racja. A jak dochodowy?

W końcu sprzedałem Bitcoina i dopiero kupiłem pizzę?
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2018, 15:29 przez Harey, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:28

bl4ck pisze:Nie rozumiem dlczego vat? jakikolwiek podatek zabija sens takiej transakcji.
Jak to ? Przecież zawsze VAT płacisz od wszystkiego co kupujesz.

Dlaczego miałoby być inaczej tutaj ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:31

@Harey, To musisz sobie policzyć za ile kupiłeś ze coiny wcześniej, jeśli ich wartość w czasie zakupu pizzy wzrosła to powinno się wyliczyć się dochód :lol:

Dodano po 55 sekundach:
@ShadowOfHarbringer, Nie ma vatu na krypto w Unii.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 15:32

@bl4ck, czyli jednak pizza z odbiorem własnym/ dostawą na skrzyżowanie ;) Bo jak kraść to miliony a jak $#%^^&&* to księżniczki! :mrgreen:

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:33

@ShadowOfHarbringer, No i my tu piszemy o zwykłej transakcji jestem osobą z ulicy mam btc, chcę kupić pizze za btc gdzie ty chcesz tutaj vat wcisnąć?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:34

bl4ck pisze:@ShadowOfHarbringer, Nie ma vatu na krypto w Unii.
Nie rozumiem.

Czyli jak płacę za meble z użyciem Bitcoin Cash, to mam 23% zniżki ?

Niemożliwe, coś takiego nie przejdzie. Już widzę, jak skarbówka się na to zgadza.
bl4ck pisze:@ShadowOfHarbringer, No i my tu piszemy o zwykłej transakcji jestem osobą z ulicy mam btc, chcę kupić pizze za btc gdzie ty chcesz tutaj vat wcisnąć?
Nie, mówimy o sytuacji gdzie kupuję pizzę za BCH od firmy.

Niby jak taka firma może mi sprzedać pizzę bez VAT ?
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2018, 15:34 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:34

@Harey, Na allegro dziennie sprzedawane jest setki tysięcy używanych przedmiotów powyżej 1000zł jak myślisz ile z tych osób płaci podatek pcc? zapewne 0,0001%.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 15:39

@bl4ck, a może dlatego, że przedmiot używany powyżej 6mc przy sprzedaży priv się na te podatki nie łapie? Jednak przykład z pizzą i Bitcoinem jest chyba inny.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:41

@Harey, Chyba nie rozumiesz TY jako kupujący z allegro coś używanego powyżej 1000zł masz obowiązek zapłacić podatek pcc w ciągu 2 tygodni.

Dodano po 41 sekundach:
Harey pisze: a może dlatego, że przedmiot używany powyżej 6mc przy sprzedaży priv
Ty jako osoba sprzedająca rzecz używają powyżej 6 msc nic nie płacisz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » piątek, 9 marca 2018, 15:42

Nie przeczę, możliwe że nie rozumiem, tematyka mi obca i dlatego pytam :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:43

@ShadowOfHarbringer, Oczywiście że pragon faktu musi być wystawiona na sprzedawany towar z vatem.
Ja totalnie nie rozumiem dlaczego wyskoczyłeś z vatem przy takiej wymianie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:48

bl4ck pisze:@ShadowOfHarbringer, Oczywiście że pragon faktu musi być wystawiona na sprzedawany towar z vatem.
Ja totalnie nie rozumiem dlaczego wyskoczyłeś z vatem przy takiej wymianie.
Dalej się nie rozumiemy.

Może na przykładzie wyjaśnię:

- Zamawiam z DaGrasso pizzę za 30 PLN
- Nie płacę w PLN tylko w BTC, przyjmijmy tutaj dla przykładu że BEZPOŚREDNIO wpłacam BTC na portfel firmy
- Cena 30 PLN w cenniku pizzerii zawiera naturalnie w sobie VAT
- Więc VAT procentowo zapłaciłem i tak, pomimo tego, że opłatę wniosłem w BTC, a nie w PLN

Capisch ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » piątek, 9 marca 2018, 15:53

@ShadowOfHarbringer, Tak ale totalnie nie rozumiem dlaczego napisałeś coś o vacie w stosunku do osoby kupującej.
Ale zamknijmy temat szkoda strzępić "ryja" na te przyziemne tematy podatkowe...

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: afrus » piątek, 9 marca 2018, 16:13

To ja idę nakopać sobie na obiad :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 16:18

bl4ck pisze:@ShadowOfHarbringer, Tak ale totalnie nie rozumiem dlaczego napisałeś coś o vacie w stosunku do osoby kupującej.
Ale zamknijmy temat szkoda strzępić "ryja" na te przyziemne tematy podatkowe...
Nie sądzę żeby skarbówka się dowalała o zamawianie pizzy. Szkoda ich czasu raczej.

No ale do zamawiania czegoś z allegro w dużej ilości pewnie mogliby się przywalić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości