ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: hashdee » niedziela, 11 marca 2018, 16:14

wrip pisze: To takie filozoficzne pitu pitu. PoW oparte na asicach jest o wiele bardziej zawodne. Oparcie całej mocy obliczeniowej na produktach jednego (w praktyce) producenta? :D to jakieś jaja. Zwykli ludzie nie wyprodukują sobie asiców, zrobią to przedsiębiorstwa, firmy, korporacje i nie będą ich sprzedawały motłochowi, same będą kopać przejmując powoli moc obliczeniową BTC. Tobie pozostaną stare atminery, a oni będą mieli do dyspozycji produkty coraz nowsze, coraz wydajniejsze i żadna korporacja już nie będzie ci opylała swoich koparek. I co wtedy zrobisz? Zrobisz hardforka by przejść z powrotem na karty graficzne? Powodzenia.
To że oparte na produktach jednego producenta (choć wszyscy czekają już na Halongmining, który miał w marcu realizować swoje dostawy swoich kparek, mocniejszych od Bitmainowych) jest dla Ciebie problemem? Przecież są dostępne na rynku. Będzie podobna sytuacja jak na rynku CPU od dawien dawna czyli Intel i AMD. I powiedz mi co zwykli ludzie mogą sobie sami w pojedynkę wyprodukować? Podpowiem Ci, pójdź do toalety - tam jest odpowiedź - tak ramach żartu. A jeśli masz na to złoty środek, to proszę podziel się :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 16:15

@wrip, może i "pitu pitu" i może filozoficzne, ale znajdź mi krypto bezpieczniejszą niż BTC w sensie ataku na sieć. Jakby BTC było kopane po domach na prockach intela umieszczonych w laptopach dziadka, babci i teściowej, to także równolegle powstawałyby wielkie farmy z wielkimi stojakami na procki intela. Tak to działa. Też byłby "jeden" producent. I nikt by nie poskoczył sieci nawet do kolan.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » niedziela, 11 marca 2018, 16:32

hashdee pisze: Przecież są dostępne na rynku.
Są, ale zawsze mogą przestać być dostępne dla ludu, a będą dostępne tylko dla korporacji, rządów, lub bitman zamiast sprzedawać to będzie sam kopał - w końcu to dochodowe, po co sprzedawać urządzenie na którym można zarabiać?

@mecenas, dlatego kopalne krypto jest głupie, bo realną władzę mają producenci sprzętu. Nie użytkownicy, nie minerzy, tylko producenci sprzętu bo to oni będą decydowali komu swoje koparki sprzedać. To jest decentralizacja? To jest niezależny pieniądz?

Co dla ciebie oznacza bezpieczeństwo? To, że zewnętrzna grupa ludzi nie złamie funkcji kryptograficznej? To, że nikt nie wyliczy ci na podstawie klucza publicznego klucza prywatnego? To, że nikt nie przejmie 51% mocy sieci?

Każdą krypto da się przejąć, wystarczy tylko zmusić producentów asiców by przestali je oferować na rynku, a sprzedawali je rządom. Bitman nie będzie się kłócił, nie będzie walczył gdy przyjdzie do niego rząd chiński i da ultimatum: sprzedajesz nam i nikomu innemu bo inaczej widzimy się na publicznej egzekucji na stadionie piłkarskim.
Krypto PoS też da się oczywiście przejąć wykupując jej coiny, to jasne, tylko, że tu wraz z ogromnym popytem wzrośnie gigantycznie cena, więc atakujący będzie miał ogromne problemy z przejęciem całego projektu. Ale dać się da, jak wszystko.

Bitcoin jest tak bezpieczny jak niezależny jest producent koparek i ich dystrybucja. Większość sprzętu jest produkowana w chinach. To tak jakby opierać swoje bezpieczeństwo militarne na fabryce broni w obcym kraju - absurd.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 16:38

@wrip, ale 17/21 kk BCH już zostało wykopane, coraz mniejsza pula zostaje do zgarnięcia.
Zawsze tak jest, że bogacze rządzą.
Równie dobrze bogacze mogą wykupić wszystkie czołgi i rabować kraje, których na takie zakupy nie stać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » niedziela, 11 marca 2018, 16:49

@benq, ale to nie chodzi o zarabianie na wykopywaniu, tylko na kontroli sieci. Jeśli chiny zechcą przejąć BTC to przejmą producentów koparek. Zanim produkcja by się przeniosła do innego kraju, to chiny by zdążyły przejąć sieć. I tu się kończy mit bezpiecznego bitcoina :) proszę kto to obali?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 17:21

@wrip, ja to rozumiem, ale przejęcie absolutnej (51%) kontroli nad siecią poprzez koparki jest równie trudne, jak wykupienie 51% coinów. Nie widzę akurat w tym aspekcie różnicy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » niedziela, 11 marca 2018, 17:33

wrip pisze: Zanim produkcja by się przeniosła do innego kraju, to chiny by zdążyły przejąć sieć
Chiny nie będą wiecznym eldorado najtańszej siły roboczej.
Teraz, widzimy że Chiny ciągną całą produkcję do siebie i zawładną światem. Jednakże ile będzie to trwać?
Może nie całe Chiny, ale większe miasta nie zapewniają menadżerom, inżynierom czy już nawet operatorom jakoś widocznie mniejszych zarobków niż Europa.
Zgadza się, że scenariusz iż my będziemy musieli uczyć się Chińskiego (albo nasze dzieci), a nie oni (Chińczycy) będą uczyć się ang, jest najbardziej prawdopodobny, ale nie jest pewny.

Ale, znów OT ;) Za ostatnie dywagacje poza tematem adopcji BCH, kilku tutaj się poruszyło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 11 marca 2018, 17:34

@benq, tak naprawdę nie o trudność a cenę tu chodzi. Trudniejsze jest to co jest droższe.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 17:55

wrip pisze: @mecenas, dlatego kopalne krypto jest głupie, bo realną władzę mają producenci sprzętu. Nie użytkownicy, nie minerzy, tylko producenci sprzętu bo to oni będą decydowali komu swoje koparki sprzedać. To jest decentralizacja? To jest niezależny pieniądz?
Zawsze są producenci sprzętu. To nie jestem ani ja, ani Ty. To są producenci sprzętu.
wrip pisze: Każdą krypto da się przejąć, wystarczy tylko zmusić producentów asiców by przestali je oferować na rynku, a sprzedawali je rządom.
A rząd je zakupi z pieniędzy, których nie ma. Poza rynkiem. Genialny plan.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » niedziela, 11 marca 2018, 19:18

mecenas pisze: Zawsze są producenci sprzętu. To nie jestem ani ja, ani Ty. To są producenci sprzętu.
W przypadku coinów niekopalnych producenci sprzętu odpadają.
mecenas pisze: A rząd je zakupi z pieniędzy, których nie ma. Poza rynkiem. Genialny plan.
Jeśli więc nie jest problemem przejęcie coina poprzez wywalenie olbrzymich pieniędzy przez rządy to cała przewaga PoW bitcoina nad DPoS odpada. Więc mówiąc o bezpieczeństwie w takim wypadku w ogóle powinno się pomijać kwestie przejęcia coina PoS oraz przejęcia mocy PoW, a skupić się na kwestiach programistycznych.
benq pisze: ja to rozumiem, ale przejęcie absolutnej (51%) kontroli nad siecią poprzez koparki jest równie trudne, jak wykupienie 51% coinów. Nie widzę akurat w tym aspekcie różnicy.
Dokładnie, trudność jest w zasadzie taka sama, a nawet PoS jest to trudniejsze, ponieważ trudność ta rośnie. W przypadku przejęcia produkcji koparek ta "trudność" jest na podobnym poziomie bo nie ma konkurencji, kwestią jest tylko czas.

Sorry shadow za ten chamski offtop :D jak się jakiemuś moderatorowi chce to może to wydzielić.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 11 marca 2018, 21:06

devega pisze:Specjalnie zaimplementowali BCH, aby złapać Shadowa na haczyk ;)
hanti pisze:też się zdziwiłem :>
Czym jesteście zaskoczeni ?

Moje konto na tym forum wcale nie jest anonimowe. Nawet nie wchodzę tutaj przez TORa a przez zwykły VPN. Jeżeli ktoś (CIA/FBI/NSA/Policja etc) NAPRAWDĘ będzie chciało mnie znaleźć, to mnie znajdzie. Gdybym traktował to konto jako anomimowe, to nie robiłbym takich rzeczy jak w tym temacie.

Ba, możliwe że kiedyś sam się ujawnię.

Jednocześnie, to że konto nie jest anonimowe nie oznacza wcale że chcę żeby osoby postronne bez powodu mogły mnie znaleźć. Konto jest pseudonimowe na tyle na ile trzeba i to wystarczy. Kto ma znać moje prawdziwe dane to zna. Nie ma potrzeby żeby znali mnie wszyscy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 11 marca 2018, 21:07

tonyxxl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Bez obrazy, ale zanim nowicjusze tacy jak Ty dotarli w ogóle do tego że istnieje coś takiego jak kryptowaluty, early-adopterzy tacy jak ja świętowali na /r/bitcoin (R.I.P.) a teraz /r/btc każdą małą adopcję i każdy kolejny sklep przyjmujący prawdziwą, niedodrukowywalną przez rządy walutę.
co to ma do rzeczy? mogłeś sobie świętować co chcesz, kogo to? dzisiaj jest dzisiaj a podniecasz się że firma zbierająca zamówienia na dostawy do domu dodała BCH jako opcje płatności.
Wiesz co, nawet gdybym siedział tutaj tydzień i dzień w dzień po 12 godzin Ci tłumaczył, to nie sądzę żebyś zrozumiał.

Ludzie dzielą się na wiele kategorii. Ty należysz akurat do tej, która nie zrozumie tego, dopóki "to" nie podejdzie do Ciebie od tyłu i nie kopnie Cię w dupę.

Szkoda mojego czasu tutaj na takie gadki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: devega » niedziela, 11 marca 2018, 22:13

ShadowOfHarbringer pisze: devega pisze:
Specjalnie zaimplementowali BCH, aby złapać Shadowa na haczyk ;)
ShadowOfHarbringer pisze: Czym jesteście zaskoczeni ?
Skąd pomysł, że jestem zaskoczony? Powinienem był dać więcej ;) ;) ;)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 10 marca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: dostawa » poniedziałek, 12 marca 2018, 00:12

ShadowOfHarbringer pisze: Moje konto na tym forum wcale nie jest anonimowe. Nawet nie wchodzę tutaj przez TORa a przez zwykły VPN. Jeżeli ktoś (CIA/FBI/NSA/Policja etc) NAPRAWDĘ będzie chciało mnie znaleźć, to mnie znajdzie. Gdybym traktował to konto jako anomimowe, to nie robiłbym takich rzeczy jak w tym temacie.

Ba, możliwe że kiedyś sam się ujawnię.

Jednocześnie, to że konto nie jest anonimowe nie oznacza wcale że chcę żeby osoby postronne bez powodu mogły mnie znaleźć. Konto jest pseudonimowe na tyle na ile trzeba i to wystarczy. Kto ma znać moje prawdziwe dane to zna. Nie ma potrzeby żeby znali mnie wszyscy.
Nie znam Twoich danych osobistych ale przybiłem z Tobą piątkę dawno temu. Chyba 2013 na południu Polski. Pogadaliśmy, znam Twoje przekonania, powielam. Dlatego zdziwiło mnie to pisanie publiczne o zakupie bo dbasz o anonimowość. Akurat jesteś dosyć charakterystyczny w tłumie, ale więcej nie będę pisał bo kto wie, to wie. Pozdrawiam. P

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: redlumek » poniedziałek, 12 marca 2018, 00:21

Dostawa masz dopiero 15 postów a piszesz tutaj jakbyś był wyjadaczem. Jaki jest twój prawdziwy nick na tym forum? Taki zwykły który używasz na codzień a nie gry kryje się za TOR

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:04

dostawa pisze:Nie znam Twoich danych osobistych ale przybiłem z Tobą piątkę dawno temu. Chyba 2013 na południu Polski. Pogadaliśmy, znam Twoje przekonania, powielam. Dlatego zdziwiło mnie to pisanie publiczne o zakupie bo dbasz o anonimowość. Akurat jesteś dosyć charakterystyczny w tłumie, ale więcej nie będę pisał bo kto wie, to wie. Pozdrawiam. P
Oczywiście "dostawa" to nie jest Twój główny nick.

Jeżeli poznałeś mnie w 2013, to musisz być na tym forum dobrych parę latek... :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 10 marca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: dostawa » poniedziałek, 12 marca 2018, 12:04

ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli poznałeś mnie w 2013, to musisz być na tym forum dobrych parę latek... :)
Osobiscie. To był chyba 2012 albo 2013. Impreza chyba w Krakowie. Byla grupka kolesi, którzy sporo przypalali. Może pamietasz. Ja tez dbam o anonimowosc.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 12 marca 2018, 12:33

dostawa pisze: przypalali
Chyba kiełbaski na ognisku :lol: :lol:

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 12 marca 2018, 20:41

wszystko fajnie ale z tego co wyczytalam to mozna placic tylko z dwoch portfeli, bitpay + jakis jeden malo znany
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 marca 2018, 22:16 przez kirucha2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » wtorek, 13 marca 2018, 21:33

A ja dzis pogloduje. Miala byc pizza ale nie udalo mi sie zrobic przelewu ani z breada (wallet IOS) ani z ledgera. Czemu? Jeszcze nie wiem. Probowalem QR, potem kopiuj/wklej adres. Probowalem go skonwertowac na https://cashaddr.bitcoincash.org/ ale sie nie dalo. Na Ledgerze wyskakiwal komunikat o niepoprawnym adresie (nie wiem moze apke musze jakos zaktualizowac zeby szedl nowy format, potem sprawdze, jak cos zjem ;) ) w bread po zeskanowaniu kodu wyskakiwal blad ze platnosc nie moze zostac zrealizowana. A i jeszcze jedno, w aplikacji pyszne (w moim przypadku takeaway) nie ma mozliwosci platnosci Bitcoin, ta jest jedynie przez www. Mysle wiec ze jeszcze troche pracy i poprawek przed nimi zeby przecietny obywatel mogl przyjemnie korzystac.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości