ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » czwartek, 3 maja 2018, 20:47

adam1226 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: W pewnym momencie nawet najgłupsi ludzie dojdą do wniosku, że skoro "mogę tym Bitcoinem płacić wszędzie, a to stale rośnie, to po co mi w ogóle FIATy ?".
Po co sprzedawać coś co rośnie? Jeśli wiem, że jutro za tą samą ilość będę mógł kupić 2razy więcej to w 99% poczekam do jutra :D
Dlatego ideą jest wydawanie i kupowanie ponownie tyle nowych BCH ile się wydało. Wciąż masz tę samą liczbę BCH, ale szerzysz adopcję pokazując, że waluta jest używana. Dlatego ludzie tworzą nowe apki, używają BCH do tipów w MEMO, reddicie, twitterze, kupują żarcie itp.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 3 maja 2018, 21:25

zdch pisze:Dlatego ideą jest wydawanie i kupowanie ponownie tyle nowych BCH ile się wydało. Wciąż masz tę samą liczbę BCH, ale szerzysz adopcję pokazując, że waluta jest używana. Dlatego ludzie tworzą nowe apki, używają BCH do tipów w MEMO, reddicie, twitterze, kupują żarcie itp.
Generalnie ideą deflacyjnej gospodarki jest stałe oszczędzanie i tworzenie nowych inwestycji z oszczędności, a nie z kredytu.

Z Bitcoinem(Cashem) jest to nie tylko możliwe, ale łatwe, proste i przyjemne.

Filozofia wydawania pieniędzy gdy wszystko trzymasz w Bitcoinach jest taka, że oszczędzasz zawsze i nie wydajesz na głupoty. Wydajesz tylko wtedy, gdy musisz - np. bo samochód się zepsuł - a nie wtedy gdy chcesz kupić nowy samochód (mimo iż stary dalej jeździ) aby tylko przylansować się przed sąsiadami.

Gospodarka deflacyjna naturalnie promuje rozsądne zakupy, rozsądne decyzje biznesowe i nie marnowanie hajsu na głupoty. Dlatego moim zdaniem Bitcoin(Cash) jest rewolucyjnym wynalazkiem.

Obecna gospodarka inflacyjna, to gospodarka głupich decyzji spowodowanych przymusem wydawania pieniędzy (musisz wydać bo inaczej stracisz). A co gdybyś zarabiał 2-5% rocznie tylko "siedząc na pieniądzach" ? 5 razy byś się zastanowił zanim byś wydał na głupoty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ikswodnal » czwartek, 3 maja 2018, 23:22

ShadowOfHarbringer pisze: Gospodarka deflacyjna naturalnie promuje rozsądne zakupy, rozsądne decyzje biznesowe i nie marnowanie hajsu na głupoty. Dlatego moim zdaniem Bitcoin(Cash) jest rewolucyjnym wynalazkiem.
Nie zapominajcie też o możliwości systematycznego oszczędzania. Deflacyjność powoduje że odkładanie np na przyszłość waszych dzieci jest o wiele atrakcyjniejsze w Bitcoinie niż we fiatach. Prawdopodobne porównanie roku odkładania równowartości 100 zł w BCH i w złotówkach, błyskawicznie przyczyni się do popularyzacji kryptowaluty.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 3 maja 2018, 23:51

ikswodnal pisze:Nie zapominajcie też o możliwości systematycznego oszczędzania. Deflacyjność powoduje że odkładanie np na przyszłość waszych dzieci jest o wiele atrakcyjniejsze w Bitcoinie niż we fiatach. Prawdopodobne porównanie roku odkładania równowartości 100 zł w BCH i w złotówkach, błyskawicznie przyczyni się do popularyzacji kryptowaluty.
Obecnie ludzkość tkwi jeszcze we śnie.

Gdy nawet pospolici janusze się obudzą i skumają o co chodzi w deflacyjnej gospodarce, to z FIATów nie będzie co zbierać.

Efekt uboczny będzie taki, że gdy Bitcoin(Cash) przekroczy cenę 10 lub 100 milionów dolarów, ludzie przestaną liczyć cenę Bitcoina w dolarach czy złotówkach. To ceny wszystkich innych walut będzie się podawało w Bitcoinach.

Nagłe uświadomienie sobie jaką potęgą jest Bitcoin Cash Satoshiego Nakamoto wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » piątek, 4 maja 2018, 00:10

ShadowOfHarbringer pisze: to z FIATów nie będzie co zbierać
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/liczba-b ... 34241.html
Nie czy, a kiedy papierowy pieniądz zniknie.

Cyfryzacja życia dąży do digital currency.

Chyba nawet prędzej się to stanie niż się tego spodziewamy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 4 maja 2018, 00:12

vjankuv pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: to z FIATów nie będzie co zbierać
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/liczba-b ... 34241.html
Nie czy, a kiedy papierowy pieniądz zniknie.

Cyfryzacja życia dąży do digital currency.

Chyba nawet prędzej się to stanie niż się tego spodziewamy.
Tyle, że "oni" (banksterzy) dążą do waluty, która jest całkowicie śledzona i inwigilowana.

Więc prawdopodobnie w gospodarce powstaną 2 obiegi - pierwszy bankowy i drugi - kryptowalutowy.

Niestety, ale pewnie nastąpi jakiś srogi terror i totalitaryzm zanim ludzie się zbuntują i porzucą oficjalny pieniądz. No chyba że jeszcze będzie kryzys wcześniej. W sumie jedno nie wyklucza drugiego.

A tak naprawdę to nie mam pojęcia jak to się wszystko skończy, poza tym że dominującą walutą będzie Bitcoin(Cash) - co do tego nie mam wątpliwości. Mam nadzieję, że liczba krwawych ofiar będzie jak najmniejsza (najlepiej byłoby 0). Banksterzy władzy bez walki nie oddadzą na pewno więc musi być grubo w ten czy inny sposób.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » piątek, 4 maja 2018, 00:29

ShadowOfHarbringer pisze:
Więc prawdopodobnie w gospodarce powstaną 2 obiegi - pierwszy bankowy i drugi - kryptowalutowy
Taki overlap jest nieunikniony.

ShadowOfHarbringer pisze: Niestety, ale pewnie nastąpi jakiś srogi terror i totalitaryzm zanim ludzie się zbuntują i porzucą oficjalny pieniądz
Tego nie wiemy. Mocarstwa padały, co prawda trwały dziesiątki czy setki lat, ale nie były wieczne.
Dolar, istnieje na tyle długo, że czas by stał się historią. Banksterzy natomiast, albo pójdą na wojnę, która będzie miała niskie prawdopodobieństwo zwycięstwa, albo znajdą inne dojne krowy dla siebie.

Nie wiemy też czego ludzkość jeszcze nie odkryła i co będzie tą rzeczą, której sterowanie/posiadanie zapewni władzę, jak obecnie ropa czy wyłączność
na drukarki pieniędzy. Jeśli coś takiego się pojawi kiedyś, to ich uwaga skupi się tam, a nie na przegranej wojnie o fiaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » piątek, 4 maja 2018, 07:02

Ale ludzka głupota i ograniczenie jeszcze długo może ten postęp hamować.
Dwa przykładowe komentarze pod artykułem, na temat wejścia Goldman Sachs w krypto:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ut/7sc97q4

"Kryptowaluta przypomina mi powrót do pierwszej waluty człowieka, a mianowicie kamienia. Różnych kolorowych kamyczków, z których każdy miał inną umowną wartośc. Oczywiście umowną.
Dziwne. Kryptowaluta jest wbrew prawu, jako środek płatniczy. Tylko państwo ma prawo produkować środki płatnicze.
A teraz zastanówcie się kto ucieka w kryptowaluty? Ten kto ma coś do ukrycia przed urzędem podatkowym. Kryptowaluty to pułapka. Już się mówi w Niemczech o ustawach dających prawo kontrolowania rynku kryptowalut. Jak bogaci zaczną uciekać z kryptowalut to kto straci? Stracą zwykli ciułacze którzy obiecywali sobie "złote góry"

"Ciekawe co będzie dalej po krypto walutach, jak będą oszukiwać następni?
Ciekawe co by to było gdyby na świecie była tylko jedna waluta - nie ważna nazwa, to co by robili bankierzy kombinatorzy - pewnie by siedzieli na socjalne albo za kratkami."

Still a long way to go... :roll:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: KryptoWiki.info » piątek, 4 maja 2018, 09:31

A to dobra wiadomość

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ikswodnal » piątek, 4 maja 2018, 09:46

ShadowOfHarbringer pisze: Niestety, ale pewnie nastąpi jakiś srogi terror i totalitaryzm zanim ludzie się zbuntują i porzucą oficjalny pieniądz. No chyba że jeszcze będzie kryzys wcześniej. W sumie jedno nie wyklucza drugiego.
Zwracam uwagę że zbyt szybka adopcja kryptowalut też może szkodzić.
Pomijając typową banksterkę w bankowości pracuje ~ 100 tyś ludzi + drugie tyle zależnych. Gwałtowne zanikanie starego systemu bankowości przeniesie tych ludzi w przenośni i w rzeczywistości na ulicę. To jest nie do przyjęcia a banksterka będzie bezwzględna. Oni ludzi nie widzą tylko pieniądze.
Jak by co, nie jestem i nie byłem ani nikt z bliskich nie był związany z bankowością, poza osobistym rachunkiem (jak tylko się pojawiły).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 4 maja 2018, 10:44

ikswodnal pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Niestety, ale pewnie nastąpi jakiś srogi terror i totalitaryzm zanim ludzie się zbuntują i porzucą oficjalny pieniądz. No chyba że jeszcze będzie kryzys wcześniej. W sumie jedno nie wyklucza drugiego.
Zwracam uwagę że zbyt szybka adopcja kryptowalut też może szkodzić.
Oczywiście.

Tak samo jak zbyt szybkie zmiany w jakiejkolwiek dziedzinie zwykle przynoszą też szkody, bo ludzie nie nadążają z dostosowaniem się do nowych rzeczy. Stąd później rewolucje i przelew krwi.

Tyle, że nie do końca mamy na to wpływ. Pewne procesy dzieją się automatycznie i poza kontrolą. Gdy np. nagle okaże się, że dolar i EURO to bezwartościowe wydmuszki - co jest oczywiście faktem bo ich wartość jest iluzją, a to co tą iluzję utrzymuje to wiara w nią - przejście na kryptowaluty może być lawinowe. A gdy ruszy lawina, nikt nie jest w stanie jej ani zatrzymać, ani kontrolować jej kierunku. Lawina oczywiście przyniesie zniszczenia, straty i być może ofiary - jak to lawina.

Oczywiście że spowoduje to niepokoje społeczne i minimum jakieś protesty i zamieszki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 4 maja 2018, 11:12

Jedyne czego się „boje” w adopcji bch przez typowych przeciętnych Kowalskich to jego największej zalety, czyli niemożliwości cofnięcia transakcji. Ci ludzie mogą nie rozumieć jaka to zaleta i duża wada może być dla nich to ze jak się kopna z adresem to środków nigdy nie odzyskają. Druga rzeczą są komputery kwantowe. Wiec to nie jest tak do końca wg mnie ze nie ma innego wyjście i ze któreś krypto zawładnie światem. Ale doceniam zalety bch i jest to wg mnie na ta chwile najlepszy kandydat, ale dla typowych januszy myśle ze przydałaby się taka jan-warstwa cos w stylu ln, ALE JEDYNIE JAKO DODATEK I MOŻLIWOŚĆ WYBORU I DO MIKROTRANSAKCJI A NIE JAKO ODGÓRNIE NARZUCONE DO UŻYWANIA NA CODZIEŃ PRZEZ KAŻDEGO BO TRANSAKCJE W ŁAŃCUCHU SĄ ZA DROGIE.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: pm7 » piątek, 4 maja 2018, 12:36

Kluka pisze: Ci ludzie mogą nie rozumieć jaka to zaleta i duża wada może być dla nich to ze jak się kopna z adresem to środków nigdy nie odzyskają.
Podejrzewam, że dla takich ludzi powstaną specjalne portfele używające "sprytnych" kontraktów, aby zmniejszyć ryzyko błędów. Ale to odległa przyszłość.
Obecnie np. BitPay wymusza używanie "Payment Protocol" (BIP: 70), czyli nie dają użytkownikowi adresu do wpłat, a adres www do użycia w portfelu, żeby portfel sam ściągnął adres i kwotę, praktycznie uniemożliwiając użytkownikowi popełnienie błędu (choć wciąż można np. wysłać zbyt małą opłatę): https://support.bitpay.com/hc/en-us/art ... n-address-
Niektórych to mocno irytuje :)
Kluka pisze: Druga rzeczą są komputery kwantowe.
Polecam poczytać o komputerach kwantowych i BTC. Zagrożenie nie jest takie wielkie, poza tym nie wiadomo czy w nadchodzących latach w ogóle da się operować na wystarczającej liczbie kubitów by zagrozić szyfrowaniu.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: esse » piątek, 4 maja 2018, 14:51

pm7 pisze: Polecam poczytać o komputerach kwantowych i BTC. Zagrożenie nie jest takie wielkie, poza tym nie wiadomo czy w nadchodzących latach w ogóle da się operować na wystarczającej liczbie kubitów by zagrozić szyfrowaniu.
https://csrc.nist.gov/CSRC/media/Projec ... dy-pqc.pdf

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: pm7 » piątek, 4 maja 2018, 15:12

@esse, a może jakiś komentarz? Bo nie wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy próbujesz zaprzeczyć temu co napisałem :)
Poza tym, sugeruję przejść do jednego z istniejących wątków o komputerach kwantowych na forum. Temat był omawiany przez ostatnie kilka lat.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: esse » piątek, 4 maja 2018, 21:55

@pm7, zgadzam się z Tobą, a w linku są rzeczy, które potwierdzają.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » czwartek, 10 maja 2018, 15:07

Mąż sprzedaje samochod, namowilam go zeby w opisie dodal mozliwosc platnosci w BCH :)
https://www.otomoto.pl/osobowe/volvo/xc ... ountry%5D=

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » czwartek, 10 maja 2018, 19:31

kirucha2 pisze: ąż sprzedaje samochod
Sam bym kupił, dla zasady ;)

Gdy kupowałem samochód, proponowałem płatność, wówczas w Bitcoin, moja propozycja została odrzucona :roll:

To jest bardzo dobry kierunek w adaptacji.

Allegro czy OLX, niebawem i oni będą zmuszeni się dostosowywać i z automatu udostępniać taką możliwość płatności.

Ku mojemu zdziwieniu, zaobserwowałem ostatnio w Chinach, że przez komunikator wechat praktycznie każdy (dosłownie) płaci tam za pomocą kodu 2D. Wprowadzenie tam płatności krypto wiązałoby się jedynie z wolą tych ludzi i chyba też jakaś stabilnością kursu (przynajmniej na początku). Cała infrastruktura jest tam gotowa. Mają skanery do tych kodów nawet w osiedlowych warzywniakach w obskurnych uliczkach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » czwartek, 10 maja 2018, 21:55

@kirucha2, a gdzie jest notka ze możliwa płatność w bch, bo ni huhu nie widzę. Wyszczególnijcie to w ten sposób ;) https://www.anibis.ch/fr/d-automobiles- ... w=2&fcid=0
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » czwartek, 10 maja 2018, 22:04

Kluka pisze: kirucha2, a gdzie jest notka ze możliwa płatność w bch, bo ni huhu nie widzę
Też szukałem.
Znalazłem dopiero po naciśnięciu możliwości płatności czy coś takiego.
Jednakże jest ;)

Dodano po 36 sekundach:
Mieczysław Twój? :D

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości