ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 09:56

WitoldC pisze:Odbijam piłeczkę "Widzisz, myślisz że już coś wiesz, ale wciąż wiesz niewystarczająco, żeby dyskutować ze mną." Nie odpowiadaj mi jakbyś rozmawiał z dzieckiem.
Cwaniakujesz, więc dostaniesz klapsa. Skąd to zdziwienie ?

Z mojego punktu widzenia jesteś Bitcoinowym dzieciakiem. Co udowadniasz swoim cwaniakowaniem i niezrozumieniem tematu.
WitoldC pisze: Ja zadaje konkretne pytania a ty niekonkretne odpowiedzi.
Dostałeś super konkretną odpowiedź z pełnym wyjaśnieniem jak działają priorytety transakcji.

A teraz znikaj, zanim się zdenerwuję i dodam Cię do ignore.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 10:04

Kto tu cwaniakuje to każdy widzi.
ShadowOfHarbringer pisze: Dostałeś super konkretną odpowiedź z pełnym wyjaśnieniem jak działają priorytety transakcji.
To że 0 fee może jest dla 5% bloku to raczej nie jest konkretna odpowiedź.
Ja tu nie cwaniakuje tylko próbuje się czegoś dowiedzieć.
PS. jak nie umiesz normalnie odpowiedzieć to po prostu nie odpowiadaj(może ktoś inny wie i się wypowie). To takie proste.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 10:16

WitoldC pisze:Kto tu cwaniakuje to każdy widzi.
ShadowOfHarbringer pisze: Dostałeś super konkretną odpowiedź z pełnym wyjaśnieniem jak działają priorytety transakcji.
To że 0 fee może jest dla 5% bloku to raczej nie jest konkretna odpowiedź.
Ja tu nie cwaniakuje tylko próbuje się czegoś dowiedzieć.
Nawet gdyby cały blok zezwalał na darmowe transakcje, wciąż nie umożliwiłoby to wykonania ataku spamowego z powodu algorytmu coin-age.

Zasada "5% na darmowe transakcje" jest po to, żeby jednak zachęcać ludzi do wpłacania niewielkich opłat, ale też umożliwiać tym, którym się nie śpieszy i mają duże sumy/stare monety do korzystania z Bitcoina.

Około końca 2014 roku wyglądało to w ten sposób:
- Śpieszy Ci się i chcesz żeby Twoja transakcja wylądowała w następnym bloku i potwierdziła się w 10 minut = płacisz opłatę
- Nie śpieszy Ci się i możesz poczekać, transakcja ląduje na blockchainie w ciągu np. 10-50 bloków = nie płacisz nic

Czy to wyjaśnia Twoje wątpliwości ?
ShadowOfHarbringer pisze:PS. jak nie umiesz normalnie odpowiedzieć to po prostu nie odpowiadaj(może ktoś inny wie i się wypowie). To takie proste.
Generalnie w Internecie nie jestem zbyt miłą osobą, już tak mam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 17 marca 2018, 10:32

Ostatnie pytanie. Czyli 0 fee jest tylko dla starych coinów(według algorytmu coin-age)?

Dodano po 11 minutach 8 sekundach:
Czy może:
0 fee dla wszystkich 5%
0 fee + coin-age bez ograniczeń.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 12:49

WitoldC pisze:Ostatnie pytanie. Czyli 0 fee jest tylko dla starych coinów(według algorytmu coin-age)?

Dodano po 11 minutach 8 sekundach:
Czy może:
0 fee dla wszystkich 5%
0 fee + coin-age bez ograniczeń.
Algorytm Coin-Age działa dla wszystkich coinów.

5% miejsca w bloku zarezerwowane dla darmowych transakcji (no chyba, że nie ma takowych).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » sobota, 17 marca 2018, 14:40

Właśnie zrobiłem zamówenie za ok 50zł na pyszne pl. Transakcja zaakceptowana natychmiastowo.
Wszystkich prowizji wyszło mi w sumie około 60gr, zastanawia mnie czy mogę coś ustawić inaczej w portfelu (mobilny bitcoin.com), żeby jeszcze bardziej zmniejszyć te prowizję? Chyba że to bitpay pobiera?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 15:28

zdch pisze:Właśnie zrobiłem zamówenie za ok 50zł na pyszne pl. Transakcja zaakceptowana natychmiastowo.
Wszystkich prowizji wyszło mi w sumie około 60gr, zastanawia mnie czy mogę coś ustawić inaczej w portfelu (mobilny bitcoin.com), żeby jeszcze bardziej zmniejszyć te prowizję? Chyba że to bitpay pobiera?
Nie zmniejszysz bardziej, to pobiera BitPay.

Wynika to bardziej z różnicy kursowej, bo za konsolidację UXTO biorą 0%, im waluta będzie stabilniejsza tym mniejsza będzie ta opłata.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » sobota, 17 marca 2018, 16:10

zdch pisze: Właśnie zrobiłem zamówenie za ok 50zł na pyszne pl. Transakcja zaakceptowana natychmiastowo.
Wszystkich prowizji wyszło mi w sumie około 60gr, zastanawia mnie czy mogę coś ustawić inaczej w portfelu (mobilny bitcoin.com), żeby jeszcze bardziej zmniejszyć te prowizję? Chyba że to bitpay pobiera?
Dziwne ze aż tyle, ja tak jak opisywałem wczoraj i wklejałem screeny 0.000002 za tranzakcje z walleta + 0.000001 kosztów bitpay co dawało w sumie 0.000003bch czyli niecałego grosza. Pozatym kurs był korzystniejszy niż na coinmarketcap i w zasadzie było taniej o 0.22chf czyli jakies 0.70zl niż płatność gotówka
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 17 marca 2018, 16:51

Kluka pisze:
zdch pisze: Właśnie zrobiłem zamówenie za ok 50zł na pyszne pl. Transakcja zaakceptowana natychmiastowo.
Wszystkich prowizji wyszło mi w sumie około 60gr, zastanawia mnie czy mogę coś ustawić inaczej w portfelu (mobilny bitcoin.com), żeby jeszcze bardziej zmniejszyć te prowizję? Chyba że to bitpay pobiera?
Dziwne ze aż tyle, ja tak jak opisywałem wczoraj i wklejałem screeny 0.000002 za tranzakcje z walleta + 0.000001 kosztów bitpay co dawało w sumie 0.000003bch czyli niecałego grosza. Pozatym kurs był korzystniejszy niż na coinmarketcap i w zasadzie było taniej o 0.22chf czyli jakies 0.70zl niż płatność gotówka
Ja myślę, że on po prostu dostał niekorzystną korektę kursową.

Ja płaciłem 50 groszy chyba, ale to także wynikało raczej z różnicy kursowej a nie z opłat pobieranych przez BitPay, których jest 0%.

Moim zdaniem jak na zagraniczną firmę (przecież oni nie mają kursów w PLN ani par PLN/BCH), to całkiem nieźle.

Gdyby powstał jakiś polski operator, może mógłby brać jeszcze mniej redukując różnice kursowe.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » sobota, 17 marca 2018, 19:05

ShadowOfHarbringer pisze:Ja myślę, że on po prostu dostał niekorzystną korektę kursową.

Ja płaciłem 50 groszy chyba, ale to także wynikało raczej z różnicy kursowej a nie z opłat pobieranych przez BitPay, których jest 0%.

Gdyby powstał jakiś polski operator, może mógłby brać jeszcze mniej redukując różnice kursowe.
Mogę płacić te 50gr, to i tak mniej niż napiwek, który często daję. Przynajmniej czuję swój wkład w adopcję BCH :)
Dobra uwaga z tymi operatorami, jak będzie większa konkurencja, to i opłaty będą mniejsze.
Ach i zauważyłem że walutą alternatywną było USD w portfelu, zmieniłem już na PLN. Może to też miało jakiś wpływ na wysokość tej różnicy kursowej. Dam znać jak ponownie zamówię, teraz tylko tak będę tam płacił :)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » środa, 4 kwietnia 2018, 15:11

potwierdzam temat watku
pizza przyjechala, platnosc byla instant!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » sobota, 7 kwietnia 2018, 13:23

Dzisiaj zamówiłem ponownie płacąc Bitcon Cashem, opłaty wyszło tylko 11gr (0gr koszt sieci), więc dużo mniej niż poprzednie 50gr. Widocznie ta waluta alternatywna w portfelu ma znaczenie. (wtedy miałem USD, a teraz PLN). Gdybym płacił BTC wyszłoby co najmniej 72gr (61gr koszt sieci).

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak te transakcje są szybkie w realizacji, wolę to od płatności kartą :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 8 kwietnia 2018, 01:10

zdch pisze:Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak te transakcje są szybkie w realizacji, wolę to od płatności kartą :D
Karta się nie umywa, z Bitcoin Cash można łatwo zejść poniżej sekundy.

NAWET w weekendy i święta. Sieć jest tak wydajna, że zwiększone obciążenie w sezonie świątecznym wcale nie powinno spowodować opóźnień w płatności.

Ile razy już patrzyłem na tych biedaków płacących kartą w święta jak musieli stać 30 sekund przy kasie bo świąteczne obciążenie.

Bankowe systemy są doprawdy żałosne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » sobota, 14 kwietnia 2018, 17:58

Dzisiaj kolejne zamówienie przy użyciu BCH, tylko 8gr opłaty bitpay, a dla minerów znowu mniej niż grosz!

https://prnt.sc/j57rqh
Dla BTC byłoby już prawie 2 zł opłaty (ostatnio było ponad 3x mniej), dla banków to żadna konkurencja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » piątek, 20 kwietnia 2018, 18:38

Kolejny tydzień, kolejne zamówienie za Bitcoin Cash :P
Dzisiaj BTC mnie zaskoczyło, tylko 39gr opłaty https://prnt.sc/j7wtlh
Niestety kupiłem jedzenie trochę w złym momencie, bo chwilę później BCH podrożało o 10%
Kiedy te ceny się ustabilizują? :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » piątek, 20 kwietnia 2018, 22:03

@zdch, jak osiągną znaczna kapitalizację tak ze jednostka będzie liczona co najmniej w setkach tys. A teraz trzeba patrzeć na kreski kiedy pizzę zamawiasz, takie czasy ;) mi nie przeszkadza
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » piątek, 20 kwietnia 2018, 22:15

@Kluka, @zdch, A za kilka lat będziemy się śmiać, że to było tyle hajsu, tak jak słynna pierwsza bitcoinowa pizza.
http://bitcoin.pl/wiadomosci/ciekawostk ... bitcoinoww
Chętnie sobie zostawię takie potwierdzenie zakupu pizzy za 0,01 BCH, może kiedyś będziemy płacić 0,0001 BCH. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » środa, 25 kwietnia 2018, 08:05

Nagrałem filmik pokazujący jak zamówić pizzę za Bitcoin Cash:

...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 25 kwietnia 2018, 08:41

Kluka pisze:Nagrałem filmik pokazujący jak zamówić pizzę za Bitcoin Cash:

Z tego co słyszałem, dostałeś kartę złotego klienta od lokalnej pizzerii :D

Może szukaj teraz klubu fitness z płatnością Bitcoin Cash? :P
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Harey » środa, 25 kwietnia 2018, 09:09

Kluka pisze: Nagrałem filmik
I super! Niech wszyscy zobaczą, że to NIE jest trudniejsze w realizacji od jakiś blików i innych g$#%$
Ps. przeliczanie masz na tej stronie tutaj: https://coinmarketcap.com/calculator/ (zakładka Tools, w górnym menu)

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości