ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » czwartek, 10 maja 2018, 22:22

@vjankuv, nie no co ty, ja bym za bitcoin core nie sprzedawał :mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » czwartek, 10 maja 2018, 22:25

dodalam jeszcze do opisu,
@Kluka niestety glowną cenę na otomoto mozna podac jedynie w pln lub eur i nie da sie uzywac liter

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » czwartek, 10 maja 2018, 22:34

Kluka pisze: @vjankuv, nie no co ty, ja bym za bitcoin core nie sprzedawał
Faktycznie, nie zauważyłem.

Zatem, gościowi żona kazała sprzedać furę, a ten wie, że za Core nikt nie kupi. Tym sposobem, zachowa furę i spełni przykaz żony, by wystawić samochód :D

Zbrodnia doskonała.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » czwartek, 10 maja 2018, 22:35

@kirucha2, fajna ma żonę ten Twój mąż ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: kirucha2 » czwartek, 10 maja 2018, 22:38

hahaha musze mu to pokazac:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » sobota, 19 maja 2018, 16:25

heh dzisiaj prawie 5zł fee na BTC w bitpayu. Nie wiem dlaczego ludzie jeszcze uzywaja BTC. Wiwat BCH i zero fees :P

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 19 maja 2018, 16:34

A tak w ogóle użył ktoś 0 fee?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 maja 2018, 17:23

WitoldC pisze:A tak w ogóle użył ktoś 0 fee?
Musisz użyć niestandardowego klienta, więc normalnie się nie da.

Ale większość popularnych klientów ma ustawione fee 1sat/byte, więc tragedii nie ma.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Kluka » wtorek, 22 maja 2018, 14:29

Dzis rocznica Bitcoinowej Pizzy :) jaka zamawiacie? Ja chyba quattro stagioni :mrgreen:
https://www.fxmag.pl/artykul/dzis-bitcoin-pizza-day
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » środa, 23 maja 2018, 08:05

Kluka pisze:Dzis rocznica Bitcoinowej Pizzy :) jaka zamawiacie? Ja chyba quattro stagioni :mrgreen:
https://www.fxmag.pl/artykul/dzis-bitcoin-pizza-day
oj ja przegapiłem, ale może dzisiaj nadrobię :P ostatnio zamówiłem zwykłą margheritę i miałem wrażenie, że była lepsza od jakiejś wycudowanej z 6 składnikami :) tylko wtedy pizzeria naprawdę musi umieć robić dobrą pizzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » środa, 23 maja 2018, 12:55

zdch pisze: tylko wtedy pizzeria naprawdę musi umieć robić dobrą pizzę.
Lepiej robić samemu, tylko trzeba sobie kupić kamień do pizzy za 50 zł - wtedy pizza wychodzi jak z pizzerii, a czas pieczenia to 5-6 minut, przygotowanie ciasta to też chwila.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: mecenas » środa, 23 maja 2018, 12:59

Co to jakieś porady kulinarne online? Ja tu wchodzę o adopcji poczytywać, a tu drożdżami zalatuje.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: adam1226 » czwartek, 24 maja 2018, 02:45

może ten
wrip pisze: kamień do pizzy
można kupić za BCH?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » czwartek, 24 maja 2018, 07:37

@adam1226, Proszę bardzo:

https://purse.io/shop
Można 8-)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: pm7 » niedziela, 27 maja 2018, 21:33

Polecam najpierw poczytać o tym. Tam użytkownicy kupują dla nas "prezenty" w Amazon i zdarzały się płatności kradzionymi kartami. Ponoć o ile Amazon się tym nie przejmuje i bierze na siebie koszta, to zdarzyło się najazd policji na kogoś z rzeczą zakupioną od sprzedawcy w Amazon (Amazon ma zarówno własne magazyny, jak i oferuje sprzedać przedmiotów podobnie jak "kup teraz" w Allegro, ale bardziej ukrywają kto sprzedaje).
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=16333
No właśnie, niestety chyba purse.io już nie obsługuje Amazon niemieckiego, a ściąganie z Ameryki to dodatkowe koszta.
vjankuv pisze: Ku mojemu zdziwieniu, zaobserwowałem ostatnio w Chinach, że przez komunikator wechat praktycznie każdy (dosłownie) płaci tam za pomocą kodu 2D. Wprowadzenie tam płatności krypto wiązałoby się jedynie z wolą tych ludzi i chyba też jakaś stabilnością kursu (przynajmniej na początku). Cała infrastruktura jest tam gotowa. Mają skanery do tych kodów nawet w osiedlowych warzywniakach w obskurnych uliczkach.
Oni tam mają chyba jeszcze groszy monopol niż my, bo u nas jest kilkanaście banków i dwie duże organizacje dostarczające karty (VISA i MasterCard), a u nich jest jedna aplikacja do wszystkiego: WeChat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » wtorek, 19 czerwca 2018, 12:36

Ostatnio zamawiając pizzę, w opisie wpisuję, że płaciłem Bitcoin Cashem. Akurat może ktoś to przeczyta i się nad tym zastanowi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: zdch » piątek, 13 lipca 2018, 17:40

Jakiś dostawca mnie właśnie zapytał, co to jest to Bitcoin Cash, czyli ktoś to jednak czyta! :D

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:47

Może poniższe tłumaczenie różnic między BCH a BTC dla aktywnych "kryptowaluciarzy" jest ździebko prymitywne ale dla nas, ludzi z analogu bardzo przekonywujące :D
http://fortune.com/2018/07/15/txstreet- ... s-station/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: janku66 » piątek, 24 sierpnia 2018, 06:37

https://dailyhodl.com/2018/08/23/269600 ... -coinbase/
2,696,000 Webstores Can Now Accept Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) and Bitcoin Cash (BCH) Through Coinbase
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » czwartek, 6 czerwca 2019, 16:27

Ponad rok czasu minął, od wejścia BCH na pyszne.pl, tymczasem wciąż zabawnie wygląda porównanie płatności BTC vs BCH.

Koszt zapłaty za sushi z dostawą przy pomocy BTC to:
Spoiler:
Obrazek
:o :shock: :o

Tymczasem za transakcje w BCH zapłaciłem zawrotne:
Spoiler:
Obrazek
mniej niż pół grosza.

Kupując przy pomocy BCH musiałbym zamawiać jedzenie ok. 2000x, żeby wyrównać koszt jednej transakcji przy użyciu BTC. :roll:

p.s.
Dzięki za obiad Shadow :!:
Spoiler:
Obrazek
Dodano po 1 godzinie 4 minutach 35 sekundach:
Dodam jeszcze, że 0-conf działa idealnie - dosłownie w tym momencie, w którym na portfelu zatwierdziłem przelew natychmiast
pojawił się komunikat ze strony, że zamówienie zostało opłacone. Na pewno trwało to mniej niż sekundę. Nie bójcie się płacić krypto, to naprawdę nie gryzie. Jest to jedyny skuteczny i sprawdzony sposób walki o adaptację, bo tak jak w innym wątku pisał ekonokomik - jeśli 99% transakcji blokchainowych to spekulacja, to jesteśmy w dupie.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości