ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 10 marca 2018, 12:28

Ładna lipa :( To InPay jest o wiele lepsze (gdyby jeszcze obsługiwali więcej krypto i giełd).

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 12:48

Awesomist pisze:
WitoldC pisze:
Awesomist pisze: bitpay czeka bodajże 10-15minut na potwierdzenie.
Czyli że wystarczy jedno potwierdzenie czy po 10-15 anuluje zlecenie?
Potrzebne jest potwierdzenie. Jeżeli wyślesz i sieć nie potwierdzi w (bodajże 15minut) no to lipa, nie ma zwrotu i trzeba pisać do supportu pyszne, które kieruje sprawę dalej.
Przynajmniej tak było wtedy, może coś usprawnili.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak robią w Bitcoin Cash, w którym nie trzeba czekać na potwierdzenia.

0-conf jest w blisko 100% bezpieczne dla małych sum w BCH.

No nic, pewnie z czasem to poprawią - sprawa jest świeża. W BTC jest to problemem bo tutaj sieć potrafi się zapchać.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Aktualnie na forum /r/btc ludzie piszą, że nie muszą czekać na potwierdzenia i wszystko im działa:


Muszę zamówić sam i sprawdzić, niestety mieszkam na zadupiu i jest jak jest. Wczoraj wróciłem do domu po 20:00 i wszystko było pozamykane. Może dzisiaj mi się uda coś zamówić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Awesomist » sobota, 10 marca 2018, 12:52

ShadowOfHarbringer pisze:
Awesomist pisze:
WitoldC pisze: Czyli że wystarczy jedno potwierdzenie czy po 10-15 anuluje zlecenie?
Potrzebne jest potwierdzenie. Jeżeli wyślesz i sieć nie potwierdzi w (bodajże 15minut) no to lipa, nie ma zwrotu i trzeba pisać do supportu pyszne, które kieruje sprawę dalej.
Przynajmniej tak było wtedy, może coś usprawnili.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak robią w Bitcoin Cash, w którym nie trzeba czekać na potwierdzenia.

0-conf jest w blisko 100% bezpieczne dla małych sum w BCH.

No nic, pewnie z czasem to poprawią - sprawa jest świeża. W BTC jest to problemem bo tutaj sieć potrafi się zapchać.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Aktualnie na forum /r/btc ludzie piszą, że nie muszą czekać na potwierdzenia i wszystko im działa:


Muszę zamówić sam i sprawdzić, niestety mieszkam na zadupiu i jest jak jest. Wczoraj wróciłem do domu po 20:00 i wszystko było pozamykane. Może dzisiaj mi się uda coś zamówić.

W przyszłym tygodniu sprawdzę jeszcze raz jak to wygląda zarówno z BTC jak i BCH ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 12:54

Tutaj też gość pisze, że jego zakup z użyciem BCH był natychmiastowy:


Dzwoniłem właśnie do wybranej restauracji i potwierdzili, że dostarczają na moje zadupie !
Za chwilę przetestuję sam :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 13:07

No i udało się, Panie i Panowie.

Płatność była natychmiastowa ! Żadnego czekania na potwierdzenia w przypadku Bitcoin Cash !

Nie obeszło się bez jakichś drobnych jazd np.
- 503 przy przekierowaniu na BitPay,
- A potem niby był błąd płatności Bitcoin po przekierowaniu z powrotem na Pyszne.pl, ale po odświeżeniu strony pokazało się poniższe:

Obrazek

Przed chwilą dostałem też SMS potwierdzający - "Twoje zamówienie zostanie dostarczone za około 30 minut" !

Także wszystko działa, ale widać że Pyszne.pl spieprzyło sprawę i ich implementacja BitPay jest napisana na odwal się.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 marca 2018, 13:06 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 10 marca 2018, 13:23

Znalazłem informacje jak działa BitPay. Wszystko zależy od ustawień sklepów.
https://bitpay.com/images/integrations/ ... e1be4a.png

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: redlumek » sobota, 10 marca 2018, 13:24

A po ile policzyli bcc? Duża różnica od średniej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » sobota, 10 marca 2018, 14:16

W ogóle to jak im się opłaca za parę złoty dostarczać produkty warte 20-30 zł kilkanaście kilometrów za kilka złoty :D sprawdzałem adres na pewnej wiosce, gdzie od pizzeri jest około 15 kilometrów, czas dostawy 40 minut i koszt dostawy 3 zł :D za trzy złote ktoś ma zrobić 30 km? a cena pizzy i innych dań taka sama jak na miejscu :) dziwne.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 14:25

wrip pisze:W ogóle to jak im się opłaca za parę złoty dostarczać produkty warte 20-30 zł kilkanaście kilometrów za kilka złoty :D sprawdzałem adres na pewnej wiosce, gdzie od pizzeri jest około 15 kilometrów, czas dostawy 40 minut i koszt dostawy 3 zł :D za trzy złote ktoś ma zrobić 30 km? a cena pizzy i innych dań taka sama jak na miejscu :) dziwne.
Nie twój problem jak oni to obliczają.

Pewnie cena jest już z automatu droższa na serwisie pyszne.

Na pewno nikt nie pracuje za darmo - to jest gwarantowane.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 10 marca 2018, 14:29

@ShadowOfHarbringer, zdradzisz, pewnie dużo osób jest ciekawych
redlumek pisze: A po ile policzyli bcc? Duża różnica od średniej?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 14:36

WitoldC pisze:@ShadowOfHarbringer, zdradzisz, pewnie dużo osób jest ciekawych
redlumek pisze: A po ile policzyli bcc? Duża różnica od średniej?
Chwila, jestem zajęty trochę - nie mogę wyliczyć na tą chwilę.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Tak na szybko wyszło mi -56,54 PLN za zamówienie o wartości 56 PLN.

Jak będę miał chwilę, wrzucę zdjęcia.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Liczę po kursie BCH/PLN = ~3600 PLN.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 marca 2018, 14:36 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: Canis Lupus » sobota, 10 marca 2018, 14:36

shadow na spokojnie, zjedz sobie pieczyste, popij browarkiem, poczekamy.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: benq » sobota, 10 marca 2018, 14:39

@wrip, to proste, oni na dowozie nie zarabiają, po prostu cena produkcji pizzy to np. 5 zł, reszta to zysk brutto. Moze na dowozie do shadowa wyjdą na zero, ale klient obsłużony :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: wrip » sobota, 10 marca 2018, 15:01

@benq, w sumie tak, ale dostarczanie do pipidów 15-20 km o restauracji to jednak nawet jeśli nie jest duży koszt to czas, ktoś to musi robić, ile da się pipidów obsłużyć w godzinę? 1-2 maks. Pewnie to utrzymują tylko dlatego, że mało osób z wiosek coś zamawia, gdyby to było popularniejsze to by oni nie wyrobili z dostawami.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 15:56

Fotki otrzymanych itemów:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 17 marca 2018, 13:26 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: tonyxxl » sobota, 10 marca 2018, 18:25

fajnie że zamówiłeś sobie obiadek za bitcoin cash, ale żeby zaraz robić z tego jakieś wielkie halo? czy my się dobrze czujemy?.
BCH to dalej dla wielu (w tym dla mnie) pośmiewisko i żenująca i desperacka próba przejęcia dominacji nad BTC przez narcyza Ver'a i jego kolegów, a zakładanie przez Ciebie kolejnego tematu robiącego z tej krypto "prawdziwego" bitcoina to potwierdza, bo jakby był prawdziwy to nie łapał byś się takich pierdół jak wprowadzenie BCH przez pyszne.pl, za niedługo wprowadzą pewnie następne kryptowaluty bo tego będzie wymagał rynek. Dla niech to nic takiego, za miesiąc mogą BCH usunąć jak nie będzie popytu a wprowadzić ETC albo OMG. Trochę obiektywnego spojrzenia i luzu by się przydało a nie robienie sensacji z byle g... Zaraz będą minusy jak zawsze, bo się nie zgadzam z kitem, że BCH to real bitcoin, nic tu nie pomoże.
Na rozluźnienie pośladów: początek filmiku i reklama biura wycieczkowego :lol:
[youtube][/youtube]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 10 marca 2018, 19:10

tonyxxl pisze:fajnie że zamówiłeś sobie obiadek za bitcoin cash, ale żeby zaraz robić z tego jakieś wielkie halo? czy my się dobrze czujemy?.
Bez obrazy, ale zanim nowicjusze tacy jak Ty dotarli w ogóle do tego że istnieje coś takiego jak kryptowaluty, early-adopterzy tacy jak ja świętowali na /r/bitcoin (R.I.P.) a teraz /r/btc każdą małą adopcję i każdy kolejny sklep przyjmujący prawdziwą, niedodrukowywalną przez rządy walutę.

Więc tak, jest to tzw. "big deal" dla ludzi, którzy Bitcoina tworzyli i popierali go w czasach gdy z Bitcoina nabijano się jako "nowych tulipanów" i "jakiegoś badziewia, które zaraz pewnie zhakują".

Nie spodziewam się jednocześnie żeby ludzie tacy jak Ty, którzy przyszli tutaj na gotowe gdy kryptowaluty były już popularne, byli w stanie to zrozumieć. Wizja Bitcoina(Casha) to wizja globalnej waluty, której każdy - zarówno bogaty europejczyk jak i biedny afrykanin, może używać na co dzień i nie potrzebuje prosić o pozwolenie jakiegoś bankstera czy skorumpowanego kacyka państwowego. Wizja czegoś, co może zastąpić złotówkę, euro i dolara i czego banki nie mogą tknąć i czego nie da się dodrukować.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: obniski » sobota, 10 marca 2018, 19:49

@tonyxxl a Ciebie boli, że płatność jest w BCH czy, że można płacić krypto?

Jeżeli to pierwsze to napisz do pysznego, że Ci nie pasuje waluta i nich zmienia albo wprowadza inną.

Jeżeli to drugie to co robisz na tym forum?

Z pewnością wybór padł na BCH nie dlatego, że jest fajna tylko z przesłanek ekonomicznych.


Wkurw..... mnie ta dewagacja na temat wyższości i prawdziwości jednego bitcoina nad drugim w każdym możliwym wątku na forum. Sa tematy, gdzie możecie się przekonywać.



Co do pyszne.pl
Współpracuje z tym portalem. Strefy dowodów ustalane są na podstawie kodów pocztowych. Sama firma jest tragiczna pod względem organizacji technicznej supportu i współpracy. Prawdopodobnie cena dowozu wynika z bledu ludzkiego. Wystarczy, ze "wioska", która jest oddalona od restauracji 5km i ustalony koszt dostawy na 3zl, ma podobny kod pocztowy do tej, którą jest 15km dalej to efekt jest jak opisany wyżej.

Każdy portal, ktory wprowadzi platnoscia w krypto jest dla mnie na plus.

@Shadow
Z tydzień temu jak widziałem, że pyszne.pl wprowadziło możliwość płatności w krypto to było pobierane fee za taką transakcje. Ty napisałeś, ze kwota zamówienia i kwota zapłacona jest praktycznie ta sama. Możesz to sprawdzić jeszcze raz ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: devega » sobota, 10 marca 2018, 19:53

@ShadowOfHarbringer, daj spokój, szkoda czasu; @tonyxxl ewidentnie próbuje Cię sprowokować.
Pyszne.pl jest sporym serwisem i dodanie możliwośc zapłaty w BCH, obok BTC jest kolejnym krokiem w stronę zwiększenia zastosowania BCH. Dziś korzystałem z serwisu: dla BTC liczą sobie opłatę transakcyjną 1,1%, dla BCH = 0%.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

ADOPCJA przez duże "A": Możecie już zamawiać pizzę za Bitcoin Cash w pyszne.pl !

Postautor: WitoldC » sobota, 10 marca 2018, 19:57

obniski pisze: @tonyxxx a Ciebie boli, że płatność jest w BCH czy, że można płacić krypto?
A przeczytałeś ten post i nie zrozumiałeś o co mu chodzi?

@obniski, chyba mało czytasz postów od @ShadowOfHarbringer, na tym forum(popraw się) ;)

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości