Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 23 stycznia 2020, 13:44

Kutalisk pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 06:58@fervi nie wszyscy ogarniają technikalia po angielsku. Przydałoby się jakieś dwa zdania przybliżenia tematu z Twojej strony, a nie jedynie link i lakoniczny komentarz.

W dużym skrócie minerzy zaproponowali, aby 12.5% dochodów z miningu szło na fundusz kierowany przez firmę w Hong-Kongu, a ta firma będzie płacić developerom. Problemy są 3:

1. Firma jest w Hong-Kongu, podatna na wpływy powalonego chińskiego rządu
2. Bloki nie wspierające tego funduszu minerzy chcą orphanować (odrzucać - wymuszając na sieci dołączenie do funduszu)
3. Brak transparentności i decyzyjności co do tego w jaki sposób fundusz ma być używany i kto ma dostawać pieniądze

Dodam, że jestem przeciw.

Generalnie nie ma sensu więcej pisać na ten moment, sprawa jest rozwojowa. Dyskusje toczą się tutaj:
https://old.reddit.com/r/btc/

Możesz mnie obserwować na Reddicie żeby widzieć jak się dołączam do dyskusji:
https://old.reddit.com/user/ShadowOfHarbringer/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 stycznia 2020, 13:51

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 13:38A jak mają sobie zapewnić finansowanie?
No przecież są bardziej satoshiańscy niż sam Nakamoto, więc po co im finansowanie? Satoshi nie dostawał pensji a zajmował się kodem. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: fervi » czwartek, 23 stycznia 2020, 14:04

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 13:38Jak próbuje się wprowadzić mechanizm samofinansowania, to źle, bo opodatkowanie,
Ja osobiście staram się wspierać projekty finansowo (GNU, Replicant, Bitlinq i inne) poprzez dotacje. Cały problem w tym jest, że finansując całą deweloperkę nie możesz z nią konkurować i sam tak miałem w Steem. Nie byłem w stanie konkurować "na granicy opłacalności" z projektami dostającymi grube dofinansowanie za to, że są.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 23 stycznia 2020, 15:31

Wymazywanie pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 13:51 No przecież są bardziej satoshiańscy niż sam Nakamoto, więc po co im finansowanie? Satoshi nie dostawał pensji a zajmował się kodem. ;)

Tak jak zaproponowałem na reddicie: Problem powinien zostać rozwiązany smart-contractem poprzez przykładowo tokeny SLP + może domieszka OP_CHECKDATASIG (funkcja umożliwiająca niekustodialne rozwiązywanie sporów).

O czym wcześniej nie pisałem jeszcze na forum, tokeny SLP na sieci BCH są rewolucyjnym rozwiązaniem, bo pozwalają na wypłatę dywidend właścicielom akcji (tokenów) w sposób niekontrolowalny i zdecentralizowany - zwyczajnie wypłata idzie na ten sam adres BCH co poszły akcje. Działa to super.

Wobec powyższego propozycję stworzoną przez minerów Bitcoin Cashowych uważam za idiotyzm albo próbę przejęcia władzy, jako że istnieją lepsze rozwiązania czysto technologiczne w BCH.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 23 stycznia 2020, 16:42

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 15:31Wobec powyższego propozycję stworzoną przez minerów Bitcoin Cashowych uważam za idiotyzm albo próbę przejęcia władzy,
Jak oceniasz szanse (prawdopodobieństwo), że propozycja przejdzie i stanie się elementem działania sieci?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 23 stycznia 2020, 18:27

mecenas pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 16:42 Jak oceniasz szanse (prawdopodobieństwo), że propozycja przejdzie i stanie się elementem działania sieci?
Trudno powiedzieć.

Wszystko się rozegra w przeciągu najbliższego tygodnia.

Jeżeli społeczność nie dogada się z minerami, to co najmniej jeden fork i podział monety na kilka w maju murowany. Może nawet fork na inne algo niż SHA256.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: qertoip » czwartek, 23 stycznia 2020, 20:57

Momencik a co się stało z tymi $200m sprzed 2 miesięcy?

"I just announced a $200M USD Bitcoin Cash Ecosystem Fund " - Roger Ver, listopad 2019:

https://news.bitcoin.com/bitcoin-com-to ... ment-fund/

"Bitcoin.com is planning a major step toward promoting the growth of the BCH ecosystem. A $200 million fund will empower developers to offer new capabilities to bitcoin cash users as well as give institutional investors a chance to capitalize on the future of the cryptocurrency."

TL;DR: propozycja minerów ma dać ~$1m miesięcznie; to wydaje się niewiele w kontekście istniejącego funduszu $200m?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 23 stycznia 2020, 21:28

qertoip pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 20:57 TL;DR: propozycja minerów ma dać ~$1m miesięcznie; to wydaje się niewiele w kontekście istniejącego funduszu $200m?
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc i wcale Rogera Vera nie bronię, bo święty też nie jest ani nie jest bogiem/twórcą Bitcoin Casha tak jak niektórzy na necie go uważają.

Roger listował scam-token HEX na swojej własnej giełdzie gdy wszyscy wiedzieli że to będzie scam i okazało się że faktycznie scam.

Może zapytaj Rogera osobiście, ja jestem akurat zajęty aktualnymi problemami.

Mam wrażenie ostatnio, że 98% ludzi w crypto jest umoczonych w jakichś szemranych interesach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 25 stycznia 2020, 00:10

OK, trochę się rozjaśniło dzisiaj po poście Bitcoin.com na Read.cash, więc mogę coś więcej napisać.
mecenas pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 16:42 Jak oceniasz szanse (prawdopodobieństwo), że propozycja przejdzie i stanie się elementem działania sieci?


Obecnie klaruje się konsensus w społeczności na to, że nowa propozycja jest jako-tako dobra, o ile dystrybuowaniem funduszy nie będzie zajmować się jakaś szemrana firemka w niestabilnym politycznie Hong-Kongu.

Ja osobiście jestem za tym, żeby stworzyć smart-contract lub system tokenów, które będą używane do opłacania developerów. Wiele podobnych propozycji jest obecnie dyskutowanych.

Generalnie propozycja nie jest taka zła - bardzo mądrze pomyślana, sprytnie zmusza wszystkich minerów BCH do opłacania developmentu i zniechęca Calvina Ayre i CSW do przeprowadzania ataków. Efektywnie propozycja przekierowuje 12.5% zysków z miningu z zabezpieczenia sieci, którego BCH i tak nie potrzebuje w takiej ilości na development.

Link do tematu z aktualną dyskusją:
old.reddit.com/r/btc/comments/etfy8n/bitcoincoms_clarifications_on_the_miner/

Co do forków: Sądzę, że na pewno ktoś skorzysta z okazji tej niezgody w społeczności żeby stworzyć forka w maju, ale raczej nie będzie to fork ogólnie popierany przez społeczność a scam i skok na kasę. Było trochę niezadowolonych anarchistów pierwszego dnia i w sumie dalej jest, więc można się spodziewać że ktoś nad tym pracuje.

Oczywiście, wszystko jeszcze się może zmienić, to co opisuję to są moje pierwsze wrażenia po tym jak sytuacja się trochę uspokoiła.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: waqmaz » wtorek, 28 stycznia 2020, 01:43

"Mam nadzieję, że BitcoinCore-BTC wkrótce umrze i będziemy wspominać ten czarny okres historii tylko w żartach i pijąc wódkę w lesie przy ognisku".
Nawet jeśli BTC umrze, to to wyjdzie inny coin. Ktoś przecież musi zarabiać na bańkach spekulacyjnych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » wtorek, 28 stycznia 2020, 06:50

Aktualizacja dotycząca finansowania programistów:
https://read.cash/@Bitcoin.com/update-o ... g-83695ebc

Mój komentarz jest taki, że BCH odkrywa takie cechy samofinansowania, które DASH stosuje od lat.
Celowość, tymczasowość, decyzje przewagą głosów itp...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 28 stycznia 2020, 08:04

waqmaz pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 01:43 Nawet jeśli BTC umrze, to to wyjdzie inny coin. Ktoś przecież musi zarabiać na bańkach spekulacyjnych.
Niestety masz rację.
mecenas pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 06:50Aktualizacja dotycząca finansowania programistów:
https://read.cash/@Bitcoin.com/update-o ... g-83695ebc

Mój komentarz jest taki, że BCH odkrywa takie cechy samofinansowania, które DASH stosuje od lat.
Celowość, tymczasowość, decyzje przewagą głosów itp...
Tak, Roger Ver oraz jego Bitcoin.com się otwarcie zbuntowało przeciw planowi chińskich minerów.

Zbuntowała się też duża grupa europejskich/amerykańskich minerów, źródło:
old.reddit.com/r/btc/comments/eumslx/we_are_a_group_of_miners_opposing_the_btctop/
old.reddit.com/r/btc/comments/ev1ep1/we_are_a_group_of_miners_opposing_the_btctop/

Możliwe, że plan będzie miał nieprzewidziane konsekwencje i minerzy zaczną uciekać z poolów tych 4 chińczyków, autorów tej propozycji siłowego rozwiązania problemu, co odebrałoby im władzę.

Propozycja na 95% nie przejdzie w takiej formie jak zaproponowano. W przypadku pozostałych 5% - jeżeli jednak minerzy będą dalej na to naciskać - doprowadzi to do podziału monety.

---------------------------

EDIT:

CoinSpice (znany australijski serwis z newsami o BCH) już pisze oficjalnie o tym, że Bitcoin.com wycofuje się z propozycji minerów:
https://coinspice.io/news/influential-b ... -proposal/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 28 stycznia 2020, 13:48

Aktualizacja:

Niektóre media piszą już, że "kryzys zażegnany" i że z Wojny Hashów: Powrotu Asica nici, aczkolwiek ja nie byłbym taki pewny. Moim zdaniem to przedwczesne.

Np. tutaj: https://www.ccn.com/crypto-killed-the-t ... x-grenade/
Hash War Averted For Now

Tuesday’s post by BCH mining pool, Bitcoin.com, announced the firm’s re-thinking of the BCH tax proposal. While the possibility of another chain split remains possible, Bitcoin.com will not continue to support the tax plan.

Na pewno wycofanie się dużych graczy z propozycji może przechylić szalę na niekorzyść chińskich proponentów przepychania propozycji na siłę bez dyskusji, ale sprawa dalej jest rozwojowa według mnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: wikarus » środa, 29 stycznia 2020, 13:57

"Bitcoin Wallet" ze strony bitcoin(.)com (objaśnienie i zasada działania).

⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 20:20

@ShadowOfHarbringer Portfel bch od bitcoin(.)com nazywany Bitcoin wallet jest non custodial?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 20:59

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:20@ShadowOfHarbringer Portfel bch od bitcoin(.)com nazywany Bitcoin wallet jest non custodial?
Zaraz sprawdzę, bo mam zainstalowany akurat.

EDIT:
Sprawdziłem. W portfelu nie ma żadnej opcji przetrzymywania jakichkolwiek środków przez firmę Bitcoin.com, więc z definicji portfel nie posiada funkcji kustodialnych co do kryptowalut.

Numer karty kredytowej do zakupu BCH za fiaty, który się podaje przy opcji "Buy BCH" się nie liczy, z resztą to też nie podchodzi pod definicję do końca i może operator VISA/Mastercard jest kustoszem zarówno samego numeru karty jak i środków fiat, a nie sam portfel Bitcoin.com.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 21:12

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 20:59Sprawdziłem. W portfelu nie ma żadnej opcji przetrzymywania jakichkolwiek środków przez firmę Bitcoin.com, więc z definicji portfel nie posiada funkcji kustodialnych co do kryptowalut.

Numer karty kredytowej do zakupu BCH za fiaty, który się podaje przy opcji "Buy BCH" się nie liczy, z resztą to też nie podchodzi pod definicję do końca i może operator VISA/Mastercard jest kustoszem zarówno samego numeru karty jak i środków fiat, a nie sam portfel Bitcoin.com.
A w momencie którym korzystasz z opcji w portfelu "Buy BCH" już zapłaciłeś a jeszcze nie otrzymałeś bch?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 21:24

redbog pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:12 A w momencie którym korzystasz z opcji w portfelu "Buy BCH" już zapłaciłeś a jeszcze nie otrzymałeś bch?
To jest kwestia filozoficzna.

Czy Pani na targu, której dajesz do ręki 5 złotych za kupione grzyby, gdzie dopiero sekundę później dostaniesz grzyby do ręki, jest kustoszem Twoich pieniędzy?

Myślę, że raczej powinno się uprościć to nieco i założyć, że transfer zachodzi symultanicznie. W przeciwnym wypadku każdy sprzedawca na świecie nagle stałby się kustoszem.

Pytanie jak szybko zachodzi tam ten handel i czy faktycznie zachodzi symulatanicznie i czy zachodzi w samym portfelu czy może jest to przekierowanie do przeglądarki na giełdzie, bo nie testowałem tej opcji. Może powinienem kupić BCH za jakieś 5 zł i przetestować?

Chyba tak zrobię, z ciekawości.

EDIT:
Eh, a jednak nie. Chcą dane osobowe. Nie podam danych osobowych.

Musiałbym na innym telefonie zainstalować na świeżaka.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » środa, 29 stycznia 2020, 21:43

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:24To jest kwestia filozoficzna.
Nie ma w tym żadnej filozofii albo ktoś trzyma twoje pieniądze choćby przez mrugniecie oka albo nie.
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:24Czy Pani na targu, której dajesz do ręki 5 złotych za kupione grzyby, gdzie dopiero sekundę później dostaniesz grzyby do ręki, jest kustoszem Twoich pieniędzy?
Oczywiście ze jest przecież trzyma ona twoje pieniądze. Podajesz przykład gdzie akurat trzyma twoje pieniądze przez sekundę i do tego masz ja w zasięgu wzroku co może być mylące w ocenie sytuacji. Np. jak ktoś trzyma twoje pieniądze przez miesiąc i znasz ten podmiot tylko wirtualnie(nie masz dostępu fizycznego) to da wszystkich jest oczywiste ze jest kustoszem jak np. przez pól godziny albo przez 1 sekundę albo mniej to już niektorzy się zastanawiają czy aby na pewno jest kustoszem.

Kustosz to kustosz czas gra tu inna role gdzie możemy tylko rozważać jak bardzo kustoszowi możemy ufać ale nawet jeśli zaufanie jest bardzo wysokie jak do pani na targu w zasięgu wzroku to w żaden sposób ne stanie sie to czynnoscią non custodial.

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 21:24EDIT:
Eh, a jednak nie. Chcą dane osobowe. Nie podam danych osobowych.
O jeszcze fajniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » środa, 29 stycznia 2020, 21:46

@redbog
Ale Ty wymieszałeś tu dwa osobne systemy, dwa niezależne organizmy.
Co ma bank fiat do bitcoina?

LN zaś aspiruje do warstwy "na bitcoinie", czyli aspiruje do bycia jednym organizmem z BTC.
To są nieporównywalne przykłady.
Kryptowaluta jest z założenia P2P i musiałbyś najpierw wykazać, że LN nie likwiduje tej zasady.
Ty natomiast podajesz przykład świadomego wychodzenia usera krypto do banku, czyli "zaufanej" trzeciej strony po "pożyczkę" na krypto.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości