Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » czwartek, 19 września 2019, 16:29

mecenas pisze: czwartek, 19 września 2019, 16:26Może wytłumaczysz przy okazji swoją ekscytację...?
Sorki, nie zauważyłem. Jak bym mógł to bym skasował tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 19 września 2019, 16:33

Info pisze: czwartek, 19 września 2019, 16:18Sztuczne ograniczanie w BCashu bloków do 2MB

Jakie sztuczne?
Masz wybór wartości parametru: Maximum generated block size i tam sobie zwyczajnie wybierasz jaki maksymalny blok chcesz kopać. Wolny rynek. Jest wybór, więc ludzie wybierają, co w tym złego?

W kliencie BU jest domyślnie proponowane 8Mb.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » czwartek, 19 września 2019, 17:04

mecenas pisze: czwartek, 19 września 2019, 16:33Jakie sztuczne?
Jak już wcześniej pisałem, dla mnie ograniczanie bloków BCH do 2 MB jest nie racjonalne.

Wyobraź sobie że masz możliwość zatwierdzenia 32 MB transakcji i pobrać z nich opłaty a zatwierdzasz tylko 2 MB (tu powinna zapalić się czerwona lampka).

Dla mnie jedynym sensownym wytłumaczeniem jest to że większość kopaczy BCH jest opłacanych dodatkowo z zewnętrznych źródeł żeby sztucznie podtrzymać kopanie monet. I takim kopaczom faktycznie już nie będzie zależeć ile transakcji zaksięgują jak i tak swoje dostaną.

Jeżeli 50 MB transakcji były potwierdzane przez kilkanaście godzin (zamiast ~20 min)...

Coś jest nie tak z siecią BCH i to czuć na kilometr.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 19 września 2019, 17:12

@Info
Czuć na kilometr jak nasiąkasz propagandą. :(
A wiesz, że w sieci BTC wpadają bloki z samą tylko nagrodą za blok?
- Całkiem i bez reszty bez żadnej tx, gdy w tym samym czasie tysiące tx czekają na potwierdzenie :shock:

Info pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:04Wyobraź sobie że masz możliwość zatwierdzenia 32 MB transakcji i pobierając z nich opłaty a zatwierdzasz tylko 2 MB (tu powinna zapalić się czerwona lampka).
Wyobraź sobie, że masz możliwość zatwierdzenia ponad 3000tx pobierając z nich opłaty a zatwierdzasz tylko swoją własną nagrodę za blok (tu powinna zapalić się czerwona lampka).
Dla mnie jedynym sensownym wytłumaczeniem jest to że większość kopaczy BTC jest opłacanych dodatkowo z zewnętrznych źródeł żeby sztucznie podtrzymać kopanie monet... bla bla bla...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » czwartek, 19 września 2019, 17:20

mecenas pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:12A wiesz, że w sieci BTC wpadają bloki z samą tylko nagrodą za blok?
Mała poprawka, wypadały...
https://btc1.trezor.io/blocks
Znajdź mi jakiś block który jest pusty i który był niedawno wydobyty...

A jak już znajdziesz (mi się udało na 6 stronie) to prawdopodobnie nie było nic do zatwierdzenia bo chwilę wcześniej był block, i to jest naturalne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 19 września 2019, 17:29

Info pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:20A jak już znajdziesz (mi się udało na 6 stronie) to prawdopodobnie nie było nic to zatwierdzenia bo chwilę wcześniej był block, i to jest naturalne.
Boże trzymaj mnie bo nie wytrzymie!

Nie wiem jak skomentować, może ktoś Cię zechce ratować - ja wysiadam, sorki, nie dam rady.
Miłego dnia.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 19 września 2019, 18:47

mecenas pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:29 Nie wiem jak skomentować, może ktoś Cię zechce ratować - ja wysiadam, sorki, nie dam rady.

To jest jakiś dzieciak, daj sobie z nim spokój. Prawdopodobnie także multikonto kogoś kto tu jest pod innym nickiem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: BCHJesus » czwartek, 19 września 2019, 19:10

mecenas pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:29Boże trzymaj mnie bo nie wytrzymie!

Nie wiem jak skomentować, może ktoś Cię zechce ratować - ja wysiadam, sorki, nie dam rady.
spoko damy rade nie łam się bo jest to tak proste do udowodnienia że szok

Info pisze: czwartek, 19 września 2019, 17:20Znajdź mi jakiś block który jest pusty i który był niedawno wydobyty...
A jak już znajdziesz (mi się udało na 6 stronie) to prawdopodobnie nie było nic do zatwierdzenia bo chwilę wcześniej był block, i to jest naturalne.
naprawdę chłopie przestań pierdzielić farmazony. Przecież to jest tak proste do udowodnienia że nawet poziom twojej inteligencji na to pozwala.
Porównaj 2 poniższe jpg i wyciągnij wniski sam - i zrewiduj tą swoją bzdurę którą napisałeś bo tak jak mówi mecenas niektórzy bloki w BTC wykopują puste i tak było jest i będzie.

oto twój blok który był wykopany jako pusty - data wykopania 18.09.2019 godzina 01:16


a tutaj wykres ilości niezatwierdzonych transakcji w tym samym czasie:


widać analogię? więc nie pieprz że to naturalne i że nie było transakcji do zatwierdzenia.

oznajmiam wszem i wobec EGZORCYZMY ZAKOŃCZONE. Mam nadzieje że ducha propagandy (kolejny raz w stosunku do Ciebie to piszę) w końcu udało się wypędzić. Bo gadasz bzdury których kompletnie dowodami nie da się poprzeć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 19 września 2019, 19:23

BCHJesus pisze: czwartek, 19 września 2019, 19:10spoko damy rade nie łam się bo jest to tak proste do udowodnienia że szok
Ja to wiem. Każdy to wie, kto choć raz dłużej spojrzał na stronkę:
https://mempool.space/tv

Czasami po prostu ręce opadają, bo gość niby coś zaczyna trybić... i nagle pisze takiego farmazona, że łyżka wpada do zupy i robi się załamka. BCHJesus może da radę, bo Cieniu i mecenas wymiękają... ;)
Zresztą istnieje ryzyko, że gościu pisze takie rzeczy specjalnie i zwyczajnie trolluje sobie dla animuszu.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » piątek, 20 września 2019, 11:41

BCHJesus pisze: czwartek, 19 września 2019, 19:10naprawdę chłopie przestań pierdzielić farmazony. Przecież to jest tak proste do udowodnienia że nawet poziom twojej inteligencji na to pozwala.
Faktycznie trochę offtop.

Tutaj kontynuuje temat:
viewtopic.php?f=116&t=22695&p=602428#p602428

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 września 2019, 00:28

Tymczasem na Słowenii Roger Ver robi zakupy płacąc w Bitcoin Cash w dużej słoweńskiej sieci supermarketów.

Idzie mu to trochę powoli, bo ma japońską kartę SIM:



Komentarze społeczności:
old.reddit.com/r/btc/comments/daz784/just_another_day_at_the_bitcoin_cash_accepting/

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 września 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: zbyra » poniedziałek, 30 września 2019, 00:35

Witam. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, dlaczego nie mogę przesłać Bitcoin BCH na mój portfel Trezor ONE. Wyświetla się tylko komunikat ,,nieprawidłowy adres portfela,, Adres który wklejam jest tym który wyświetla się na stronie Tresora. Nie umiem tego rozgryźć. Czy on wogóle obsługule BCC. Z BTC niema problemu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: redbog » poniedziałek, 30 września 2019, 01:04

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 00:28Idzie mu to trochę powoli, bo ma japońską kartę SIM:
Co ma do tego japońska karta? Przecież ruch z tego powodu nie powinien iść przez Japonię.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 września 2019, 01:16

redbog pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 01:04 Co ma do tego japońska karta? Przecież ruch z tego powodu nie powinien iść przez Japonię.
Przekazałem tylko to, co powiedziano w filmiku, nie sprawdzałem dokładnie jak działają protokoły GSM na Słowenii ani za granicą w ogóle.

Też mnie to zastanowiło przez chwilę prawdę mówiąc, ale może chodzi o to, że japońska karta SIM wykorzystuje tylko GPRS lub EDGE zamiast korzystać z 3G/4G/LTE i dlatego tak zamula.

Tak czy inaczej ktoś inny z forum już był na Słowenii i sprawdził sam. Działa normalnie (3 sekundy), ten lag którego ma Roger nie jest normalny.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » poniedziałek, 30 września 2019, 09:23

Elly pay akceptuje również inne crypto:
Make easy crypto deposits into your account. Currently, Elly supports bitcoin, bitcoin cash, ether and the ELI token.
https://apps.apple.com/app/elipay/id1353823277

Zwróćcie uwagę na to że strona z QR codem na terminalu nie mówi nic o BCashu tylko o aplikacji GoCrypto...

Widzę z filmiku że Rodgerowi trudno jest mówić o akceptacji BTC, nawet dobrze się bawią pomijając ten fakt :). Zgadza się, bitcoina też akceptują ...

Na marginesie dodam też że promują swojego shitcoina ELI token (https://coinmarketcap.com/currencies/eligma-token/).

W końcu BCash, jest gdzieś akceptowany... Od kilku miesięcy o tym trąbią, o tym sklepie, Słowenii itd. Tylko pogratulować że w końcu się udało...

ps. Ciekawe po ilu miesiącach znowu usłyszymy o tym "newsie" :)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 30 września 2019, 09:53

@info racja BTC tez da sie zaplacic.... tylko ze musisz czekac 15min przy kasie hahahhaha

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: Info » poniedziałek, 30 września 2019, 10:01

kirucha2 pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 09:53@info racja BTC tez da sie zaplacic.... tylko ze musisz czekac 15min przy kasie hahahhaha
Moja odpowiedz to Lightning Network, używam i działa...

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 30 września 2019, 10:21

zbyra pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 00:35, Adres który wklejam jest tym który wyświetla się na stronie Tresora. Nie umiem tego rozgryźć. Czy on wogóle obsługule BCC. Z BTC niema problemu.
Może trzeba skorzystać z konwertera adresów (jest w portfelu Electron Cash). Tutaj uwidacznia się przewaga BCH (BCC) - jest konwerter adresów. Tak nie da się BTC jak masz jeden z trzech adresów to nie ma zmiłuj by przejść np z P2SH na Bech32 - trzeba uruchomić całą procedurę

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 września 2019, 10:58

Bit-els pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 10:03Wiem, że to nie ten temat, ale w szybkości obsługi i realizacji przelewów dash jest the best. I ma praktyczne zastosowanie.
Czy można prosić o nie wrzucanie newsów o DASHu do tematu specyficznie zapoczątkowanego aby wrzucać newsy o Bitcoin Cash?

Należysz do moderacji, przydałoby się trzymać jakieś standardy na tym forum...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 30 września 2019, 11:02

Info pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 09:23Elly pay akceptuje również inne crypto:

Make easy crypto deposits into your account. Currently, Elly supports bitcoin, bitcoin cash, ether and the ELI token.

https://apps.apple.com/app/elipay/id1353823277

Zwróćcie uwagę na to że strona z QR codem na terminalu nie mówi nic o BCashu tylko o aplikacji GoCrypto...

Teoretycznie tak, praktycznie na Słoweniii ten kod kreskowy zawiera tylko adres typu BIP-70 dla sieci Bitcoin Cash.

Więc nie, tylko Bitcoin Cash jest obsługiwany z użyciem EliPay w słoweńskich supermarketach, inne krypto nie są obsługiwane.

Jeżeli już musisz się wpieprzać do tego tematu ze swoimi problemami lingwistycznymi czy tam wadami wymowy ("bcash bcash"), to przynajmniej trzymaj się faktów.

Bitcoin Cash opanuje świat, zrobi to do czego został zaprojektowany w 2009 roku, czy trolle twojego pokroju będą kłamać i siać propagandę czy nie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości