Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:01

Twórca powstałego kilka miesięcy temu serwisu Cryptonize.it, który pośredniczy w zakupach Internetowych akceptując płatność tylko w Bitcoin Cash wypowiedział się na reddicie:
You are dead wrong. At cryptonize.it, we utilize 0-conf for all products directly available, included automatic gift card delivery. Nobody has enough economical incentive to do a double spend.
Mylisz się sromotnie. Na cryptonize.it, używamy 0-conf dla wszystkich produktów bezpośrednio dostępnych, uwzględniając automatyczne dostarczanie kart prezentowych. Nikt nie ma wystarczającej ekonomicznej incentywy żeby zrobić double spend.
Tak więc jak się okazuje, transakcje typu 0-conf (tj. wszystkie transakcje Bitcoin Cash zanim otrzymają pierwsze potwierdzenie) są w praktyce z wysokim prawdopodobieństwem całkowicie bezpieczne. Mało tego, właściciel zapytany przy jak dużej transakcji maksymalnie zgodziłby się na akceptację 0-conf, odpowiada:
Właściciel Cryptonize.it pisze:
Użytkownik reddit pisze:What do you think is reasonable amount to accept as 0-conf?
At the current state of the Bitcoin Cash ledger, as a merchant I would accept 0-conf up to a car. An average house, I would wait 1 confirmation but I believe in a future where the only reason you wait for a confirmation would be if you're moving millions.
edit: even then... I trust in miner greed.
Właściciel Cryptonize.it pisze:
Użytkownik reddit pisze:Jaka jest według ciebie rozsądna kwota akceptacji zera potwierdzeń ?
W aktualnym stanie łańcucha Bitcoin Cash, jako sprzedawca akceptowałbym 0-potwierdzeń aż do wartości samochodu. Na przeciętny dom czekałbym jedno potwierdzenie, ale wierzę że w przyszłości jedynym powodem dla którego miałbyś czekać na potwierdzenie byłoby jeżeli przenosiłbyś miliony.

EDIT: nawet wtedy... Ufam w chciwość minerów.
Powyższe umożliwia praktyczne wykorzystanie Bitcoin Cash w biznesie do natychmiastowych transakcji przy kasie oraz w zakupach Internetowych. Prędkość szybsza niż karta VISA, bezpieczeństwo transakcji o rząd wielkości większe niż karta VISA/Mastercard, prawdopodobieństwo kradzieży/oszustwa jak w przypadku kradzionych kart VISA/Mastercard co najmniej o rząd wielkości mniejsze.

Właściwie jest to stara historia, użycie 0-conf było możliwe i bezpieczne już w 2015, co potwierdził serwis InPay.pl na tym forum. To, że trzeba to ponownie tłumaczyć i omawiać jest tylko skutkiem niedołężności i złego prowadzenia projektu Bitcoin przez developerów Blockstream/Core.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 lutego 2018, 18:01 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny

Postautor: wrip » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:41

Fakt, wykonanie ataku przy bch 0-conf jest dużo trudniejsze niż zdobycie kradzionej karty kredytowej, w darknecie to jest cały biznes tego typu.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny

Postautor: hashdee » poniedziałek, 12 lutego 2018, 14:15

0conf + płatności komórka via NFC - na taką przyszłość płatności liczę. Portfel HandCash już w drodze :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 12 lutego 2018, 18:05

Aktualizacja:

Właściciel Cryptonize.it obecnie publicznie zachęca wszystkich aby próbowali dokonać ataku typu double-spend, wyznaczając swoistą "nagrodę" - kartę podarunkową wartą $1000.

Jeżeli komuś uda się ją ukraść z użyciem ataku double-spend w ciągu kilku sekund jakie są potrzebne aby kliknąć "kupuj" i otrzymać kartę, nagroda jest jego.

Jeżeli taki atak jest w ogóle możliwy, z całą pewnością wkrótce się tego dowiemy. Sądzę, że maksymalnie do końca tygodnia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Postautor: zdch » poniedziałek, 12 lutego 2018, 20:46

$1000 dolców to żadna nagroda. Gdyby komuś udało się zrobić double-spend to mógłby "ukraść" dużo dużo więcej, zakładam więc, że teraz jest to niemożliwe do wykonania.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:21

zdch pisze:$1000 dolców to żadna nagroda. Gdyby komuś udało się zrobić double-spend to mógłby "ukraść" dużo dużo więcej, zakładam więc, że teraz jest to niemożliwe do wykonania.
No ale właśnie o to chodzi że dla niedużych sum (poniżej kilku tysięcy USD) płatność 0-confem jest (w praktyce) bezpieczna i nie opłaca się atakować.

Poza tym pomyślałeś, że może zwyczajnie właściciel nie ma droższych przedmiotów, które można otrzymać natychmiastowo w trakcie wykonywania ataku ? Zdaje się, że $1000 to wartość najdroższej karty rabatowej wydawanej elektronicznie.
Wszystkie inne to przedmioty fizyczne. Z nawet drogimi przedmiotami fizycznymi jest ten problem, że wysyłka oraz przetwarzanie ich na magazynie ich trwa i w trakcie wskoczą potwierdzenia, więc cały test na nic.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Właściciel serwisu sprzedażowego za BCH, Cryptonize.it: 0 conf jest całkowicie bezpieczny, atakujcie mnie

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 marca 2018, 20:45

Pierwsza giełda - Bitasiaex - rozpoczyna akceptację depozytów 0-conf !
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości