BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kamien » czwartek, 1 marca 2018, 08:54

Electrum, coinomi, one też korzystają z SW??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » czwartek, 1 marca 2018, 09:05

Kamien pisze: Electrum, coinomi, one też korzystają z SW??
Electrum

coinami

(drugi komentarz)
Nie wiem czy te wollety już wspierają czy będą wspierać SW ale kierunek widać tylko jeden.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kluka » czwartek, 1 marca 2018, 09:36

Bank pisze: Tylko my się interesujemy na jakiej zasadzie to działa, większość nawet nie będzie wiedzieć co to jest LN
Doprawdy działa?
Bank pisze: Zainteresowanie tą technologią będzie się kończyło na tym, czy przelew został zaksięgowany.
O ile zostanie ;)

Czemu Ty nic nie rozumiesz? To jest jakaś kpina, jajogłowi siedzą nad klawiaturką i grzebią w głównej sieci a nie maja pewności ze to wgl będzie działać. To tak jakby ktoś majstrował przy uzbrojonej głowicy nuklearnej (narazie małej mocy) która może wybuchnąć jak mu się przyciski pomylą. To jest na tyle niebezpieczne ze jeżeli coś nie wyjdzie to w jednej chwili wszyscy zrozumieją ze to jest ślepa uliczka to wrócą do sprawdzonego i działającego rozwiązania (a proste i sprawdzone jest zawsze najlepsze- najpopularniejsze rzeczy takie właśnie są), w którym tez są natychmiastowe tranzakcje 0confirm a przepustowość można łatwo zwiększyć za pomocą limitu bloku. Przelaczenie kopalni to kilka chwil, a nie muszę wyjaśniać jaki to będzie miało wpływ na cenę na gieldach. W takim rozwoju sytuacji BCH szybko przebije ath BTC, z BTC upadną prawie wszystkie główne waluty które zmierzają ta sama droga. A moze właśnie tak to zostało ukartowane i Ci co o tym wiedza skupują bch bo wiedza ze niedługo nastąpi BOOM. To by była prosta droga do niesamowitych zysków a ludzie są chciwi i takiego scenariusza tez nie wykluczam ale to już raczej podchodzi pod teorie spiskowe.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » piątek, 2 marca 2018, 05:28

Kluka pisze: O ile zostanie
Nawet jak upadnie LN to zawsze zostanie oryginalny bitcoin. Zrozumiałem (i jak sam później napisałeś inni twórcy walut też) że skalowanie przez zwiększenie bloku jest zwyczajnie nie wystarczające, dlatego popieram rozwiązanie LN, jak LN się nie powiedzie to może inna technologia. Różnica pomiędzy tobą a mną jest tylko taka że piszemy o innej skali.
Kluka pisze: To tak jakby ktoś majstrował przy uzbrojonej głowicy nuklearnej
Dlatego core wybrało LN, która jest tylko nadbudówką, w przeciwieństwie do bcasha (BCH).
Kluka pisze: a proste i sprawdzone jest zawsze najlepsze- najpopularniejsze rzeczy takie właśnie są
Do skali o której piszesz może tak ale nie dla globalnej waluty...
Kluka pisze: przepustowość można łatwo zwiększyć za pomocą limitu bloku.
LN pozwala na skalowalność wykładniczo, w przeciwieństwie do zwiększania bloku. Tak samo zresztą jak SW.
Kluka pisze: W takim rozwoju sytuacji BCH szybko przebije ath BTC,
Pewnie kupiłeś bcasha i teraz kisisz z tym shitcoinem.
Kluka pisze: BTC upadną prawie wszystkie główne waluty które zmierzają ta sama droga.
Dobrze że zauważyłeś że większość idzie "tą samą drogą". Wiem że zwiększenie bloku jest najprostszym rozwiązaniem ale to jednak za mało na skale globalną. Twórcy innych walut też to zauważają i zrozumieli że skalowanie onchain jest po prostu nie wystarczające. Dlatego każdy próbuje dodać podobną lub taką samą technologie jak LN.
Kluka pisze: A moze właśnie tak to zostało ukartowane i Ci co o tym wiedza skupują bch bo wiedza ze niedługo nastąpi BOOM. To by była prosta droga do niesamowitych zysków a ludzie są chciwi i takiego scenariusza tez nie wykluczam ale to już raczej podchodzi pod teorie spiskowe.
Dobrze że na końcu to w ten sposób podsumowałeś. Wiem że niektórzy uważają że ziemia jest płaska ale miejmy w tym umiar...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: wrip » piątek, 2 marca 2018, 11:11

Bank pisze: Twórcy innych walut też to zauważają i zrozumieli że skalowanie onchain jest po prostu nie wystarczające. Dlatego każdy próbuje dodać podobną lub taką samą technologie jak LN.
Nie każdy. Są krypto typu iota*, nano, byteball*, które mają tylko jedną warstwę - onchain, a mimo to np. nano jest w stanie obsłużyć dzisiaj 10 000 tx/s za darmo.
Więc LN i druga warstwa nie jest świętym graalem i jedynym sposobem na zapewnienie coina o globalnych możliwościach płatniczych.

*chociaż w tych 2 projektach kanały płatności są/będą dodatkową funkcją.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » sobota, 3 marca 2018, 00:24

wrip pisze: Nie każdy. Są krypto typu iota*, nano, byteball*, które mają tylko jedną warstwę
Tylko nie bierzesz pod uwagę że te projekty całkowicie rewolucjonizują podejście do blockchaina, właściwie go eliminując. To jest (dla mnie) błąd logiczny. Pomyśl jak działają te waluty i zrozumiesz dlaczego są problemy z synchronizacją stanu kont (iota i ponowne retach).
Te waluty tylko pozornie działają jak blockchain. Wiec dylematy czy skalować onchain czy offchain w ogóle nie dotyczy tych monet, mówimy tu o zupełnie odrębnej gałęzi monet.
Nie pisząc już o tym że nawet w tych walutach, chcą ten proces przyspieszyć do prędkości LN z bitcoina. Zwyczajnie oni widzą że nawet kompresja blochaina (czym jest iota) nic nie da w stosunku do szybkości i pewności transakcji jaką może zapewnić LN. Podkreślam słowo "może", ale nie musi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: wrip » sobota, 3 marca 2018, 00:33

@Bank, ależ biorę pod uwagę, że te projekty są odmienne od blockchaina i dlatego taki nano już dawno prześcignął btc, bch i każdą inną krypto pod względem użyteczności. Ja dyskusje co jest prawdziwym bitcoinem oglądam dla czystej rozrywki.
To tak jakby człowiek współczesny przeniósł się do średniowiecza z giwerą w ręce i przyglądał się w karczmie dyspucie zwolenników mieczy ze zwolennikami toporów - zacne widowisko :x
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » sobota, 3 marca 2018, 01:01

Ja osobiście nic nie mam do tych walut, jest to całkowicie odrębna droga niż taki bcash. Jenak moje przeczucie mi podpowiada że trzeba się trzymać z dystansem do tych walut. Coś mi w nich nie pasuje ale nie umiem tego określić, po prostu mam takie przeczucie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 marca 2018, 01:39

Kluka pisze:Czemu Ty nic nie rozumiesz? To jest jakaś kpina,
On nie jest aż taki głupi, na 98% udaje.

Myślisz, że nick "Bank" wziął się z przypadku ? Równie dobrze to mógłby być nawet sam minister Morawiecki, który po kryjomu robi wywiad kombinując jak by tutaj ugryźć te kryptowaluty.

Gdy zarzuciłem @Bank że jest Morawieckim, to zachowywał się podejrzanie, a nie jak człowiek niewinny. Może nie jest samym Morawieckim ale kimś z rządu, człowiekiem Morawieckiego, ze skarbówki, banksterki itp ? Moim zdaniem zgrywa głupa, żeby wyciągnąć z nas jak najwięcej.

Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » sobota, 3 marca 2018, 07:41

Bank pisze: taki bcash
Nie ma waluty "bcash".
Żyjesz w wirtualnej rzeczywistości.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » sobota, 3 marca 2018, 09:06

ShadowOfHarbringer pisze: Myślisz, że nick "Bank" wziął się z przypadku ? Równie dobrze to mógłby być nawet sam minister Morawiecki, który po kryjomu robi wywiad kombinując jak by tutaj ugryźć te kryptowaluty.
Mecenas, ShadowOfHarbringer - dajecie się wpuszczać hejterowi :-(. Samo przypisywanie temu człowiekowi osobowości czy znajomości z obecnym (zresztą też nie najwyższych lotów) premierem jest śmieszne. To w końcu zacznie podważać zaufanie, nie do Bitcoina, a do Was!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kluka » sobota, 3 marca 2018, 09:28

@ShadowOfHarbringer, hehe dla mnie może być i Franciszkiem ;) to ze maialby mieć coś wspólnego z rządem (nie chodzi mi o konkretna partie) doskonale tłumaczyło by jego zakutosc umysłu ;) ale nie wieże ze tak jest . A tak na marginesie jak rząd chce zrobić Polskę Grejtagen (chodz to great to ostatnioto w średniowieczu było) krypto są doskonała ku temu szansa ale nie przez chore opodatkowywanie jak to zwykli robić. Musieli by się uśmiechnąć do kilkunastu geniuszy z forum w celu pomocy oczywiście ;) ja na szczęście żyje w nieco normalniejszym kraju co nie znaczy ze nie zależy mi na ojczyźnie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 marca 2018, 11:58

ikswodnal pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Myślisz, że nick "Bank" wziął się z przypadku ? Równie dobrze to mógłby być nawet sam minister Morawiecki, który po kryjomu robi wywiad kombinując jak by tutaj ugryźć te kryptowaluty.
Mecenas, ShadowOfHarbringer - dajecie się wpuszczać hejterowi :-(
Po pierwsze to mam go na liście ignore. Nie czytam jego wypocin.

Po drugie, w nic mu nie wierzę i nic na 100% nie zakładam. Uważam, że gość jest podejrzany i może być naszym wrogiem (banksterem). To wszystko.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » sobota, 3 marca 2018, 12:09

ShadowOfHarbringer pisze: Uważam, że gość jest podejrzany i może być naszym wrogiem (banksterem). To wszystko.
Bank pisze:Reputacja: -28
A ja uważam, iż powróci niedługo jako Bank banków, a potem wszystkich banków... 8-)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » sobota, 3 marca 2018, 13:00

Ja jestem zwykłym użytkownikiem tego forum i żadną szczególną osobą. Różnica miedzy mną a suportem bcasha (BCH) jest taka że nie daje sobie wciskać ciemnoty. U mnie zwykle domokrążcy dostają w drzwiach kopa i wypie...

Wiem że to jest mocno powiedziane ale taki jestem. Tak zwykle reaguję jak widzę że ktoś próbuję mi wciskać jakiegoś gniota (tu mam na myśli bcasha (BCH)).

Swoją drogą to faktycznie niektórzy tu powinni pisać książki fantastyczno-naukowe :).
Wracając do tematu to ostatnio się uśmiałem jak ci co popierają bcasha popierali tego fajkowego twórce bitcoina (Craig Steven Wright), nawet zapraszali go na konferencje dotyczące (bcasch), gdzieś nawet widziałem wspólne zdjęcie z Rogerem Vera jak pili szampana (swoją drogą swój do swojego ciągnie...) a teraz nagle się od niego odcinają.
Jak w programie "trudne sprawy" :).

edit:
Znalazłem :)

Podpisane: "Leaders of Bitcoin cash together.."

Normalnie jak w komedii :)

ps. Jednak pili razem wino, pomyliłem się ;)
Wkleiłem tu to z innego tematu żeby pokazać kim są "promotorzy" BCasha (BCH) - od teraz tak będę pisał, takie minimum szacunku może być :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » sobota, 3 marca 2018, 13:48

Bank pisze: ktoś próbuję mi wciskać jakiegoś gniota (tu mam na myśli bcasha (BCH)
Jak na razie to Ty wszystkim wciskasz towar. Jesteś monotematyczny i zaczynasz trochę obrażać (domokrążcy, promotorzy gniota itp.) Masz -1 za lekceważący podejście do dyskutantów.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Macbak2 » sobota, 3 marca 2018, 16:55

Panowie, ile trzeba temu użytkownikowi Bank wstawić minusów, żeby go skutecznie zbanowało na forum? Bo już naprawdę robi się irytujący z tym nazywaniem Bitcoina Casha, bcashem, gniotem itd. Chyba za dużo się naoglądał tego naganiacza koniecznego i teraz powtarza jak papuga.

Człowieku ogarnij się, ten twój bcash czy gniot jak go nazywasz, to tak naprawdę ulepszony Bitcoin przed wprowadzeniem Lighting network. Czy Bitcoina tak nazywałeś przed tymi zmianami? Zrozum:
- BCH = stary, sprawdzony BTC (ze zwiększonym blokiem), dużo szybszy i tańszy od starego BTC i nie kombinowany.
- BTC = przekombinowany, niepewny coin, który w każdej chwili może się wysypać, gdy Lighting network okaże się być zbugowany lub podatny na ataki. Bardziej scentralizowany niż BCH (dawny BTC) i do tego żeby działał trzeba było zaangażować kupę kasy w dodatkowy sprzęt.

Co do Bcasha, to daruj sobie, każdy wie, że jest to nazwa nieistniejącej kryptowaluty, wymyślona przez naganiaczy typu konieczny, powtarzana przez wyznawców tych naganiaczy, w celu wkurzenia posiadaczy Bitcoina Casha. Ogólnie takie zachowanie jest dziecinadą pokazującą niedojrzałość i brak szacunku do innych. To tak jak ja bym nazwał Bitcoina bićkońnem. O i od dzisiaj Bitcoin dla posiadaczy BCH to bićkoń :) Fajnie?

PS: Wyobraź sobie co to będzie (czego nie życzę) jak faktycznie znajdzie się jakiś bug lub hack na LN i kasa nie będzie dochodzić lub będzie wypływać. Automatycznie spadek Bitcoina, a wraz z nim reszty krypto i całego marketcapu. Oby nie, ale aktualny BTC z LN może naprawdę narobić wiele złego dla społeczności kryptowalut jeżeli ujawni się któryś z tych problemów.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: pm7 » sobota, 3 marca 2018, 17:44

Macbak2 pisze: Panowie, ile trzeba temu użytkownikowi Bank wstawić minusów, żeby go skutecznie zbanowało na forum?
-20 oraz zwrócenie uwagi moderacji/administracji.
Bitmar pisze: 13. Zdobycie -20 punktów reputacji przez "żółtych" jest równoznaczne z banem.
Użytkownika @Bank już zbanowałem, ale od tego są zgłoszenia, można w treści napisać o co chodzi i ktoś to sprawdzi. Nie czytamy wszystkich tematów i nie pilnujemy, czy któryś użytkownik przekroczył barierę -20 reputacji (nie ma automatu, który by banował za ujemną reputację).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Canis Lupus » sobota, 3 marca 2018, 18:58

Jeśli można słówko. Mi akurat nie przeszkadza jak ktoś "przezywa" waluty, które mam. Trochę to dziecinne, obrażanie się na to też wydaje mi się dziecinne. Natomiast nie podoba mi się, że bank kopie domokrążców i
w związku z tym dobrze, że dostał bana.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 marca 2018, 20:40

Canis Lupus pisze:Natomiast nie podoba mi się, że bank kopie domokrążców i
Jedno pytanko, bo nie jestem w temacie.

O jakich "domokrążców" chodzi ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości