BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 08:08

W sprawie przejścia na kryptowaluty:
Czy jest jakiś sklep lub jakaś firma przyjmująca krypto(proszę się zastanowić zanim odpowiesz).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kluka » wtorek, 27 marca 2018, 09:56

@WitoldC, tu masz mape akceptujacych kryptowaluty bezposrednio:
https://coinmap.org/#/world/18.31281085/26.01562500/2
Pozatym reszte akceptujaca posrednio przez bitpay czy praktycznie kazdy nie sieciowy fasfood w krajch jak: Holandia, Belgia, Niemcy, Polska, Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Portugalia, Wietnam, Bułgaria, Rumunia. I duzo innych punktow takze online przez bitpay. Moze warto dolozyc cegielke? Ja juz pracuje nad sklepem internetowym w ktorym bedzie mozliwosc BCH bezposrednio.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 10:06

Chodzi mi o to czy jakaś firma|sklep przyjmuje krypto i nie wymienia od razu na fiaty(chociaż część zostawia np. jako inwestycja).
Było głośno że 50 Cent tak zrobił, ale niestety tak nie było.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 marca 2018, 10:08 przez WitoldC, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kluka » wtorek, 27 marca 2018, 10:15

a tu masz cos z "ostatniej chwili" https://news.bitcoin.com/80000-new-merc ... ifications

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
WitoldC pisze: Chodzi mi o to czy jakaś firma|sklep przyjmuje krypto i nie wymienia od razu na fiaty(chociaż część zostawia np. jako inwestycja).
a przeczytales co napisaelem?
Kluka pisze: tu masz mape akceptujacych kryptowaluty bezposrednio:
https://coinmap.org/#/world/18.31281085/26.01562500/2
a czy i kiedy sobie wymieni to jego indywidualna decyzja

Dodano po 5 minutach 18 sekundach:
do tego w tym roku maja zaczac produkowac terminale do sklepow do platnosci za pomoca Bitcoin Cash. Beda koszty duzo mniejsze niz karta, moze to bedzie impuls: https://news.bitcoin.com/mini-pos-launc ... -terminal/
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 10:23

Co do coinmap to nie jestem przekonany, u mnie w mieście pokazywało ze 3 miejsca, jak wszedłem na ich strony to już było brak akceptacji. Dodatkowo tam są(chyba) też akceptujące przez procesory typu bitpay, inpay...
Raczej zastanawiam się czy krypto "pozostaje gdzieś" czy tylko trafia znowu na giełdę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » wtorek, 27 marca 2018, 10:35

WitoldC pisze: u mnie w mieście
Mówisz o Polsce?
W naszym nieszczęśliwym kraju przyjęcie BCH za tabliczkę czekolady to przecież wymiana barterowa i kto by chciał w taką księgowość się bawić? PL bym pominął jak na razie i zaliczył do krajów upadłych.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 10:58

Nie chodzi o Polskę tylko o wiarygodność coincap. Raczej mało kto będzie usuwał wpisy dodatkowo z api(opis jest jakiś niepełnosprawny ;) ) wynika że każdy może dodawać wpisy.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » wtorek, 27 marca 2018, 11:03

Ważna też jest popularyzacja Bitcoina (w domyśle Cash). Do znawców czytaj "ortodoksów" mam jedną uwagę - mniej walki z innymi kryptowalutami, czy spekulantami, więcej informacji, uświadamiania skierowane na ludzi dalekich od informatyki. Sądzę że spekulanci wymrą wraz z śmiercią niedoskonałych kryptowalut. Prawdziwym problemem jest co zrobić (jak zagospodarować) rzeszę zatrudnionych np w bankach to jest 50-100 tyś (?) ludzi. Gwałtowne zwolnienia to nie jest wyjście.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 11:10

Jak na razie to spekulanci utrzymują wartość krypto, w dużym stopniu dzięki nim mamy wszystkie akceptacje i rozgłos.
Z resztą się zgadzam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: benq » wtorek, 27 marca 2018, 11:13

@WitoldC, rozumiem do czego pijesz. Mało która firma obecnie może sobie pozwolić na takie ryzyko kursowe skoków zarobki straty o 50% w ciągu doby. Problemy księgowe o których pisał mecenas to kolejna kłoda rzucana pod nogi.
Właśnie dlatego zwolennicy BCH mają trochę nie po drodze ze spekulantami - bo brak stabilności nie sprzyja adaptacji oraz z rządami - chore, niejasne przepisy.
Prawdopodobnie stąd wrażenie „sekty”, odmienności. Chęć zarobku jest oczywiście niepodważalna, ale ogólna zmiana mentalności jest również konieczna, żeby zobaczyć szerszą perspektywę.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 11:16

Im więcej będzie spekulantów tym cena będzie stabilniejsza(trudniejsza do manipulacji).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » wtorek, 27 marca 2018, 11:25

WitoldC pisze: Im więcej będzie spekulantów tym cena będzie stabilniejsza(trudniejsza do manipulacji).
Spójrz na wykres cukru w długim terminie. Surowiec zdominowany przez spekulantów, rozszarpywany spekulacją. Daleko tu do stabilnych cen, oj daleko.
Efektem spekulacji nie zawsze jest stabilność ceny, już bardziej dostarczanie płynności na rynku...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 11:32

Niestety nie wiem co wpływa bardziej na ceny cukru. Ale np.
Uwolnienie rynku cukru wpłynęło na wzrost powierzchni zasiewów buraków cukrowych. Ocenia się, że w sezonie 2017/2018 zwiększyła się ona do ok. 231 tys. ha, wobec 203 tys. ha w sezonie poprzednim. W efekcie wzrosła też produkcja cukru, która wyniesie między 2,1 a 2,2 mln ton. Produkcja będzie większa od zapotrzebowania rynku wewnętrznego, które jest szacowane na ok. 1,7 mln ton.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 marca 2018, 15:44

Kluka pisze: To fragment whitepaper Satoshiego. Poczytaj wiekszy kawałek.
Czytałem wszystko co SN napisał a Ty? Whitepaper jest tylko małym tego fragmentem. Więc sugerowanie mi jakbym nie znał WP jest śmieszne.

Zobacz np. do mojego podpisu pod postem, to cytat z SN, może być źle widziany właśnie przez sympatyków BCH bo widać w nim, że SN nie widział absolutnej konieczności by wszystkie transakcje szły natychmiast. Dobre, nie?
Nie, nie uważam, że to tłumaczy działania Core, którym jestem przeciwny. Blok powinien być dawno zwiększony.

Znałeś ten cytat wcześniej?

Co do 3 akapitu: sorry, ale jak widzę tekst capsem cały to przestaje czytać, mi nie trzeba wzmacniać ważności tekstu, to wtórny zabieg i odstrasza. ;) Edytuj bez capsa i chętnie przeczytam.
benq pisze: To wystarczyło, żeby zauważyć, że poza zarobkiem jest idea, która może zmienić świat.
No właśnie, ja nie uważam by BTC czy BCH mogło ten świat zmienić. Nie zrobi tego żadna technologia. Świat mogą zmienić jedynie ludzie swoich zachowaniem. Nadawaniem crypto czy technologii blockchain zbawczej roli dla świata jest wg mnie formą romantyzmu czy fantastyki. Osobiście nazywam to mesjanizmem bitcoinowym. To nie system finansowy sam w sobie może zmienić świat. Dlatego jeśli ktoś uważa, że kryptowaluty są remedium na świat oparty na inflacyjnych fiatach, wg mnie jest w złym toku rozumowania. Wydaję się takiej osobie chyba, że zmieniając system finansowy, rodzaj pieniądza, spowoduje zmianę świata na lepsze. To ułuda. Czy fiaty, czy np. samo złoto, czy crypto - w każdym z tych sposób wymiany wartości może dochodzić do patologii. Zaadoptowane globalnie crypto prawdopodobnie stałoby się narzędziem inwigilacji takiej, jakiej sobie nie wyobrażamy, przy której obrót tymi złymi fiatami przypominałby wolność w por. z tym, co dałoby crypto globalnie.

Uważam, że jeśli ktoś myśli, że takie BCH czy BTC czy jakiekolwiek crypto może zmienić świat na lepsze (już nawet pomińmy, że technicznie nie jest możliwe by obecnie znane nam kryptowaluty zastąpiły obrót fiatami), żyje w bardzo nastoletniej wyobraźni i totalnych mrzonkach. Fakty są takie, że crypto ma możliwości do znacznie większej inwigilacji obywateli niż fiaty i gdyby zostały przyswojone i używane globalnie (i powiedzmy, że technicznie ogarniają już globalny obrót) to trzeba naprawdę być oderwanym od realiów by przyjąć, że zostanie dozwolony globalny obrót nimi w "pierwotnej" formie.

Wiele o tym pisałem razy. Są najbardziej realne 2 możliwości:

-crypto nie będą używane globalnie i pozostaną alternatywą jaką są teraz, czyli na totalnym marginesie jeśli chodzi o użycie niespekulacyjne,
-crypto zostają zaadoptowane i używane przez banki i rządy, ale totalnie przerobione pod własny interes, inwigilacje, kontrolę (czyli crypto obdarte z pierwotnych aksjomatów decentralizacji itd.).

3. opcja:
-crypto globalnie używane a banki i rządy zmieniają swój profil działania do szczytnej idei crypto - totalna fantastyka i utopia.

Wg mnie wiara w opcję 3 to raczej tylko wiara i odrzucanie niestety przykrej prawdy o świecie i tych, co nami rządzą.
Wiele osób może czuć się wizjonerami bo dostrzegli BCH czy tam BTC, jak to nie zmienią świata, tylko tak naprawdę osoby te siedzą w platońskiej jaskini i nawet nie oglądają cieni rzeczy prawdziwych ale zamykają oczy i sobie kolorowo marzą.

Może niektórzy z Was lubią wstawać rano i myśleć, że BCH powróciło do jedynej super wizji SN na rzecz BTC, który od niej odszedł i dzięki temu BCH zbawi świat. Dla mnie to są przekonania irracjonalne na poziomie 5-latki, która sobie marzy o kolorowych wróżkach i wesołych krasnoludkach. Ja wolę twardy realizm.

___
kirucha2 pisze: I prosze sam odnies sie meytorycznie do mozliwosci BCH bo nigdzie z tego co widzialam nie zrobiles a ciagle tylko sekta i sekta
To coś słabo czytasz, bo bardzo wiele razy chwaliłem bloki 8mb w BCH.
Tanie transakcje, szybkie, duże bloki, bardzo fajnie. Czy są jakieś inne możliwości, czy coś przeoczyłem?
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 marca 2018, 17:12 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 marca 2018, 15:44

Dodano po 9 minutach 59 sekundach:
benq pisze: Właśnie dlatego zwolennicy BCH mają trochę nie po drodze ze spekulantami
Zwolennicy BCH (jak i każdego innego crypto: BTC, LTC, ETH, cokolwiek) zawdzięczają znaczną większość swojej kapitalizacji - lub nawet całość - właśnie spekulantom. Ten rynek BEZ spekulantów NIE istnieje. To spekulacja wyniosła go z wartości bliskich 0 (BTC i wartości >0.003$ w 2010). Rynek kryptowalut jest rynkiem związanym z jakąś wartością dzięki spekulacji. Co nie znaczy, że nie ma wartości sam w sobie, bo ma. Ale spekulacja była właśnie tym narzędziem dzięki któremu nie wie o nim np. pewnie kilkudziesięciu geeków-pasjonatów kryptografii i cyber punk, ale kilka rzędów wielkości ludzi więcej na świecie (jakieś 7-8 rzędów wielkości więcej).

Bądźmy uczciwie wdzięczni za to spekulacji. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » wtorek, 27 marca 2018, 16:38

Wymazywanie pisze: Zwolennicy BCH (jak i każdego innego crypto: BTC, LTC, ETH, cokolwiek) zawdzięczają znaczną większość swojej kapitalizacji - lub nawet całość - właśnie spekulantom. Ten rynek BEZ spekulantów NIE istnieje.
Choroby raczej nie pomagają, dla każdej wymiany spekulacja jest taką chorobą. Obojętne czy to dotyczy fiatów, towarów czy kryptowalut. Oczywiście musimy się z istnieniem spekulacji pogodzić, choć według mnie gdy świat zostanie opanowany przez Bitcoina spekulacja i instytucje z nią związane znikną. Będą bez sensu, tak jak dzisiaj np telegraf i telefon druciany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: benq » wtorek, 27 marca 2018, 17:10

Wymazywanie pisze: No właśnie, ja nie uważam by BTC czy BCH mogło ten świat zmienić
Rozumiem, nie uważasz, masz do tego prawo. Ja uważam inaczej, dlaczego mi tego zabraniasz?
Wymazywanie pisze: Fakty są takie, że crypto ma możliwości do znacznie większej inwigilacji obywateli niż fiaty
Wiesz co, niektóre rządy już podejmują walkę z fizyczną gotówką, za jakiś czas coraz więcej krajów przejdzie na wirtualne pieniądze w postaci cyferek na kontach. W takiej sytuacji wolę być "skazany" na inwigilację przez to, że blockchain jest jawny i nic w nim nie ginie, niż na pełną inwigilację przy pomocy wydumanych pieniędzy, których nikt nie ogarnia ile jest i jaką rzeczywiście mają wartość.
Wymazywanie pisze: Dla mnie to są przekonania irracjonalne na poziomie 5-latki, która sobie marzy o kolorowych wróżkach i wesołych krasnoludkach. Ja wolę twardy realizm.
Znowu, to tylko (lub aż) Twoje przekonania.
Ja mogę mieć inne, ale dopiero historia zweryfikuje, kto z nas miał racje i czyja wizja była realizmem.
Wymazywanie pisze: Rynek kryptowalut jest rynkiem związanym z jakąś wartością dzięki spekulacji.
Wymazywanie pisze: Ale spekulacja była właśnie tym narzędziem dzięki któremu nie wie o nim np. pewnie kilkudziesięciu geeków-pasjonatów kryptografii i cyber punk, ale kilka rzędów wielkości ludzi więcej na świecie (jakieś 7-8 rzędów wielkości więcej).
Jesteś bardzo inteligentnym gościem. Ponadto siedzisz w temacie krypto znacznie dłużej niż ja i wiele osób tutaj.
Powiedz, czy naprawdę uważasz, że spekulacji zawdzięczamy wszystko? Po co ktoś wchodził w BTC, kiedy cena byłą śmiesznie niska, nie było wyspecjalizowanych koparek? Dopiero ogromne wzrosty cen niejako "zaprosiły" do tego świata spekulację oraz tradycyjną finansjerę.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 marca 2018, 17:15

benq pisze: Po co ktoś wchodził w BTC, kiedy cena byłą śmiesznie niska, nie było wyspecjalizowanych koparek?
Wtedy właśnie było prościej nie trzeba było mieć specjalnej koparki. Cena była niska i trudność też.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 27 marca 2018, 17:32

ikswodnal pisze: Choroby raczej nie pomagają, dla każdej wymiany spekulacja jest taką chorobą. Obojętne czy to dotyczy fiatów, towarów czy kryptowalut. Oczywiście musimy się z istnieniem spekulacji pogodzić, choć według mnie gdy świat zostanie opanowany przez Bitcoina spekulacja i instytucje z nią związane znikną.
Błagam.

Wiesz w jakich krajach spekulacja była tak źle postrzegana i zakazana?
Np. w krajach o ustrojach totalitarnych.

To jest chore co piszesz wg mnie. Ostatnie zdanie pokazuje jakiś zator umysłowy jak dla mnie w postaci jakiejś fantastycznej wizji łączącej świat oparty na BTC właśnie z socjalizmem/komunizmem w którym spekulacja (która jednak jest wyrazem wolnego rynku) znika. Zakaz spekulacji to zakaz wolnego rynku. Alternatywa to rynek centralnie sterowany (poczytajcie o Leninie, Stalinie itd.) albo totalny dziki rynek bez prawa (może brzmieć ciekawie, ale taki system to prędzej czy później władza silniejszego i wylęgarnia karteli, oszustw, zła).
benq pisze: Rozumiem, nie uważasz, masz do tego prawo. Ja uważam inaczej, dlaczego mi tego zabraniasz?
A gdzie Ci czegokolwiek zabraniam? Niezgadzanie się i/lub krytykowanie nie oznacza negowania czyjegoś prawa do poglądów.
benq pisze: Wiesz co, niektóre rządy już podejmują walkę z fizyczną gotówką, za jakiś czas coraz więcej krajów przejdzie na wirtualne pieniądze w postaci cyferek na kontach. W takiej sytuacji wolę być "skazany" na inwigilację przez to, że blockchain jest jawny i nic w nim nie ginie, niż na pełną inwigilację przy pomocy wydumanych pieniędzy, których nikt nie ogarnia ile jest i jaką rzeczywiście mają wartość.
Trochę mieszasz. Ja sugeruję, że właśnie crypto przyswojone przez banki i rządy stałyby się raczej tym, co opisujesz jako pełną inwigilację. Fiaty mimo mnóstwa wad nie mogą służyć mocno inwigilacji. Oni (banki, rządy) sie nigdy nie zmienią globalnie. Szatan rządzi światem za ich pomocą.
benq pisze: Znowu, to tylko (lub aż) Twoje przekonania.
Ja mogę mieć inne, ale dopiero historia zweryfikuje, kto z nas miał racje i czyja wizja była realizmem.
W czym problem? Dyskusja polega na wymianie zdań, często różnych. Biorąc pod uwagę trudności crypto oraz charakter działań banków i rządów przyjmuję, że pełne stanowiska są fantastyka (bardzo miłą) a inne realizmem (może mniej przyjemnym).
benq pisze: Jesteś bardzo inteligentnym gościem. Ponadto siedzisz w temacie krypto znacznie dłużej niż ja i wiele osób tutaj.
Nie jestem, jestem przeciętnie inteligentny. W BTC nie siedzę b.długo, 2013 to już jest któraś fala ludzi, długo naprawdę to ci z 2009-2011. :D
benq pisze: Powiedz, czy naprawdę uważasz, że spekulacji zawdzięczamy wszystko?
Nie, ale bardzo dużo. To bardzo przydatne narzędzie nie tylko do złych rzeczy ale także DOBRYCH. Czyli np. do dostrzeżenia potencjału nowych rzeczy, rzeczy genialnych, przełomowych. Np. kryptowalut.

Pytanie. Czym musiałby być BTC by być aż tak popularnym jak teraz, gdyby nie istniała spekulacja?

Zgadniecie?

Odpowiedź. Musiałby być centralnie zarządzanym i opatentowanym tworem szukającym inwestorów instytucjonalnych, którzy by włożyli kasę, wysiłek, zarządzanie, czas i wiele innych rzeczy, by promować swój produkt.

Trochę kłóci się to z decentralizacją, co nie? :mrgreen:

Dlatego naprawdę doceńmy spekulacje, bo dzięki niej ten rynek stał się popularny i zrobiła ona dobrą robotę. Wolny rynek nie kłóci się z ideą BTC a wręcz BTC go potrzebuje. W pełni scentralizowany i sterowany ekosystem nie jest w stanie strawić BTC. Kapitalizm mimo wielu wad jednak umożliwia zaistnienie dla szerszej publiczności tworu typu BTC właśnie dzięki narzędziu spekulacji.
((Zaznaczam, by wrócić jeszcze raz na chwilę do pytania i odpowiedzi, to daje dużo światła na wielką rolę spekulacji))
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: benq » wtorek, 27 marca 2018, 17:59

@Wymazywanie,
Według mnie dwa fundamentalne błędy.
1) ciąg przyczynowo skutkowy
Spekulacja weszła w geekowego i needowego Bitcoina, dopiero gdy cena zaczęła rosnąć, nie odwrotnie. Początkowo nikt się tematem nie interesował, ale wzrosty cen skusiły inwestorów. Oczywiście później proporcja się odwróciła, obecnie dzięki spekulacji przybywa więcej inwestorów.
Niezaprzeczalny fakt, spekulacja jest na każdym rynku, od masła przez nieruchomosci aż po prawa patentowe. Problem zaczyna się, gdy tylko spekulacja kieruje ceną i kierunkiem rozwoju.

2) Skąd pomysł, że zorganizowane kampanie marketingowe i inwestorzy instytucjonalni są miarą sukcesu? Naprawdę wartościowe idee obronią się same. Czy chociażby Internet potrzebował korporacji, sponsora i inwestorów?

Odnośnie Twojego doświadczenia:
2013-2018 to 5 lat, cały "cyrk Bitcoinowy" trwa niespełna 10 lat, także ponad połowę jesteś w grze. Moim zdaniem to dość dużo czasu, żeby ogarniać temat.
Odnośnie Twojej inteligencji:
Ja uważam, że większość populacji to dno. Sam fakt interesowania się tematem krypto, już świadczy o jakimś poziomie intelektualnym. (1-10% ludzi? nie wiem, statystyka z kapelusza ;) ) Aktywne uczestnictwo na największym polskim HUBie dotyczącym kryptowalut, to kolejny mały procent z poprzednich %. Do tego sensowny sposób budowania zdań, zdolność do argumentacji, jak dla mnie to już stawia cię w może 5% (znowu statystyka z patyka) najinteligentniejszych osób - czy tego chcesz czy nie. Wystarczy przejść się po ulicach, porozmawiać z ludźmi, albo nie daj boże, włączyć TV. Szybko człowiek nabiera dystansu i perspektywy.

Naprawdę przez te 5 lat, nawet przez chwilę, nie załapałeś "bakcyla" rewolucji kryptowalutowej?
Tylko zyski, spekulacja?

Co do zagrożeń, ja widzę ogromne zagrożenie w walce z fizyczną gotówką. Nie prowadzę działalności przestępczej, narkotyki też mnie zupełnie nie interesują. Jednak świadomość śledzenia każdej mojej transakcji przez rząd nie napawa optymizmem. Jeśli już mam być śledzony, niech to się odbywa przy pomocy czegoś, czego rząd jednego kraju nie jest w stanie zniszczyć.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości