BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » czwartek, 4 stycznia 2018, 05:45

Chciałbym tym tematem podrzucić kilka linków, które moim zdaniem powinny tym co twierdzą, że to BTC jest prawdziwym Bitcoinem, dać wiele do myślenia i rozważyć zmianę swojej pozycji.

1. Człowiek, który z Satoshim tworzył Bitcoina:
https://blog.plan99.net/the-resolution- ... abb30201f7
Opisuje on tutaj swoją walkę z Bitcoin Segwit oraz tłumaczy czemu odszedł z projektu Bitcoin.
Przedstawia perypetie, dyskusje i powody, dla których Core trzyma się bloku 1MB.

2. https://www.forbes.com/sites/jonathanch ... dd9ec2331f
Również warto przebrnąć przez artykuł.

3. https://coingeek.com/apology-mike-hearn/
Kolejny link przez, który należy przejść.

4. https://news.bitcoin.com/gavin-andresen ... coin-cash/
Kolejna osoba, która razem z Mark Fearn and Satoshim tworzyli Bitcoina.
Wspomniane już przez @ShadowOfHarbringer tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=116&t=25955

5. Sam Satoshi wypowiada się o możliwości zwiększenia rozmiaru bloku.
a) https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 6#msg15366
Tutaj kilka słów wytłumaczenia postu Satoshiego z bitcointalk:
b) https://en.bitcoin.it/wiki/Scalability_FAQ w sekcji “what is the short history of blocksize limit?”.
c) https://www.google.de/search?q=satoshi+ ... 5040039660
Zdjęcia wypowiedz Satoshiego na temat rozmiaru bloku.

Nie chcę w tym wątku prowadzić dyskusji na temat ceny lub czy BCH zostanie numer 1 w marketcap.
Osobiście twierdzę, że dzięki tym wszystkim faktom powyżej klika wspierająca Bitcoin Segwit prędzej czy później nie będzie w stanie obronić swoich kłamstw, że BTC, to prawdziwy Bitcoin. Do końca będą tak twierdzić, ale ich słowa będą niczym nie odstawiać od tego co mówił https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Keane na temat, że to on jest autorem obrazów. Nikt nie będzie ich słuchać, a segwitowcy i fani LN (których do dyskusji o LN zapraszam tutaj https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... rk#p423324) będą uparcie czarne nazywać białym. Nie twierdzę, że LN nie zadziała na przestrzeni kilku lat (no dobrze, twierdzę, ale nie to jest celem tego wątku), uważam, że LN to nie jest coś co prawdziwy Bitcoin mieć powinien.

Uważam, że BCH prędzej czy później będzie wyżej w rankingu marketcap niż BTC. Nieważne czy będą to miejsca pierwsze i drugie czy może wydarzy się to gdzieś niżej w rankingu. Wierzę (a wierzyć mogę w co mi się podoba), że BCH zostanie uznany przez większość tym prawdziwym Bitcoinem.

Dla tych co świerzbi ręka, aby wytknąć mi datę rejestracji na forum, że początkujący się wypowiada co jest prawdziwym BTC, to sugeruję się powstrzymać, bo wówczas każde słowo z lekcji historii jakie mieli w szkołach powinno zostać wyszydzone, bo nauczyciele nie pamiętają z autopsji wojen Napoleona.

Dla części ludzi nie odkyrwam tym wątkiem nic nowego. Jednakże z racji, że forum Bitcoin.pl jest pełne nowych, mają tutaj na tacy fakty. Wnioski niech wyciągną sami.

P.S.
Czemu nie podrzucam linków z punktem widzenia drugiej strony? Ponieważ osoby powyżej, które wypowiadają się w przytoczonych linkach to Mark Fearn, Gavin Andresen i sam Satoshi. Oni mają rację, co jest prawdziwym Bitcoinem.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 stycznia 2018, 11:28

vjankuv pisze: Jednakże z racji, że forum Bitcoin.pl jest pełne nowych, mają tutaj na tacy fakty. Wnioski niech wyciągną sami.
Dodam. Nowych jest coraz więcej i to takich którzy z kryptografią/informatyką/matematyką mieli i mają mało do czynienia. Z kolei rozwój Bitcoina (w rozumieniu Bitcoin Cash`a) jest od nich bardziej uzależniony niż od kilku procent informatycznie zorientowanych, w tym siedzących.
Bitcoin Cash to także bardzo dobre narzędzie do wchodzących w kryptowaluty bo tanie i o prostych podstawach narzędzie. Byle było więcej pełnych i dokładniejszych spolszczeń w portfelach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » czwartek, 4 stycznia 2018, 15:48

Jak tak lubisz historię to poczytaj sobie jak i kto stworzył BCH i dlaczego większość posiadaczy BTC raczej nie przepada za BCH, nazywając tą monetę złośliwie bcash.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:14

Wszyscy posiadacze BTC i BCH (BCC) to posiadacze Bitcoina. Posiadacze BTC, tak samo jak posiadacze banknotów 500 zł będą musieli pogodzić się z powolnym wycofywaniem tego banknotu i uciążliwego, coraz mniej praktycznego BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:33

@bank
Czytałeś w ogóle treść z linków?
Albo pobieżnie, albo nie zrozumiałeś.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:54

To nie w porządku :-(. Chyba metoda złodzieja krzyczącego łapać złodzieja :-(
Czytałem, zrozumiałem i doszedłem do takich wniosków jakie przedstawiam, czyli
przeciwnych twoim sugestiom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » czwartek, 4 stycznia 2018, 17:05

@ikswodnal
Adresowalem to do @bank odnośnie tego, że core troluje BCH nazywając go bcash.
Mark, w linku nr 1 wyraźnie pisze o cenzurze z ich strony i szykanowaniu tych co byli za zwiększeniem bloku. Zatem fakt, że core troluje BCH przez przekręcanie nazwy nie ma na celu nic innego jak nazywanie publicznie murzyna nigga. Wzbudzić w innych agresje i niechęć do BCH poprzez prześmiewcze nazewnictwo. Ośmieszyć, wyśmiać, poniżyć.

Co do tego, że masz odmienne wnioski, to absolutnie masz do tego prawo. Pytanie tylko czemu nie zgadzasz się z tymi co stworzyli Bitcoina.

Nie po to twórcy nakombinowali się aby dostosować kod Bitcoina do wszelakich sytuacji, aby później z tego nie skorzystać.
Zwiększenie rozmiaru bloku, miało być rozwiązaniem dostępnym od ręki. Bez zastanawiania się jak nie rozwalić całego kodu aby wprowadzić taką zmianę. Wystarczy niewielka zmiana w kodzie i consensus w sieci. Nagle zapchana sieć się odtyka i Bitcoin śmiga jak po maśle.

Analogia jaka mi się pojawia w głowie, to wbudowane w samochodzie ogrzewanie w siedzeniach.
Latem nie używa się, przygodzi zima, chce się człowiek ogrzać i normalny, rozsądny użytkownik włącza przycisk i cieszy się z efektu ciepłego siedzenia.
Panowie z Segwit i LN nie wciskają przycisku, bo po co. Przecież można spróbować zbudować coś swojego, wystarczy kupić kilka drutów, trochę rezystorów, coś zmostkować, gdzieś w stawić bezpiecznik, namyśleć się nad tym jak to podłączyć by nie zrobić zwarć i nie przeciążyć kabli, pewnie odwiedzić tapicera, wstawić swój przycisk obok tego przycisku seryjnego i voilà. Grzeje nam cztery litery. Może będzie to lepsze, tego nie wiem. Nie problem przechytrzyć inżynierów projektujących samochody gdyż muszą oni znaleźć balans między jakością, ceną i funkcjonalnością. Jak ktoś robi swoje, może to ostatecznie zrobić lepiej, bo np. ma w nosie koszty, to prawda. Jednak czy ma to sens i warto?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 stycznia 2018, 18:24

vjankuv pisze: Pytanie tylko czemu nie zgadzasz się z tymi co stworzyli Bitcoina.
Wręcz przeciwnie. Dla mnie pracujący kiedyś na rzecz Bitcoina dostrzegli niewydolność BTC i większości popierają teraz Bitcoin Cash.
Z drugiej strony każda wojna szkodzi, wolał bym by animatorzy i dewoleperzy BCC (BCH) bardziej skupili się na doskonaleniu i upowszechnianiu projektu niż na pogrążaniu BTC w i tak wygranej "wojnie".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » czwartek, 4 stycznia 2018, 18:27

ikswodnal pisze: wolał bym by animatorzy i dewoleperzy BCC (BCH) bardziej skupili się na doskonaleniu projektu niż na pogrążaniu BTC w i tak wygranej "wojnie"
A to BTC sam się nie pogrążą?
Zanim utonie i opadnie na dno narobi jeszcze wiele, wiele smrodu... niech się pogrąża jak najszybciej i oczyści wody terytorialne. Precz z BTC.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 4 stycznia 2018, 18:30

Szkoda marnowanie energii na zniszczenie pokonanego przeciwnika. Tym bardziej że i on może kiedyś czymś przysłużyć się do doskonalenia Bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » czwartek, 4 stycznia 2018, 18:31

@ikswodnal
Myślę, że oni nie starają się pogrążyć BTC, a bardziej odpierają ataki w ich kierunku. Trochę sytuacja zło atakuje dobro :D
wolałbym by animatorzy i dewoleperzy BCC (BCH) bardziej skupili się na doskonaleniu projektu niż na pogrążaniu BTC w i tak wygranej "wojnie"
W drugim linku punktu 4 jest właśnie to o czym mówisz.

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Iemix96 » czwartek, 4 stycznia 2018, 19:02

Mi sie wydaje że wojna dopiero sie zaczyna. BTC ma działo LN a BCH jeszcze nie ma planu na sb. Styczen luty bd decydujace . Sam jestem zwolenikiem BCH i mam go troche ale ciekawi mnie jak to bd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » czwartek, 4 stycznia 2018, 19:43

Iemix96 pisze: BTC ma działo LN
Wypadła z działa jedna kulka i wiosny nie czyni.
Odnoga w kierunku off_chain to tylko balast ciągnący do dna i mułu banksterki.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:23

Jeżeli chodzi o mnie to nigdy nie poprę "monety" którą nie daje nic nowego co ma BTC. Interesuję się informatyka i dlatego zainteresowałem się BTC. Zwiększenie bloku kompletnie nic w tym temacie nie wnosi. Podobne zdanie mam do innych altcoinów (miałem napisać shitcoinów ale się powstrzymałem) które zrobiły tylko kopiuj, wklej (z drobna zmianą). Mnie nie interesuje polityka tylko technologia która stoi za monetą. To że ktoś dla kasy zrobił hardforka z drobną zmianą w życiu mnie nie przekona do zainwestowania się taką monetą. Tak samo jak zresztą inne kopie BTC (altcoiny).
Na szczęście każdy ma swoje zdanie i swoją monetę, jest BTC i jest BCH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » czwartek, 4 stycznia 2018, 23:06

Bank pisze: Interesuję się informatyka i dlatego zainteresowałem się BTC.
Ja sportem i temu zacząłem pić piwo przed TV.
Nie jest najważniejsze z jakiego powodu Ty zainteresowałeś się BTC, a to co jest technologicznie lepsze i w zgodzie z tym co stwócy Bitcoina chcieli stworzyć.
Taki jest tutaj temat.

Kod: Zaznacz cały

Zwiększenie bloku kompletnie nic w tym temacie nie wnosi. 
Widzisz, a nie grzmisz.
Zwiększenie bloków to był chyba największy powód czemu świat Bitcoina się rozdzielił. Skoro nic by nie wnosił, to kto by o to tak walczył i czemu Mark Fearn złożył rękawice i nie chciał więcej walczyć z Core?
Zachęcam do wczytania się w podane przeze mnie materiały.

Kod: Zaznacz cały

Podobne zdanie mam do innych altcoinów (miałem napisać shitcoinów ale się powstrzymałem) 
No nie powstrzymałeś się.

Kod: Zaznacz cały

Mnie nie interesuje polityka tylko technologia która stoi za monetą.

Bitcoin wciąż jest technologią, a zwiększenie bloku jego częścią, która była przewidziana już we wczesnych fazach jego istnienia.
W dalszym ciągu jest tutaj sporo do nauczenia się przez ludzi zainteresowanych technologią. Chyba, że ktoś uznaje ten projekt za mało ciekawy albo ogarnął wszystkie aspekty.

Kod: Zaznacz cały

To że ktoś dla kasy zrobił hardforka z drobną zmianą w życiu mnie nie przekona do zainwestowania się taką monetą. 
Dla kasy, to Core został przy małych blokach.
"Zainwestowania", czy "zainteresowania się"? To istotna różnica, a chyba coś w pośpiechu napisałeś.
Co by nie było, to:
Nie masz się nią interesować.
Nie masz w nią inwestować.
Przeczytaj raz jeszcze jak nazywa się temat. Jest na samej górze.
Zachęcam do zastanowienia się, kto w tym sporze pomiędzy BTC oraz BCH idzie w zgodzie z ideą Bitcoin, technologii blockchain oraz white paper Satoshiego.
Nie odnosisz się w ogóle do tego co jest w temacie, a wciąż dyskutujesz o altcoinach i Bitcoinie jako gorszej walucie twierdząc, że Bitcoin Core jest prawdziwy a wszystko inne z Bitcoin w nazwie to kopie -> co widać poniżej.

Kod: Zaznacz cały

Tak samo jak zresztą inne kopie BTC (altcoiny).
BCH nie jest kopią Bitcoina. Przynajmniej Mark Fearn, Gavin Andresen i sam Satoshi nie nazwaliby zwiększenie rozmiaru bloku jako kopiowanie Bitcoina -> tak ja przynajmniej rozumiem ich pozycję ze źródeł jakie wstawiłem.
Raz jeszcze odsyłam do linków z pierwszego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » piątek, 5 stycznia 2018, 00:31

To chyba Ty nie zrozumiałeś tematu, wiesz co to znaczy "vs", widocznie nie. Domyślam się że założyłeś ten temat żeby wspierać BCH, twój wybór ale nie oczekuj że wszyscy Cie będą w tym wspierać. Dla mnie BCH jest to klon BTC z większym blokiem, jak taki typowy altcoin i nic więcej. Ten fork wnosi tylko i wyłącznie większe bloki, mi one nie są potrzebne więc zostaję z BTC.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 stycznia 2018, 00:35 przez Bank, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Iemix96 » piątek, 5 stycznia 2018, 00:38

BCH w początkowej fazie wybił sie na tym że wziął nazwe BITCOIN co przyciągło ludzi ALE z 2 strony to rzeczywiście równie dobrze mógłby to być ALT jak LTC.

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Według mnie przyszłość to już np taka IOTA

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Chce iść do sklepu kupić zakupy i jak mam zapłacić takim BCH ? nie mówiąc o BTC ... taka iota fee 0 mogę kupować

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » piątek, 5 stycznia 2018, 00:41

Iemix96 pisze: Według mnie przyszłość to już np taka IOTA
Popieram i jestem tego samego zdania, tu jest nowa technologia i innowacyjne rozwiązania. Jest to coś nowego a może i nawet lepszego od BTC, a nie tylko "zwiększenie bloku"...
Sprawdzi się? Nie wiadomo. Mam już swoje zdanie na temat IOTy ale to nie ten wątek.

BCH to altcoin z częściową bazą użytkowników BTC i nic więcej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » piątek, 5 stycznia 2018, 00:52

@Bank
Spoiler:
"wiesz co to znaczy "vs"
A nie Victoria Secret?
Domyślam się że założyłeś ten temat żeby wspierać BCH
Domyślna bestia ;)

nie oczekuj że wszyscy Cie będą w tym wspierać
Gdybym oczekiwał aby mnie wszyscy wspierali, to krzyczałbym Bcash przez megafon na osiedlu, a Bitcoin Core nazywał jedynym prawdziwym Bitcoinem.
Dla mnie BCH jest to klon BTC z większym blokiem
"Bitcoin Cash is what I started working on in 2010: a store of value AND means of exchange." - David Andresen. Rozumiem, że Ty lepiej wiesz.
Ten fork wnosi tylko i wyłącznie większe bloki,
"Tylko"
mi one nie są potrzebne więc zostaję z BTC
Co to się ma do: "kto w tym sporze pomiędzy BTC oraz BCH idzie w zgodzie z ideą Bitcoin, technologii blockchain oraz white paper Satoshiego."?

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Iemix96 » piątek, 5 stycznia 2018, 00:56

BCH to altcoin z częściową bazą użytkowników BTC i nic więcej. Otoż to . Tak BCH jest lepszy od BTC pod względem kosztów i szybkości transakcji ale czy to wystarczy ? Nie bo takich krypto jest setki

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
I tak mam sam BCH i uważam tak jak ty że BCH będzie tym czym miałbyć BTC czyli cyfrowym złotem. To będzie jedna z kryptowalut cyfrowe zloto. ALE nie będzie to codzienna Kryptowaluta.

Dodano po 27 sekundach:
Złotem prawie nikt w sklepach nie płaci do tego nadaja sie inne rzeczy tak samo bedzie z bch a btc oby upadł

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
BCH - jako kryptowaluta która ma być zabezpieczeniem jak najbardziej tak
BCH - jako krypto na każdy dzień zdecydowanie nie. Tutaj trzeba ustąpić kryptowalutą 3 generacji z szybszymi rozwiązaniami ORAZ 0 fee. Mam marzenie ze za 5/10 lat będziemy krypto płacić wszędzie np za kawe w mc.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość