BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » piątek, 5 stycznia 2018, 01:13

vjankuv pisze: A nie Victoria Secret?
Spoiler:
Obrazek
No i tyle w temacie "promocji" BCH. Przynajmniej wątek umieściłeś w dobrym dziale "Forki i Alternatywne kryptowaluty".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » piątek, 5 stycznia 2018, 01:51

Spoiler:
@Bank
nie wyświetla mi się zdjęcie.
Co do Victoria Secret. Jeśli argumentacja mija się z tematem i jest niskich lotów, to należy siłę oraz jakość kontrargumentu dostosować. Stąd takie a nie inne znaczenie "vs" dla Ciebie.

Jeśli chcesz zaatakować mnie, nie wiem skąd miałbyś na to powody, to zrób to prywatnie by nie śmiecić wątku.
Choć nie wiem czy będę poświęcać Ci czas, bo jak dla mnie po prostu trollujesz i "dialog" między mną a Tobą niewiele wnosi do pytań i argumentów, które przytoczyłem.
Nie odpowiadasz na argumenty.
Spinasz się na osobę, która się wypowiada, a nie na argumenty po tym, jak je skrzętnie pomijasz w każdym kolejnym swoim poście.
Dla mnie wyczerpałeś pulę mojego czasu i jak będziesz się grzecznie zachowywać na privie, to może tam Ci coś odpiszę.
Chyba, że zbierzesz wszystkie kontrargumenty (które dotyczą tematu, a nie "Vicotrii", innych altów albo tego co jest Twoim hobby) i merytorycznie na nie odpowiesz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Jeff » piątek, 5 stycznia 2018, 03:17

A ja mysle ze przez te cale spory skonczy sie to jak w starym przyslowiu:

GDZIE DWOCH SIE BIJE TAM TRZECI KORZYSTA....

Juz od kilku tygodni to widac.

Postaw sie w roli nowego inwestora, zastanawiasz sie co kupic BTC czy BCH.
Czytasz rozne artukoly, opracowania, dyskusje...
No ale nie wiesz ktory to jest ten prawdziwy BITCOIN wiec nie kupujesz zadnego gdyz nie chcesz przez pomylke kupic
jakiejs podrobki....
Kupujesz ......
(tu mozna sobie wstawic jedna z 1500 istniejacych PRAWDZIWYCH walut ktore nie walcza ze swoja wersja 2.0)

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Iemix96 » piątek, 5 stycznia 2018, 03:36

Jeff pisze: A ja mysle ze przez te cale spory skonczy sie to jak w starym przyslowiu:

GDZIE DWOCH SIE BIJE TAM TRZECI KORZYSTA....

Juz od kilku tygodni to widac.

Postaw sie w roli nowego inwestora, zastanawiasz sie co kupic BTC czy BCH.
Czytasz rozne artukoly, opracowania, dyskusje...
No ale nie wiesz ktory to jest ten prawdziwy BITCOIN wiec nie kupujesz zadnego gdyz nie chcesz przez pomylke kupic
jakiejs podrobki....
Kupujesz ......
(tu mozna sobie wstawic jedna z 1500 istniejacych PRAWDZIWYCH walut ktore nie walcza ze swoja wersja 2.0)

I tak może być ze będzie ripple eth monero ltc a btc i bch gdzieś po za top 20 xD tak może być za 2-3 lata

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » piątek, 5 stycznia 2018, 11:32

Może to już było ale takie uwagi warto ciągle powtarzać:
https://vinnylingham.com/a-tale-of-two- ... 375d49d3d3

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » piątek, 5 stycznia 2018, 13:58

Iemix96 pisze: I tak może być ze będzie ripple eth monero ltc a btc i bch gdzieś po za top 20 xD tak może być za 2-3 lata
Potencjalny inwestor:

ripple - potencjalny pump and dump banksterki
eth - mogą dodrukować ile chcą tej monety
monero - nie zaiteresowany
btc - złoto internetu
bch - brak innowacji
iota - ma jakiś potencjał (zero opłat i brak "kopaczy")
ltc - inne koparki (dywersyfikacja)

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Iemix96 » piątek, 5 stycznia 2018, 14:27

Bank pisze:
Iemix96 pisze: I tak może być ze będzie ripple eth monero ltc a btc i bch gdzieś po za top 20 xD tak może być za 2-3 lata
Potencjalny inwestor:

ripple - potencjalny pump and dump banksterki
eth - mogą dodrukować ile chcą tej monety
monero - nie zaiteresowany
btc - złoto internetu
bch - brak innowacji
iota - ma jakiś potencjał (zero opłat i brak "kopaczy")
ltc - inne koparki (dywersyfikacja)

Gadasz głupoty kolego. 1. Rippla sam nie lubie ale nie można nazwać go Pump and dump. Ripple jest bankserski i nie wspiera moich ideaa oraz nie jest wolnościowy. Ale jest SZYBKI TANI i UŻYWANY PRZEZ BANKI. I to mi sie wydaje ze Ripple jest bardziej pewny niz taki BTC nwaet. Bo skoro uzywaja go banki duze insytucje to nie padnie w dzien czy dwa.
2. Eth nie mam zdania bo fajny projekt ale mega problemy jak nawet kotki go zniszczyły.
3. BTC - Złoto internetu ? tez bym sie kłocił. Jak wprowadzą LN to będzie bardziej kontrolowane od Rippla i wtedy to dopiero będzie wstyd używać i całkowite zaprzeczenie ideii pierwotnego BTC. I strasznie powolny oraz mega drogi.
4. BCH - Lepszy bitcoin nie szuka pokrętnych rozwiązań tylko zwiekszony rozmiar bloku i mniejsze fee
5. Iota będzie do codziennych transkacji bo fee 0% nwaet do kupna kawey w mc
6 . LTC ... sam nie wiem moze srebro ale moze cos go zastapi

Dodano po 52 sekundach:
I popatrzcie to z perspektywy dużych graczy . Ja już wczesniej mówiłem ze ripple urośnie . Ok Ripple bankserski I TO WŁASNIE DLATEGO rośnie. Bo ludzie nie są głupi wiedzą że banki używają to tak szybko nie padnie

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: RuckenFetard » piątek, 5 stycznia 2018, 15:00

Wolny rynek z czasem podejmie decyzje czego ludzie będą używać, żadne nagonki medialne w dłuższej perspektywie nie zmienią siły wolnego rynku.

Zastanawia mnie ilu ludzi spala się emocjonalnie na tej wojnie która tak naprawdę dotyczy właścicieli BTC raz BCH, którzy którzy obracają większością BTC lub BCH, czyli setkami milionów dolarów.
CI sami ludzie sterują mediami i wmawiają innym że BCH lub BTC jest ten prawdziwy nic innego się nie liczy....

Większość ludzi ma zwyczajnie gdzieś te wojenki i przepychanki pomiędzy BCH vs BTC , myślę że tracą na tym obydwa coiny.

W tej chwili moim zdaniem widać jak na dłoni próby sztucznych pomp od czasu do czasu, duża ilość posiadanych BTC / BCH, dostęp do zaawansowanych botów oraz nieograniczanych dostęp do wpływowych mediów, to wszystko potrafi zdziałać cuda i analizę techniczną w takim wypadku moim zdaniem można sobie wsadzić w du...... ;/

W niedalekiej przyszłości jeśli ja będę miał wybór zrobić przelew w kilka sekund i to za darmo lub pół darmo, to nie będę się kierował żadnymi sentymentami typu "BCH to jedyny prawdziwy Bitcoin , albo BTC to prawdziwe złoto.... itd "

W końcu komuś przestanie się opłacać sterowanie tym kursem.... Ostatecznie tłum zdecyduje, choć pewnie jeszcze trochę to potrwa, bo ludzie wręcz uwielbiają być manipulowani, lubią słuchać swoich opłacanych "mentorów", to jest 100x bardziej wygodne niż samodzielne myślenie i wyciąganie własnych wniosków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » piątek, 5 stycznia 2018, 17:14

Z całym Twoim bardzo wartościowym postem, mówię szczerze.
Zapraszam tutaj:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=116&t=22695
lub tutaj:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=116&t=22681
Lub znajdź coś bardziej odpowiedniego.

Chciałbym aby w tym wątku dyskusja zamykała się w ramach właśnie tego co Ty uznałeś za bezużyteczne czyli:
RuckenFetard pisze: to nie będę się kierował żadnymi sentymentami typu "BCH to jedyny prawdziwy Bitcoin , albo BTC to prawdziwe złoto.... itd "
Gdyż tak, zdaję sobie sprawę, że większość ludzi na świecie ma ogólnie gdzieś debatę na temat tego co jest prawdziwym Bitcoinem. Jednakże ta debata jest. Mnie osobiście to zainteresowało, aby poznać prawdę. Jeśli kogoś ta prawda nie intersuje, to może np sklejać modele samolotów w tym czasie i nie dołączać się do dyskusji jeśli w wątku o tym poświęconym ma pisać tak
RuckenFetard pisze: Większość ludzi ma zwyczajnie gdzieś te wojenki i przepychanki pomiędzy BCH vs BTC ........ W niedalekiej przyszłości jeśli ja będę miał wybór zrobić przelew w kilka sekund i to za darmo lub pół darmo, to nie będę się kierował żadnymi sentymentami typu "BCH to jedyny prawdziwy Bitcoin , albo BTC to prawdziwe złoto.... itd "
Nie wchodzi się z własnej woli do kościoła po to by na mszy krzyczeć "Nie będę się modlić!" i przeszkadzać jedynie innym w modleniu się.


Rzecz w tym, że "łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać, że zostali oszukani" - M.Twain.
Bitcoin Core i Bitcoin Cash nazywają się jednocześnie tym właściwym Bitcoinem. Jest możliwość, że oba "obozy" mają rację. Jednak mało entuzjastów czy to BTC czy to BCH tak mówi.
Prawie zawsze stanowisko jest: Ja stoję po tej dobrej stronie płotu, a oni są podróbką. W takim układzie, ktoś się musi mylić. Albo jedni, albo drudzy, albo oba projekty nie są tym co z założenia Bitcoin być powinien i jedni i drudzy są w błędzie.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: RuckenFetard » piątek, 5 stycznia 2018, 17:30

vjankuv pisze: Nie wchodzi się z własnej woli do kościoła po to by na mszy krzyczeć "Nie będę się modlić!" i przeszkadzać jedynie innym w modleniu się.
Masz rację z niewłaściwym działem, tym postem mogłem kogoś nieświadome urazić za co bardzo przeprasza nie było to moim zamiarem, ten post to kij w mrowisku .
Proszę admina o wykasowanie mojego postu lub przeniesienie do wyżej wspomnianego działu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » sobota, 20 stycznia 2018, 18:06



Czy Satoshi podpisałby się pod tym...(?)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: GameCash » sobota, 20 stycznia 2018, 18:17

vjankuv pisze:

Czy Satoshi podpisałby się pod tym...(?)
ile on miał procent btc ? 5% ? no myślę że te 10mld dolarów mu starczy i mógłby sie podpisać :D Za taką kasę ... :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » sobota, 20 stycznia 2018, 18:27

@gamecash
Nie każdy gdy coś robi, to robi to dla pieniędzy: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Perelman

Nie wypowiem się oczywiście za Satoshiego, ale na tyle na ile ja rozumiem ideę blockchain oraz po wielu dniach spędzonych na czytaniu o historii bitcoina, to myślę, że LN nie było czymś co Satoshi by sobie życzył jako kolejny etap rozwoju BTC.
Krótko mówiąc, Satoshi chyba wydziedziczyłby takie dziecko (obecne BTC z lub bez LN).

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: hashdee » niedziela, 21 stycznia 2018, 14:58

a ja offtopowo wrzuce swoj filmik (no przeróbkę:) o tym, który Bitcoin jest prawdziwy :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:19

Ja tu tylko to zostawię:



Ciekawe co by wybrał Satoshi do przenoszenia wody:
dodatkowe wiaderko (BCH)
czy może
nowoczesny wodociąg (BTC)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: GameCash » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:41

Bank pisze: Ja tu tylko to zostawię:



Ciekawe co by wybrał Satoshi do przenoszenia wody:
dodatkowe wiaderko (BCH)
czy może
nowoczesny wodociąg (BTC)
BTC zwiększa rozmiar bloku czy jak.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
jeżeli to prawda to trzeba sprzedać BCH i uciekać do BTC bo BCH straci sens.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:10

@gamecash
W sumie nie bardzo rozumiem co tutaj Core kombinuje.

Chyba
ShadowOfHarbringer pisze:
musiałby się wypowiedzieć czy to jest jakaś kolejna propaganda.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:42

vjankuv pisze:Chyba
ShadowOfHarbringer pisze:
musiałby się wypowiedzieć czy to jest jakaś kolejna propaganda.
Wołany przybywam na ratunek xD
GameCash pisze:BTC zwiększa rozmiar bloku czy jak.
Nie dzieje się nic nadzwyczajnego

Blok jest zgodny ze specyfikacją SegWita i podczas gdy w rzeczywistości ma 1MB (tak go widzą node'y nieobsługujące SegWit), SegWitowa czarna magia pozwala obsłużyć bloki o wadze (nie mylić z rozmiarem) równej maksymalnie 4.000.000, co w realnym życiu daje 2.1 MB teoretycznej pojemności bloku, aczkolwiek ilość transakcji jaka może tam wejść to i tak tylko 170% normalnej ilości ze starego 1MB bloku. Czyli za 2,1MB dostajemy tylko 1,7MB. Pisałem o tym kiedyś, że to nieoptymalne w cholerę.

Można się rozejść, nic nowego się tutaj nie stało.

Dawno dawno temu, przed obecną bańką (na początku 2017) reklamowano SegWita jako zwiększenie przepustowości sieci. Potem tego zaprzestali, bo linia partii się zmieniła i zaczęli pchać LN jako zwiększenie przepustowości. Teraz, gdy już wiadomo że LN to niewypał, pewnie wymyślą coś nowego (albo już wymyślili ?).
GameCash pisze:
Bank pisze: Ja tu tylko to zostawię:



Ciekawe co by wybrał Satoshi do przenoszenia wody:
dodatkowe wiaderko (BCH)
czy może
nowoczesny wodociąg (BTC)
BTC to nie "nowoczesny wodociąg", tylko "nieistniejący wodociąg".

Lightning Network wbrew pozorom nie istnieje i nawet nie wiadomo czy na tą chwilę możliwe jest jego stworzenie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 22:44 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:44

ShadowOfHarbringer pisze: Lightning Network wbrew pozorom nie istnieje i nawet nie wiadomo czy na tą chwilę możliwe jest jego stworzenie.
A takie ładne grafy robią tego nieistniejącego LN:
https://lnmainnet.gaben.win/
:lol:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:46

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Lightning Network wbrew pozorom nie istnieje i nawet nie wiadomo czy na tą chwilę możliwe jest jego stworzenie.
A takie ładne grafy robią tego nieistniejącego LN:
https://lnmainnet.gaben.win/
:lol:
To nie jest Lightning Network działający w zdecentralizowany sposób z wysoką przepustowością tak jak go opisuje whitepaper i tak jak go reklamują proponenci.

To jakiś inny Lightning Network, który wcale nie jest zdecentralizowany ani nie jest wydajny, bo update'y statusu są wysyłane do wszystkich Node'ów w sieci - identycznie albo gorzej, niż w Bitcoinie.

LN to propagandowa bajka, niedługo wszyscy się przekonacie. Ta technologia nie istnieje i nawet nie wiadomo czy może istnieć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości