BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:32

KryptoBanita pisze: Czyli jak Trezor i Ledger generują małe i duże litery to HIT uznaje to za błąd??
Dobra, ja się nie wypowiadam jeżeli chodzi o BCH (bcash). Myślałem że masz na myśli poprzedni format adresów w BCH. W tym nowym to faktycznie są tylko małe litery.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:37

KryptoBanita pisze: Zauważyłem, przez przypadek, że giełda HITBTC generuje adresy TYLKO z małymi literami. Moje adresy mają różne wielkości liter.
Najlepiej sprawdzić w konwerterze https://cashaddr.bitcoincash.org/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:56

Dlaczego piszę w tym temacie...
Otóż jeżeli HIT robi problemy (może tylko techniczne/chwilowe) z BCH, a jednocześnie BTC działa...
To można różnie to interpretować...
Wyszedłem poprzez BTC bez problemów - parę dolców przytuliłem, co mi się rzadko zdarza :/
Zmierzam w tej wypowiedzi do tego, że poprzez takie dziwne historie ludzie zrażają się do BCH...
Giełda robi to prawdopodobnie celowo - przykładem są wielokrotne i parodniowe lub nie dochodzące do skutku wypłaty ZEC na Polo...
To że się boję nawet własnego cienia ;) I jak CIEŃ postraszył to mam w porfelu BCH :mrgreen:, często doszukuję się "teorii spiskowych". Tak jak trzymam ZEC, mimo tych chorych zagrań Polo - ze stratą wychodziłem przez BTC i kupowałem ZEC na innej giełdzie - tak trzymam BCH...
Teoria spiskowa polega na tym, że pomimo braku komunikatu o zamrożeniu portfela "bo to, bo tamto" - giełdy blokują środki... Dlaczego?
Pierwsza odpowiedź jest prosta - bo ich nie mają :shock:
Druga odpowiedź może być bardziej skomplikowana... Jeżeli jednak giełda jest mocna, a przez takie zachowanie powoduje, że klienci pozbywają się "potrzebnych" giełdzie środków i wychodzą środkami których giełda chce się pozbyć :roll:
Proste i skuteczne :evil:
Mnie te kilka BCH nie zbawi, ale ilu użytkowników wyszło dzisiaj z giełdy poprzez BTC, bo nie mogli poprzez BCH :?: :?:
Ja na dzisiaj mam dość dumania... Trochę BTC też muszę mieć - dobrze, że Cień nie wie gdzie mieszkam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kluka » poniedziałek, 26 lutego 2018, 20:55

Bank pisze:
KryptoBanita pisze: Albo im się coś popindoliło, albo coś kombinują, bo mam komunikat, że podaję zły adres do wypłaty BCH (nawet ten co już wcześniej przelewałem).
Jeżeli to jest prawda to jak najszybciej zmień giełdę. To nie jest normalne że masz tylko małe litery i może to świadczyć o problemach giełdy.

Poważnie piszę, zmień giełdę.

Wracając do tematu to wszystko jest jasne, BTC jest bitcoinem. Wiem że dla niektórych tutaj to nie jest do przełknięcia ale to są fakty. Dopóki Core rozwija bitcoina to nic się nie zmieni.

SW działa i zwiększył przepustowość bloków, nawet jak będzie trzeba zwiększyć przepustowość zwiększając wielkość bloku to i tak BTC będzie lepszy od BCH (bcasha) dlatego że dodatkowo zwiększy o 70% więcej, tylko dlatego że ma SegWit. To się nazywa optymalizacja, przy tej samej ilości zajętego miejsca będzie można umieścić 70% więcej transakcji, w przeciwieństwie do BCH...
Po:
1. Nie musisz tak ostentacyjnie pisać „bcash” w kazdym poście bo czy tego chcesz czy nie to jest bitcoin a nie bii i to bitcoin bliższy idei bitcoina niż bitcoin zarządzany przez core. Co Ty chcesz tym ugrać?
2. 70% z 1 Mb wow, to będzie z pinc tranzakcji na sec.. szok. Pozatym z tego co pamietam to dla core zwiększenie bloku nie wchodzi w grę, wiec...?
3. Gowniany i niebezpieczny LN kolejne wow
4. Przez łatkę btc ma upośledzone 0-confirm czyli natychmiastowe „drobne” tranzakcje w głównym łańcuchu. W bitcoin cash ma szanse to buc wykorzystane na szersza skale.
Wybacz ale nie sadze żebyś był tak głupi i tego nie widział. Dla każdego chodz sredniointeligentnego człowieka cash ma więcej plusów od core. Jedynie mocą koparek przegrywa ale to może być bardzo płynne jak już kiedyś widzieliśmy, wiec nie wiem co Ty chcesz tu ugrać ale widocznie masz w tym jakiś wyższy cel, albo... jesteś niezbyt rozgarnięty
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:01

@Kluka
On jest nierformowalny, a przekręcanie abrewiacji Bitcoin Cash, to jego as w rękawie.
A co do LN, to dziś wpadło mi na YT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:02

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: janku66 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 21:02

I part2:

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 27 lutego 2018, 20:14

Wy tu pitu pitu, a tu się okazuje że żadnego forka nie było(Bitcoin Cash nie istnieje) :shock:
https://en.bitcoin.it/wiki/Hardfork
To date, Bitcoin has never deployed a hardfork, but some altcoins have.
Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
PS. proszę nie komentować, to jest wpis z ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 28 lutego 2018, 14:31

WitoldC pisze:Wy tu pitu pitu, a tu się okazuje że żadnego forka nie było(Bitcoin Cash nie istnieje) :shock:
https://en.bitcoin.it/wiki/Hardfork
To date, Bitcoin has never deployed a hardfork, but some altcoins have.
Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
PS. proszę nie komentować, to jest wpis z ;)
Ale jednak skomentuję.

To jest wpis z trollopedii Core, kontrolowanej zdaje się przez Theymosa albo Cobrę. Nie można wierzyć w nic, co jest tam napisane.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: WitoldC » środa, 28 lutego 2018, 14:41

ShadowOfHarbringer pisze: Ale jednak skomentuję.
Tego się obawiałem ;)

Jak się wejdzie na historie i compare to widać jak "nie lubią BCH"(parę pierdółek i dodane)
+
To date, Bitcoin has never deployed a hardfork, but some altcoins have.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: OlafCrypto » środa, 28 lutego 2018, 14:51

Mam takie fajne porównanie dla Lightning network.
Bitcoin działa
Bitcoin cash działa.
Jak w ogóle można rozmawiać o LN jak to k!@#$% nie działa i nie wiadomo czy będzie działało. Tak samo można zaufać jakiemuś scamiastemu ICO bo obiecują że ich megasuper waluta będzie coś tam robiła i już nawet trochę robi - dajcie nam kasę a my wam pokażemy że zadziała i 99% potem nie działa.
To trochę tak jakby NASA powiedziało że przenosimy życie na Marsa bo nam tu już ciasno. Rakiety mamy, paru ludzi już na Księżycu było, satelity nadają, jeszcze tylko parę problemów i emigranci zamieszkają na Marsie:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » środa, 28 lutego 2018, 22:24

Patrząc na historię, osoby krytykujące wcześniej SW robią teraz dokładnie to samo z LN. A teraz wszyscy widzą czym to się skończyło...
http://segwit.party/charts/
SW działa i ma się dobrze. Na dzień dzisiejszy ponad 30% transakcji w Bitcoinie (BTC) jest w SW.
Krytyka nie poparta żadnymi logicznymi argumentami jeszcze bardziej mnie przekonuje to technologii LN. A te wasze teorie spiskowe to możecie sobie darować. Albo zacznijcie pisać książki fantastyczno naukowe.
Twierdzenie że bcash (BCH) jest bitcoinem jest tak samo urojone jak to że SW upadnie. Może na początku by to ludzie kupili, ale nie teraz.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kamien » środa, 28 lutego 2018, 22:27

I 30% to dużo??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » środa, 28 lutego 2018, 22:39

Kamien pisze: I 30% to dużo??
Patrząc na to czym jest BTC to jest to dużo. Zadziałała czysta ekonomia, chcesz wysyłać taniej, korzystaj z SW. To jest tylko kwestia czasu kiedy każdy przejdzie na SW.
mecenas pisze:
Fajny filmik.
Jaki ten LN jest be i passe a wyjdzie jak z SW...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » środa, 28 lutego 2018, 22:47

@Bank, co ty się chłopie tak podniecasz gruszkami na wierzbie i marchewką na kiju?
Trendy zmieniające historie to są trendy długoterminowe i w takich kategoriach mieści się dyskusja BTC vs BCH. Te Twoje chwilowe podniety są jak medialny szum podczas nadchodzącego gniewu oceanu.
Bank pisze: Zadziałała czysta ekonomia
Oczywiście, nikt nie zostanie ze skompromitowanym bankrutem, trochę cierpliwości...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » środa, 28 lutego 2018, 22:51

mecenas pisze: Oczywiście, nikt nie zostanie ze skompromitowanym bankrutem, trochę cierpliwości...
Widzę że spekulujesz :)

Wciskanie ludziom bcasha (BCH) to jak wciskanie ciemnocie "orginalnych" aluminiowych garnków na pokazach w "okazyjnej" cenie.

Takie teraz porównanie mi się skojarzyło ;).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: mecenas » środa, 28 lutego 2018, 22:56

Bank pisze: Widzę że spekulujesz
Czasami dla zabawy i adrenalinki. Generalnie angażuję się na podstawie fundamentów.
Jak gnije fundament zawijam manele.
Bank pisze: Wciskanie ludziom bcasha (BCH)
Coś insynuujesz? Każdy ma swój rozum i swoje rozeznanie. Najagresywniej jak dotąd to Bank wciska ludziom BTC_off_chain pod płaszczykiem kryptowaluty w technologii blockchain. Nieładnie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » środa, 28 lutego 2018, 23:50

mecenas pisze: Coś insynuujesz? Każdy ma swój rozum i swoje rozeznanie.
Ale tak w biały dzień... Tak samo jak Ci domokrążcy.
Zamiast mówić że "szybkie transakcje", alternatywa do bitcoina to od razu z grubej rury że bcash (BCH) to niby bitcoin...
Taka promocja altcoina to mogła być skuteczna na samym początku, teraz trzeba się skupić na szybkości i alternatywie... Ja widzie że muszę się zająć promocją tego shitcoina jakim jest bcash (BCH) ;).

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Kamien » czwartek, 1 marca 2018, 08:17

Bank pisze:
Kamien pisze: I 30% to dużo??
Patrząc na to czym jest BTC to jest to dużo. Zadziałała czysta ekonomia, chcesz wysyłać taniej, korzystaj z SW.
Oczywiscie jeżeli wiesz czym jest sw i masz świadomość jego istnienia oraz wiesz jak się z niego korzysta.

SW jest z nami trochę czasu a masowej adaptacji wciąż nie ma. Jeżeli LN ma skończyć jako duchowy organ btc z którego większość ludzi nie będzie korzystać, bo nie będą wiedzieli że coś takiego jak LN istnieje to nie widzę w tym sukcesu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 136
Rejestracja: 7 listopada 2017
Reputacja: -29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC vs BCH - opowieść o prawdziwym Bitcoin

Postautor: Bank » czwartek, 1 marca 2018, 08:43

Kamien pisze: jak się z niego korzysta.
Każdy porządny portfel teraz domyślnie korzysta z SW. I tak naprawdę nie trzeba wiedzieć jak się z niego korzysta bo tego nie widać.
Kamien pisze: Jeżeli LN ma skończyć jako duchowy organ btc z którego większość ludzi nie będzie korzystać, bo nie będą wiedzieli że coś takiego jak LN istnieje to nie widzę w tym sukcesu.
To jest tylko kwestia czasu że to samo co z SW będzie z LN. Mam na myśli to że nawet nie będzie trzeba wiedzieć że korzysta się z LN. Tam kliknąć tu kliknąć, wysłane. Przy pierwszej transakcji pobrali mi opłatę a potem już wysyłam za darmo albo prawie za darmo.
Nikogo nie będzie interesować jak to jest zabezpieczane czy przekazywane. Tylko my się interesujemy na jakiej zasadzie to działa, większość nawet nie będzie wiedzieć co to jest LN. Zainteresowanie tą technologią będzie się kończyło na tym, czy przelew został zaksięgowany.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości