Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 stycznia 2018, 03:06

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen - niegdyś drugi najważniejszy programista po Satoshim, wraca do aktywnej pracy nad projektem Bitcoin(Cash) !




Proponuje zmianę sposobu przechowywania wpisów UXTO w wallecie Bitcoin ABC.
Half-baked thoughts exploring a different way of implementing a fully-validating BCH node.

The idea is to shift the storage of full transaction data to wallets, and explore how little data a fully validating node could store. This isn't a problem today (the UTXO set easily fits in the RAM of an inexpensive server-class machine), but might eventually be at very large transaction volumes.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: Iemix96 » środa, 3 stycznia 2018, 22:03

Czyli mega info a cena stoi :o

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: wrip » środa, 3 stycznia 2018, 22:08

Czy w cashu są prowadzone rozważania nad wprowadzeniem szybkich mikrotransakcji? Czy już zawsze trzeba będzie czekać minimum 10 minut na wejście do pierwszego bloku?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: arbitration » środa, 3 stycznia 2018, 23:33

Iemix96 pisze:Czyli mega info a cena stoi :o
Gorzej, cena spada :D https://coinmarketcap.com/
-4,59%
podczas gdy większość w górę. Czas pokaże :)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: kirucha2 » piątek, 16 marca 2018, 21:03

wrip pisze: Czy w cashu są prowadzone rozważania nad wprowadzeniem szybkich mikrotransakcji? Czy już zawsze trzeba będzie czekać minimum 10 minut na wejście do pierwszego bloku?
juz dawno sa wprowadzone, dziala szybciej niz nano

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: benq » piątek, 16 marca 2018, 21:06

@wrip, 0-conf?
Sory z wykopaliska, nie zauważyłem, że kolażanka po 2 miesiącach zaatakowała :P
Ostatnio zmieniony piątek, 16 marca 2018, 21:08 przez benq, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 16 marca 2018, 21:07

wrip pisze:Czy w cashu są prowadzone rozważania nad wprowadzeniem szybkich mikrotransakcji? Czy już zawsze trzeba będzie czekać minimum 10 minut na wejście do pierwszego bloku?
Transakcje na zakup dóbr i usług w Bitcoin Cash przechodzą obecnie w ~2 sekundy.

Tyle zajmuje przeprowadzenie płatności.

Nie wiem jak szybkie jest NANO więc nie mam porównania, ale na pewno BCH jest szybsze od VISA czy Mastercard.

Generalnie wszystko poniżej 7 sekund jest akceptowalnie szybkie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: maxi82 » piątek, 16 marca 2018, 21:16

ShadowOfHarbringer pisze: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen
Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobre wieści: Legenda Bitcoina - Gavin Andresen powraca do projektu Bitcoin(Cash) !

Postautor: Kluka » piątek, 16 marca 2018, 23:18

ShadowOfHarbringer pisze: Transakcje na zakup dóbr i usług w Bitcoin Cash przechodzą obecnie w ~2 sekundy.
W moim subiektywnym odczuciu przy dzisiejszej płatności za pizzę w pyszne.pl (w sumie Takeaway.com w moim przypadku) było to sporo poniżej sekundy, aż się zdziwiłem, następnym razem nagram film i wrzucę
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości