Ledger Nano S a BCH - problem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 października 2017, 13:12

Używacie Ledger Nano S dla BCH?

Po włączeniu, mamy wybór: main lub split.

Obrazek

W obu opcjach, można wysłac BCH na Ledgera, bez problemu.

Ale już wysłać z Ledgera BCH nie możemy :!: :roll: W obu wybranych opcjach (main/split) pojawia się błąd:

Obrazek

Czy ktoś ma to samo albo może mu idzie bez problemów :?:
Jak to naprawić?

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
Edit

Chyba problem rozwiązuje aktualizacja softu (zaraz sprawdzę):
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 października 2017, 13:47

Solved: update firmware + instalacja BCH z Ledger Managera (tam też firmware updatujemy i alty różne możemy wgrać - niestety mało miejsca i wiele nie można podziałać - bardzo duża wada sprzętu!).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: Harey » wtorek, 24 października 2017, 14:02

Wymazywanie pisze: niestety mało miejsca i wiele nie można podziałać - bardzo duża wada sprzętu!
"Masz Pan słuszną rację" - jak to kiedyś zasunął mi jakiś budowlaniec. Też mnie to wkurza, małym pocieszeniem jest fakt, że aplikacjami można żonglować, bo istotne dane zostają w Nano (czyt. mam coiny ZEC usuwam apkę, instaluję ponownie i nadal mam moje ZEC'i)

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 30 października 2017, 19:04

Cześć!

1. Już byłem zdecydowany na zakup Ledgera ale teraz mam wątpliwości. Jak mało jest tej pamięci? Możecie to wytłumaczyć na przykładzie co zrobić żeby Ledger Nano S był zapchany? (Czy u konkurencji jest podobnie?)

Dodatkowe:
2. Wszędzie głośno o tym żeby nie trzymać pieniędzy na giełdzie. Robicie przelewy z Ledger'a na giełdę codziennie co wiąże się z opłatami czy na portfelu przechowujecie oszczędności a część do inwestycji leży na giełdzie/giełdach?
3. Może to zabawa we wróżkę ale jak oceniacie ryzyko trzymania pieniędzy na giełdzie? Czy znikneła kiedyś giełda takich rozmiarów jak Bittrex/Bitfinex a może BitBay?
(Z portfela chyba też pieniądze mogą zniknąć? W zależności od bezpieczeństwa komputera? W sumie Ledger też jest chwilowo podłączony do sieci chyba..?)

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: Harey » poniedziałek, 30 października 2017, 19:32

@XLukaz, już Tobie wyjaśniam:

1. 5-6 różnych walut obsłużysz i więcej portfeli nie dograsz, bez usunięcia poprzedniego.
2. Czym krócej trzymasz środki na giełdzie tym bezpieczniej, dywersyfikacja na kilka giełd też jest metodą ochrony środków. (nie tracisz nagle 100%)
3. Poczytaj, giełdy znikają bardzo często, rozmiar bez znaczenia, zawijały się największe. Portfel sprzętowy chroni klucze prywatne (niezbędne do dokonania wypłaty), nawet na zainfekowanym komputerze.
Jeśli gdziekolwiek Twoje środki będą bezpieczne to właśnie w nim. (pomijam portfele papierowe itp. - to raczej nie są dobre rozwiązania dla początkujących)

Reasumując: ryzyko przechowywania środków na giełdzie (zwłaszcza jednej) jest bardzo duże. Ledger Nano S to świetny portfel, relatywnie tani oraz doskonały nie tylko dla zaawansowanych, ale również początkujących użyszkodników.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: XLukaz » poniedziałek, 30 października 2017, 19:56

Dzięki. Już zamawiam :)

PS. Wiem, że to tylko troszkę powiązane z tematem ale.. Czyli codziennie przelewacie na giełdę rano a wieczorem środki wracają na portfel? Operujecie tak dużymi kwotami, że prowizje za przesłanie nie mają znaczenia? Czy kilkadziesiąt/kilkaset złotych to dla Was "koszt stały"?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: XLukaz » piątek, 8 grudnia 2017, 10:08

Cześć. Wczoraj o 16 przelałem BTC z BitBay na Ledgera. Saldo 0 BTC do chwili obecnej. Wyświetliła się jakaś informacja o błędzie synchronizacji... api... Na blockchain.info widzę, że BTC są na adresie tylko jak naprawić Ledgera... Inna transakcja (przelew własny) mimo, że środki są na docelowym adresie to nadal jest wyświetlana jako unconfirmed. Dajcie znać proszę jak to naprawić. Pozdrawiam

"Your wallet may not be up-to-date as last synchronization did not complete successfully. More info..."

Parę minut temu znikneły środki z innego adresu... a po chwili się pojawiły. Co się dzieje????? Na Blockchain.info widzę jakąś operację na moim adresie sprzed 2h... Co jest do cholery z tym Ledgerem????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 grudnia 2017, 12:01

XLukaz pisze: Czyli codziennie przelewacie na giełdę rano a wieczorem środki wracają na portfel? Operujecie tak dużymi kwotami, że prowizje za przesłanie nie mają znaczenia? Czy kilkadziesiąt/kilkaset złotych to dla Was "koszt stały"?
Rano kawka, śniadańko, potem praca - raz bitka sprzedam, raz kupię, a po pracy obiadek i na noc sru pomnożone bitki na bezpieczny portfelik...
Słyszałeś może, że ta Kopernik była kobietą? Bo, tylko baba, mogła wymyślić taki kierat NA OKRĄGŁO.
Rano, wieczór, a może jeszcze pory roku rozróżniasz w internecie?

PS
Gdyby to było takie proste, to skąd tylu poszkodowanych? Gox, bitcurex... Akurat zawsze im padało między Twoim rano, a wieczorem?

Dodano po 8 minutach 18 sekundach:
XLukaz pisze: Co jest do cholery z tym Ledgerem????
Teoretycznie możesz wgrać nowy soft i z seeda odtworzyć portfel. Może pomoże...

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S a BCH - problem

Postautor: XLukaz » piątek, 8 grudnia 2017, 12:02

1. Post z 30 października.
2. Ledger się nie synchronizuje.
3. O czym piszesz?

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości