Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: nalesnik_z_dzemem » piątek, 31 stycznia 2020, 13:22

mecenas pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 12:41@nalesnik_z_dzemem
Jako, że nie da się z Tobą normalnie pogadać, bo płoniesz nienawiścią do wszystkiego spoza BTC to zróbmy tak:
Nie pisałem nic o nienawiści do wszystkiego poza BTC, ani do wszystkich kryptowalut poza BTC, ani do wszystkich ALT.

W ogóle nic nie pisałem o żadnych altcoinach, oprócz wskazania problemów w BCH.

Uprasza się o nie stosowanie takich ... pomówień, wyssanych z palca.

Jak już temat poruszasz, to ok: Bitcoin jest dla mnie najlepszą kryptowalutą. Kilka innych jest dobrych, większość to scam a szczególnie oba BCC (BitConnect, oraz Bitcoin Cash / bcash / BCC / BCH obecnie).

(a piszę to po raz pierwszy teraz).

mecenas pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 12:41@nalesnik_z_dzemem
Jak dostrzeżesz ten legendarny spam, który ma zabić sieć, to czym prędzej daj znać!
Oboje będziemy przyglądać się jak umiera sieć bitcoin cash pod naporem transakcji spamujących...
Jak napisałem zaraz powyżej, komentuję tutaj hipotetyczną sytuację iż sieć BCH przyjmowała by jak leci wszystkie txfee=0. Obecnie tak nie jest, więc i zapchania spamem nie będzie w ten sposób - na szczęście dla nich.

Koniec BCH, gdy wartość spadnie poniżej 1% a potem 1 promila BTC, raczej będzie poprzez doublespendy podobnie jak bgold - chociaż może nigdy dosłowny koniec nie nastąpi bo bgold jednak żyje pomimo już kilku masywnych reorg jego łańcucha.

Dodano po 17 minutach 52 sekundach:
O proszę. Gdy napiszesz rzeczowe fakty o walucie, ale jest to nie po myśli fanbojów jednej z walut i nie mają oni już żadnych rzeczowych argumentów do rozmowy:

"
Zostałeś oceniony negatywnie przez mecenas
„Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !”

Zostałeś oceniony negatywnie przez mecenas
„Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !”
"

Zachęcam jednak do powiedzenia "ups, miałeś racje, pomyłki się zdażają, dzięki za informacje".

Błądzić jest rzeczą ludzką.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: WitoldC » piątek, 31 stycznia 2020, 13:24

Według mnie takie darmowe transakcje mogą się przydać np. żeby zebrać wszystkie resztki/dust do kupy.
Szkoda że chyba żaden portfel nie obsługuje 0-fee?
5% "spamu" w bloku to chyba i tak nic nie zmieni.
Dodatkowo te 5% to chyba tylko tak umownie, każdy miner może nie dodać w ogóle lub dodać więcej (ciekawe czy w ogóle jakiś pool to obsługuje?)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: mecenas » piątek, 31 stycznia 2020, 13:32

nalesnik_z_dzemem pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 13:22O proszę. Gdy napiszesz rzeczowe fakty o walucie [...]

Czego oczekujesz? Zmieszałeś społeczność bitcoina z producentami scamów i jeszcze się oburzasz?
Miej człowieku trochę klasy i jakieś tam hamulce, bo żałość bierze patrząc jak się miotasz z nienawiści do BCH.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: nalesnik_z_dzemem » piątek, 31 stycznia 2020, 14:21

mecenas pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 13:32Czego oczekujesz?
Aby adwersarz odpisywał stosując fakty o walutach, a nie stosował jedynie osobistych uwag takich jak:
"nie da się z Tobą normalnie pogadać, bo płoniesz nienawiścią do wszystkiego spoza BTC".

Tak jak już zwrócono uwagę powyżej w tym wątku, "To jest rozwijanie złej spirali gdy dyskutujemy o ludziach (ich przywarach) a nie o problemach!" (ikswodnal).
mecenas pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 13:32Zmieszałeś społeczność bitcoina z producentami scamów i jeszcze się oburzasz?
Bitcoin jest bardzo dobrą, najbardziej solidną walutą, nie jest żadnym scamem.

Pisałem negatywnie o walucie BCC BCH, oraz o BCC.

Może nie wiesz, ale dawniej BCH miał ticker BCC taki sam jak BitConnect, ciekawy omen sobie zrobili (to tylko ciekawostka, BCH nie jest wiarygodny z innych powodów na przykład zcentralizowane zmiany protokołu wprowadzane co pół roku, zamiana POW na lokalne POW + checkpointy 10 blokowe, negowanie zalet z używania fullnode, negowanie zagrożeń 0-conf, produkcja monet szybciej niż gwarantowały to normalne reguły poprzez wprowadzenie złego DDA/EDA).
mecenas pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 13:32 Miej człowieku trochę klasy i jakieś tam hamulce, bo żałość bierze patrząc jak się miotasz z nienawiści do BCH.
Ja podaję fakty, a odpisujesz uwagami ogólnymi czy osobistymi, każdy kto szanuje rozumną dyskusję wie jak ocenić klasę rozmów nie-merytorycznych.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
WitoldC pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 13:24Według mnie takie darmowe transakcje mogą się przydać np. żeby zebrać wszystkie resztki/dust do kupy.
Szkoda że chyba żaden portfel nie obsługuje 0-fee?
5% "spamu" w bloku to chyba i tak nic nie zmieni.
Mogła by to być właściwie ciekawa rzecz, aby zachęcać do redukcji UTXO.

Bitcoin chyba już teraz promuje (niższe naliczanie rozmiaru - więc niższe txfee gdy jest konkurencja tzn txfee>0).

Była by to zmiana chyba na poziomie minerów a nie reguł konsensusu.

Teraz już zdaje się giełdy stosują coś podobnego tzn czekają na pusty mempool i konsolidują z prawie zerwoym fee. Można by dopracować wallety i zalecane ustawienia pooli aby transakcje gdzie jest mniej VOUT niż VIN były brane z fee=0.

Oraz domyślne reguły forwardowania transakcji (o ile nie pozwala to na zbytnie zalewanie sieci peer-to-peer podobnymi transakcjami, da się pewnie aby nie stanowiło to problemu).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: mecenas » piątek, 31 stycznia 2020, 16:15

Obecna sytuacja:

Obrazek

Zrzut przyda się do retrospekcji za czas jakiś...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: hashdee » poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:25

nalesnik_z_dzemem pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 14:21
Pisałem negatywnie o walucie BCC BCH, oraz o BCC.

Może nie wiesz, ale dawniej BCH miał ticker BCC taki sam jak BitConnect, ciekawy omen sobie zrobili (to tylko ciekawostka, BCH nie jest wiarygodny z innych powodów na przykład zcentralizowane zmiany protokołu wprowadzane co pół roku, zamiana POW na lokalne POW + checkpointy 10 blokowe, negowanie zalet z używania fullnode, negowanie zagrożeń 0-conf, produkcja monet szybciej niż gwarantowały to normalne reguły poprzez wprowadzenie złego DDA/EDA).

Ja podaję fakty, a odpisujesz uwagami ogólnymi czy osobistymi, każdy kto szanuje rozumną dyskusję wie jak ocenić klasę rozmów nie-merytorycznych.
1. Od początku było BCH, to że Coinmarketcap tak listował i nasz Bitbay (zresztą tak ma do dziś to inna sprawa) i paru pomniejszych to nic nie znaczy.
2. Co masz przeciwko zmianom co pół roku i wprowadzaniu nowych rzeczy do sieci BCH? W BTC nic oprócz Segwitu od 24 sierpnia 2017 roku nie wprowadzono - a w tym roku minie już 3 lata (!) - LN to inna bajka...
3. Negowanie zagrozen 0-conf? Ja widziałem wpadki tylko na BTC, sytuacja z Bankomatem BTC, który okradziono, albo ostatnia akcja przy uzyciu standardowego portfela BTC i wykorzystanie luki Replace By fee. Ja wiem, że niektórzy mowią, że to jest feauture :) Pokaż mi spektakularne kradzieże w BCH.
4. Produkcja monet szyciej niż gwarantowały reguły... tak? - to sprawdźmy cały 2019 rok - bo wg moich wyliczeń to sieć BTC częściej produkowała bloki niż BCH. Wprowadzona zmiana w sieci BCH chyba wyszła na dobre dla obu sieci? Przypomnij sobie, że dopóki nie wprowadzono zmian to wahania mocy pomiędzy sieciami były bardzo duże.

BTC:
556453 2019-01-01 00:11:49
610681 2019-12-31 23:58:41
łącznie w 2019: 54228
średnio na godzinę: 6.19 bloków

BCH:
563310 2019-01-01 00:02:16
615795 2019-12-31 23:51:22
łącznie w 2019: 52485

średnio na godzinę: 5.99 bloków

I nie, nie podajesz faktów

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: fervi » poniedziałek, 3 lutego 2020, 23:51

hashdee pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:25Pokaż mi spektakularne kradzieże w BCH.
No tak
- Jesteśmy Bitcoinem w wersji przestarzałej! Dlatego jesteśmy bezpieczni
- No ok, ale tutaj był double spend na tych przestarzałych rozwiązaniach
- A to nie my, to Bitcoin

:P

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: randomowy świeżak » wtorek, 4 lutego 2020, 23:56

A tak wracając do głównego wątku tego tematu, to czy przez ostatnie 2 lata dewsi BCH przywrócili te darmowe transakcje czy też nie? - bo zalatuje mi to jak zwykle stroszeniem piórek i co to nie oni a po 2 latach dalej cisza.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 2 listopada 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash przywraca darmowe transakcje !

Postautor: nalesnik_z_dzemem » piątek, 14 lutego 2020, 23:52

hashdee pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:25BTC:
556453 2019-01-01 00:11:49
610681 2019-12-31 23:58:41
łącznie w 2019: 54228
średnio na godzinę: 6.19 bloków

BCH:
563310 2019-01-01 00:02:16
615795 2019-12-31 23:51:22
łącznie w 2019: 52485

średnio na godzinę: 5.99 bloków

Wybrałeś sobie wycinek który pasuje pod teorię którą dajesz, a dlaczego nie porównałeś całego czasu?

BCH wykopał znacznie więcej bloków niż powinien.

https://fork.lol/blocks/height - 4900 bloków więcej - co daje halving o miesiąc wcześniej.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość