BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: sensi » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 18:51

Mam problem z wydobyciem BCC z adresu, który był wcześniej zaimportowany do portfela Blockchain.
Sytuacja wyglądała następująco na dzień dzisiejszy:
Główny adres portfela - 0 BTC
Zaimportowany adres - środki w BTC

Chciałem zaimportować BCC do portfela bcc-wallet.btc.com korzystając z opcji importu za pomocą backup 12 słów.
1. Wygenerowałem słowa przez blockchain, kreator zalecał przelanie BTC z zaimportowanego portfela na główny, co zrobiłem, następnie archiwizacja zaimportowanego adresu, poczekałem na potwierdzenia transakcji.
2. Wpisałem 12 słów w opcji importu, wyskoczył komunikat o braku dostępnych środków.

Natychmiast cofnąłem archiwizację adresu. Próbowałem również importu do Electron Cash, 12 słów przekonwertowałem na BIP39, import portfela BCC, wszystko udało się, jednak bilans mam zerowy.

Proszę o wskazówki, w tym momencie wszystkie środki mam zgromadzone w głównym adresie, zaimportowany pusty.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:55

Backup seed (12-słów) nie obejmuje adresów samodzielnie zaimportowanych.
Jedna z przyczyn dla których odradzam początkującym dotykanie kluczy prywatnych, a już zwłaszcza importowanie ich do portfeli (zamiast tego polecam używać funkcji "sweep" pozwalającej przenieść środki np. do portfela przez przelew zamiast przez import).

Musisz znaleźć klucz prywatny tego adresu, który zaimportowałeś. Powinno się dać gdzieś w opcjach wyeksportować, ale nie wiem gdzie. Skąd go wziąłeś? Z jakiegoś paper wallet? Odczytaj najlepiej ponownie i wprowadź do Electron Cash.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: sensi » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:08

Dziękuję za odpowiedź. Klucz prywatny zaimportowanego adresu mogę w formacie WIF, lub Base58. W jaki sposób mogę go zaimportować w Electron Cash?
Rozumiem, że to co w tym momencie zaimportowałem za pomocą seed to BCC z głównego adresu portfela?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:17

sensi pisze: Rozumiem, że to co w tym momencie zaimportowałem za pomocą seed to BCC z głównego adresu portfela?
Seed to coś umożliwiające wygenerowanie tych samych kluczy (czyli adresów). Jak to gdzieś użyjesz, masz (w teorii) te same adresy i to samo saldo.
sensi pisze: W jaki sposób mogę go zaimportować w Electron Cash?
Czuję się zignorowany :(
pm7 pisze: Jedna z przyczyn dla których odradzam początkującym dotykanie kluczy prywatnych, a już zwłaszcza importowanie ich do portfeli (zamiast tego polecam używać funkcji "sweep" pozwalającej przenieść środki np. do portfela przez przelew zamiast przez import).
http://docs.electrum.org/en/latest/faq. ... in-clients

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: sensi » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:39

pm7 niestety nie pamiętam skąd miałem klucz prywatny adresu który zaimportowałem. Po prostu miałem na nim jakieś środki i próbnie zaimportowałem do portfela. Później domyślnie korzystałem z zaimportowanego adresu.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś podesłał mi link do instrukcji pomagającej zaimportować do Electron Cash z pomocą klucza prywatnego WIF, lub Base58. Niestety nie mam do niego seed. Jest może jeszcze jakieś inne rozwiązanie.

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
Temat do zamknięcia, wystarczy wkleić klucz WIF przy imporcie. Dziękuję za pomoc pm7 :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z importowanego adresu w portfelu Blockchain

Postautor: pm7 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:41

Teraz jeszcze bardziej czuję się zignorowany....
@sensi, zajrzyj na link, który wysłałem.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości