Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Postautor: tirey93 » wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:57

Witam,
Popełniłem okropny błąd i nie wiem czy jestem w stanie go naprawić. Mam nadzieję, że mi jakoś pomożecie - albo chociaż rozwiejecie moje podejrzenia.
Na Bittrex wymieniłem BTC na BCC po czym chciałem je wypłacić na portfel. Utworzyłem więc portfel na Electrum, przeszedłem do zakładki Receive i skopiowałem adres na który zleciłem przelew. Wielce zdziwiony byłem kiedy zauważyłem, że status transakcji na Bittrex jest już Complete, a saldo mojego porftela w Electrum to wciąż 0.
Czy to nie jest tak, że zleciłem przelew na adres który nie został utworzony? Nie wypełniłem opisu i nie wybrałem opcji Save
Obrazek
Na Bittrexie mam podany jakiś TxId - być może dzięki niemu da radę przesłać ten przelew jeszcze raz, tak żeby tym razem doszedł.

P.S. Dlaczego na zamieszczonym screenie mam walutę BTC a nie BCC? Czy to coś zmienia?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Postautor: Chancellor » wtorek, 8 sierpnia 2017, 12:16

tirey93 pisze: Dlaczego na zamieszczonym screenie mam walutę BTC a nie BCC? Czy to coś zmienia?
To zmienia wszystko. Wysłałeś BCH na adres wygenerowany w portfelu BTC. Ponieważ ten portfel widzi tylko transakcje BTC, siłą rzeczy nie zobaczy transakcji BCH. To co teraz musisz zrobić to wyciągnąć klucz prywatny tego adresu i przenieść go do portfela BCH.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 8 sierpnia 2017, 12:22

Użyj electron Cash (walleta dla tej waluty) i tego samego seeda
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Postautor: tirey93 » wtorek, 8 sierpnia 2017, 13:34

Zadziałało! Dziękuję Wam ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew nie dotarł przez brak utworzonego requestu

Postautor: pm7 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 23:00

tirey93 pisze: Czy to nie jest tak, że zleciłem przelew na adres który nie został utworzony? Nie wypełniłem opisu i nie wybrałem opcji Save
Nikt jasno nie napisał:
Electrum nie pokaże adresu, który nie jest "zapisany".
Jeżeli utworzyłeś standardowy portfel, zapisałeś seed i nie importowałeś ręcznie kluczy prywatnych, zawsze można odzyskać środki na nowym komputerze, czy gdziekolwiek używając seed.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości