Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 2 sierpnia 2017, 21:31

jako nowy powiem - trzymam obie monety i z przyjemnością wrócę tu za rok by przekonać się, która WYROCZNIA miała rację.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 21:35

amneziahaze pisze:No dobrze tylko co z tego? :)
Dla HODLerów - Nic, bo i tak mają obydwa coiny w portfelach.

Dla ludzi, którzy obecnie rozważają zakup kryptowalut - Wszystko.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: Wymazywanie » środa, 2 sierpnia 2017, 21:38

ShadowOfHarbringer pisze: Ostatnie 2 lata są 100% dowodem że będzie dokładnie tak jak mówię.
Szczególnie ogłaszanie rewolucji przy BU, przy jakimś terminatorze którego nie było, przy XT czy jak to zwali i czym tam jeszcze.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... st#p298521
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... or#p260773 (dobre tematy do "beki" jak ktoś szuka)

Ale OK, Ok, w końcu panu nieomylnemu się udało coś przewidzieć, co nie jest potem memem i ma swojego forka BCH. W sumie się cieszę. Winszować. :) Ale nie wciskaj kitu, że przewidziałeś wszystko, po prostu za x razem się udało coś przewidzieć. Te poprzednie próby to klasyczny popcorn.gif i znikanie potem z forum traktując na końcu ludzi jak debili i zera, pamiętamy to dobrze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: miso20 » środa, 2 sierpnia 2017, 21:45

kozaki_wiesi pisze: jako nowy powiem - trzymam obie monety i z przyjemnością wrócę tu za rok by przekonać się, która WYROCZNIA miała rację.
Mi się wydaje, że całkiem sensownie ktoś wyżej powiedział, iż zależy wszystko od górników. Tzn jak łatwiej sie będzie kopac BCH to tam pójdzie górnictwo, czyli bedzie większe poparcie sieci i transakcje będą szybsze (przynajmniej z tego co zrozumiałem, ale nie jestem specem). Jednakże kupe kasy zainwestowały grube ryby w Bitcoina (mam na mysli infrastrukturę), więc szanse na to, że porzucą projekt są jak dla mnie 0%. Co najwyżej będzie powolna migracja, ale to lata dla mnie.

Czyli wg mnie jak kopac się bardziej będzie opłacało btc to bch odejdzie w zapomnienie, albo tylko jakaś spekuła na nim siądzie. Jeżeli zas kopac bardziej będzie sie opłacało bcc to wtedy możemy byc świadkami roszady, choc wg mnie również rozłożonej w czasie. BCC będzie bardzo ciężko się przebic.

Imho zdrowym podejściem jest wybranie monety, która lepiej srpawdza się w zwyjłym uzytkowaniu dla kowalskiego. Czyli szybko wchodzą nam transakcje, fee jest nieduże - a i cena jak będzie rosła to super. Dlatego wydaje mi się, że najrosądniej jest obserwowac sytuacje i w ciągu miesiąca zdecydowac czy wchodzimy w bch. Jeżeli po ruszeniu się tych depozytów cena spadnie to może byc zdechły kot. Jeżeli cena się w utrzyma to ja zamierzam wejsc procentowo do szans jakie daje bch. Przykładowo 70% btc bede miał, a 30% bch. Ale to jeżeli dopiero się poobserwuje monete.i jej zachowanie. Teraz to za duzo ryzyko imho - czysta spekulacja.

Wydaje mi się, że jak te drobniaki na giełdach wywinduja cene to kazdy bedzie chciał spieniężyc darmową kase i pierdyknie to konkretnie. Nierealne wydają mi się również oczekiwania co niektórych, iż cena dobije do Btc - porównajcie wkład w infrastrukturę (która też jakąs wartośc btc przedstawia) i infrastrukture bch - o ile można o takiej mówic :D. Grube ryby, firmy startupy używaja btc przesiąda się jedynie jezeli bedzie to wymiernie lepsze, typu szybsze transakcje, niskie fee, brak czekania godzinami itd. No i jeżeli kapitalizacja wrosnie, bo jak bedzie mała to wiele się tym nie przetransferuje jeszcze

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Czy ktoś mógłby sie odnieśc do tego co napisałem z lepszych ekspertów ode mnie? Ja starałem sie nie patrzec na wojne bitcoin core etc czy aspekty teczhniczne tylko po prostu na biznes - to on sie tylko liczy :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 2 sierpnia 2017, 21:51

miso20 pisze:
kozaki_wiesi pisze: jako nowy powiem - trzymam obie monety i z przyjemnością wrócę tu za rok by przekonać się, która WYROCZNIA miała rację.
Mi się wydaje, że całkiem sensownie ktoś wyżej powiedział, iż zależy wszystko od górników. Tzn jak łatwiej sie będzie kopac BCH to tam pójdzie górnictwo, czyli bedzie większe poparcie sieci i transakcje będą szybsze (przynajmniej z tego co zrozumiałem, ale nie jestem specem). Jednakże kupe kasy zainwestowały grube ryby w Bitcoina (mam na mysli infrastrukturę), więc szanse na to, że porzucą projekt są jak dla mnie 0%. Co najwyżej będzie powolna migracja, ale to lata dla mnie.

Czyli wg mnie jak kopac się bardziej będzie opłacało btc to bch odejdzie w zapomnienie, albo tylko jakaś spekuła na nim siądzie. Jeżeli zas kopac bardziej będzie sie opłacało bcc to wtedy możemy byc świadkami roszady, choc wg mnie również rozłożonej w czasie. BCC będzie bardzo ciężko się przebic.

Imho zdrowym podejściem jest wybranie monety, która lepiej srpawdza się w zwyjłym uzytkowaniu dla kowalskiego. Czyli szybko wchodzą nam transakcje, fee jest nieduże - a i cena jak będzie rosła to super. Dlatego wydaje mi się, że najrosądniej jest obserwowac sytuacje i w ciągu miesiąca zdecydowac czy wchodzimy w bch. Jeżeli po ruszeniu się tych depozytów cena spadnie to może byc zdechły kot. Jeżeli cena się w utrzyma to ja zamierzam wejsc procentowo do szans jakie daje bch. Przykładowo 70% btc bede miał, a 30% bch. Ale to jeżeli dopiero się poobserwuje monete.i jej zachowanie. Teraz to za duzo ryzyko imho - czysta spekulacja.

Wydaje mi się, że jak te drobniaki na giełdach wywinduja cene to kazdy bedzie chciał spieniężyc darmową kase i pierdyknie to konkretnie. Nierealne wydają mi się również oczekiwania co niektórych, iż cena dobije do Btc - porównajcie wkład w infrastrukturę (która też jakąs wartośc btc przedstawia) i infrastrukture bch - o ile można o takiej mówic :D. Grube ryby, firmy startupy używaja btc przesiąda się jedynie jezeli bedzie to wymiernie lepsze, typu szybsze transakcje, niskie fee, brak czekania godzinami itd. No i jeżeli kapitalizacja wrosnie, bo jak bedzie mała to wiele się tym nie przetransferuje jeszcze
Moim zdaniem Kowalski to ma mętne pojęcie o tym, że coś takiego jak bitcoin istnieje a kryptowaluty to coś związanego z grobowcami ;)

A co masz na myśli mówiąc o utrzymaniu ceny, jaki punkt odniesienia przyjmujesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash

Postautor: amneziahaze » środa, 2 sierpnia 2017, 21:55

Przy takich cenach trzymanie walut tradycyjnych powoli przestanie mieć sens i przejdziemy do epoki post-fiducjarnej. Ludzkość przeskoczy do ery kryptowalut i gospodarki deflacyjnej. Jest to w tej chwili niewyobrażalne dla zwykłego zjadacza chleba, a nawet dla wielu osób na tym forum - przez co z pewnością wielu z Was uzna mnie za oszołoma za rozpowszechnianie takich wizji tak wcześnie. Jednak jestem prawie pewien, że tak się stanie.

Możliwe, iż już niedługo zadany zostanie ostateczny cios bankierom, którzy od kilkuset lat ciemiężyli narody z pomocą zadłużania ich generowanym z powietrza kredytem. Nareszcie być może wizja Satoshiego się spełni.
Nie nie, chegi. Zdecydowanie coś w tym jest, zapewniam Ciebie.

Aczkolwiek "zadziała" to najprawdopodobniej niestety inaczej.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 21:59

Ktoś na /r/btc już zrobił rozkładówkę tego jak będzie zmieniać się difficulty wedle algorytmu:


Block Timestamp Diff adj? New diff
478560 08/01/17 18:33 No 100%
478561 08/01/17 18:37 No 100%
478562 08/01/17 18:52 No 100%
478563 08/01/17 19:37 No 100%
478564 08/01/17 21:05 No 100%
478565 08/01/17 21:35 No 100%
478566 08/01/17 21:39 No 100%
478567 08/01/17 23:38 No 100%
478568 08/02/17 01:07 No 100%
478569 08/02/17 02:51 No 100%
478570 08/02/17 03:15 No 100%
478571 08/02/17 16:20 No 100%
478572 08/02/17 16:36 No 100%
478573 <<< 08/02/17 18:01 No 100%
478574 08/02/17 19:01??? No 100%
478575 08/02/17 20:01??? No 100%
478576 08/02/17 21:01??? Yes 80%
478577 08/02/17 21:49??? Yes 64%
478578 08/02/17 22:27??? Yes 51.2%
478579 08/02/17 22:58??? Yes 41%
478580 08/02/17 23:22??? Yes 32.8%
478581 08/02/17 23:42??? Yes 26.2%
478582 08/02/17 23:58??? ??? ???
Na zielono oznaczyłem bloki, które powinny mieć zmodyfikowane difficulty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 21:59

Bieżące wiadomości na temat Bitcoin Cash
amneziahaze pisze:
Przy takich cenach trzymanie walut tradycyjnych powoli przestanie mieć sens i przejdziemy do epoki post-fiducjarnej. Ludzkość przeskoczy do ery kryptowalut i gospodarki deflacyjnej. Jest to w tej chwili niewyobrażalne dla zwykłego zjadacza chleba, a nawet dla wielu osób na tym forum - przez co z pewnością wielu z Was uzna mnie za oszołoma za rozpowszechnianie takich wizji tak wcześnie. Jednak jestem prawie pewien, że tak się stanie.

Możliwe, iż już niedługo zadany zostanie ostateczny cios bankierom, którzy od kilkuset lat ciemiężyli narody z pomocą zadłużania ich generowanym z powietrza kredytem. Nareszcie być może wizja Satoshiego się spełni.
Nie nie, chegi. Zdecydowanie coś w tym jest, zapewniam Ciebie.

Aczkolwiek "zadziała" to najprawdopodobniej niestety inaczej.
Dziwne. Dlaczego cytujesz mnie bez podania źródła ? Miałem niezłą zagwozdkę kto to napisał, aż musiałem wygooglować i okazało się że ... ja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: miso20 » środa, 2 sierpnia 2017, 22:02

kozaki_wiesi pisze:
miso20 pisze:

Moim zdaniem Kowalski to ma mętne pojęcie o tym, że coś takiego jak bitcoin istnieje a kryptowaluty to coś związanego z grobowcami ;)

A co masz na myśli mówiąc o utrzymaniu ceny, jaki punkt odniesienia przyjmujesz?

Nie sprecyzowałem, ale miałem na myśli Kowalskich ze środowiska Bitcoin - czyli ludzie, którzy już wiedzą mniej wiecej co to... Czekaj wróc, którzy słyszeli o Bitcoinie i chcą inwestowac, ale nie za bardzo się orietnuja w tych wszystkich aspektach teczhnicznych. Takich ludzi jest sporo. Może po forum tutaj nie widac, ale widac po fb grupach.

Utrzymanie ceny, czyli obecny poziom ok. 400$. Może 300, albo nawet 200$. Generalnie nie załamanie kusu do parunastu dolców. Mam tu cały czas przed oczami proporcje eth i etc

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
@ShadowOfHarbringer, apropo tego cytatu co tu kolega wyżej wkleił: a nie zakładasz, że banksterka wykupi sporą częśc bitcoina zanim ten ostatni cios padnie? Mają kupe szmalu. Dalej beda ustawieniu bo powiezmy wykupią 80% btc, a reszte rzucą nam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » środa, 2 sierpnia 2017, 22:04

@ShadowOfHarbringer, Shadow, tak po prostu. Bez żadnych podtekstów, cytuję jak cytuję. Co do meritum, w mojej opinii nadmierna podaż "czegoś tam" nigdy nie zwiastuje zwiększającej się wartości i przewagi danego dobra nad resztą.

Rewolucji nie będzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 2 sierpnia 2017, 22:40

A Core chce opóźnienia we wprowadzaniu sw2x
https://cointelegraph.com/news/delay-se ... -adam-back

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 22:54

Bit-els pisze:A Core chce opóźnienia we wprowadzaniu sw2x
https://cointelegraph.com/news/delay-se ... -adam-back
Oczywiście, dokładnie tak jak pisałem.

Nigdy się na to nie zgodzą. Nigdy nie ustąpią. Nigdy nie będzie z tymi ludźmi żadnego kompromisu. Ci ludzie to są ścierwa kupione przez bankierów, muszą zostać wyrzuceni na śmietnik historii aby Bitcoin mógł się rozwijać.

Praktycznie wszystkie moje prognozy poza prognozą ceny sprawdzają się. Nie przypominam sobie żeby jakaś większa się nie sprawdziła.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 22:57

miso20 pisze:@ShadowOfHarbringer, apropo tego cytatu co tu kolega wyżej wkleił: a nie zakładasz, że banksterka wykupi sporą częśc bitcoina zanim ten ostatni cios padnie? Mają kupe szmalu. Dalej beda ustawieniu bo powiezmy wykupią 80% btc, a reszte rzucą nam
Nie, taki scenariusz jest nierealny bo ja np. zażyczę sobie 1 milion USD za Bitcoina i co ?

I nie sprzedam poniżej tego.

Gdyby coś takiego było możliwe to już dawno by to wypróbowali. Najwyraźniej nie jest (prawo podaży i popytu).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 2 sierpnia 2017, 23:07

ShadowOfHarbringer pisze: Jest taka teoria, ale nie można jej ani potwierdzić ani zaprzeczyć.
Regulacja trudności w dół NIE jest teorią, ten altcoin ma to w kodzie: jeżeli ostatnie 6 bloków było kopane dłużej niż 12h to trudność spada o 20%.
Chyba że idąc śladem bugcoina coś im nie wyszło - przecież to ta sama ekipa co unlimited/xt/classic
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

AKTUALIZACJA: Lista giełd na świecie obsługujących Bitcoin Cash

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 23:08

AKTUALIZACJA: Lista giełd na świecie obsługujących Bitcoin Cash

Źródło:
https://news.bitcoin.com/exchanges-trad ... coin-cash/
Duże giełdy ze sporym ruchem:
Bittrex
https://coinmarketcap.com/exchanges/bittrex/

Kraken
https://coinmarketcap.com/exchanges/kraken/

Viabtc
https://www.viabtc.com/

Huobi
http://Huobi.pro

BTCC
http://btcc.com/

Pozostałe, mniejsze:
Hitbtc
Yobit
Cryptopia
The Rock Trading
Coinexchange
Stocks.exchange
Nova Exchange

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 2 sierpnia 2017, 23:09

baggins pisze: czy jest już do tego jakis lekki wallet do którego można sobie klucz zaimportować? "podróbka" electrum ma jakieś ostrzeżenia na stronie... nie budzi to zaufania
Można jej spokojnie używać, tylko najpierw wyprowadź BTC z tego walleta :) fBTC zostaną.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 23:10

rav3n_pl pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jest taka teoria, ale nie można jej ani potwierdzić ani zaprzeczyć.
Regulacja trudności w dół NIE jest teorią, ten altcoin ma to w kodzie: jeżeli ostatnie 6 bloków było kopane dłużej niż 12h to trudność spada o 20%.
Chyba że idąc śladem bugcoina coś im nie wyszło - przecież to ta sama ekipa co unlimited/xt/classic
Człowieku, czytaj co cytujesz.

Chodziło mi o to, że nie można potwierdzić ani zaprzeczyć czy ktoś specjalnie nie kopie w ten sposób włączając i wyłączając minery na zmianę żeby zakłócić pracę sieci...

Po drugie, primo, Bitcoin Cash nie jest altcoinem. To Bitcoin.

SegWitCoin jest altcoinem. No ale nie będę się tutaj wykłócał nad semantyką bo nie ma to sensu. Dałeś sobie zrobić wodę z mózgu przez mocną propagandę, przykro mi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: garmont » środa, 2 sierpnia 2017, 23:14

ShadowOfHarbringer pisze:Ktoś na /r/btc już zrobił rozkładówkę tego jak będzie zmieniać się difficulty wedle algorytmu:



Na zielono oznaczyłem bloki, które powinny mieć zmodyfikowane difficulty.
To zupełnie nierealne czasy. BCH musiałby mieć w takim przypadku z 20% mocy BTC. Teraz ma jakieś 2%. Z utęsknieniem czekamy na kolejny blok.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 2 sierpnia 2017, 23:16

garmont pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Ktoś na /r/btc już zrobił rozkładówkę tego jak będzie zmieniać się difficulty wedle algorytmu:



Na zielono oznaczyłem bloki, które powinny mieć zmodyfikowane difficulty.
To zupełnie nierealne czasy. BCH musiałby mieć w takim przypadku z 20% mocy BTC. Teraz ma jakieś 2%.
OK, najważniejsze są numery bloków.

Nie zwracałem nawet uwagi na te czasy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 2 sierpnia 2017, 23:18

No widzisz, piszesz tak mętnie że nie wiadomo do czego się odnosisz.
W poście były poruszane dwie kwestie i myślałem że odnosisz się do trudności, bo widać że nawet nie zadałeś sobie trudu żeby ten BARDZO WAŻNY element nowego fBTC przeanalizować.
fBTC ma około 5% mocy BTC. Dzięki "ulepszeniu" w kodzie dojdą do 6 bloków na 12 godzin czyli blok co dwie godziny. I dopiero przy następnej regulacji trudności wg kodu BTC trudność może spaść max 4 razy czyli osiągną zatrważające tempo bloku co pół godziny. Na kolejne 2016 bloków czyli 42 dni kiedy w końcu dojdą do tempa 1 blok na 10 minut.
Zdecydowanie górnicy fBTC muszą być cierpliwi.
A przy okazji: jeżeli ktokolwiek chciałby akceptować fBTC na tym samym poziomie bezpieczeństwa co BTC, to ponieważ jest 20x mniejsza moc haszowania to akceptując 1 potwierdzenie BTC powinien akceptować transakcję po 20 potwierdzeniach fBTC. Bo przy tak małej mocy jakiś skoczek albo złośliwiec Core może zrobić jakiś duży deal i przez seflish mining cofnąć swoją transakcję.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości