Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » niedziela, 24 czerwca 2018, 22:09

"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 22:21

mecenas pisze:
adam1226 pisze: to nie trolling.. ja stawialem na dasha.. ale coraz bardziej sie zastanawiam czy to jednak nie byl blad .
Ale bitcoin casha też postrzegałeś jak dotąd negatywnie. To mnie inspiruje do pytania: co takiego powoduje, że robisz taki zwrot?... ;)
to nie jest odpowiedz na pytanie; rozumiem ze nie ma takich powodow i dalej trzeba kisic dashe... liczyc ze _kot i sp-ka sie ockna itd :roll:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 18:39

adam1226 pisze:Podajcie 3powody dla których uważacie, że BCH jest lepszy niż DASH?
1. Bitcoin cash nie podlega pod prawo dotyczące securities (Satoshi wiedział co zrobić, żeby umieścić BCH w wykluczeniach), natomiast Dash tak.
2. Dash w pewnych warunkach może przeistoczyć się w Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
3. Sieć Dasha ma topologię siatki (mesh), w Bitcoin Cash zmierza do pełnego grafu (każdy połączony z każdym). To oznacza problemy Dasha gdy sieć się rozrośnie.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Pancer » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 19:17

Co powiecie na temat Chińskiego rankingu od Departamentu CCID?
Doszło do aktualizacji i na listę wciągnęło EOS'a i Nebula. BCH spadło na 28miejsce.
Ten ranking może wpływać na krypto w jakiś sposób cxy nie ma czego się obawiać?

Tutaj link do stronki:
http://special.ccidnet.com/pub-bc-eval/index.shtml

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 19:56

Lisk na 5 miejscu czyli mozna sobie darowac takie rankingi:)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 czerwca 2018, 21:07

Pancer pisze:Co powiecie na temat Chińskiego rankingu od Departamentu CCID?
Doszło do aktualizacji i na listę wciągnęło EOS'a i Nebula. BCH spadło na 28miejsce.
Ten ranking może wpływać na krypto w jakiś sposób cxy nie ma czego się obawiać?

Tutaj link do stronki:
http://special.ccidnet.com/pub-bc-eval/index.shtml
Wygląda mi to na ranking kryptowalut, które pasują chińskiemu rządowi a nie ranking wedle użyteczności czy sensu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » wtorek, 26 czerwca 2018, 21:09

ShadowOfHarbringer pisze: Wygląda
A czy coś słyszałeś o planowanym stress teście na BCH? TPS ma osiągnąć około 60 i trwać to chyba dobę.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 26 czerwca 2018, 21:22

wrip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Wygląda
A czy coś słyszałeś o planowanym stress teście na BCH? TPS ma osiągnąć około 60 i trwać to chyba dobę.
Tak, ktoś miał świetny pomysł.

Sam bym się przyłączył ale chyba nie będę miał czasu.

To pokaże światu, że Bitcoin Cash może z palcem w dupie obsłużyć dzisiejsze sieci sprzedażowe. Oczywiście 60TPS to nie cały świat, ale krok w tym kierunku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » środa, 27 czerwca 2018, 22:33

https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k

Ktoś coś wie? Co to za ruchy?
@Kluka, pamiętam, że Ty też obserwowałeś kilka portfeli Bitcoin Cash.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: KamilZ » czwartek, 28 czerwca 2018, 13:19

zdch pisze: 1. Bitcoin cash nie podlega pod prawo dotyczące securities (Satoshi wiedział co zrobić, żeby umieścić BCH w wykluczeniach), natomiast Dash tak.
2. Dash w pewnych warunkach może przeistoczyć się w Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
3. Sieć Dasha ma topologię siatki (mesh), w Bitcoin Cash zmierza do pełnego grafu (każdy połączony z każdym). To oznacza problemy Dasha gdy sieć się rozrośnie.
Dzięki za ten komentarz. Zmusza do myślenia i zgłębienia wiedzy.

Ad1. Na szybko jako wyjaśnienie nalazłem to: https://www.dash.org/forum/threads/is-d ... sec.34284/

Możesz rozwinąć punkt 2. i 3. ?
Dzięki.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 czerwca 2018, 20:19

KamilZ pisze:
zdch pisze: 1. Bitcoin cash nie podlega pod prawo dotyczące securities (Satoshi wiedział co zrobić, żeby umieścić BCH w wykluczeniach), natomiast Dash tak.
2. Dash w pewnych warunkach może przeistoczyć się w Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
3. Sieć Dasha ma topologię siatki (mesh), w Bitcoin Cash zmierza do pełnego grafu (każdy połączony z każdym). To oznacza problemy Dasha gdy sieć się rozrośnie.
Dzięki za ten komentarz. Zmusza do myślenia i zgłębienia wiedzy.

Ad1. Na szybko jako wyjaśnienie nalazłem to: https://www.dash.org/forum/threads/is-d ... sec.34284/

Możesz rozwinąć punkt 2. i 3. ?
Dzięki.
Ja mogę wytłumaczyć 2 i możliwe, że także 3.

2:
Dash może przeistoczyć się w proof-of-stack, ponieważ podobnie jak w PoS tutaj także są node'y, które mają siłę decyzyjną bez potrzeby wykonywania obliczeń jak to jest w PoW.
W Proof Of Stake masz "grube ryby", które mają większość monet, co daje im władzę nad siecią i decyzjach o niej.
W Dash masz Masternode'y, które także dają podobną władzę z tym że nie zależy ona od posiadanych monet (tylko od czego dokładnie ? - zapomniałem już)

3: Dash ma topologię niby pełnego grafu, ale jednak masternode'y mają topologię siatki mesh lub nawet połączonych drzewek. Uszkodzenie połączenia między masternode'ami (które są znane), może doprowadzić do awarii całej sieci.
Przykłady dla Dasha masz na 2 i 3 od lewej przykładzie na tym obrazku.

Obrazek

Bitcoin(Cash) ma topologię pełnego grafu, co oznacza że każdy node jest połączony z każdym i każdy node ma te same informacje (ten sam łańcuch). Graf dla Bitcoina(Casha) wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: redlumek » czwartek, 28 czerwca 2018, 20:23

Do maternodw jest potrzebna odpowiednia ilość monet (które się zamraża) i serwer.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 czerwca 2018, 20:40

redlumek pisze:Do maternodw jest potrzebna odpowiednia ilość monet (które się zamraża) i serwer.
Aha, czyli właściwie prawie to samo co PoS. Taki przodek PoSa.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: KamilZ » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:18

@ShadowOfHarbringer, Dziękuję za obrazowe i jasne wyjaśnienia.

Ad.3. Bardzo mnie to zainteresowało. Możecie mi podać swoje źródła. Chciałbym zrozumieć dlaczego Dash zrezygnował z pełnej topologi grafu. I dlaczego piszesz, że "niby" ma tą topologie.

Ad.2.
ShadowOfHarbringer pisze: W Dash masz Masternode'y, które także dają podobną władzę
Jak ja to rozumiem, poprawcie mnie jeśli się mylę, to Masternody są wyższą warstwa sieci i nie ma ona władzy nad systemem przesyłu wartości, który jest autoryzowany przez PoW. (Nawet do InstantSend jest potrzebne, oprócz losowego kworum masternodów, jedno potwierdzenie PoW, aby móc wydać otrzymane w ten sposób środki.)

Warstwa podstawowa nie różni się wiele od BCH.

Masternody rozwiązują natomiast problemy, których byliśmy świadkami przy BTC (cenzura, kłamstwa, manipulacje, wywieranie wpływu finansowego (być może też siłowego) na deweloperów przez firmy z zewnątrz, itp.), które doprowadziły do zatrzymania rozwoju i konieczności, nieco krwawego, wydzielenia się Bitcoin Casha.
Pełnią też inne funkcje i będą pełnić jeszcze więcej, ale jest to nadbudówka (tylko i aż) na podstawową warstwę (tą znaną z początków BTC i teraz BCH).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:23

KamilZ pisze:Jak ja to rozumiem, poprawcie mnie jeśli się mylę, to Masternody są wyższą warstwa sieci i nie ma ona władzy nad systemem przesyłu wartości, który jest autoryzowany przez PoW. (Nawet do InstantSend jest potrzebne, oprócz losowego kworum masternodów, jedno potwierdzenie PoW, aby móc wydać otrzymane w ten sposób środki.)
Warstwa podstawowa nie różni się wiele od BCH.
Hmmm nie do końca pamiętam już dokładnie jak to działało.

Zdaje się, że masternode'y służyły rozstrzygnięciu konfliktu w razie rozdzielenia łańcucha - wskazywały one wtedy ten "prawdziwy" łańcuch co de facto oznaczało władzę nad decydowaniem o tym co jest DASHem a co nie.

Ale na 100% pewien nie jestem. Dlatego wołam relewantnego i znającego się lepiej ode mnie na temacie człowieka:
@__kot__
__kot__ pisze:Hop hop
KamilZ pisze:Masternody rozwiązują natomiast problemy, których byliśmy świadkami przy BTC (cenzura, kłamstwa, manipulacje, wywieranie wpływu finansowego (być może też siłowego) na deweloperów przez firmy z zewnątrz,
Niestety, nie rozwiązują.

IP wszystkich masternode'ów jest publiczne i znane.

Można tak samo sterroryzować czy tam wykupić właścicieli tych node'ów jak zostali wykupieni developery Core.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: KamilZ » czwartek, 28 czerwca 2018, 23:51

ShadowOfHarbringer pisze: Można tak samo sterroryzować czy tam wykupić właścicieli tych node'ów jak zostali wykupieni developery Core.
Napisz więcej proszę. Ip nie jest połączone z konkretnym człowiekiem (właścicielem 1000 Dash).
Jak można go sterroryzować?
Jak można wykupić właściciela MN inaczej niż płacąc mu za jego 1000 Dash, aby oddał nad nimi władzę?
ShadowOfHarbringer pisze: Zdaje się, że masternode'y służyły rozstrzygnięciu konfliktu w razie rozdzielenia łańcucha - wskazywały one wtedy ten "prawdziwy" łańcuch co de facto oznaczało władzę nad decydowaniem o tym co jest DASHem a co nie.
Jest taki mechanizm (jeszcze nie w pełni wdrożony do obsługi przez masternody), SPORK, jeśli to masz na myśli:
https://i.imgur.com/VuMCfz8.png
http://178.254.23.111/%7Epub/Dash/Dash_Info.html (zakładka SPORKS)

Nie jest to jednak mechanizm decydujący o autentyczności rejestru. Tutaj nadal najdłuższy łańcuch wygrywa.

Ale rzeczywiście. Masternody mają spory wpływ na decyzję, co do kierunku rozwoju projektu i w tym znaczeniu można powiedzieć, że decydują co jest DASHem, a co nie.
Ale to chyba nie jest problem, prawda?

Polecam dla wnikliwych tą, łatwo przyswajalną, kopalnie wiedzy w temacie dash'a:

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » piątek, 29 czerwca 2018, 10:52

ShadowOfHarbringer pisze: Można tak samo sterroryzować czy tam wykupić właścicieli tych node'ów jak zostali wykupieni developery Core.
Nie można sterroryzować jak się postarają to mogą pozostać anonimowi, wykupić możesz co jest równoznaczne z kupieniem 1000 dash i wtedy ty stajesz się masternodem. Jak wykupisz dużo masternodow to nie ma sensu działać przeciwko projektowi bo stracisz kasę.

Dodano po 9 minutach 39 sekundach:
Oczywiście istnieją pewne zagrożenia związane z masternodami i ewentualnie ich ugięciem się pod naciskami rządów czy nawet giełd. Np. Usuwacie anonimowość(mixer) z dasha albo wprowadzamy prawo kara wiezienia za posiadanie, używanie dash. Wtedy masternody z obawy przed spadkiem ceny w przypadku odmowy mogą jednak się ugiąć. Ogólnie, mimo wszystko to oni są największymi posiadaczami coinow i nawet jeśli to zrobią to fakty będą takie że większość posiadaczy coinow tak chciała.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: KamilZ » piątek, 29 czerwca 2018, 11:26

redbog pisze: Wtedy masternody z obawy przed spadkiem ceny w przypadku odmowy mogą jednak się ugiąć.
Też się tego obawiam.
Pozostaje wierzyć, że wizja długodystansowa przeważy nad krótkoterminowymi korzyściami.

Ewentualnym wyjściem salomonowym byłoby, w takim wypadku, zrobienie anonimowego (lub na odwrót) forka Dasha (tak jak Bitcoin Cash zrobił z bitcoinem) z zapisem rejestrów.
Pozostawiło by to czyste ręce sieci Dash, a umożliwiło nadal prawidłowe działanie (byłoby konieczne zdublowanie masternodów) sieci AnonDash.
Wilk syty, i owca.. powielona.

Przestrzeń anonimowych coinów nie cierpi próżni. Coś i tak by powstało, bo powstać musi jeśli ma to być odpowiednik elektronicznej gotówki, a nie narzędzie idealnej inwigilacji finansowej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » piątek, 29 czerwca 2018, 16:54

vjankuv pisze: https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20 ... WEmeYE8a7k

Ktoś coś wie? Co to za ruchy?
@Kluka, pamiętam, że Ty też obserwowałeś kilka portfeli Bitcoin Cash.
"moj" adres caly czas skupuje ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3884
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: __kot__ » sobota, 30 czerwca 2018, 18:09

@ShadowOfHarbringer, @KamilZ,
PoW działa w Dash tak samo jak w BTC czy BCH. Przy InstantSend MN zakładają lock na transakcję lecz aby środki były "odblokowane" potrzebne jest 6 potwierdzeń od górników.
MN służ również do miksowania PS oraz są kluczowym elementem systemu governance Dash. A prawdziwą klasę pokażą już niebawem przy kolejnych wydaniach Evo

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości