Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 23:14

mecenas pisze: Skoro nie wiedzieli dlaczego kupowali?
Znaczy sie może złe sie wyraziłem, myśleli że bitcoinem jest to za czym stoi moc(ja tak dalej myślę), giełdy też tak myślą i na razie nazywają wersje core bitcoinem. Ewentualnie giełdy może myślą ze wersja core zawsze jest bitcoinem i tak oznaczają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 października 2017, 00:11

mecenas pisze: @Wymazywanie, a co z zamrożeniem bloku na 1Mb. Czy to jest zgodne z wizją Satoshiego?
Jasne, że nie. :)
Ale rozmawiamy o EDA. Wydaję mi się ono cyrkiem by uatrakcyjnić BCH w stosunku do BTC. Po prostu fork BCH bez EDA nie pociągnąłby zbyt dobrze.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » sobota, 7 października 2017, 08:05

Wymazywanie pisze: Ale rozmawiamy o EDA.
Rozumiem, jednak nie rozmawialibyśmy o EDA, gdyby nie zamrożono siłowo bloku. Pierwszy rozjazd wizji Satoshiego to nie EDA, gdyż jest ona jedynie POCHODNĄ manipulacji blokiem. Nie mylmy skutku z przyczyną.

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
edbog pisze: bitcoinem jest to za czym stoi moc
Proszę zauważyć, że społeczeństwo można podzielić na nieświadome i świadome, albo jak mawia Korwin na głupie i mądre. Za tym pierwszym zawsze stoi moc 90%. Tak to niestety działa. Moc społeczeństwa wspiera głupotę... a co wspiera moc BTC? Każdy niech odpowie sobie sam.
Czynnik ludzki to bug crypto. :(
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » sobota, 7 października 2017, 11:37

mecenas pisze: Proszę zauważyć, że społeczeństwo można podzielić na nieświadome i świadome, albo jak mawia Korwin na głupie i mądre. Za tym pierwszym zawsze stoi moc 90%. Tak to niestety działa. Moc społeczeństwa wspiera głupotę...
Ja tu nie mowie o jakieś mocy ludzi tylko o Hash Rate mocy obliczeniowej w sieci bitcoin o twardym matematycznym fakcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 października 2017, 17:38

@mecenas, EDA jest po to, by BCH w miarę działało. Bez niego bloki by były długi czas co bardzo długi odstęp czasu. Tak jak wydobycie pierwszego bloku BCH zajęło 13 godzin jeśli nic nie pomyliłem.

Fork BTC natrafia na zagwozdkę w postaci dużej trudności i małej mocy i tu jest źródło EDA. Tylko fork, który by przejął ogromna moc od razu nie miałby problemów z trudnością wydobycia BTC.

W sumie jakoś tłumaczą BCH te cyrki z trudnością - to po prostu walka o przetrwanie by nie być pośmiewiskiem z blokiem raz na kilkanaście godzin. :mrgreen:

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
mecenas pisze: Proszę zauważyć, że społeczeństwo można podzielić na nieświadome i świadome, albo jak mawia Korwin na głupie i mądre. Za tym pierwszym zawsze stoi moc 90%. Tak to niestety działa. Moc społeczeństwa wspiera głupotę... a co wspiera moc BTC? Każdy niech odpowie sobie sam.
Na teraz to dałeś. Przejście od totalnego banału z analogią do BCH a po drodze Korwinek. :)
Mało sprytne, przekombinowane. Analogia BTC gupie BCH mundre takie mocno na siłę. :)
Mnie na ten moment co do BCH interesują 2 rzeczy: co z nim w przyszłości (realna konkurencja dla BTC/innych forków? rola shitcoina? śmierć?) oraz czy spekulacyjnie BCH będzie rozgrywane pod wydarzenia zw. z BTC niebawem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 8 października 2017, 09:47

Wymazywanie pisze: Na teraz to dałeś. Przejście od totalnego banału z analogią do BCH a po drodze Korwinek. :)
Ktoś musi to w końcu powiedzieć. BTC zasadza się na opcji większościowej, "demokratycznej". Niebezpieczna to przecież koncepcja na przetrwanie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 października 2017, 13:19

@mecenas, Ale analogie słabiutkie. :)
Pojawiła się jakaś akceptacja:
Zawsze coś. Nawet jeśli to coś drobnego, wiele takich coś tam znaczy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 8 października 2017, 13:36

Wymazywanie pisze: analogie słabiutkie
E tam, są całkiem "w dechę" ;)
Za to prognozy marniutkie... miało być jedenBCH = jednacyfra$. I co? I jajco!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: nashdrake » niedziela, 8 października 2017, 17:43

Dla mnie Bitcoin Cash to jakiś scam, ludzie wkrótce na oczy przejrzą i waluta upadnie w ciągu max roku. Dopiero w sumie od niedawna zacząłem się interesować tym czemu wartość BCH tak leci i nawet nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzeć na liczby. Tutaj fajnie to wyjaśniono:
4 tysiące bloków więcej od czasu forka? Serio?
49 bloków w godzinę? Serio?
Na tę chwilę różnica wynosi 5286 bloków więcej od czasu forka, czyli przyrost bloków w porównaniu do danych z 2 października wzrósł z 42% na 51%... Komuś pieniążki się zaczęły niezgadzać i trzeba hackiem przyspieszyć wydobywanie bloków?

Już pominę kwestię tego jak w ogóle BCH powstał, i że rozwiązanie problemu skalowalności BTC zaproponowanym przez BCH jest rozwiązaniem tylko krótkoterminowym.

Ja wiem, że większość ludzi, którzy mają kapitał ulokowany w BCH będzie zawzięcie bronić tej kryptowaluty, ale fakty na dziś dzień krzyczą scam i radziłbym uważać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 8 października 2017, 18:04

@nashdrake tu nie chodzi o obronę Częstochowy - w crypto ideologia jest ale znaczenia na kurs ma subiektywne raczej.
Odnośnie SimpleFX FX - no genialna stronka z możliwością grania BCC na wszelkich walorach na spadki /wzrosty - jest dużo większy wybór niż na Bitmex (stała dźwignia x100) ale opcja grania na wszystkich Europejskich giełdach ,na złocie ,srebro ,ropa itd. Tak że eleganckie dla mnie -pomimo chwilowy spadków na kursie jest opcja grania więc i mnożenia posiadanych BCC ,co daje również rosnąca wartość w USD (pomimo spadków). Przelewy na i z SimpleFX FX chodzą szybko i bez większych kosztów przesyłu.
A moc i kopacze - ja od powstania Casha koparki przełączyłem i kopie nieprzerwanie - co będzie to się okaże, żadna waluta w pakiecie nie ma ,,nic pewnego''. Decydują kopacze i traderzy :mrgreen:

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: nashdrake » niedziela, 8 października 2017, 18:18

@socjolog2008 Oczywiście, że o wszystkim decyduje rynek, ale od forka BTC minęło ponad dwa miesiące, i o ile pewne rzeczy na początku nie byłby dostrzegalne, tak teraz wszystko staje się niepodważalne. Po prostu mamy wyraźną inflację BCC w porównaniu do BTC, która raczej rośnie, a nie spada, a jak rynek na to zareaguje? Spodziewałbym się, że racjonalni ludzie zaczną wyprzedawać swoje BCC na rzecz BTC, a ostatecznie nie wróżę w ogóle BCC przyszłości, bo próbują wkupić się w łaski minerów, tracąc na zaufaniu zwykłych userów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 8 października 2017, 18:25

@nashdrake racjonalni ludzie ? A co to znaczy w świecie crypto ? To spekulacja. W Grudniu 2015 kupiłem 500 DASH za 6 zł i sprzedałem za 39 zł kilka miesięcy później..Zostawiłem sobie na pamiątkę 20 Dash - które sprzedałem drożej niż pozostałe 480..o czym my tu rozmawiamy. Szanse na powodzenie są większe niż mniejsze. To Bitcoin - 2 z rzędu ,teraz będzie 3 niedługo a później i może 4. Dasz sobie rękę uciąć który będzie wiódł prym za rok ? Ja nie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 08:44

Cena będzie jeszcze długo spadać, XAPO wciąż ma 170k BCH do sprzedania. Źródło:


Monety, które sprzedają należą do organizacji "Grayscale Bitcoin Investment Trust" i ogółem sprzedano ich już 500.000.

Widzę tutaj ostrą manipulację na rynkach, ktoś zdecydowanie chce udupić Bitcoin Cash.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 października 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: jerzy hudej » poniedziałek, 9 października 2017, 09:11

ShadowOfHarbringer pisze: Widzę tutaj ostrą manipulację na rynkach, ktoś zdecydowanie chce udupić Bitcoin Cash.
Aha. Albo po prostu ludzie sprzedają bo widzą, że to wyrób bitcoinowopodobny.

Jak to tam mówiłeś? BCASH będzie miał większy kurs od bitcoina do końca pazdziernika ?? :lol: :lol: :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 09:22

jerzy hudej pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Widzę tutaj ostrą manipulację na rynkach, ktoś zdecydowanie chce udupić Bitcoin Cash.
Aha. Albo po prostu ludzie sprzedają bo widzą, że to wyrób bitcoinowopodobny.
"Jak nic nie wiesz, to lepiej się nie odzywać i pozostawić wszystkich w niepewności, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości" - czy jak tam to szło.

XAPO dało klientom ultimatum do 14 grudnia na wypłacenie BCH lub ich zamianę na BTC. Ludzie pewnie nawet nie wiedzą albo nie rozumieją o co chodzi i w panice wyprzedają (XAPO nie prowadzi portfeli BCH więc jak ktoś nie ma własnego portfela to nie ma gdzie trzymać).
jerzy hudej pisze:Jak to tam mówiłeś? BCASH będzie miał większy kurs od bitcoina do końca pazdziernika ?? :lol: :lol: :lol:
1. Nazwy "BCASH" używają tylko trolle Core. Nie ma takiej nazwy w użyciu poza tym. Miło że się nam tutaj przedstawiłeś przed milionami słuchaczy.

2. Nie, mówiłem że w ciągu roku na 98%, w ciągu pół roku na 75% i w ciągu 3 miesięcy na 40-60% czy jakoś tak.

Bitcoin Cash zwycięży, bo jest prawdziwym Bitcoinem zgodnym z wizją Satoshiego a SegWit nim nie jest. Cena nie gra roli.
Jeżeli myślisz, że SegWit wygra, bo wypychają go na wierzch spekulanci i inni ludzie, którzy nie znają ani nie rozumieją ideałów stojących za projektem, to się grubo przejedziesz.

No ale dobrze że są tacy jak Ty, dzięki Wam można przynajmniej zarobić.

Głupi pozbędą się lepszej monety i prawdziwy Bitcoin trafi tam gdzie jego miejsce - w ręce osób, które rozumieją po co Bitcoin powstał i jakie ideały reprezentuje.

Jest to nieuniknione. Przykro mi, że zostaniecie wyleszczeni przez bankierów no ale wszystkich nie dam rady uratować. Jeżeli ktoś nie słucha co mam do powiedzenia i nie chce rozumieć, to jest jego problem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 października 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: jerzy hudej » poniedziałek, 9 października 2017, 09:33

ShadowOfHarbringer pisze: No ale dobrze że są tacy jak Ty, dzięki Wam można przynajmniej zarobić.
Dziwne, bo mi się wydawało, ze całkiem niezle zarobiłem przez ostatnie miesiące na frajerach, którzy obkupili się bcashem. Ale widocznie lepiej znasz moje transakcje niż ja sam :lol:
ShadowOfHarbringer pisze: Cena nie gra roli.
Oczywiście, ponieważ w pieniądzu chodzi głownie o szczytną ideę oraz wizję :lol:
ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli myślisz, że SegWit wygra
Już wygrało. Tylko tacy eksperci za dwa złote jak ty o tym jeszcze nie wiedzą.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 09:36

jerzy hudej pisze:Oczywiście, ponieważ w pieniądzu chodzi głownie o szczytną ideę oraz wizję :lol:
W pieniądzu FIAT nie chodzi, ale w pieniądzu Satoshiego dokładnie o to chodziło.
Sam twórca dobitnie to pokazał nie biorąc niczego za swoją pracę i znikając nawet nie wypłacając żadnych zysków.
jerzy hudej pisze:Już wygrało. Tylko tacy eksperci za dwa złote jak ty o tym jeszcze nie wiedzą.
Na porównując do Ciebie to z całą pewnością jestem ekspertem.

Ty nie masz pojęcia czym jest Bitcoin ani dlaczego powstał.

Eh, dyskusje ze 13-letnimi spekulantami są żałosne.

/ignore
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » poniedziałek, 9 października 2017, 10:00

@ShadowOfHarbringer, daj sobie spokój z tym osobnikiem. Dostał minusa za obrażanie i tak mu oto zawór puścił:

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 9 października 2017, 10:36

mecenas pisze:@ShadowOfHarbringer, daj sobie spokój z tym osobnikiem. Dostał minusa za obrażanie i tak mu oto zawór puścił:
Mnie też obrażał na PW, zraportowałem. Dodałem do listy ignorowanych.

To jakieś dziecko jest, szkoda czasu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » poniedziałek, 9 października 2017, 13:59

Użytkownik został zbanowany.
@mecenas, prosimy od razu klikać "zgłoś" (flaga) na takich wiadomościach.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości