Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 17 stycznia 2018, 21:13

@GameCash, czyli bch szybciej nie pojedzie?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 17 stycznia 2018, 21:16

wrip pisze: bch szybciej nie pojedzie?
Co znaczy szybciej? Tx jest rozgłaszana w sekundę, to jakiś problem?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 17 stycznia 2018, 21:20

@mecenas, a czy sklep ci wyda towar przy niezatwierdzonej, a tylko rozgloszonej transakcji?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 17 stycznia 2018, 21:24

@wrip, kawę mi przyniosą, sklep internetowy poczeka kilka minut, a jak przyjdzie kupować nieruchomości to podpisanie umowy trwa wielokrotnie dłużej niż potwierdzenie tx.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: GameCash » środa, 17 stycznia 2018, 21:32

Ok dwa absurdalne przykłady ale niech bd.
1) btc

Idę do Mc na kawę i bułkę place 10 dolarów czekam pierw godzinę dwie nim zatwierdza mi transakcji potem spożywam posiłek sprawdzam o kurde nie mam 30 dolarów bo resztę (20 dolarów to fee)

2) bch idę po ten sam zestaw do Mc place 10 dolarów za zestaw i czekam 10min a z konta pobrane zostanę 10 dolarów i 1 cent.

Która opcje wolisz 1 czy 2. Oczywiście to skrajne bo takie zastosowanie bch nie jest ani tego shit staruszka core

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 17 stycznia 2018, 21:38

@mecenas, ok, bryczka jest wystarczająco szybka, to nam wystarczy, po co jeździć szybciej, bez sensu :)

"640 KB pamięci wystarczy każdemu" - Bill Gates

"Bloki wpadające co 10 minut powinny zadowolić każdego" - Sathoshi Nakamoto*

No nie wiem, nie wiem, ja bym nie chciał tak się ograniczać nową technologią bez możliwości poprawy.

*cytat zmyślony

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
@GameCash, żadnej opcji nie wybiorę, zapłacę normalnie gotówką/kartą PLNami w takim przypadku, obie opisane twoje opcje są równie złe. Watpię by mcdonald, akceptował tak powolne i drogie płatności jak btc i bch.
Jeśli już by się na coś otworzył to krypto będące szybkie i tanie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 17 stycznia 2018, 21:41

@wrip, coś za coś. Nie można mieć darmowych tx, sekundowych bloków, przewagi mocy itd... 10 minut ma sens, istnieje kompromis pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem sieci i niepodważalnością tx, których nie można już cofnąć ani podwójnie wydać. Jak na razie waluty bez blockchaina to wciąż teoria i nawet one potrzebują fuulnodów.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 17 stycznia 2018, 21:47

@mecenas, jeśli za teorię uznajesz coś co działa to... ok, nie ma co się rozkręcać w dyskusji ;)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 17 stycznia 2018, 22:19

Wydaje się że problemem jest upowszechnianie Bitcoina (Cash) a nie wielkość bloków czy szybkość (na razie). Chodzi o to by Bitcoin był akceptowany i używany a z tym, przynajmniej u nas w kraju, krucho. Sądzę że wszystkie pomysły na upowszechnienie akceptacji i używania Bitcoina są teraz w cenie i najważniejsze.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 stycznia 2018, 22:46

mecenas pisze:Jak zatem mam wołać?
Tak:
mecenas pisze:Hop hop
Musisz zwyczajnie mnie zacytować i wpisać cokolwiek do cytatu.

Nie wiem czemu ludzie jeszcze używają "@" - czy to w ogóle kiedyś działało ? Bijcie Bitmara żeby naprawił. Przecież to jest kilkanaście linii kodu w PHP, o ile oczywiście nie ma do tego pluginu (raczej jest).
mecenas pisze:Gdzieś czytałem, że w jakoś w marcu BCH planuje wprowadzić blok 1Gb, jest coś w tym prawdy?
Lepiej, pojawiają się teraz głosy żeby przy następnym hard-forku ten limit zlikwidować całkowicie. Niech minerzy sobie ustalają ile chcą.

I ja jestem za (większość ludzi w społeczności też raczej za z tego co widziałem w ostatniej dużej dyskusji).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 stycznia 2018, 22:46

wrip pisze:Zwykły bitcoin będzie miał LN do szybkich płatności, a co proponuje BCH? Już zawsze trzeba będzie czekać minimum 10 minut
BCH ma płatności natychmiastowe(często poniżej sekundy) z użyciem 0-conf. Coś, co w Lightning Network nigdy nie będzie możliwe bo płatnośc musi przejść przez kilka HUBów - czyli zawsze parę sekund to zajmie.

Core nie ma tej opcji bo zwyczajnie ją popsuła z premedytacją z użyciem pełnych bloków oraz RBF.
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 22:47 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 17 stycznia 2018, 22:47

ShadowOfHarbringer pisze: I ja jestem za.
Ja też. To byłby precedens. Tak trzymać.

P.S. zacytowałem, ale dla pewności zawołam Hop hop... :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 17 stycznia 2018, 22:51

ikswodnal pisze: Wydaje się że problemem jest upowszechnianie Bitcoina (Cash) a nie wielkość bloków czy szybkość (na razie). Chodzi o to by Bitcoin był akceptowany i używany a z tym, przynajmniej u nas w kraju, krucho. Sądzę że wszystkie pomysły na upowszechnienie akceptacji i używania Bitcoina są teraz w cenie i najważniejsze.
Sklepy i inne podmioty nie będą akceptowały tak ograniczonego produktu - nie ma na to szans, miały na to masę czasu ze starym bitcoinem zanim pojawiły się te olbrzymie zatory od końca tamtego roku ale jakoś w to nie weszły.
Masy ludzi nie będzie akceptowało BTC by ułatwić mu rozwój - hah, to robią tylko pasjonaci. Podmioty gospodarcze chcą mieć działające rozwiązanie tu i teraz oraz przede wszystkim - muszą widzieć korzyści bezpośrednie lub pośrednie z jego wdrożenia. Mało kto będzie wdrażał BTC, bo może jak się stanie popularny to developerzy coś wymyślą by go przyspieszyć. No nie, tak to nie działa.

10 min na wejście do pierwszego bloku to mało - buahaha. Ludziom się drobnych nie chce szukać i płacą zbliżeniowo, a wy wyskakujecie, że 10 min to nie problem :shock:
Może w zakupach w internecie z dostawą do domu na drugi dzień to nie problem, może w restauracji na dłuższym posiedzeniu to nie problem, ale wszędzie indziej to jest problem i dlatego BTC się do tej pory nie upowszechnił.

Dlatego pytam: czy BCH ma jakieś rozwiązanie na szybsze płatności czy nie. Jak nie ma teraz i nie ma w planach to już nie będę tu więcej pisał bo to bez sensu.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 stycznia 2018, 22:51

GameCash pisze:1024 mb (1gb) - 8Mb to taki blockchain będzie ważył potwornie dużo co może być problemem?
O czym Ty rozmawiasz człowieku.

Tak jak większość ludzi na tym forum, nie rozumiesz jak działa Bitcoin.

1GB czy 1TB nie oznacza rozmiaru bloku tylko limit maksymalnego rozmiaru bloku.

To że jutro ustawimy sobie ten limit na 1TB nie oznacza że bloki będą tyle miały. Bloki będą miały tyle co dotychczas, czyli około 1MB lub mniej. Aby nastąpił wzrost, potrzebny jest wzrost faktycznego użycia monety. W momencie gdy bloki będą miały 1GB lub więcej, Bitcoinem będziesz płacił już za bułki w sklepie codziennie. Raczej zbyt szybko to nie nastąpi - najwcześniej za 10-15 lat IMHO.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: GameCash » środa, 17 stycznia 2018, 23:28

ShadowOfHarbringer pisze:
wrip pisze:Zwykły bitcoin będzie miał LN do szybkich płatności, a co proponuje BCH? Już zawsze trzeba będzie czekać minimum 10 minut
BCH ma płatności natychmiastowe(często poniżej sekundy) z użyciem 0-conf. Coś, co w Lightning Network nigdy nie będzie możliwe bo płatnośc musi przejść przez kilka HUBów - czyli zawsze parę sekund to zajmie.

Core nie ma tej opcji bo zwyczajnie ją popsuła z premedytacją z użyciem pełnych bloków oraz RBF.
Nawet o tym nie wiedzialem a często przelewam bch. Jak się robi taki przelew natychmiastowy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 stycznia 2018, 23:38

GameCash pisze:Nawet o tym nie wiedzialem a często przelewam bch. Jak się robi taki przelew natychmiastowy.
Normalnie. Przelewasz BCH.

[BEGIN WIZJA SATOSHIEGO NAKAMOTO]
Nawet jeżeli mają zero potwierdzeń, to masz pewność że przelew dojdzie bo nie ma RBF a bloki nie są zapchane. Każda transakcja przechodzi.

Jest to bezpośredni odpowiednik płatności kartą VISA - do Twojej informacji odpowiednik Bitcoinowych "6 potwierdzeń" firmie VISA zajmuje jakieś 3 miesięcy do 6 miesięcy. Czas ostatecznego potwierdzenia transakcji to czas po którym nie można już zrobić chargebacku.

Na wszystkie zakupy poniżej wartości domu lub samochodu, jest to w 99,999% bezpieczne. Dla większych sum można poczekać 10-20 minut na potwierdzenie lub dwa. Nikt nie robi takich dużych zakupów w pośpiechu przecież.
[/END WIZJA SATOSHIEGO NAKAMOTO]

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
wrip pisze:10 min na wejście do pierwszego bloku to mało - buahaha. Ludziom się drobnych nie chce szukać i płacą zbliżeniowo,
O, kolejny który nie wie co to jest 0-conf. Czytaj wyżej - to też do Ciebie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: GameCash » środa, 17 stycznia 2018, 23:41

Dzięki wielkie szczerze nie wiedziałem myślałem że jak 0 potwierdzeń to przelew nie wyszedł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » czwartek, 18 stycznia 2018, 00:06

ShadowOfHarbringer pisze:O, kolejny który nie wie co to jest 0-conf. Czytaj wyżej - to też do Ciebie.
to czemu giełdy czekają na 3 lub 6 potwierdzeń sieci BCH nawet przy małych kwotach?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 18 stycznia 2018, 00:11

wrip pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:O, kolejny który nie wie co to jest 0-conf. Czytaj wyżej - to też do Ciebie.
to czemu giełdy czekają na 3 lub 6 potwierdzeń sieci BCH nawet przy małych kwotach?
Bo giełdy są częstymi celami ataków.

Ale właściwie to dla mniejszych sum mogłyby nie czekać. To raczej zwyczaj utrwalony przez zachowania Core.

Operatorzy płartności tacy jak BitPay i CoinBase już dzisiaj akceptują 0-conf dla większości transakcji. I akceptowali w 2015, zanim zaczęły się rządy Core.

Przez Core/Blockstream, bitcoin cofnął się 2 albo 3 lata w rozwoju. Może giełdy już by akceptowały 0-conf, gdyby nie ten drobny szczegół.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » czwartek, 18 stycznia 2018, 13:46

No dobra, 0-conf wydaje się być czymś rewelacyjnym. Ale co z dobule spend? Jeśli bym wysłał jednocześnie 2 różne transakcje do 2 różnych kopalni to teoretycznie mogłoby się udać, nie? Bo kopalnia A musi zdążyć wysłać info o pierwszej transakcji do kopalni B przede mną, by double spend się nie powiódł. Więc istnieje jednak szansa, że się powiedzie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości