Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » poniedziałek, 1 października 2018, 22:22

A tymczasem hashrate BCH w stosunku do BTC to zaledwie 3%...
:(
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 2 października 2018, 10:17

@mecenas, gdzie widzisz tak niską wartość? Ja widzę 7-8% tutaj: https://fork.lol/pow/hashrate

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » wtorek, 2 października 2018, 15:56

@pm7,
Tak zgadza się obecnie jest 7-8%.
Zapomniałem wczoraj zrzutu ekranowego zrobić... bujało się 2-3%. Aż strach mnie naszedł jakiś.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 2 października 2018, 22:59

mecenas pisze:@pm7,
Tak zgadza się obecnie jest 7-8%.
Zapomniałem wczoraj zrzutu ekranowego zrobić... bujało się 2-3%. Aż strach mnie naszedł jakiś.
"Hashrate follows price".

W ciągu ostatnich 2 lat mieliśmy okazję przekonać się, że powyższe jest w 100% prawdą.

Ilość haszów praktycznie ZAWSZE podąża za ceną. Gdy BCH będzie (co jest nie do uniknięcia) warte więcej niż BTC, wtedy procenty się odwrócą.

Cena BCH oscyluje wokół 8% ceny BTC, więc hashrate także będzie oscylować w zakresie 3% - 12% i dokładnie w takim zakresie oscyluje.

Minerzy to chciwcy, kopią zawsze to co najbardziej dochodowe... Mam nadzieję, że myślą też o dłuższym terminie, bo BTC przyszłości żadnej nie ma.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 2 października 2018, 23:07

ShadowOfHarbringer pisze: Gdy BCH będzie (co jest nie do uniknięcia) warte więcej niż BTC
Daj namiary na tą Szklaną Kulę proszę. Ja też chcę znać przyszłość :!: ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 3 października 2018, 06:21

ShadowOfHarbringer pisze: Ilość haszów praktycznie ZAWSZE podąża za ceną.
A w BTC cały czas idzie do góry ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 października 2018, 08:13

WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Ilość haszów praktycznie ZAWSZE podąża za ceną.
A w BTC cały czas idzie do góry ;)
Ekhm...

W BCH też cały czas idzie do góry.

Wracać do szkoły na lekcję matematyki, a nie forum zaśmiecać głupotami !
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 3 października 2018, 08:29

ShadowOfHarbringer pisze: "Hashrate follows price"
Ciekawa jest ta sprawa wydobycia w bitcoinie...

Klasyczne wydobycie (w przypadku np. złota, kruszców) to bardziej skomplikowany algorytm. Przede wszystkim, jeśli cena złota spadłaby drastycznie, wydobycie w jednostce czasu spadłoby niemal do zera ze względu na porzucenie działalności kopalnianej - co z kolei sprzężeniem zwrotnym wpłynęłoby na proces odbudowy cen. W przypadku bitcoina (casha) nie wiele by się zmieniło, szybka regulacja trudności spowoduje, że inflacja (podaż) bitcoina utrzyma się niemal constans.

Natomiast nadzwyczajnie wysokie ceny złota spowodowałyby maksymalizację podaży ilości uncji w jednostce czasu i złota inflacja poszybowałaby w górę a w efekcie wpłynęłaby na spadek cen na rynku. Oczywiście takie czynniki jak cena energii i urządzeń służących do wydobycia ma wpływ na opłacalność kopania w obu przypadkach, ale inflacja jest wynikiem odmiennych, lecz pokrewnych trochę zjawisk jak się wydaje...

Na złocie działa raczej "samoregulacja ceny", na bitcoinie samoregulacja trudności wydobycia (samoregulacja inflacji).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 października 2018, 09:26

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Gdy BCH będzie (co jest nie do uniknięcia) warte więcej niż BTC
Daj namiary na tą Szklaną Kulę proszę. Ja też chcę znać przyszłość :!: ;)
To jest ta sama szklana kula, która w 2010 przewidywała że Bitcoin stanie się globalną walutą używaną wszędzie.

Nic się tutaj nie zmieniło, po prostu Bitcoin zmienił nazwę.

PS.
Jestem w trakcie sprzedawanie małej resztki [poniżej 1%] Bitcoin(BTC), którą jeszcze posiadam.
Niedługo moje portfolio będzie wynosiło 100,00% BCH i 0,00% BTC.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 października 2018, 14:52

ShadowOfHarbringer pisze: To jest ta sama szklana kula, która w 2010 przewidywała że Bitcoin stanie się globalną walutą używaną wszędzie.
Aha, to jestem już spokojny, bo ta kula raczej na pewno kłamie, nie chcę takiej. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 października 2018, 15:47

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: To jest ta sama szklana kula, która w 2010 przewidywała że Bitcoin stanie się globalną walutą używaną wszędzie.
Aha, to jestem już spokojny, bo ta kula raczej na pewno kłamie, nie chcę takiej. ;)
Kula nie podała dokładnej daty :)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 3 października 2018, 18:23

ShadowOfHarbringer pisze: Jestem w trakcie sprzedawanie małej resztki [poniżej 1%] Bitcoin(BTC), którą jeszcze posiadam.
Mógłbyś dać old_chainowi BTC ten 1% szans na wygraną. Dywersyfikacja to nie jest głupia rzecz.
100% stawki w jednego zawodnika to takie chyba całkiem ekstremum. :shock:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 3 października 2018, 19:42

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jestem w trakcie sprzedawanie małej resztki [poniżej 1%] Bitcoin(BTC), którą jeszcze posiadam.
Mógłbyś dać old_chainowi BTC ten 1% szans na wygraną. Dywersyfikacja to nie jest głupia rzecz.
Faktycznie, nie jest to głupia rzecz.

Dlatego dywersyfikuję sprzedając BTC za FIAT(PLN) a nie za BCH.

A to dlatego, że spodziewam się też możliwej absolutnej katastrofy całego rynku crypto. Nie wiem tylko czy [może] nastąpić on z powodów :
A) Ekonomicznych (manipulacje rynkiem),
B) Politycznych (Bitmain z ABC namieszają za mocno i nie będzie alternatywy dla BTC, wobec czego cały rynek krypto obróci się w gówno i pójdzie na dno)
C) Prawno-cenzorskich (krypto jakimś sposobem zostanie ocenzurowane/zablokowane na prawie całym świecie jednocześnie)

Myślę że taka katastrofa może potrwać 1 do 3 lat, podobnie jak katastrofa MTGOX. Sądzę, że jedynymi walutami jakie się po takim krachu odrodzą, będzie Bitcoin(Cash), Monero oraz Ethereum - są to na tą chwilę jedyne kryptowaluty, które mają solidne podstawy, mają sens i nie są scamem czy premine. Chociaż pewnie coś nowego co się pojawiło pominąłem.
mecenas pisze:100% stawki w jednego zawodnika to takie chyba całkiem ekstremum. :shock:
Albo w coś wierzysz albo nie. Jak w coś naprawdę wierzysz to idziesz na całość.

Ja od początku stawiałem 100% na Bitcoin, nigdy nie inwestowałem w żadne inne krypto. Ponieważ z mojego punktu widzenia BCH to teraz Bitcoin, dla mnie nigdy nic się nie zmieniło.

Oczywiście wyszedłem na tym bardzo dobrze. Wnioski możesz sobie wyciągnąć sam jakie chcesz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 20:02

ShadowOfHarbringer pisze: A to dlatego, że spodziewam się też możliwej absolutnej katastrofy całego rynku crypto.
Jaki procent dajesz na taki scenariusz?
ShadowOfHarbringer pisze: Oczywiście wyszedłem na tym bardzo dobrze. Wnioski możesz sobie wyciągnąć sam jakie chcesz
No nie dziwię się, że tak twierdzisz, w końcu dostałeś je za darmo po forku ;)
ShadowOfHarbringer pisze: Sądzę, że jedynymi walutami jakie się po takim krachu odrodzą, będzie Bitcoin(Cash), Monero oraz Ethereum
Wiem, że to trochę offtop ale mógłbyś sprecyzować dlaczego za jednego z nielicznych wybrańców uznałeś Monero?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 października 2018, 20:14

kozaki_wiesi pisze:Wiem, że to trochę offtop ale mógłbyś sprecyzować dlaczego za jednego z nielicznych wybrańców uznałeś Monero?
Bo
- Ma faktyczną funkcję.
- Służy do czegoś użytecznego.
- Nie może zostać zastąpione całkowicie przez nic innego obecnego na rynku (chociaż ZCash chyba jest blisko albo już dogoniło więc mogę się mylić)
- Nie jest wyłącznie narzędziem spekuły jak 99,9% bezwartościowych kryptowalut obecnie.

Obecna napompowana bańka pełna bezużytecznego śmiecia kiedyś pęknie. Włącznie z bańką nowożytnej, nie opartej na złocie waluty FIAT, która też jest eksperymentem.

Powrót do złota raczej nie jest już możliwy (chyba że mówimy o post-apokaliptycznym scenariuszu wojny), więc w momencie gdy coś w końcu "pierdolnie", pałeczkę przejmą rzeczy faktycznie użyteczne.

Wartość bierze się z użyteczności, a nie ze spekuły. Przerzucaniem pieniądza z kupki na kupkę magicznie wartości nie wygenerujesz, co jest mocno widoczne obecnie na rynku krypto.

W końcu rynek się obudzi, skoryguje i większość osób na tym forum które żyły w swojej wytworzonej sztucznie bańce rzeczywistości będzie miała gigantyczny ból dupy, niestety nie wykluczam też załamań nerwowych i samobójstw.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
kozaki_wiesi pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: A to dlatego, że spodziewam się też możliwej absolutnej katastrofy całego rynku crypto.
Jaki procent dajesz na taki scenariusz?
Trudno powiedzieć. Między 10 a 25%.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 października 2018, 20:14

Jeszcze to zgubiłem:
kozaki_wiesi pisze:No nie dziwię się, że tak twierdzisz, w końcu dostałeś je za darmo po forku ;)
Nic nie dostałem "za darmo".

To co dostałem jest zapłatą za moją wiedzę, umiejętność przewidywania oraz stalową wolę, która pozwala mi trzymać nawet gdy wszyscy inni już sprzedają.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 20:23

ShadowOfHarbringer pisze: To co dostałem jest zapłatą za moją wiedzę, umiejętność przewidywania oraz stalową wolę, która pozwala mi trzymać nawet gdy wszyscy inni już sprzedają
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 21:10

ShadowOfHarbringer pisze: A to dlatego, że spodziewam się też możliwej absolutnej katastrofy całego rynku crypto.
Już w 2015 przepowiadałeś upadek BTC. Wtedy był czas dołków po bańkach 2013 roku i początki ostatniej hossy. Sieć się zapychała i BTC było złe i miało spadać. Byłeś bardzo przekonujący i Ci wierzyłem. Co działo się potem z ceną wiemy wszyscy (+13080% w ok. 2.5 roku).

Także ten tego, mów co chcesz, tylko nie nazywaj tego:
ShadowOfHarbringer pisze:umiejętność przewidywania
:)

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: W końcu rynek się obudzi, skoryguje i większość osób na tym forum które żyły w swojej wytworzonej sztucznie bańce rzeczywistości będzie miała gigantyczny ból dupy, niestety nie wykluczam też załamań nerwowych i samobójstw.
Masz jakieś swoje typy przyszłych samobójców z tego forum?

Rozumiem, że wystarczy kupić BCH by ochronić się przed załamaniem nerwowym i samobójstwem? A dodają może do tego 72 dziewice? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 października 2018, 21:19

Wymazywanie pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: A to dlatego, że spodziewam się też możliwej absolutnej katastrofy całego rynku crypto.
Już w 2015 przepowiadałeś upadek BTC. Wtedy był czas dołków po bańkach 2013 roku i początki ostatniej hossy. Sieć się zapychała i BTC było złe i miało spadać. Byłeś bardzo przekonujący i Ci wierzyłem. Co działo się potem z ceną wiemy wszyscy (+13080% w ok. 2.5 roku).

Także ten tego, mów co chcesz, tylko nie nazywaj tego:

"umiejętność przewidywania"
No bo logicznie i racjonalnie rzecz biorąc, BTC powinien dawno temu był upaść.

Ale wszystko to zajmuje gigantyczne ilości czasu, ze względu na
- Siłę iniercji rozpędzonego bydlaka jakim jest BTC
- Siłę propagandy wrogiego obozu

Zauważ że nigdy nie podałem dokładnego terminu. Uważam że nadal mam rację, i wszystkie te prognozy o upadku BTC się sprawdzą.

BTC, technicznie i biznesowo rzecz biorąc, jest trupem. To, że ktoś sztucznie podtrzymuje go przy życiu jest absolutną abominacją przypominającą klejenie i zszywanie rozpadającego się trupa niczym we "Frankensteinie". To jest truchło.

Doprawdy fascynujące jest, ile czasu różne siły obecne na rynku, i w polityce oraz inercja i zachowania stadne ludzkości potrafią podtrzymać rzeczy, które logicznie rzecz biorąc powinny dawno ulec destrukcji. Ludzka psychologia jest fascynująca.

Widzę, że niestety na moje prognozy trzeba brać poprawkę +- 5 lat. Rzeczy, które są dla mnie oczywiste że powinny już się zdarzyć, dzieją się dopiero po latach.

Także tutaj standardowo: "Wszyscy się mylicie, żaden z Was nie ma racji".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 4 października 2018, 21:24

ShadowOfHarbringer pisze: BTC, technicznie i biznesowo rzecz biorąc, jest trupem.
Niemożliwe, wysyłałem ostatnio BTC i bez problemu działał. Szybko, tanio, bez trzeciej strony, bezpiecznie, anonimowo. Wszystko cacy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości