Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » piątek, 19 stycznia 2018, 11:39

ShadowOfHarbringer pisze: Jak tylko Bitcoin Cash zdominuje rynek i operatorzy płatności zaczną go używać, błyskawicznie zorientują się iż 0-conf po prostu działa.
Wg mnie musi być odwrotnie. Operatorzy muszą się zorientować, że 0-conf działa by BCH mógł zdominować rynek. No i muszą o tym wiedzieć wszyscy użytkownicy BCH - a coś mi się wydaje, że tych co wiedzą co to jest i jak działa jest no garstka :P

To już nie bezpośrednio do ciebie shadow :)
Marketing Bitcoin Casha jest jednym słowem beznadziejny.
Plus otwarte wojowanie (słuszne/niesłuszne to nieistotne) z BTC Core. Ludzie chcą czytać o możliwościach, o zajebistości technologii, a nie o tym, że bitcoin core, że blockstream to zło - podstawa w marketingu to skupianie się na pozytywach, a nie jakichś ideologicznych walkach.

I ja jako racjonalny inwestor, który nawet by przyznał racje, że BCH to dobry i perspektywiczny produkt, to nie włożę w to pieniędzy, kiedy widzę, jak wiele negatywnych emocji jest w społeczności. Wojna przyciąga sępy i hieny, a nie inwestorów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 19 stycznia 2018, 12:10

wrip pisze: że bitcoin core, że blockstream to zło
Fakty pozostaną faktami. Mówienie o faktach wprost i ukazywanie ich takimi jakimi są zawsze pozostaje szlachetne. Lukrowany świat nie ma sensu, prawda wcześniej, czy później, zawsze błyśnie swoim pięknem. Bitcoina próbuje się przemienić w bankowy twór z trzema nogami, nie wolno milczeć ani lukrować aby się zgadzała komuś kasa.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » piątek, 19 stycznia 2018, 12:29

@mecenas, wolę by społeczność skoncentrowała się na tym nad czym ma władzę: nad projektem. A nie na kłótniach z innymi - przecież to w ogóle nie jest konstruktywne.

LN zaora się samo wg mnie, po prostu będzie niefunkcjonalne. Wystarczy poczekać, nie trzeba walczyć.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 19 stycznia 2018, 12:36

wrip pisze: LN zaora się samo wg mnie, po prostu będzie niefunkcjonalne. Wystarczy poczekać, nie trzeba walczyć.
Ależ o to właśnie chodzi banksterce, żebyśmy biernie czekali... czekali, a oni w tym czasie rozłożą legendę BTC na atomy i rozpylą w przestrzeń kosmiczną. Już w powszechnej, masowej obiegowej opinii BTC nie działa, nie nadaje się do płatności, jest jakimś cyfrowym skarbem-tworem dla kolekcjonerów... itp... itd... a tymCZASEM to nieprawda, bo bitcoin ma się świetnie jako system płatności i działa doskonale jako fork BCH, czyli ucieczka od zepsucia, władzy, cenzury, zakłamania, niedziałania...
Każdy dzień letargu to dzień bliżej upadku wolności. :|
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Canis Lupus » piątek, 19 stycznia 2018, 13:11

trochę z innej beczki, nie wiem czy ktoś już wrzucał
https://cointelegraph.com/news/bitcoin- ... y-exchange

w skrócie:
na https://www.kucoin.com/ można handlować Bitcoin Cashem w 6 parach walutowych
KCS/BCH, ACT/BCH, DAT/BCH, XAS/BCH, UTK/BCH, DENT/BCH
Jak widać na razie to w miarę nowe wynalazki.
W planach jest wprowadzenie kolejnych par BCH/RPX, BCH/QLC, BCH/DBC, BCH/BNTY, BCH/DRGN, BCH/LTC, BCH/PRL

Gratulacje dla Bitcoin Cash
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 stycznia 2018, 13:18

wrip pisze:Marketing Bitcoin Casha jest jednym słowem beznadziejny.
Bitcoin Cash nie potrzebuje marketingu.

Bitcoin Cash to Bitcoin. Wystarczy że działa tak jak założył Satoshi i będzie działać tak dalej, a podbije świat.

To jest rewolucja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 19 stycznia 2018, 13:22

ShadowOfHarbringer pisze: To jest rewolucja.
Tylko rewolucjonistów wciąż mało.
Kto dziś kieruje się takimi ideałami?... Wciąż tylko kasa i kasa i urosło tyle i tyle i jest zabawa i są igrzyska... Czasami tęsknię za mega krachem, za takim krwistym stekiem, za masakrą idiotów.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: erazel » piątek, 19 stycznia 2018, 18:26

Troszkę odejdę od filozoficznych dywagacji na temat sensu BCH i zadam prostackie pytanie,
mianowicie jaka jest najszybsza metoda kupna BCH za pln? Do tej pory kilkukrotnie używałem kantoru coinroom, ale przelewy idą dramatycznie wolno, od momentu wpłaty do otrzymania BCH na porfel mija conajmniej 24/48 godzin, gdzie jak pokazały wydarzenia z ostatnich dni kurs potrafi się zmienić o 30-40%. Jakiś lepszy serwis obsługujący natychmiastowe płatności 24/7?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » piątek, 19 stycznia 2018, 18:43

Kantory zazwyczaj są też droższe od giełd. Korzystam z BitMarket-u jest chyba szybszy od kantoru.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 stycznia 2018, 19:28

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: To jest rewolucja.
Tylko rewolucjonistów wciąż mało.
Siedzisz nie na tych forach co trzeba.

Na /r/btc ogólnie panujący klimat jest taki jak w 2013 - gdy ludzie byli nakręceni przede wszystkim na inne niesamowite właściwości Bitcoina poza ceną.

Na /r/Bitcoin i /r/Cryptocurrency i na forum.bitcoin.pl jest tylko spekuła i dyskusja co pójdzie w górę a co spadnie i kiedy. To nie jest prawdziwa natura kryptowalut.

Cena jest niczym przy potędze jaką oferuje zwykłemu człowiekowi Bitcoin. Wolność od banków i totalitarnych państw ma wartość 1000x większą niż cena. Trudno to pojąć bo nie jest to oczywiste i łatwe do zaobserwowania, ale tak jest.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 20 stycznia 2018, 00:31

@ShadowOfHarbringer, naprawdę Cię podziwiam, podczas gdy inni tylko procenty i zyski Ty pozostajesz prawdziwym idealista. Dzięki Twoim niektórym wpisom przypominam sobie o tych wszystkich ideach jakie w sumie mnie tu przyprowadziły. Nie, nie zapomniałem o nich, nie są mi one obce chodź zarabiam na tzw spekulacji. Z czegoś trzeba żyć ;) a wracając do casha to wg mnie core ma potężna przewagę w jednej rzeczy. Na wszystkich giełdach jest handlowanych w parach z altami a cash jest traktowany jako alt. A altów lepszych technicznie to btc jest wiele. Wg mnie ma szanse się to zmienić w tym roku w miarę rozwoju i popuryzacji DEXow. Wtedy poszczególne dobre projekty będą miały szanse się stać niezależne od wachan btc a może i btc core straci prym, kto wie może na rzecz casha. To będzie tez pewnie zależało od LN. Z drugiej strony czasami myśle sobie ze rozwój (i co z tym idzie cena btc) jest trzymany nieco za pysk w celu skupienia i wykopania jak największej ilości a potem za klika lat 1 bit będzie nieosiągalna suma dla przeciętnego śmiertelnika. Bo po co dodrukowywac bezsensowne fiaty i walczyć z czymś co jest genialne jak można skupić znakomita większość a potem ogłosić jako walutę państwowa unijna itd. Plan genialny jak dla mnie. Mieć większość po wsze czasy a ewentualnie dodawać miejsca po przecinku. Idealne NWO, stworzone przez wolnościowców... albo i nie ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 stycznia 2018, 01:21

Kluka pisze:@ShadowOfHarbringer, naprawdę Cię podziwiam, podczas gdy inni tylko procenty i zyski Ty pozostajesz prawdziwym idealista. Dzięki Twoim niektórym wpisom przypominam sobie o tych wszystkich ideach jakie w sumie mnie tu przyprowadziły. Nie, nie zapomniałem o nich, nie są mi one obce chodź zarabiam na tzw spekulacji. Z czegoś trzeba żyć ;)
Pewnie, że czegoś z trzeba żyć.

Ja, nie tracąc swoich ideałów zarabiam na Bitcoinie (Cashu) prawdziwe konkretne pieniądze. ja wiem, że to jest nudne, bo właściwie to tylko kupuje się i siedzi się na kasie czekając aż wzrośnie za rok dwa, ale w ten sposób ma się gwarantowany zysk.

Widzisz - możesz być bogatym wcale nie będąc jednocześnie chciwym. Te 2 rzeczy się nie wykluczają - wbrew pozorom.

Pewnie, spekulując mógłbym zarobić więcej (ale też ryzyko utraty i wylądowania w rynsztoku byłoby większe), ale po co mi to ryzyko ? Ja nie lubię ryzyka. Lepiej mieć stabilne podstawy a ryzyko i brak adrenaliny uzupełniać gdzie indziej - np. uprawiając jakieś sporty ekstremalne (na co już będziesz miał kasę, bo inwestowałeś bez ryzyka w Bitcoina).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 20 stycznia 2018, 09:57

@Kluka, giełdy powoli wprowadzaja bch jako główną, do której liczy się inne.
GDAX np. Jedna z najważniejszych w USA

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 stycznia 2018, 10:25

Bit-els pisze:@Kluka, giełdy powoli wprowadzaja bch jako główną, do której liczy się inne.
GDAX np. Jedna z najważniejszych w USA
Nie bardzo mają inną możliwość.

Stary Bitcoin jest nieużywalny. Jego śmierć (lub marginalizacja do poziomu shitcoina) to tylko kwestia czasu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » sobota, 20 stycznia 2018, 10:52

@ShadowOfHarbringer, naprawdę nie wierzysz ze LN sporo pozmienia?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: pael » sobota, 20 stycznia 2018, 11:49

Kluka pisze: @ShadowOfHarbringer, naprawdę nie wierzysz ze LN sporo pozmienia?
Najpierw musi zaczac dzialac ;-)

Ktorys z VPN providerow akceptuje BCH? Pisalem do mullvad'a - maja pracowac nad dodaniem BCH i XMR. Obecnie robienie maly przelewow przez btc jest kompletnie bez sensu :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » sobota, 20 stycznia 2018, 11:52

NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 stycznia 2018, 12:01

Kluka pisze:@ShadowOfHarbringer, naprawdę nie wierzysz ze LN sporo pozmienia?
A dlaczego Ty wierzysz że LN cokolwiek pozmienia? Jakie masz na to dowody ? Że gdzieś o tym przeczytałeś ?

Wiesz, że Satoshi najpierw napisał kod źródłowy i przetestował w praktyce żeby się przekonać czy Bitcoin będzie działać, a dopiero potem napisał Whitepaper ? A wiesz od kiedy istnieje whitepaper Lightning Network ? Od początku 2015 albo nawet końca 2014. I co ?

Z resztą co ja Ci tutaj będę wmawiał, tutaj masz wypowiedzi od samych developerów oraz od CEO głównej firmy zajmującej się LN:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=23515
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=26613

LN nie istnieje, to tylko i wyłącznie propagandowa bajka na chwilę obecną. A jak już nawet będzie istnieć (za 18 miesięcy, hehe :D), to będzie całkowicie scentralizowana. Bo zwyczajnie nie wynaleziono jeszcze mechanizmu typu Onion Layer a'la TOR, który mógłby działać w sieci płatnościowej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: obniski » sobota, 20 stycznia 2018, 14:56

Cześć może mi ktoś podpowiedzieć jak przelać BCC z Bitbay na konto BCH gieldy HitBTC ? Adres depozytu na HitBTC zaczyna się od bitcoincash:.... i jak kopiuje ten adres na Bitbay to wyskakuje mi błąd adresu.

Ktoś poradzi jak to przelać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: andar1el » sobota, 20 stycznia 2018, 17:03

Wejdź na https://cashaddr.bitcoincash.org i skonwertuj adres z HitBTC, następnie z zakładki LEGACY wklejasz adres na stronie BB. Zrób sobie najpierw przelew testowy.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości