Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:54

@mecenas, czyli to prawda, że BTC i BCH i Nano nie są zdecentralizowane?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:56

wrip pisze: czyli to prawda, że BTC i BCH i Nano nie są zdecentralizowane?
... ale wciąż wierzymy, że będzie lepiej! :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » niedziela, 22 kwietnia 2018, 15:03

@mecenas, ciekaw jestem komu się to pierwszemu uda.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 22 kwietnia 2018, 15:12

@wrip, Oby udało się jednej i drugiej walucie.
Kasę postawiłem na na obie w relacji 99 : 1 (BCH:NANO)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wrip » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:52

@Hegemon95, w najgorszym wypadku to bitmain (jako zwolennik bch) może zniszczyć btc, a po udanym zniszczeniu btc przerzucić moc na bch. Na takiej zagrywce i odpowiednim postawieniu długich i krótkich pozycji zarobiłby gigantyczne pieniądze on i wiele dobrze poinformowanych osób.

Dla mnie monopol produkcji asic przez jedną firmę przekreśla btc i bch jak również większość opartych na asic, produkowanych przez bitmaina, kryptowalut.
Trudno, taka prawda. Kryptowaluty miały polegać na zaufaniu do kryptografii i nikomu więcej. A teraz by zaufać BTC trzeba zaufać, że bitmain nie zechce go zniszczyć. Bo to, że może jest dla mnie oczywiste. I mnie nie obchodzi czy teoretycznie mu się to będzie opłacało czy nie. Ważne, że jest to niezwykle realne, a wg mnie byłoby też bardzo opłacalne. Co z tego, że społeczność by go zgnoiła? Co z tego, jeśli to on dostarcza ogromną część koparek i tylko od niego można je kupić? Liczy się hajs, a nie ideologia.

Uciekasz w LN hegemonie? Jeśli bitmain zechce zniszczyć BTC to twoje zamrożone w kanałach BTC będą nic nie warte, a znienawidzony bch może wskoczyć na pozycję lidera cmc.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:05

@Hegemon95, najprawdopodobniej nie zrozumiałeś czym jest Bitcoin Cash.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:13 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:12

amneziahaze pisze: , njaprawdopodobniej nie rozumiesz
Coraz bardziej sie przekonuje do tezy, ze rozwoj bitcoina zabrnal w slepa uliczke :(
Moze ktorys z coinow kolejnej generacji (i to nie 2giej ani 3ciej tylko duzo pozniejszej) kiedys zrealizuje idee polaczenia decentralizacji z powszechnym przechowywaniem pelnej historii..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:15

@adam1226, Ty w ogóle umiesz liczyć? EOT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:10

Hegemon95 pisze: Jednak mnie to już w BTC nie dotyczy jakieś środki mam już dzisiaj w kanałach i nawet jak Bitmain się wypnie to transakcji mi nie zblokuje bo nie przechodzą przez niego
LN - jaki to wspaniały lek na całe to zło :lol: Ty naprawdę myślisz tak jak napisałeś? :mrgreen:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 24 kwietnia 2018, 05:00

Panowie pytanie, jako że zdąża mi się czasem kupić BCH w celach spekulacyjnych, to także od czasu do czasu przesyłam BCH pomiędzy giełdami , czytam od jakiegoś czasu o BCH tylko i wyłącznie w superlatywach, tymczasem po raz kolejny czekam od 15 minut do nawet 30 minut na transfer środków pomiędzy giełdami, oczywiście podaje tutaj czas od pojawienia się pierwszego bloku!
Czy ten czas będzie kiedyś zredukowany do powiedzmy max 1 minuty?? ( co i tak w mojej opinii jest długim czasem)


Edit , czekam już ponad godzinę na ostatnie 6 potwierdzenie .....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:45

@RuckenFetard, a sprawdzałeś w blockchainie? Czasami to co pisze w systemie giełdy nijak się ma do rzeczywistości. Ja płacąc z portfela bądź przelewając z portfela na portfel nie miałem nigdy problemów a zawsze daje najniższa prowizje 1sat/bajt. Pozatym wymaganie tylu potwierdzeń to ogolnie dla mnie dziwna praktyka.

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
My tu gadu gadu a moc sieci zaczyna rosnąć i to całkiem dynamicznie: https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... ch.html#1y
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:59

@RuckenFetard, Ale nie możesz porównywać wpłat i wypłat pomiędzy giełdami z przelewami pomiędzy portfelami.
Jak idzie z portfela na portfel, to jest praktycznie natychmiast, natomiast giełdy mają swoje procedury i to znacznie spowalnia transfer.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:08

@benq, nie do końca o to chodzi, na portfelu masz 0-conf dlatego masz natychmiast, a tu chodzi bardziej o to ze przez godzinę nie może wpaść ostatnie potwierdzenie. I tu pytanie czy tak jest w rzeczywistości czy w systemie giełdy tylko tak pokazuje. Obstawiałbym to 2 gie. Miałem takie przypadki z różnymi krypto na różnych giełdach. Jaki z tego morał? Nie handluj, używaj! ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: benq » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:21

@Kluka, Ja to rozumiem, ale z doświadczenia zauważyłem, że każda waluta przesyłana portfel :arrow: portfel, idzie o wiele szybciej niż giełda :arrow: portfel, portfel :arrow: giełda, a szczególnie giełda :arrow: giełda.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:59

Kluka pisze: @RuckenFetard, a sprawdzałeś w blockchainie? Czasami to co pisze w systemie giełdy nijak się ma do rzeczywistości. Ja płacąc z portfela bądź przelewając z portfela na portfel nie miałem nigdy problemów a zawsze daje najniższa prowizje 1sat/bajt. Pozatym wymaganie tylu potwierdzeń to ogolnie dla mnie dziwna praktyka.
Sprawdzałem z blockchainem, nie było potwierdzenia także, łącznie czekałem ponad godzinę, rozumiem że z BCH nie jest tak jak z BTC , im większa popularnośc tym wolniejszy? Jak będzie okazja po przesyłam sobie jeszcze testowo między różnymi giełdami i zobaczę jak to naprawdę wygląda w praktyce.
benq pisze: @Kluka, Ja to rozumiem, ale z doświadczenia zauważyłem, że każda waluta przesyłana portfel portfel, idzie o wiele szybciej niż giełda portfel, portfel giełda, a szczególnie giełda giełda.
Benq , czy giełdy, procesory płatnicze oraz sklepy korzystają już lub będą na 100% korzystać z 0-conf ? jeśli nie, to szybkie przelewy BCH to tylko hipotezy.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bambaryła96 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:38

RuckenFetard pisze: czy giełdy, procesory płatnicze oraz sklepy korzystają już lub będą na 100% korzystać z 0-conf ? jeśli nie, to szybkie przelewy BCH to tylko hipotezy.
Korzystanie z transakcji 0-conf wiąże się z większym ryzykiem różnego rodzaju oszustw. Dlatego większość giełd i pośredników nie będzie z tego korzystała. Ten cały 0-conf to jest odpowiedź promotorów BCH na Lightning Network w bitcoinie. Coś w rodzaju, my też mamy szybkie transakcje tak samo jak w LN, a to że większość pośredników nie będzie z tego korzystać to już inna sprawa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:40 przez Bambaryła96, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Kluka » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:40

@RuckenFetard, doedukuj się a potem pisz bo widzę ze Twoja wiedza jest b. powierzchowna. W tej chwili z każdego fastfooda w PL i innych karajow eu możesz zamówić pizze/cokolwiek korzystając z 0-cofn. Przez pyszne.pl / Takeaway.com . Ja mieszkam w Szwajcarii i inaczej na ta chwile nie zamawiam

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
@Bambaryła96, Tobie tez zaproponuje poczytać od kiedy było 0-cofn i co core zrobiło zeby tego nie było. Otwórzcie oczy ludzie!
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:45

RuckenFetard pisze: rozumiem że z BCH nie jest tak jak z BTC , im większa popularnośc tym wolniejszy
BTC, to prom, który kursuje co 10minut i w nocy pływa pusty, a w dzień zapełnia się na tyle, że ludzie na brzegu czekają aż wróci i zabierze ich za drugą, trzecią czy kolejną rundą. Miasto przybiera w ludziach, a stary dobry prom dalej pływa.

BCH, to most :) Idziesz kiedy chcesz i nie martwisz się, że się nie zmieścisz. Miejsca starczy dla każdego.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bambaryła96 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:46

Kluka pisze: W tej chwili z każdego fastfooda w PL i innych karajow eu możesz zamówić pizze/cokolwiek korzystając z 0-cofn.
Źródło albo jakiś dowód na potwierdzenie słów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:48

Bambaryła96 pisze: Korzystanie z transakcji 0-conf wiąże się z większym ryzykiem różnego rodzaju oszustw
Posłuchaj co @Kluka napisał. Nie ma sensu bym Go powtarzał.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Bambaryła96 pisze: Źródło albo jakiś dowód na potwierdzenie słów?
Za ignorancję. Poczytaj te forum. Masz nawet po polsku wszystko, poza tym, Kluka przecież sam objada się ciągle pizzą za BCH :p
Przytyje nam chłop od tej adaptacji ;)

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości