Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 30 sierpnia 2017, 09:26

Czyli wszystkie explorery stały? Bo blockchair też pokazywał ostatni blok o północy.
Jeżeli się pomyliłem to oczywiście przepraszam.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: grzem » środa, 30 sierpnia 2017, 09:59

ten działał, akurat tego używam: https://bch-bitcore2.trezor.io/blocks

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
No i przelew mi doszedł akurat, w nocy jakis desperat nasprzedawał mi tanio na cryptoxie. (chyba że prorok)
Zapraszam na https://cryptox.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 30 sierpnia 2017, 10:12

Jest teraz "niski" diff a bloki średnio co 17 minut (ostatnie 35 bloków). Opłacalność +40% po stronie BTC. Czyżby się w końcu sytuacja stabilizowała?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » czwartek, 31 sierpnia 2017, 12:27

Platforma BitGo przyjęła casha

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 17 lutego 2015
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: KueBonaFide » czwartek, 31 sierpnia 2017, 13:11

No i super :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » czwartek, 31 sierpnia 2017, 13:18

@KueBonaFide, no nie do końca. Gość zajmujący się LN wypowiadał się, że 8MB wcale nie jest ułatwieniem dla sieci ogółem. Nad tym można by podywagować.

Tutaj kolejne dziwactwo. Fajnie że wymienia mi 10 punktów, ale jak wymienia, to mógłby napisać, że 5 mam sobie przeczytać, a drugie 5 dokupić za 9centów. Poza tym nie wystawili QR nawet. Ten Reasons Why Bitcoin Cash is the real Bitcoin. https://www.yours.org/content/ce60193ca ... 20fce8821/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 31 sierpnia 2017, 13:45

amneziahaze pisze:@KueBonaFide, no nie do końca. Gość zajmujący się LN wypowiadał się, że 8MB wcale nie jest ułatwieniem dla sieci ogółem. Nad tym można by podywagować.
LN nie jest jeszcze nigdzie używane w żadnym handlu ani realnych przypadkach użycia w ogóle.

Jedyne co istnieje to alpha i beta wersje klientów i daemonów. Nikt nie udowodnił że to będzie w ogóle działać w praktyce.

Do tego, dla kogoś kto zajmuje się LN, skalowanie na łańcuchu (w bloku) jest na tą chwilę bezpośrednią konkurencją, więc nie będzie wypowiadał się obiektywnie, tylko będzie uprzedzony.

Więc "gość zajmujący się LN", nie za bardzo ma tutaj cokolwiek do powiedzenia. Równie dobrze "gość spod budki z piwem" mógłby się wypowiedzieć i miałoby to taką samą wartość.


-----
PS. Szkoda nawet już gadać, że przy obecnych szybkościach sieci (np. u mnie na zadupiu 20km od miasta właśnie podłączają światłowód i będzie niedługo 500Mbit+) i wielkości dysków twardych oraz XTHIN (Thinblocks), bloki mogłyby mieć już teraz 500MB i nie zrobiłoby to na sieci wrażenia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Mmichal » czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:43

Biznesowo patrząc na temat to aktualnie mamy sytuację taką gdy w firmie informatycy za bardzo "odpłyneli" - siedzą w pokoju i myslą, że są pempkiem świata. W drugim pokoju biznes głowi się co zrobić gdyż Panowie z IT nie rozwiązują ich problemów (nie obchodzi mnie ideologia tylko fakty a fakty są takie, że od 2 lat Panowie z IT nie potrafili rozwiązać problemu przepustowości sieci vide opłat). Biznes w takim razie w pokoju numer 1 podejmuje trudne decyzje o akcji wymiany Panów z IT z wszelkimi konsekwencjami jakie moze to przynieść. Będzie trochę "iskrzyło" ale finalnie będzie lepiej - damy wreszcie klientowi produkt taki jaki chce ...TU I TERAZ.

BO LICZY SIĘ TYLKO $$$.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 1 września 2017, 05:16

Mmichal pisze:Biznesowo patrząc na temat to aktualnie mamy sytuację taką gdy w firmie informatycy za bardzo "odpłyneli" - siedzą w pokoju i myslą, że są pempkiem świata.
Oni tylko chcą żebyś tak myślał, tak samo jak politycy chcą żebyś myślał że są głupi.

A to są wyrachowane i podłe skurczysyny, które doskonale wiedzą co robią.

Prawda jest taka, że ktoś (służby, rządy, a najprawdopodobniej banki) im smaruje pod stołem żeby ubili albo przynajmniej mocno spowolnili Bitcoina. I jak widać świetnie im to wychodzi, nawet na tym forum większość ludzi im ufa i świata nie widzi poza Core.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Mmichal » piątek, 1 września 2017, 07:03

ShadowOfHarbringer pisze:
Mmichal pisze:Biznesowo patrząc na temat to aktualnie mamy sytuację taką gdy w firmie informatycy za bardzo "odpłyneli" - siedzą w pokoju i myslą, że są pempkiem świata.
Oni tylko chcą żebyś tak myślał, tak samo jak politycy chcą żebyś myślał że są głupi.

A to są wyrachowane i podłe skurczysyny, które doskonale wiedzą co robią.

Prawda jest taka, że ktoś (służby, rządy, a najprawdopodobniej banki) im smaruje pod stołem żeby ubili albo przynajmniej mocno spowolnili Bitcoina. I jak widać świetnie im to wychodzi, nawet na tym forum większość ludzi im ufa i świata nie widzi poza Core.
to tak nie działa, rozumiem, że nie wiesz jak działa ale jedni wierzą w Boga inni w "ktosia", który "może wszystko".

gdyby utrzymywanie majątku polegało na blokowaniu, podkładaniu nóg etc. to rodzina rockeffelera i tym podobnych nie dysponowałaby majątkiem wartosci tylko 1/100 tego jakim dysponował ich dziadek czy tam pradziadek ale dużo większym.

Naprawdę mądrzy ludzie (a tacy są na górze) jezeli widzą w czymś potencjał to zamiast to niszczyć wolą się podpiąć ...tak jest prosciej ( i to najczesciej bez balastu mas jaki zazwyczaj towarzyszy im w danej sytuacji).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 1 września 2017, 07:19

@Mmichal, no to właśnie się podpinają przecież. Wprowadzając takie zmuany w bitcoinie, które m.inn. przez priorytet transakcji segwitowych puszczą prawie cały ruch off main chain.
Do tego dochodzi większa inwigilacja transakcji sw/ln i kontrola ich węzłów (hubów)

Oczywiście z inwestycyjnego punktu widzenia taki projekt jest warty rozpatrzenia, ale on jak ta huba na drzewie żyje z organizmu żywiciela. W tym wypadku infrastuktury bitcoina.

Jest tylko jeden haczyk. Górnicy tracą na tym rozwiązaniu. I mogą się przenieśc do bitcouna 8MB czyli bch (bcc)

Chyba że uznają, że na prowizjach stracą, ale odzyskajà na wzroście kursu wykopanych monet.
Tak też może być

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Mmichal » piątek, 1 września 2017, 08:53

Bit-els pisze: @Mmichal, no to właśnie się podpinają przecież. Wprowadzając takie zmuany w bitcoinie, które m.inn. przez priorytet transakcji segwitowych puszczą prawie cały ruch off main chain.
Do tego dochodzi większa inwigilacja transakcji sw/ln i kontrola ich węzłów (hubów)

Oczywiście z inwestycyjnego punktu widzenia taki projekt jest warty rozpatrzenia, ale on jak ta huba na drzewie żyje z organizmu żywiciela. W tym wypadku infrastuktury bitcoina.

Jest tylko jeden haczyk. Górnicy tracą na tym rozwiązaniu. I mogą się przenieśc do bitcouna 8MB czyli bch (bcc)

Chyba że uznają, że na prowizjach stracą, ale odzyskajà na wzroście kursu wykopanych monet.
Tak też może być
nie interesuje mnie to czy rozwiązanie nazywa sie 8MB czy LN czy PanHilary...... interesuje mnie, że od kilkunastu miesiecy wiecznie są problemy z transakcjami i są cholernie drogie. Jezli da sie to zalatwić 1 ruchem (zwiekszajac blok) to to robimy ....a w backoffice pracujemy nad 2 warstwą ...a nie "niech Pan poczeka jeszcze pol roku". Bo ktos nas wyrzuci z interesu i zrobi to po prostu lepiej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 1 września 2017, 10:41

@Mmichal, zacznij używać bitcoin casha, namawiaj tych, którzy przyjmują crypto jako płatność. Ja na przykład pracuję nad kartą cryptopay. Zabawy w zasilanie jej bitem w porównaniu do innych walut (dash, ltc, czy bitcoin cash) to absurd. Drogie, czekanie czasem po kilka godzin, bo akurat mempol spuchł.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Mmichal » piątek, 1 września 2017, 11:55

Bit-els pisze: @Mmichal, zacznij używać bitcoin casha, namawiaj tych, którzy przyjmują crypto jako płatność. Ja na przykład pracuję nad kartą cryptopay. Zabawy w zasilanie jej bitem w porównaniu do innych walut (dash, ltc, czy bitcoin cash) to absurd. Drogie, czekanie czasem po kilka godzin, bo akurat mempol spuchł.
prowadzimy portfel 4coins - bitcoin cash mamy od 7-8 sierpnia w takim samym rygorze bezpieczenstwa jak btc ale zainteresowanie znikome poki co. handel tez czeka gotowy od 2 tygodni ale ze wzgledów na priotytey wejdzie dopiero teraz. to wszystko co mozemy zrobić na rzecz popoluaryzacji gdyż odbieranie telefonów z pytaniem dlaczego okradamy ludzi na 10-15 zł za przelew juz nam się troche znudziło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » niedziela, 3 września 2017, 19:24


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 446
Rejestracja: 24 października 2016
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Dopełniacz » piątek, 8 września 2017, 11:54

BCH ma przyszłość?



Zapomniał o MasterCard? Spisek? Tyle pytań i brak odpowiedzi... ;)

ps. Wiem że to wygląda jak kopanie leżącego, ale ostrzegam tylko innych przed tą "walutą".
⚡️
Napiwki: https://tippin.me/@Dopelniacz
W celach edukacyjnych wyśle 8 razy po 700 satoshi, wystarczy podać gdzieś link do tippin albo podobnego serwisu. Nie musisz być online ani posiadać BTC żeby odebrać płatność w LN ;).
Dostał: adam1226, WitoldC

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 września 2017, 12:43

Trudność BTC planowo poszła w górę to opłacalność kopania BTC/ABC się wyrównała (a nawet 5% na korzyść ABC).
Oczywiście nastąpi zmiana w momencie zmiany trudności na ABC, gdy sieć wróci do bloku na godzinę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 16:36

Ciekawostka. Wykres sumy BTC i BCH:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: wamak » środa, 27 września 2017, 22:13

BCH mało skorzystało na obecnym wzroście BTC. Liczę po cichu, że się jeszcze "obudzi" i to konkretnie, ale to tylko moje życzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 22:16

@wamak, Nie tylko Twoje. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości