Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6402
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1679
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: maxi82 » piątek, 18 sierpnia 2017, 21:49

ShadowOfHarbringer pisze: Światowy obrót 24-godzinny BCH niebezpiecznie zbliża się do obrotu na BTC:
To zapewne obrót na realnych wymianach za siakiś "towar" a nie przelewanie pomiędzy portfelami ;) (zresztą na wykres wystarczy spojrzeć) Jak już nadmieniłem nie baw się w propagandę bo jest przeciw skuteczna. Pozdro.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 18 sierpnia 2017, 21:54

Zawsze tak było - jeżeli kopalnie modyfikowały demona Core.
Domyślnie był liczony priorytet, ale można było obciąć niskie fee nawet w konfigu.
Wszystko po stronie kopalni do wyboru/ustawienia było od zawsze (w mniejszym lub większym stopniu).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Pieselfan » piątek, 18 sierpnia 2017, 22:17

@grzem ,@rav3n_pl Tak też to rozumiałem. Czyli nie ma co płakać, że coś zostało "usunięte", skoro minerzy (rynek) sam wybrał inną drogę, a nie developerzy Core. Zgadzam się z @grzem, że można by popracować na tym polu jeszcze
dgtmarket.com - giełda bitcoin
bitcoinaverage.pl - porównanie kursów i wolumenów polskich giełd bitcoin

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 18 sierpnia 2017, 22:22

Ale nie o to chodzi. Pierwotnie priorytet był wprowadzony, żeby ułatwić skanowanie łańcucha - im starsza transakcja wydawana tym bardziej "w tył" musiał szukać demon. Była to kwestia poprawy wydajności. I utrudniało spamowanie sieci transakcjami wydającymi te same monety wciąż i wciąż, bo takie "szybko" przesłane monety miały bardzo niski priorytet.
Wprowadzenie bazy UTXO znacznie poprawiło wydajność i z punktu widzenia wydajności nie ma znaczenia czy wydajemy stare czy nowe monety. Ale zniszczono jedno z pierwotnych założeń które premiowało bagholderów (chociaż wtedy 1BTC/dzień to i tak było niewiele) i w prosty sposób ograniczało spam.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 sierpnia 2017, 22:31

maxi82 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Światowy obrót 24-godzinny BCH niebezpiecznie zbliża się do obrotu na BTC:
To zapewne obrót na realnych wymianach za siakiś "towar" a nie przelewanie pomiędzy portfelami ;) (zresztą na wykres wystarczy spojrzeć) Jak już nadmieniłem nie baw się w propagandę bo jest przeciw skuteczna. Pozdro.
Oczywiście masz rację, ale wszystkie kryptowaluty zaczynały w ten sposób.

Najpierw wirtualny obrót na portfelach spekulantów i ryzykantów czy tam early adopterów, a potem dopiero realny obrót w gospodarce.

Nikt nie mówi że jest to obrót przy sprzedaży dóbr i usług przecież.

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
rav3n_pl pisze:Ale nie o to chodzi. Pierwotnie priorytet był wprowadzony, żeby ułatwić skanowanie łańcucha - im starsza transakcja wydawana tym bardziej "w tył" musiał szukać demon. Była to kwestia poprawy wydajności. I utrudniało spamowanie sieci transakcjami wydającymi te same monety wciąż i wciąż, bo takie "szybko" przesłane monety miały bardzo niski priorytet.
Wprowadzenie bazy UTXO znacznie poprawiło wydajność i z punktu widzenia wydajności nie ma znaczenia czy wydajemy stare czy nowe monety. Ale zniszczono jedno z pierwotnych założeń które premiowało bagholderów (chociaż wtedy 1BTC/dzień to i tak było niewiele) i w prosty sposób ograniczało spam.
Dlatego trzeba to przywrócić i zlikwidować jeden z wielu głupich pomysłów core.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: grzem » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:09

Zmiana trudności BCC się opóźnia (poniedziałek), zmiana trudności BTC około środy. Intencja kopalni popierających duże bloki może byc taka, aby te dwie regulacje trudnoścu wypadły jak najbliżej siebie. Będzie to wzrost trudności BTC i spory spadek trudności BCC, spowodowana tym prawdopodobna dużo wyższa opłacalność kopania BCC może zachwiać nawet najtwardszymi kopalniami SW i wpędzić w kłopoty i tak juz niewydolny łańcuch Core (zbliżenie tych dwu dat powiększa te kłopoty) akurat w momencie "święta segwitowców". Piękna katastrofa Core jest możliwa właśnie teraz.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:21

Jeżeli odpłynie część mocy z BTC to będzie mniejszy wzrost.
Mam nadzieję że górnicy pamiętają o tym, że od wykopania do sprzedania musi minąć ponad 100 bloków ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:25

rav3n_pl pisze:Jeżeli odpłynie część mocy z BTC to będzie mniejszy wzrost.
Mam nadzieję że górnicy pamiętają o tym, że od wykopania do sprzedania musi minąć ponad 100 bloków ;]
Głupio Ci będzie gdy się okaże że "zawsze mam rację" tak jak mam napisane pod forumowym nickiem ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: grzem » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:29

rav3n_pl pisze:
Mam nadzieję że górnicy pamiętają o tym, że od wykopania do sprzedania musi minąć ponad 100 bloków ;]
To jest tylko głupie zaklinanie rzeczywistości, która jest taka, że kopalnie mają rezerwy dla omijania tego ograniczenia i to zarówno w BTC jak i BCC.

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Nie wspominając o powszechnych lewarach.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:46

@grzem, Chodzi mi tylko o to, że jak ktoś będzie "na bieżąco" kopał wg kurs/trudność to "na pniu" nie sprzeda.
Jaka kopalnia nie czeka na "dojrzenie" bloku przed naliczeniem urobku górnikowi? Pierwsze słyszę (oprócz P2Pool, ale to inna bajka).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:48

Obroty BCH/Bitcoin Cash na giełdach przekroczyły właśnie obroty BCC/Starego Bitcoina.

Sytuacja coraz bardziej zaczyna przypominać BANK RUN, tylko trochę inną jego odmianę - taki gdzie ludzie uciekają ze starej badziewnej wersji Bitcoina na jego nową, ulepszoną wersję.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » piątek, 18 sierpnia 2017, 23:55

ShadowOfHarbringer pisze: Obroty BCH/Bitcoin Cash na giełdach przekroczyły właśnie obroty BCC/Starego Bitcoina.
Opłacalność wydobycia grubo powyżej "kreski"... wobec tego mogę spokojnie iść spać... dobranoc.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 sierpnia 2017, 00:06

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Obroty BCH/Bitcoin Cash na giełdach przekroczyły właśnie obroty BCC/Starego Bitcoina.
Opłacalność wydobycia grubo powyżej "kreski"... wobec tego mogę spokojnie iść spać... dobranoc.
https://cash.coin.dance/blocks

Kod: Zaznacz cały

It is currently 52% more profitable to mine on the Bitcoin Cash blockchain.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: grzem » sobota, 19 sierpnia 2017, 00:08

rav3n_pl pisze: @grzem, Chodzi mi tylko o to, że jak ktoś będzie "na bieżąco" kopał wg kurs/trudność to "na pniu" nie sprzeda.
Jaka kopalnia nie czeka na "dojrzenie" bloku przed naliczeniem urobku górnikowi? Pierwsze słyszę (oprócz P2Pool, ale to inna bajka).
Ja mówiłem o sprzedaży urobku przez kopalnię, ale górnik też ma dostęp do lewara.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 sierpnia 2017, 01:03

Bitcoin Cash jest aktualnie najbardziej/najczęściej handlowaną w ostatnich 24 godzinach kryptowalutą ze wszystkich istniejących kryptowalut.

Źródło:
https://coinmarketcap.com/ (sortowanie po Volume 24h)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » sobota, 19 sierpnia 2017, 08:48

Pare pytan do znawcow tematu :
1) kto stoi za Jihanem ?
2) dlaczego wspierajac bch, traci zysk na prowizjach od transakcji dla gornikow.
3) wylamal sie z ukladu w pewnym momencie/ czy od poczatku go nie wspieral.
4) Kto jeszcze mocno wspiera finansowo BCH ?
dziekuje
Polskie Forum Bitcoin.pl

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 sierpnia 2017, 09:14

novymivo pisze:Pare pytan do znawcow tematu :1) kto stoi za Jihanem ?
A) Nikt
B) Żądza zysku
C) Chiński rząd.

Niezależnie od wybranej opcji A), B) lub C) nie ma znaczenia kto za nim stoi. Gość pomaga nam (wczesnym adopterom) i Satoshiemu zrealizować swoją wizję. Jeżeli nie byłoby Jihana, byłby kto inny. Czy to dobrze że akurat Jihanowi urosły jaja i zaczął zachowywać się jak mężczyzna biorąc sprawy we własne ręce czy nie, tutaj trudno powiedzieć.

Może mógłby się trafić ktoś lepszy albo gorszy. Ja nie narzekam i cieszę się z tego co jest.
novymivo pisze:2) dlaczego wspierajac bch, traci zysk na prowizjach od transakcji dla gornikow.
Hę ? Niby czemu traci skoro BCH jest 48% bardziej dochodowe od BTC w kopaniu obecnie ?
novymivo pisze:3) wylamal sie z ukladu w pewnym momencie/ czy od poczatku go nie wspieral.
Wyłamał się z istniejącego układu w czasach pomiędzy 2016 a 2017 (na przełomie BitcoinXT -> Bitcoin Classic)
novymivo pisze:4) Kto jeszcze mocno wspiera finansowo BCH ?
1. Ja.
2. Większość innych wczesnych adopterów
3. Każdy kto ma trochę oleju w głowie i rozumie, że BCH jest prawdziwym Bitcoinem kontynuującym wizję Satoshiego, a Core jest odejściem od tej wizji i zwyczajną kradzieżą nazwy Bitcoinowi.
novymivo pisze:dziekuje
Zawsze do usług.

EDIT:
Co do pierwszej sprawy, chiński rząd już zauważył Bitcoina i całkiem możliwe jest mu po drodze z jego sukcesem. Podejrzewam że mogliby grać dzięki temu na osłabienie dolara, co jest Chinom na rękę, bo słabszy dolar to słabsze USA, a słabsze USA to silniejsza pozycja Chin na świecie.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 sierpnia 2017, 09:18 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » sobota, 19 sierpnia 2017, 09:18

ShadowOfHarbringer pisze: Hę ? Niby czemu traci skoro BCH jest 48% bardziej dochodowe od BTC w kopaniu obecnie ?
Dziekuje za odp, ale to mnie nie satysfakcjonuje.
Te +48% to nie argument . Dlaczego nie wspieral Core, co mu nie pasuje w ich wizji ? Segwit ?
Dlaczego pozbawia sie prowizji z transakcji ? Jest az takim wizjonerem ?
ps - by bylo ciekawiej to wygralem od 1 antminera dawno dawno temu, 3 dni pozniej byl u mnie !! Jihan jest slowny.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 19 sierpnia 2017, 09:21

novymivo pisze:Te +48% to nie argument . Dlaczego nie wspieral Core, co mu nie pasuje w ich wizji ? Segwit ?
Ty tak serio pytasz ? Czeka Cię trochę lektury:
1. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p350354
2. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p350360
W postach masz oryginalne źródła po angielsku.

W ogromnym skrócie: Segregated Witness to szajs na resorach nie dający żadnych korzyści i powodujący zagrożenia bezpieczeństwa oraz zagrożenia patentowe. Żeby dokładnie dowiedzieć się czemu, musisz niestety sięgać do angielskich źródeł.
novymivo pisze:Dlaczego pozbawia sie prowizji z transakcji ? Jest az takim wizjonerem ?
Skąd ty bierzesz te dane, że pozbawia się prowizji z transakcji ? Poproszę źródło.
novymivo pisze:ps - by bylo ciekawiej to wygralem od 1 antminera dawno dawno temu, 3 dni pozniej byl u mnie !! Jihan jest slowny.
Jest nawet bardzo słowny i honorowy, co pokazało jego podejście do obecnego NYC agreement i poprzedniego HK agreement.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: scryptominer » sobota, 19 sierpnia 2017, 09:23

@novymivo, ale po co mu te prowizje transakcyjne, skoro większy zysk ma z samego bloku na BCH? "Wizjonerem" (albo głupim) jest ktoś, kto świadomie kopałby coś, co jest mniej opłacalne o połowę.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości