Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:16

garmont pisze:
pm7 pisze:
garmont pisze:

Ludzie zostaną wystawieni do wiatru:
Tak, widziałem ten link i zdecydowanie mi się to nie podoba. Podtrzymuję jednak to co napisałem wcześniej.
Tu Cie nie rozumiem. Popierasz to że ludzie zostaną wystawieni do wiatru i jednocześnie uważasz, że Ci sami ludzie interesują się jakimś hardforkiem na Bitcoinie?
Zdecydowanie nie.

Napisałem, że mi się nie podoba to co jest w linku. Pisząc dokładniej, potępiam próby odłożenia zwiększenia rozmiaru bloku "żeby dać czas na rozwój LN".

Co do zainteresowania ludzi hard forkiem, mam taką teorię, że ludzie są raczej zadowoleni z jako-takiego rozwiązania Bitcoinowego konfliktu w ostatnich latach (wprowadzanie SW i obietnica większych bloków, oczywiście czy to zostanie zrealizowane to inna sprawa) i zmniejsza to tolerancję na takie rzeczy jak Bitcoin Cash, które mogłyby liczyć na większe poparcie gdyby nie to, że właśnie mamy postęp w rozwiązaniu konfliktu o skalowanie bez podzielenia sieci.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: garmont » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:25

grzem pisze: NIe zdążyłeś posłuchać, EOT z mojej strony. Po co pytasz skoro Cię to nie interesuje?
Wcześniej już słuchałem tego wykładu. Wolę rozmawiać o szczegółach niż odnosić się do zewnetrznych autorytetów.

Dodano po 7 minutach 44 sekundach:
pm7 pisze: Co do zainteresowania ludzi hard forkiem, mam taką teorię, że ludzie są raczej zadowoleni z jako-takiego rozwiązania Bitcoinowego konfliktu w ostatnich latach (wprowadzanie SW i obietnica większych bloków (oczywiście czy to zostanie zrealizowane to inna sp,rawa) i zmniejsza to tolerancję na takie rzeczy jak Bitcoin Cash, które mogłyby liczyć na większe poparcie gdyby nie to, że właśnie mamy postęp w rozwiązaniu konfliktu o skalowanie bez podzielenia sieci.
Wiecie ile kosztuje utrzymanie przez tydzień sieci 2-5% mocy bitcoina? Bez zysków? Bitcoin Cash jest jak "Głos wołającego na pustyni":
Zobaczcie i bądźcie czujni. Nie wszystko jest tak proste jak się wydaje.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:43

rav3n_pl pisze: "problem" w tym, że po wejściu segwit nadal będziesz mógł sobie spokojnie używać "zwykłego" BTC i nie zawracać sobie głowy segwitem, LN, Rootstock czy innymi łańcuchami bocznymi. To jest właśnie SOFT fork - zmiana OPCJONALNA nie wpływająca na WSZYSKICH userów.
Pod warunkiem że po wprowadzeniu tych bajerów pójdzie też zwiększenie bloku na tyle ile możemy pozwolić dość tanim kosztem. Inaczej biedniejsi użytkownicy silą zostaną zepchnięci do LN. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby spychanie było przez brak technicznych możliwości zwiększenia rozmiaru bloku a nie przez czyjeś widzimisię.

Dla mnie osobiście Bitcoin Cach jest niedobry bo jest przeciw SW i LN(chociaż tutaj może się okazać ze i tak będzie działał).
Bitcoin nie wiadomo czy będzie dobry bo SW i LN wprowadza ale jeśli zbuntowali by się z powiększeniem wielkości bloku to też będzie źle nawet bardzo źle. Natomiast jeśli wprowadza jakiekolwiek zwiększenie nawet symboliczne i tym sposobem zdejmą strach przed przyszłymi hard forkami zwiększającymi blok będzie idealnie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:48

Jakkolwiek jestem przeciwko działaniom mającym być "przeciw devom", to odkładanie USTALONEGO w sw2x zwiększeniu wielkości bloku jak najbardziej popieram.
1mb to za mało- pisałem dawno. Jeżeli górnicy zgodzili się (ponad 90% poparcia) na SegWit2x to teraz trzeba go DO KOŃCA zrealizować.
Do aktywacji SW został niecały tydzień, pisanie teraz o "przełożeniu hf" to totalne nieporozumienie i strzał w kolano. Kopalnie mogą po prostu wyłączyć sygnalizację segwit i kopać 1mb corecoin bez segwita albo wręcz fakecoin. To ostatnie byłoby bardzo złe...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: prezes » czwartek, 3 sierpnia 2017, 05:49

Spadła trudność w ostatnim bloku 478577 o 20 % z 860221984436.22 na 688179230667.78
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Chancellor » czwartek, 3 sierpnia 2017, 06:36

Jeżeli już panowie z Blockstream zaczynają mówić o odsunięciu w czasie 2 MB bloków, to dla mnie jest to dodatkowy powód do zachowania BCH. Ciekawe jak to skomentują górnicy wspierający SW2X.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: baggins » czwartek, 3 sierpnia 2017, 07:34

uważajcie na to co pisał @Wymazywania, z podażą nikt nie wygra, szczególnie tak ogromną czekająca tylko na zielone światło w postaci regularnych bloków i .... jakiegokolwiek pewnego i prostego walleta - tu może być zagrywka, nie dać go ludziom za szybko, żeby tą podaż ograniczyć, przy okazji opychając swoje BCC po dobrych cenach, programiści i ludzie ze światka kryptowalut dadzą sobie radę z transferem, zwykły trader czy popularny Janusz nie ogarnie, a to oni są ową falą podaży
nawet zaryzykuję, stwierdzenie, że pogłoski o delay zwiększenia bloku SW2x są celowe, żeby wzbudzić wątpliwości gawiedzi co zostanie "prawdziwym Bitcoinem", nawet mozna pewnie nadal obserwować "dziwne" kopanie bloków... kilka żeby zatwierdzić jakąś część transakcji i stop... czas na opchnięcie (może nawet skalkulowane, żeby trudność za bardzo nie spadła)
jak bym miał możliwości techniczne tak bym właśnie kombinował

PS z giełdowych BCC wszystko sprzedałem, resztę trzymam i rozglądam się nerwowo
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: krzysztof010 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:06

+/- 1 MB na blok 1 Mb = 10 min | 6 Mb= 1h | 144 MB= 1 dziń | 52 GB= rok przy 2 MB na blok daje 104 GB rocznie przy 8 MB na blok daje 420 GB rocznie. Ilu ludzi korzysta z BTC jaki ma udział BTC w porównaniu do tradycyjnych walu. Zatkało się 1 MB na blok zatka się i 2 MB 8 MB oddech na chwilę. Popularność nadmucha blok gdzie to później trzymać u Kowalskiego na kompie ? - centralizacja.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:30

krzysztof010 pisze: gdzie to później trzymać u Kowalskiego na kompie ?
Po co Kowalski miałby trzymać cały łańcuch?
Kowalski chce robić transakcje, a nie prowadzić rejestr transakcji całej planety.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: garmont » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:34

Od bloku 478571 do 478576 wpadło 6 bloków w przeciągu 10 godzin 7 minut ( od 2017-08-02 16:20 do 2017-08-03 02:27 ) z tą samą trudnością i nastąpiła redukcja o 20%. Co jest niezgodne z założeniem, że 6 kolejnych bloków nie mieści się w 12 godzin...
Czyli liczą z opóźnieniem od pierwszej serii 6 bloków, gdzie nastąpiło 12 godzin przerwy. Przerwa 13 godzin pomiędzy blokiem 478570 i 478571 łapie się w serię bloków od 478566 do 478575... Czy to oznacza że będzie 10 redukcji trudności??? Wtedy trudność BCH wynosiłaby 0.8^10 = 10,7% trudności BTC.

PS.
Jeżeli wykopanych zostało 6 bloków w 10 godzin, ze stałą trudnością jak w sieci BTC, to uruchomione było 1/6 mocy sieci BTC - ponad 16%. Po redukcji do 10% trudności sieci BTC, będą z tą mocą mogli kopać bloki co 10 min z mniejszą mocą niż teraz była włączona.

Bitmain wygrzewa koparki... Mocy im nie zabraknie.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:35

Temat poruszany x razy - decentralizacja i bezpieczeństwo.
Ja czekam na transfer bazy utxo, bo wtedy cały łańcuch nie będzie potrzebny.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: Chancellor » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:35

baggins pisze: z podażą nikt nie wygra
Przecież nie o to chodzi, żeby wygrać z podażą. Spadek ceny jest oczywisty i nastąpi. Patrzysz na BCH wąskim spojrzeniem spekulanta. Dla mnie jest on alternatywną drogą rozwoju Bitcoina, w związku z tym wyrokowanie po dwóch dniach od forka jest niepoważne, a kurs jako taki nie jest równoważnikiem długoterminowej wartości. Aktualne kursy na giełdach są przecież efektem tylko i wyłącznie amoku spekulacji podzielonej na kilkanaście odseparowanych „ryneczków”.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: garmont » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:41

krzysztof010 pisze: +/- 1 MB na blok 1 Mb = 10 min | 6 Mb= 1h | 144 MB= 1 dziń | 52 GB= rok przy 2 MB na blok daje 104 GB rocznie przy 8 MB na blok daje 420 GB rocznie. Ilu ludzi korzysta z BTC jaki ma udział BTC w porównaniu do tradycyjnych walu. Zatkało się 1 MB na blok zatka się i 2 MB 8 MB oddech na chwilę. Popularność nadmucha blok gdzie to później trzymać u Kowalskiego na kompie ? - centralizacja.
http://www.vikingtechnology.com/product ... ilo-35ssd/
I mówimy o roku 2017.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: baggins » czwartek, 3 sierpnia 2017, 08:46

@ShadowOfHarbringer @Chancellor
Zgadzam się że w sporze BTC z BHC to BHC jest bliższy w założeniach do idei Satoshiego poza jednym.... dłuższy łańcuch zwycięża i wskazuje co jest Bitcoin - czy nie to jest właśnie fundamentem, najwazniejsza zasada?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:15

baggins pisze: dłuższy łańcuch zwycięża i wskazuje co jest Bitcoin -
Haha czyli jak znowu zmienia regulacje trudności tak ze bloki beda wpadac co minute to zostana bitcoinem?:o
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: baggins » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:22

jeśli tak się zdarzy to zgodnie z ideą tak właśnie będzie... ale tak się nie zdarzy... musiały by długo wpadać co minutę żeby nadgonić główny łańcuch..... w tym czasie giełdy zostałyby zalane monetami, cena by spadła i przestało dy się opłacać... to wszystko naczynia połączone
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: jpr » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:29

Mozna sie bylo tego spodziewac, ze blockstream nigdy nie wprowadzi 2MB. To byl tylko wałek i gra na czas. Wprowadzili swoje zmiany a teraz sie wypną. Niedlugo zwykly user nie bedzie w stanie nic wysłac po głownym łancuchu. Bedziemy miec tylko huby zarządzane przez wiadomo kogo. Kiepsko to wszystko widze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:32

jpr pisze: Bedziemy miec tylko huby zarządzane przez wiadomo kogo.
Co ciekawe można odnieść wrażenie, że większości userów BTC taki stan rzeczy nie przeszkadza.
Alternatywa jaka się właśnie pojawiła jest nazywana "fakecoinem". Bardzo przykra sytuacja oglądać jak ludzie sami proszą o wynajęcie im więzienia... :(
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: baggins » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:38

nie panikujcie, jak core nie wprowadzi zwiększenia bloku, kopalnie mogą zrobić kolejny fork przecież :D
teraz udało się bez core to czemu ma się drugi raz nie udać :roll:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Cash - dyskusja ogólna

Postautor: garmont » czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:46

baggins pisze: jeśli tak się zdarzy to zgodnie z ideą tak właśnie będzie... ale tak się nie zdarzy... musiały by długo wpadać co minutę żeby nadgonić główny łańcuch..... w tym czasie giełdy zostałyby zalane monetami, cena by spadła i przestało dy się opłacać... to wszystko naczynia połączone
Przecież to jest łańcuch BCH nie BTC, w nie ma co nadganiać. Teraz obrabia tylko transakcje BCH i dobrze mu idzie. Nie musi mieć tylu bloków co BTC i nigdy nie będzie miał, bo ma blok 8M.
baggins pisze: nie panikujcie, jak core nie wprowadzi zwiększenia bloku, kopalnie mogą zrobić kolejny fork przecież
Nie będą musiały - już mają. BCH to jest właśnie impas na Blockstream w celu wprowadzenia większego bloku. Jak nie wprowadzą BCH zyska więcej zwolenników i użytkowników.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości