Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Areck1 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 12:19

Pomijające całe zamieszanie odnośnie tego hard forka wrzucam filmik wyjaśniający przejrzyście o co chodzi i co będzie z tymi nowymi tokenami:

Wrzucam informacyjnie.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Ahr » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:54

Korekta wzrostow jest zaskakujaco mila dla oka, volumen ma jakies 60% +/- wczorajszych ruchow, kurs nie dolecial do dolnej strefy wsparcia, co tylko pokazuje, jak silne moze byc wybicie gora, gdy korekta sie zakonczy
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: prezes » wtorek, 6 listopada 2018, 07:07

@Ahr, można wiedzieć na jakiej podstawie narysowałeś tą strefę wsparcia, tak na oko, czy masz jakieś sztywne zasady?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Ahr » wtorek, 6 listopada 2018, 18:24

@prezes, strefy wsparcia i oporow wyznaczam przewaznie z dwoch pobliskich lin wsparcia/oporu, oczywisci na obrysowanie tej konkretnej miala wplyw analiza swiec na 1D/1W volumenu i punktu, w ktorym jestesmy wg. zalozonego przeze mnie scenariusza, uzywam rowniez metody overbalance, ktora ladnie sie pokrywa z naniesionymi liniami wspacia/oporu.
Moze pokaze w jaki sposob wyznaczylem strefe oporow.
Obrazek
Robie to na jak najwiekszym interwale, ktory wg. mnie moze posluzyc nam jako pewien wyznacznik, na BCH mozna smialo to zrobic na 1W, oznaczam przebite dawne wsparcia, ten opor na 605, choc istotny jest dosc slaby wg. mnie, ale nie bede wyjasnial dlaczego, bo post bedzie zbyt dlugi i za duzo czasu strace :)
Przedzial od 605 do 644 to strefa oporow. Analogicznie ale na opak rysuje strefe wsparcia, ale wszystko zalezy od tego pod jaki scenariusz.

Na ten moment wg. mojej analizy tego pod co gram, powinnismy dojsc do 644$ a to, co bedzie dalej zalezy tylko i wylacznie od tego, czy najwazniejszy opor, czyli poprzedni szczyt i wczesniejsza konsolidacja przed zjazdem w dol doprowadzi do wiekszego odbicia od niej, czy porzadnego wybicia.

Obrazek

650-750$ to wg. mnie najwieksza przeszkoda do realizacji zyskow w zalozonym przeze mnie poziomie 840$ ale mam na to spore szanse, jezli BTC nie sfiksuje a korekta od ATH na BCH zostala zakonczona (wg. mnie zrobilismy ksiazkowa ABC), czego dowodem na rozpoczynajacy sie trend wzrostowy jest mocne wybicie rozpoczynajace elliotowska 1.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 listopada 2018, 19:40

Ahr pisze: 650-750$ to wg. mnie najwieksza przeszkoda do realizacji zyskow w zalozonym przeze mnie poziomie 840$ ale mam na to spore szanse, jezli BTC nie sfiksuje a korekta od ATH na BCH zostala zakonczona (wg. mnie zrobilismy ksiazkowa ABC), czego dowodem na rozpoczynajacy sie trend wzrostowy jest mocne wybicie rozpoczynajace elliotowska 1.
Ty naprawdę analizujesz kurs alta w stosunku do USD? Wyznaczasz eliota, poziomy wsparcia... :shock:
Nie psuje Ci koncepcji fakt, że jego cena w USD, tak jak prawie wszystkich altów, zależy w większej części od kursu pary BTC/USD.

Możesz wyliczyć bardzo dokładnie, wszelkimi metodami, że BCH powinien zaliczyć odbicie, ale jeśli w tym momencie BTC/USD wybije dołem z dużego trójkąta, to BCH nie uratuje żadna AT. I tyle z Twoich poziomów wsparcia i wyliczeń.

Jeśli już coś analizować, to wyłącznie kurs alt/BTC. Bo nie ma coinów niezależnych od BTC.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Ahr » wtorek, 6 listopada 2018, 19:48

ekonokomik pisze: Ty naprawdę analizujesz kurs alta w stosunku do USD? Wyznaczasz eliota, poziomy wsparcia...
Oczywiscie, to ze Ty wylacznie analizujesz kurs alt/btc nie znaczy, ze ja musze :) jezeli cos dziala a u mnie dziala to nie widze potrzeby zmieniania czegokolwiek, dlatego, ze od ponad 2 lat nie mialem zadnej straty w co miesiecznych rozliczeniach, a od 6 lat stale patrze na cene krypto w walucie, ale dzieki za rade. To naprawde mile :mrgreen:

malo tego dzieki BCH/USD wszedlem nie wiedzac o jakims forku i juz mam zrealizowany zysk 20%, i niezrealizowany w okolicach 11% i oczywiscie gram calym kapitalem, ktory przeznaczam na gre i nie jest to srednia krajowa, czy cena sredniej klasy auta, taki ze mnie wariat ;]

Serio jest szans na wybicie BTC dolem? i co uwazasz, ze jestem tak nierozgarniety, ze jestem slepo zapatrzony, tylko w to, co sie dzieje na BCH? :D
ekonokomik pisze: Możesz wyliczyć bardzo dokładnie, wszelkimi metodami, że BCH powinien zaliczyć odbicie, ale jeśli w tym momencie BTC/USD wybije dołem z dużego trójkąta, to BCH nie uratuje żadna AT. I tyle z Twoich poziomów wsparcia i wyliczeń.
Ahr pisze: ale mam na to spore szanse, jezli BTC nie sfiksuje
czy Twoj "scisly" umysl, potrafi wydedukowac cos z tego?
rynek pokazal juz raz, ze BCH pnal sie wysoko kiedy BTC spadal, szanse na to, ze byloby podobnie sa takie same, jak na to, ze podazylby za nim.

Dziekuje za rade, ale nie skorzystam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 listopada 2018, 22:17 przez Ahr, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 6 listopada 2018, 20:11

Ahr pisze: i co uwazasz, ze jestem tak nierozgarniety, ze jestem slepo zapatrzony, tylko w to, co sie dzieje na BCH?
Czy w BCH ślepo to nie wiem, ale w siebie na pewno :P
Powodzenia w takim razie.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 6 listopada 2018, 20:52

ekonokomik pisze:
Ahr pisze: i co uwazasz, ze jestem tak nierozgarniety, ze jestem slepo zapatrzony, tylko w to, co sie dzieje na BCH?
Czy w BCH ślepo to nie wiem, ale w siebie na pewno :P
Powodzenia w takim razie.
Oj tam oj tam, przecież @Ahr ugrał to dzięki wyrysowaniu punktu oporu oaz dzięki eliotowskiemu abc, a fork w sumie to tak przypadkiem , to nie miało związku , @Ahr ugrał dzięki ten analizie!

@Ahr Ile bierzesz za nauki mistrza eliota oraz czy będe mógł cię dotknąć w pakiecie premium.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 listopada 2018, 23:13

Wydaje się, że dyskusja dotyczy tak jak w temacie kursu BCH. Czy naprawdę nie można przenieść dyskusji ad personam w inne miejsce?

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 27 września 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Carvi » wtorek, 6 listopada 2018, 23:36

A jak nie tak dawno mówiłem że BCh zacznie rosnąć i będą zyski to co on wie przecież świeżo zarejestrowany....nawet minusa gdzieś tam dostałem. A miałem rację....

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Ahr » środa, 7 listopada 2018, 17:54

Odbilismy sie od oporu, trwa korekta wzrostow, ktora wyglada ladnie mimo sporego volumenu, ladnie zareagowalismy na testowanie LT spadkowej, jezeli nie poglebi sie bardziej, a BTC nie sfiksuje, byc moze juz jutro wybijemy opor na poziomie 644$ i zobaczymy jak zareaguje na opor przy poprzednim szczycie :roll:
Ale do konca dnia daleko, a na BTC widac szanse na odwrocona gwiazde (na 1D swieca juz mialy taka forme, ale ktos zareagowal) jezeli wrocimy z powrotem na 6550+/- co moze nas sciagnac do 6300$ i zobaczymy, jak to sie odbije na wzrostach BCH - byloby ciekawie 8-)
Obrazek

na 4H swiece pokazuja, ze testowanie okolic 600$ wysoce prawdopodobne
Obrazek

Chcialem wspomniec rano, ze przy zjezdzie BTC mozliwe testowane wsparcie na 580, ktore jest widoczne na wykresie wyzej, nie oznaczone, ale mi sie odwidzialo, bo musialem wyjsc z psem :D
To jak BCH zareaguje, gdy BTC spadnie do 6407, a tak u mnie to wyglada moze przyblizyc rokowania na najblizsze dni, mamy jeszcze 560 i 520, ktore powinno zamortyzowac spadek BTC
Obrazek

Weteran
Posty: 7474
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2761
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: pael » sobota, 10 listopada 2018, 19:24

Obrazek

Dość byczo z perspektywy ichimoku. TK cross, span nad cena, cena nad chmura. Forkozamieszanie na horyzoncie, bedzie ciekawie.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Ahr » sobota, 10 listopada 2018, 23:20

moim zdaniem warto obserwowac 1W i oczywiscie BTC, poki co strefa wsparcia 560-520 nie pekla, jezeli swieczka na 1W bedzie miala dotychczasowa forme, nastepny tydzien powinien byc bardzo fajny, jezeli nie zostaniemy znaczaco zepchnieci ponizej 520$ poziom 708$ wysoce prawdopodobny
Obrazek
zakonczenie 1D na poziomie 560$ powinno przyniesc nam glebszy zjazd do 520$ gdzie mamy szanse na zlapanie dolka i wyrysowania czerwonej, ale ladnej swiecy z dluzszym knotem od dolu, co sie przelozy rowniez na wykres 1W.
Poki co nasz 560 wyglada jak odreagowanie wczorajszych spadkow, nie ma oznak zakupow, ktorych nam trzeba by ruszyc ku gorze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Drobniak » niedziela, 11 listopada 2018, 14:04

Chciałem na szybko poinformować o potencjalnie dobrym momencie na odbicie. Analizując sytuację, zachowanie kupujących i układ wykresu stwierdzam że jak najbardziej miejsce na odbicie jest dobre i coś z tego może być. Kurs reaguje na wyrysowane wsparcie, BTC również nie daje według mnie kolejnych sygnałów na pogłębienie chwilowych spadków. Możecie mieć zastrzeżenia co do mojego sposobu wyznaczania wsparć/oporów jednak u mnie to funkcjonuje wystarczająco dobrze żeby takowe stosować. Obecnie kilka dni czekałem na moment wejścia po decyzji sprzedaży na 630$, widać było że ta rakieta już nie chce lecieć i jak można się domyślić ja już zakupy zrobiłem. A tak wygląda mój wykres na chwilę obecną:

Obrazek

Z tyłu głowy miejcie na uwadze że jeszcze trochę miejsca na korektę zostało :)

EDIT: Obecnie kurs balansuje nad dość ciekawym wsparciem którego poziom oddziałuje już około trzeci miesiąc, w momencie pisania znajduje się na poziomie +-538$ i myślę że w głównej mierze za jego sprawą spadki się zatrzymały a reszta u mnie na rysunku po prostu się w to wpasowała. Patrząc na to w tym momencie stwierdzam odważnie że szanse na odbicie są co najmniej duże i jedynie sygnał mocniejszego krachu na BTC może to zmienić.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 13 listopada 2018, 12:51

Ciekawe czy misiom utrą nosa, aż się prosi o short squeeze::

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Tomasz_Es » środa, 14 listopada 2018, 09:24

Tutaj licznik do Hard Forka na BCH gdyby ktoś potrzebował (strona się chwile odświeża zanim pojawi się licznik)

https://cash.coin.dance/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GoPro » czwartek, 15 listopada 2018, 11:27

Czy tylko mi sie wydaje, że ta cała akcja to bedzie kolejna próba flippeningu?
Zaraz przed forkiem zaczna to pompowac i zrzucac btc, btc bedzie slabl, bch bedzie na tym samym poziomie usd. Ale wyzszym do btc i jak tlum to podlapie, to mozemy miec nowego krola.
Hash bylby wtedy ogromny dla bch, kopalnie przestawione. A ta cala ich sprzeczka to sciema zeby to uzasadnic jakos. Kwestia jest zarobienie teraz 90% na tym że bch bedzie nowym btc.
Chyba zaryzykuje i pod to zagram.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: miso20 » czwartek, 15 listopada 2018, 11:34

@GoPro, a fork nie jest za 5h? chyba nie zdążą xd

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GoPro » czwartek, 15 listopada 2018, 11:41

miso20 pisze: @GoPro, a fork nie jest za 5h? chyba nie zdążą xd
A kto mowi, ze to musi stac sie do czasu forka?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: miso20 » czwartek, 15 listopada 2018, 11:42

GoPro pisze:
Zaraz przed forkiem zaczna to pompowac

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości