Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: adam1226 » niedziela, 29 kwietnia 2018, 09:56

amneziahaze pisze: Póki co BCH
Póki co to wciąż bez większych zmian:
https://athcoinindex.com/
Także BCH jest takim samym altcoinem jak wszystkie inne.
Dużo spadło to teraz dużo rósnie.
Póki co jednak bez szału.
Jak się zacznie znowu większy ruch na btc to jak większości altów BCH również "się oberwie".

Powyższy post proszę traktować przede wszystkim jako "disclaimer"dla nowych, niedoświadczonych użytkowników.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: zdch » niedziela, 29 kwietnia 2018, 21:12

Mnie tam cieszy, że BCH po wzroście utrzymuje się w okolicach 0.15BTC, że hashrate poszedł w górę (w tej chwili nawet 18%), a potem mamy 15 maja, dużo pozytywnych zmian i kolejny upgrade na horyzoncie w listopadzie :)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Krasnal86 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 20:01

Czytając ostatnie wpisy mam wrazenie ze to aktualnie dobry moment, zeby zainwestować w tego altcoina, cena spada, ale prognozy pokazują, ze może być lepiej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 20:20

Krasnal86 pisze: prognozy pokazują
Skoro góralskie prognozy pokazują, to tak musi być, hej!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 20:45

Krasnal86 pisze: Czytając ostatnie wpisy mam wrazenie ze to aktualnie dobry moment, zeby zainwestować w tego altcoina, cena spada, ale prognozy pokazują, ze może być lepiej?
nie uzywaj w tym dziale slowa altcoin, bcash itp jak nie chcesz dostac zaraz minusa ;) :evil: :mrgreen:

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
Krasnal86 pisze: cena spada
doprawdy? spojrz jeszcze raz na wykres ;) ja jestem pozytawnie zaskoczony jego ksztaltem i wg mnie jak to wszystko razem zsumowac (plany na najblizsza przyszlosc i ksztalt wykersu z ostatniego miesiaca) to naprawde byczo to wyglada.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » środa, 2 maja 2018, 13:10

amneziahaze pisze: Chyba inaczej, bo rośnie/rósł bardziej niż inne coiny, i spadał też jakby mniej. Zastanawiam się aktualnie czy za chwile nie zobaczymy 1300-1400usd,
Twoje z 21 kwietnia.
I zobaczyliśmy ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: damianbr403 » środa, 2 maja 2018, 14:09

Panowie myslicie ze dobry moment zeby wejsc? 1450 usd cena na GDAX.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » środa, 2 maja 2018, 14:55

damianbr403 pisze: Panowie myslicie ze dobry moment zeby wejsc? 1450 usd cena na GDAX.
co bym myślał? szczerze? zły na short, dobry na long, czekałbym do dna korekty, na ile będzie głęboka i gdy tylko zobaczysz odbicie to ładuj siano transzami co poziom.

piszę co bym robił, co robię, co będę robił, na teraz wejście może wydawać się/okazać się stratne w short.

aktualnie na moje oko korekci grubasa, co zrobił porządny buy. bardzo porządny buy...
vjankuv pisze: Twoje z 21 kwietnia.
I zobaczyliśmy
wyszedłem przy 1200usd od 800usd. - stchórzyłem, przerosło mnie to.

@Kluka, chyba dalej trzyma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » środa, 2 maja 2018, 15:06

amneziahaze pisze:
@Kluka, chyba dalej trzyma.
I używa ;)

Kupiłem pewną ilość w zeszłym roku. O części z niej, po prostu zapominam, coś w stylu lokaty.
Mam przekonanie, że adaptacja będzie rosnąć i tym samym Bitcoin Cash nabierać będzie zainteresowania ze strony ludzi będących już w temacie, bo zalety Bitcoin jako electronic cash do nich przemówią, jak i tych nowych, którzy będą się z pewnością pojawiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » środa, 2 maja 2018, 15:14

@vjankuv, szacuje 2,3 lata. Lepiej to zakopać w sumie... tzn. nie że to wiem, nie wiem, po prostu ja tak zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » środa, 2 maja 2018, 15:39

Też myślę, że 2-3 lata jest okresem gdzie wiele w krypto się wyjaśni.

Myślę, że bańka roku 2017 była (jeśli już się skończyła) światłem na wszelkiego rodzaju ćmy (rządy, polityków, bogaczy, instytucje finansowe, dorobkiewiczów, ludzi z marzeniami i wielu innych).

Kryptowaluty pokazały, że można na nich zarobić i można na nich stracić. By zarobić, wystarczyło kupić i zapomnieć.
Kryptowaluty pokazały też, że można za ich pomocą płacić za dobra i usługi.
Kryptowaluty pokazały też, że są czymś obok czego nie powinno się przejść obojętnie ponieważ rządy i instytucje finansowe z początku lekceważące, z czasem stały się mocno zainteresowane.

Uważam, że 2-3 lata i zobaczymy gdzie to wszystko zmierza.
Uważam, że w dobrym kierunku dla nas. Słyszę o wielu "inwestorach" czy adopcjach, gdzie następuje przejście z Bitcoin (Core) do Bitcoin Cash, nie słyszę o przejściach w odwrotnym kierunku.
Nie słyszę o masowym wycofywaniu się z krypto, słyszę i czytam o kolejnych nowych miejscach gdzie krypto można używać. Podobnie z adaptacją technologii blockchain.

Jaki będzie kurs Bitcon Cash? Nie wiem, jednak prognozy niektórych odnośnie miliona dolarów czy stu tysięcy dolarów za Bitcoina, mogą się sprawdzić, bo czemu miałyby nie (taka możliwość po prostu istnieje). Jednakże nie ma też powodów aby Bitcoin, o którym te osoby wówczas mówiły, nie był Bitcoinem z tego wątku.

Czego życzyłbym sobie, to aby przynajmniej na początku, nieśmiało ale powszechnie, Bitcoin Cash był znany i akceptowany gdziekolwiek na świecie się pojawię. Chciałbym aby pojawiały się społeczności czy kraje, w których Bitcoin Cash nie będzie już przeliczany na dolary, a na browary, samochody, noce w hotelu, pamiątki z podróży czy domy. Jeśli dojdzie do powszechnej adopcji w przyszłości, to z pewnością będzie pewien okres czasu (pewnie kilka lat), w którym Visa, papierowy pieniądz i Kryptowaluta będą walczyć o swój udział w "rynku" pieniądza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » środa, 2 maja 2018, 15:40

Napiszę Wam tak jako stażysta 4letni tylko na tym forum, i czesto o tym zapominacie, że w rzeczywistości do konca nie rozumiecie z czym macie do czynienia. Nie, nie jest to aligator, nie nie jest to rewolucja, to jest coś zupełnie innego... i teraz pytanie... czy szkoda Ci 10-50tys. zł na coś co może okazać się przełomem na skalę światową? Tak, to niestety błąd, w to trzeba uwierzyć... jak masz nadwyżki to lepiej to przemyśl na czym będzie opierał się świat za 5-10 lat.

I jak napisał ten od zjedzenia sobie genitaliów na wizji, co i tak się nie stanie, dejtrejderzy nie mają szans w tym przypadku. I nie kusić losu, obawiam się bardzo mocno, że to nie tylko BCH, przypominam lipiec 2017. Dzięki krypto i trejdingowi mam trochę plutonu, więc mogę różne jednostki po swojemu porozstawiać i z tego jestem rad. Teraz już się tylko boję śmierci i tego, że moje dzieci nie będą wiedzieć, co autor kiedyś miał na myśli. Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 2 maja 2018, 15:58

vjankuv pisze:
amneziahaze pisze:
@Kluka, chyba dalej trzyma.
I używa ;)
Najchętniej bym płacił nim za wszystko chodz dobrze ze na ta chwile można płacić małe sumy takie jak fastfood na Takeaway.com (pyszne.pl) bo bym za dużo wydał a wole trzymać. Ja myśle ze w ciągu roku - dwóch zobaczymy szczyt ok. 10k$ i potem spadek do około 4k$ i ustabilizowanie się w okolicach 6k$.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: jch21 » środa, 2 maja 2018, 22:27

Pamięta ktoś jak cena BCH się zachowywała w czasie poprzednich forków? Cena spadała po forku czy jeszcze przed? Jakich ruchów cenowych się spodziewacie w okolicach 15 maja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » środa, 2 maja 2018, 22:50

jch21 pisze: Pamięta ktoś jak cena BCH się zachowywała w czasie poprzednich forków?
Możesz jakieś wymienić?

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: jch21 » środa, 2 maja 2018, 23:05

Rozumiem, że nie było :) to wyjaśnia dlaczego nie mogłem znaleźć informacji na ten temat ;) Tak mi się kojarzy że inne crypto rosły około miesiąca przed forkiem a dzień - dwa przed wyznaczoną datą ostro spadały lub wzrosty się zatrzymywały. BCH śledzę bardzo krótko, więc nie wiem czego należy się spodziewać. Może ktoś doświadczony się wypowie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Bemx2k » środa, 2 maja 2018, 23:27

Na móją czutkę to BCH może odebrać sporo kapitału z BTC ale żeby go przegonił ceną to wątpliwe jest przynajmniej przez najbliższe 18 miesięcy. Stawiam że gdy BTC osiagnie 20-30k $ to BCH zaliczy okolice 7-9k $.
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: nekotribal » środa, 2 maja 2018, 23:29

@jch21, Jeśli całe środowisko zgodnie przyjmie fork (osiągnie konsensus), to nie będzie żadnych negatywnych efektów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 2 maja 2018, 23:49

jch21 pisze: cena
jch21 pisze: forków
jch21 pisze: nie wiem czego należy się spodziewać.
@jch21, proszę Cię nie myśl jak typowy janusz „o fork trzeba kupić” będą darmowe monety, cena urośnie. Otóż żadnych darmowych monet nie będzie, cena pewnie urośnie, ale co szybko rosnie w efekcie spekulacji równie szybko spada. Ważne jest by powoli następowała adopcja w używalności i dostrzeżenie przez kolejnych ludzi sedna tematu. Włącz myślenie, poczytaj tematy, nie licz na gotowce a bedziesz dużo bogatszy niz jesteś, nie tylko materialnie ale i wewnętrznie. Wnukom opowiesz, beda miały szacunek ze dziadek byl inteligentny i sprytny. Albo sprzedaj 14 maja i kup za profit nowy telefon/telewizor/samochod wybór należy do Ciebie.

Dodano po 18 minutach 5 sekundach:
Na polo drobne uaktualnienie opłat co ciekawe nowe zasady wejdą 15 maja https://poloniex.com/press-releases/201 ... ding-fees/
A co ciekawe będzie zmiana w rozliczaniu, nie będzie więcej w btc lecz w USD,
„Trading fee tiers will be based on 30-day volume in US Dollars, not Bitcoin. ”
„We want you to have reasonable expectations for the fees you will pay based on how much you trade, regardless of drastic movements in currency prices.”
Czy jestem przewrażliwiony? 15.05, nie chcemy BTC, hmm... Nie zdziwiłbym się jakby niedługo wprowadzili rynek bch.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 3 maja 2018, 00:23

Kluka pisze: nie uzywaj w tym dziale slowa altcoin, bcash itp jak nie chcesz dostac zaraz minusa
A Bcash jako centralised sock puppetry można, czy też odgórny zakaz pod groźbą minusowania i ogólnie myślozbrodnia?
Bo prawie się przestraszyłem.

Obrazek

Przywołuję słowa Nicka Szabo, kandydata na Satoshi Nakamoto znacznie poważniejszego niż Hal Finney (odsyłam m.in. do analizy porównawczej używanych sformułowań przez SN i Szabo, które wskazują, że to raczej pisała jedna osoba - artykuły raczej łatwe do znalezienia).

https://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blozbrodnia
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości