Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » środa, 17 stycznia 2018, 21:07

Panowie, moja rada dla Was, nie sprzedawajcie. Jeśli wytrzymaliście do tej pory, to nie sprzedawajcie, bo spadki generują kolejne spadki. Wiem co mówię, bo już raz coś takiego przeszedłem w okolicach świąt, sprzedałem w krytycznym momencie, po niekorzystnym kursie, potem jak odbiło odkupiłem i tak kilka razy. Straciłem na panice jakieś 10k. Trzymajcie swoje krypto i nie dajcie się, a jak już, to wystawcie po wysokim kursie, bo to się nigdy nie skończy.

Nie ulegajcie psychologii tłumu i nie nakręcajcie się, że będą spadki, bo grubasy tylko na to czekają i chcą byście się wyprzedawali. Spokojnie, nie zarżną kury znoszącej złote jaja, teraz chcieli zarobić, więc się wyprzedali, ale chcą też odkupić swoje coiny taniej. Będą generowani spadki, by wywołać panikę, by ludzie je sprzedawali, potem wzrosty, by zaczęli kupować, i znowu spadki. Będzie to trwało w nieskończoność, dopóki ludzie będą się wyprzedawać. Nie dajcie się.

Wiem, że to bardzo trudne nie panikować w takiej sytuacji, ale to właśnie panika generuje spadki. Grubasy zaczynają, a potem kontynuują panikarze, przyłączają się kolejni i kolejni. Gdybym wtedy przed świętami zajął się porządkami przedświątecznymi i przygotowywaniem potraw, zamiast śledzić kurs, denerwować się i panikować, nie straciłbym tej kasy. Wy też nie sprzedając po zaniżonym kursie, nie zaniżalibyście go bardziej.

Także wiem jak się czuje osoba, której kasa topnieje. Ja osobiście wskoczyłem po tych spadkach na drugi level, z levelu złość, żal, panika, na level spokój, zobojętnienie, cierpliwość, pokora. Życzę Wam wszystkim tego samego. Co ma być to będzie, a lepiej w spokoju przeczekać spadki, niż na panice sprzedawać ze stratą i potem żałować.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » środa, 17 stycznia 2018, 21:15

Macbak2 pisze: Panowie, moja rada dla Was, nie sprzedawajcie. Jeśli wytrzymaliście do tej pory, to nie sprzedawajcie, bo spadki generują kolejne spadki. Wiem co mówię, bo już raz coś takiego przeszedłem w okolicach świąt, sprzedałem w krytycznym momencie, po niekorzystnym kursie, potem jak odbiło odkupiłem i tak kilka razy. Straciłem na panice jakieś 10k. Trzymajcie swoje krypto i nie dajcie się, a jak już, to wystawcie po wysokim kursie, bo to się nigdy nie skończy.

Nie ulegajcie psychologii tłumu i nie nakręcajcie się, że będą spadki, bo grubasy tylko na to czekają i chcą byście się wyprzedawali. Spokojnie, nie zarżną kury znoszącej złote jaja, teraz chcieli zarobić, więc się wyprzedali, ale chcą też odkupić swoje coiny taniej. Będą generowani spadki, by wywołać panikę, by ludzie je sprzedawali, potem wzrosty, by zaczęli kupować, i znowu spadki. Będzie to trwało w nieskończoność, dopóki ludzie będą się wyprzedawać. Nie dajcie się.

Wiem, że to bardzo trudne nie panikować w takiej sytuacji, ale to właśnie panika generuje spadki. Grubasy zaczynają, a potem kontynuują panikarze, przyłączają się kolejni i kolejni. Gdybym wtedy przed świętami zajął się porządkami przedświątecznymi i przygotowywaniem potraw, zamiast śledzić kurs, denerwować się i panikować, nie straciłbym tej kasy. Wy też nie sprzedając po zaniżonym kursie, nie zaniżalibyście go bardziej.

Także wiem jak się czuje osoba, której kasa topnieje. Ja osobiście wskoczyłem po tych spadkach na drugi level, z levelu złość, żal, panika, na level spokój, zobojętnienie, cierpliwość, pokora. Życzę Wam wszystkim tego samego. Co ma być to będzie, a lepiej w spokoju przeczekać spadki, niż na panice sprzedawać ze stratą i potem żałować.
Dobre rady +

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jeff » środa, 17 stycznia 2018, 21:20

@GameCash,

Nie wstawiaj postu pod postem. Wystarczy sama odpowiedź lub ocen pozytywnie wypowiedź kolegi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » środa, 17 stycznia 2018, 21:22

Spoiler:
@gamecash walnąłbym Cię minusem ale obecnie mam wszystko rozdane ;)
Nie cytuj posta za postem tym bardziej takich długich.
Daj "małpkę", wpisz nick lub zacytuj fragment. Zaznaczasz zdanie i naciskasz przy poście cudzysłów.
A @Jeff dostałby plusa ;)
Wysłałem wiadomość w tym samym czasie co Ty

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: aktimel » środa, 17 stycznia 2018, 22:18

co myslisz shadow o akutalnej sytuacji na kursie bch ?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » środa, 17 stycznia 2018, 23:26

Nie wiadomo wszystko jest za świeże. Albo koniec korekty albo po prostu trend spadkowy (w trendzie spadkowym też są góry i doły).

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: aktimel » czwartek, 18 stycznia 2018, 13:06

GameCash pisze:Nie wiadomo wszystko jest za świeże. Albo koniec korekty albo po prostu trend spadkowy (w trendzie spadkowym też są góry i doły).
juz troche swieżości stracilo i co myslicie ?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » czwartek, 18 stycznia 2018, 14:38

aktimel pisze:
GameCash pisze:Nie wiadomo wszystko jest za świeże. Albo koniec korekty albo po prostu trend spadkowy (w trendzie spadkowym też są góry i doły).
juz troche swieżości stracilo i co myslicie ?
Ja gram long term I jak dla mnie to dalej świeże. Korekta na btc zaczęła się od grudnia I były spadki 30 procent potem było odbicie (bulltrap) następnie załamanie rynku. Teraz mam odbicie poraz kolejny pytanie tylko czy to jest górka w trendzie spadkowym (w trendzie spadkowym też są góry i doły) Czy już wracamy na dobry tor. Według mnie by ocenić czy koniec korekty bch nie powinno spasc poniżej 1800 przez min 7 dni.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: pael » piątek, 19 stycznia 2018, 16:55

Widzi ktos cos ciekawego na wykresie?
Po krwawym poniedzialku odbicie mizerne, opor z 2800 przeniosl sie na 1800...

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » sobota, 20 stycznia 2018, 00:07

dokładnie widzę że nie tylko kurs ale i społeczność BCH zamarła .

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: arbitration » sobota, 20 stycznia 2018, 00:12

Zamarła to mało powiedziane, dosłownie zmarła :P pytanie co dalej. Tak szczerze to nawet nie liczę na daleki wschód i ich powrót z okresu świątecznego, bo i na bithumb wypompował sporo z Bitcoin Casha na rzecz Ethereum i innych.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » sobota, 20 stycznia 2018, 00:25

Sprzedawać chyba tez nie ma sensu bo trup niżej nie poleci :D No nic moze za msc a moze za rok jeszcze odbije

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
dzis hit twittera w sprawach BCH " We're building the easiest way for anyone with a phone to adopt #BitcoinCash. No registration, passwords, apps, downloads, or Internet required. And users can easily onboard their friends making adoption potentially exponential. And we'll give you free $BCH to get started! Soon! " Nie wiem o co chodzi i jak ma to działać

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jeff » sobota, 20 stycznia 2018, 00:28

Mysle ze duzo ludzi dalo sie zlapac na Dragon Slayer i teraz placza. Wszystkie srodki wrzucili w BCH majac wielkie nadzieje. Najwazniejsze to dobrze zbalansowane portfolio. Inwestujac w wieksza ilosc walut kurs sie usrednia.
Wiem ze nie jest to nic nowego i wiekszosc z Was tak inwestuje, jednak czytajac komentarze to jeszcze nie wszyscy...

Co do kursu, to z pewnoscia odbije jak juz BTC sie ustabilizuje, cierpliwosci....

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » sobota, 20 stycznia 2018, 07:24

Jeff pisze: Mysle ze duzo ludzi dalo sie zlapac na Dragon Slayer i teraz placza. Wszystkie srodki wrzucili w BCH majac wielkie nadzieje. Najwazniejsze to dobrze zbalansowane portfolio. Inwestujac w wieksza ilosc walut kurs sie usrednia.
Wiem ze nie jest to nic nowego i wiekszosc z Was tak inwestuje, jednak czytajac komentarze to jeszcze nie wszyscy...

Co do kursu, to z pewnoscia odbije jak juz BTC sie ustabilizuje, cierpliwosci....

Pozdrawiam
Sam mam 4 krypto i masz racje trzeba miec w wielu coinach ale teraz to wszystko poleciało :D

A tu ciekawostka

https://acceptbitcoin.cash

Strona gdzie pokazane sa miejsca/strony gdzie akceptuje sie BCH.

Dodano po 6 godzinach 46 minutach 43 sekundach:


Petarda ile kurs urośnie ? 50% ? :D

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Tomek43253 » sobota, 20 stycznia 2018, 20:35

Czyżby startowała jakaś pompka na BCH?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GameCash » sobota, 20 stycznia 2018, 21:37

Tomek43253 pisze: Czyżby startowała jakaś pompka na BCH?
Startowała ale jak zwykle starszy brat nawala i sprowadza do szeregu .

Dodano po 18 minutach 42 sekundach:
Kurs rośnie z 4 powodów .

1. https://explorer.bitcoin.com/ Domyślnie teraz wspiera BCH.
2. Dziś w CNBC była pochwała dla BCh.
3. Wzrost BTC powolny co pomaga rosnąć.
4. BCH od czasu ATH tylko spadał teraz czas na nowe.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » niedziela, 21 stycznia 2018, 11:10

Czemu , skasowano Mój post mówiący ,że BCH znów spadnie po tym chwilowym wzroście ?

Przecież się sprawdził . Teraz ten spadł do 1700

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:10

Panowie, co prawda już to pisałem w tym temacie, ale napiszę jeszcze raz.

Trzymajcie się, bo widzę, że mamy powtórkę z wyleszania. Nie sprzedawajcie po cenach spadkowych. Grube ryby tylko na to czekają i testują na ile mogą sobie pozwolić. Nie dajcie sie przestraszyć, po prostu nie sprzedawajcie, a cena wróci :)

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » niedziela, 21 stycznia 2018, 23:12

\rozumiem ,że jak nie wróci cena to zwracasz różnicę ?:P

Skoro można zarobić sprzedając teraz i kupując zdecydowanie niżej to czemu tego nie zrobić.

Część osób również zarobiło swoje więc zrzucą coiny i wcale się nie wyleszczą bo zarobili w tym czasie.

Nie zaklinaj rzeczywistości monet ,którymi nic nie kupisz. Daj im wrócić do ceny orzecha

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 04:37

chuaw123 pisze: \rozumiem ,że jak nie wróci cena to zwracasz różnicę ?:P

Skoro można zarobić sprzedając teraz i kupując zdecydowanie niżej to czemu tego nie zrobić.

Część osób również zarobiło swoje więc zrzucą coiny i wcale się nie wyleszczą bo zarobili w tym czasie.

Nie zaklinaj rzeczywistości monet ,którymi nic nie kupisz. Daj im wrócić do ceny orzecha
Nie zwrócę nikomu, bo aż taki bogaty nie jestem :) ale nie będę musiał. Jak ludzie nie spanikują i nie będą się wyprzedawać, to cena wróci. I tyczy się to nie tylko BCH, a też innych kryptowalut.

Trzeba sobie uświadomić jak działa ludzka psychika, a działa tak:
1. Kupujesz coina z myślą - sprzedam go drożej
2. Pierwsze spadki - olewasz i myślisz sobie, na pewno zaraz wzrośnie
3. Następne spadki - załącza Ci się lekka panika, ale czekasz dalej z nadzieją na wzrosty
4. Kolejne spadki - załącza Ci się większa panika, uświadamiasz sobie, że tracisz i zaczynasz rozważać sprzedaż po kursie jakim kupiłeś lub niewiele niższym
5. Spadki ciąg dalszy - załącza Ci się mega panika i najczęściej podejmujesz szybką, nieprzemyślaną decyzję o sprzedaży (byle uratować resztę kasy)
6. Spadki moment krytyczny - Tu najczęściej docierają Ci najtwardsi psychicznie i załącza się obojętność, na zasadzie co ma być to będzie. Ci nie sprzedają coinów i następuje odbicie.

I tu najbardziej kluczowy jest punkt 5. Grubasy testują i jak widzą, że już nie ma chętnych na sprzedaż po ich cenie, to zwiększają. Natomiast dopóty dopóki będą frajerzy będący skłonni oddać swoje coiny taniej niż je kupili, to cena będzie dumpowana i testowana przez nich.

Ty jesteś trochę hipokrytą, chcesz by cena BCH wróciła do ceny orzecha, bo niby tak nic nie warty jest i nic nie można za to kupić, a jednocześnie chcesz odkupić za 700-800 dolarów :) To po co Ci takie nic nie warte coś za tyle kasy? :D A może Ty jesteś za BTC i na rękę Ci jak konkurencja BCH zostanie zdumpowana? :) A tak w ogóle to można kupować za BCH w wielu miejscach, poszukaj sobie.

Ale ok, rozumiem Cię trochę, jak sprzedałeś po nie korzystnym kursie, to teraz robisz wszystko, by móc odkupić. W końcu każdy ciągnie w swoją stronę :) Ja akurat czekam na wzrosty i na pewno nie sprzedam za mniej niż 8k lub więcej :) Mógłbym teraz, ale nie. BCH dało mi bardzo ładnie zarobić i zapewne da jeszcze więcej i nie będę się przyczyniał do obniżania kursu.

Ty wiesz, że BCH jest dużo lepszym coinem niż aktualnie BTC, może go z powodzeniem zastąpić i dlatego chcesz go kupić. Średnio Ci na rękę aktualna cena i tak gadasz. Ja osobiście życzę BTC jak i BCH by rosły. Niech sobie rosną jak do tej pory, a nie wojna pomiędzy jednym obozem i drugim, która niszczy rynek kryptowalut.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości