Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Hanslik » niedziela, 10 grudnia 2017, 21:08

Oj kolego ;) A czy to jakieś przechwałki ? Sytuacja w której BCH było na poziomie +1700 USD miała miejsce 2 tyg temu ? Chyba nic dziwnego w tym nie ma, że sztuka była warta +-/ 2tys zł więcej, w zależności kto po jakiej cenie kupił.
To kogo widzisz i jak postrzegasz zostaw dla siebie. To, że ktoś wypracował większy kapitał też nie oznacza, że jest analitykiem i będzie rysował wykresy.
Każdy ma inne przywiązanie do pieniądza, każdy w inny sposób do niego doszedł i gra sobie stawką uzależnioną od swoich możliwości - nie wiem co dla Ciebie jest grubym hajsem i lepiej już o tym nie piszmy bo zrobi się offtopic.

Jeśli jesteś urażony tym. że przy okazji słów "Zysk to jest nawet jeśli zarobisz na tym 1gr dobrze rozumiem?" przytoczyłem kilka informacji za dużo to serdecznie przepraszam :P

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » niedziela, 10 grudnia 2017, 21:22

Hanslik pisze: Oj kolego ;) A czy to jakieś przechwałki ? Sytuacja w której BCH było na poziomie +1700 USD miała miejsce 2 tyg temu ? Chyba nic dziwnego w tym nie ma, że sztuka była warta +-/ 2tys zł więcej, w zależności kto po jakiej cenie kupił.
Kilkanaście BCH to dla Mnie 15-30 x 2tys. zł to 30-50tys w tydzień .
Jak już napisałem wyżej co sądzę o postach pt. zarobiłem , włożyłem x wyjąłem 5x etc. Bullsh1t ,żeby podnieść małe ego . Jak ktoś wsadza kilkanaście BCH po 4koła czyli ładuje 60tys. zł w krypto to nie gania i się tym nie chwali bo i po co . Skoro fora mogą czytać różni ludzie łącznie z tymi od podatków . Dlatego łatwo Mi odróżnić tych co krzyczą ,że mają od tych co mają .
Urażony nie jestem raczej rozweselony /
Tyle w offtopie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 10 grudnia 2017, 21:47

@chuaw123, Ale w Twoim rozumowaniu jest pewien błąd. Tzn. zakłada ono, że ci, co mają kasę, nie płacą podatków. A jest to nieprawda. Dużo ludzi płaci i jeszcze więcej chce, a główny problem to zawiłości prawne, interpretacyjne itd.
Ja wczoraj przed snem, już jakoś po 3 widząc odbicie BTC kupiłem na szybko koło 50bch (chciałem więcej, ale cena poszła szybko w górę i odpuściłem). Dało to dość szybki zysk, bo za około 30min potem już sprzedałem. Niby tylko koło 3%, ale z ładnej sumy robi to ładną robotę z małym ryzykiem (bo te fluktuacje kilka % są na BCH bardzo częste, nie trzeba inwestować w dłuższy trend by niemal codziennie móc coś przyciąć w DT na BCH).

Czy te zdania powyżej wyglądają dla Ciebie jak przechwałki? Nie, to tylko informacja. Trade dobry bo szybki, ale można było kupić ciut taniej i sprzedać ciut drożej i z 3% zrobiłoby się np. 4-5%. Tak czy siak 1000-1500$ zysku jest spoko, zwłaszcza jak w krótkim DT półgodzinnym. Zreszta BCH potem padło na mordę, oczywiście w godzinach w jakich już ciężko grać (ja koło 4 padam, nawet potrafię przy kompie usnąć i sie obudzić nagle za pół godziny, chyba, że jest bardzo ważne siedzenie przy crypto).

Sam nie lubię przechwałek typu gimbo na forum czyli klimat liskowego cwaniaczka, który chwali się zarobkiem mało co nie dławiąc się ego - w tym względzie racja, ale nie każde dokładne informacje o trade'ach tak musza wyglądać. Jak siedzisz w tradingu dużo zyski przychodzą w pewnym momencie z małymi emocjami albo żadnymi, bo jest się przyzwyczajonym. To trochę smutne, a może bardziej "pro", nie wiem, ale na początku cieszy to dużo bardziej, stąd początkujący częściej czuja potrzebę pochwalenia się dobrym tradingiem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » niedziela, 10 grudnia 2017, 22:25

Tym czasem kurs dołuje . Koniec nudy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 10 grudnia 2017, 22:54

Ale Bithumb stoi. http://message.bithumb.com/maintenance.html
Bez niego online chyba nie odważę się pograć BCH.

Tłumacz wypluwa:
Serwer jest obecnie sprawdzany.
Aby ustabilizować usługę Bitsum
Poniedziałek, 11 grudnia, 2: 00-20: 00 (6 godzin)
Serwer jest poddawany kontroli w celu rozszerzenia systemu.
Możliwe opóźnienia spowodowane inspekcjami Dziękuję za zrozumienie.
Harmonogram inspekcji i przewodnik treści
1. Data inspekcji
Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Od 2:00 do 8:00 (łącznie 6 godzin)
2. Efekt inspekcji
Wstrzymaj wszystkie usługi w BIMSUM (komputer, telefon, aplikacja)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:01

BCH od miesiąca tylko spada, więc nic nowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:30

@Plewiska, Nieprawda, impulsy wzrostowe i spadkowe są na zmianę i jest duża ruchliwość do daytradingu mimo gasnących oscylacji w trójkącie. https://www.tradingview.com/x/KBuFxNiL/ Rozkład wzrost/spadek od miesiąca będzie dość zbliżony 50+-10% czasu jedna z obu opcji na skalach 1-2h.

A na skali 1d jest rozkład 18/12 na rzecz spadkowych świec czyli właśnie 60% czerwonych, 40% zielonych.
https://www.tradingview.com/x/cbVWQc54/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:38

Ale jak ktoś kupił na górce, 8k PLN, to z dniem traci nadzieje gdy widzi kurs ku spadkowi, a delikatne sztuczne pompy nie dają nadziei, z drugiej strony chore jest to że wszystko uzależnione jest od BTC który ma tylko MARKE, a tak naprawdę to inne krypto są bardziej użyteczne, szybsze, ostatnio na przelew BTC czekam po 3 dni... gdzie w LTC czy innej dostaje w ciagu kilku godzin a nie kiedy godziny. Tak naprawdę gdyby zamiast BTC była nazwa " kondom " to teraz wszystko było by uzależnione od Kondoma i jest to dla mnie chore, bo każdą krypto coś specjalizuje, i według mnie większość ma zaniżone wartości. Wytłumaczy mi ktoś tylko dlaczego jak BTC spada wszystko Spada jak BTC idzie do góry wszystko w dół, BTC sie stabilizuje to tylko wtedy alty mają swoje 5min.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:48

Spoiler:
Plewiska pisze: Ale jak ktoś kupił na górce, 8k PLN, to z dniem traci nadzieje gdy widzi kurs ku spadkowi, a delikatne sztuczne pompy nie dają nadziei, z drugiej strony chore jest to że wszystko uzależnione jest od BTC który ma tylko MARKE, a tak naprawdę to inne krypto są bardziej użyteczne, szybsze, ostatnio na przelew BTC czekam po 3 dni... gdzie w LTC czy innej dostaje w ciagu kilku godzin a nie kiedy godziny. Tak naprawdę gdyby zamiast BTC była nazwa " kondom " to teraz wszystko było by uzależnione od Kondoma i jest to dla mnie chore, bo każdą krypto coś specjalizuje, i według mnie większość ma zaniżone wartości.
No i?

Jak nie masz na coś wpływu, zaakceptuj to, idź dalej i się naucz z tym żyć. BTC zaczął całą tą historię.
Gdyby był człowikiem, należałby mu się szacuenk, prawda?

Narzekasz, a narzekanie nic nie wnosi, nie poprawia sytuacji, wprowadza w zły nastrój i tylko napędza negatywne emocje.
Jesteśmy tu każdy, własnego wyboru. Skoro więc rynek jest taki jak to opisaleś, z czym powiedzmy się zgadzam, to weź to za fakt i działaj. Jednak jeśli tak bardzo Cię bolą te fakty, to zacznij działać i zrób coś by to zmieniać. Załóż bloga, edukuj ludzi, przekazuj informację, stwórz swoje krypto niezależne od BTC... Jeśli natomiast tylko narzekasz, że "pada deszcz i jest mokro", to wrzuć to chociaż w spoiler.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 00:26

Plewiska pisze: Ale jak ktoś kupił na górce, 8k PLN
To po prostu jego wina i jego zły zakup.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: japu » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 09:13

Nawiasem mówiąc to od słynnej górki (myśle, że niektórzy kupili i po 9k bo na BM były takie oferty) można było wyskoczyć ze dwa razy - ze stratą oczywiście ale w miarę akceptowalną czyli dajmy na to te 20%. Niemniej jednak, póki nie wyskakujesz to nie straciłeś zatem jeśli ktoś akceptuje zamrożenie środków na bliżej nieokreślony czas to order sell na 9k i jakieś inne hobby na trochę...

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 09:30

Co to za pomysł w ogóle kupować na takiej górce? Jeżeli już to wskakiwać do pociągu, który się rozpędza i to na chwilę ze stop loosem i to mówię o pół godziny max jeżeli jeszcze ktoś bardzo chce się załapać na te 10 % zysku.
Ta pompa wtedy była irracjonalna i oczywistym był fakt, że taka cena (przynajmniej na tamtą chwilę) się nie utrzyma.
Co do kursku BCH coś czuję, że zbiera się on do wystrzału, powoli sobie doszedł do 1300, teraz powoli dobije do 1400 a potem albo powoli albo już szybko do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 09:42

Myślę, że kurs podniesie się w tym czasie gdy bithumb znów wróci do żywych (przynajmniej w mojej przeglądarce wciąż leży).
Zawsze są 100-200 dolarów wyżej od innych na marketcap. Od wczoraj różnica zaledwie 60 dolarów. Do tego volume wynosi połowe tego co zwykle na Bithumb.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: japu » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 10:41

@LukaszLukasz, ale jakie są przesłanki na chwile obecną, żeby kurs zauważalnie poszedł w górę? Oczywiście może tak być, BCH co chwile zaskakuje nagłym wyskokiem i równie spektakularnym spadkiem. Ale jeśli faktycznie skończyła się korekta na BTC (a otwarcie kontraktów jak widać) to może nie będzie powodów żeby uciekać w BCH...

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: LukaszLukasz » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 11:08

japu, ja twierdzę że BCH zachowuje się dość przewidywalnie. Z ostatnich 2 dni było parę ciekawych newsów, nie chce mi się tego wszystkiego znowu szukać ale jakaś duża japońska firma tworzy projekt pod BCH, drugie zobacz np tu: https://news.bitcoin.com/lamassu-adds-b ... m-support/
Na razie każdy widzi przynajmniej tymczasową alternatywę dla BTC w BCH. Jak to dojdzie do ludzi to będzie wzrost pod newsy. Ja sam przesyłam sobie środki między giełdami w BCH.
Wszystko dziś idzie do góry ale ten wzrost na BCH na razie moim zdaniem jest niedoszacowany.
Nie mam za dużo tego BCH, już miałbym całkiem fajny zysk i nie namawiam nikogo do kupowania.
Takie są moje obserwacje, nie inwestuje we wszystkie kryptowaluty tylko w kilka i te obserwuje. Węszę wzrosty pod newsy na BCH i na IOTA. Oczywiście równie dobrze w każdej chwili rynek może polecieć na twarz ale na to też jestem przygotowany.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:14

Mnie cieszy jak waluty rosną bo byle kto pierdnie ,że robi projekt płacenia np. za suchą krakowską w Honolulu i tylko tam .

Gdyby tak reagowały giełdy to firmy byłyby warte miliardy wprowadzając do obrotu nowe mleko dla dziecka . Niemniej dalej inwestuję w te chwasty ale są one już tylko spekułą , minęło 8 lat od pierwszych coinów i dalej są tak samo użyteczne w codziennym życiu jak wtedy kiedy powstawały .

Wzrost jest kiedy ktoś pierdnie byle co jak pisałem powyżej . Info robimy forka - rośnie , info coin można wymienić w maku na 5% zniżki - rośnie , info o Lisku - może coś zrobimy - rośnie . :P Rośnie to mało powiedziane tak potężne news podnoszą wartość walut o 30% :)

To z roku na rok jest coraz większy bezużyteczny balonik pompujący najmocniej kasę ludzi z ogromnymi portfelami . My się podniecamy setkami i tysiącami zł a Oni się cieszą z milionów widząc jak łatwo nakierować ludzi na zakup szajsu ,którego i tak nie używają do niczego więcej niż obrotu giełdowego .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: BioHay » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:41

Długo nad tym myślałeś? :D

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:42

BioHay pisze: Długo nad tym myślałeś? :D
12 sekund . Napisałem to tylko dlatego ,że ludzie wciąż próbują oszacować wpływ newsów na wzrosty walut . Nawet zmiana koszuli przez developera może mieć wpływ na 100% wzrost waluty w tym czasie :)

Każda z nich jest przeszacowana co najmniej 50 razy w stosunku do użyteczności i ilości realizowanych transakcji poza giełdą .

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: RaptorPL » wtorek, 12 grudnia 2017, 11:57

@chuaw123 no i chyba za to między innymi kochamy kryptowaluty, czyż nie ?
Dają łatwo zarobić (stracić też), ale w tym tkwi całe piękno. Kto śledzi wszystko na bieżąco może zarabiać na tego typu zagraniach.
Ogólnie nie wiem czy narzekasz czy po prostu chciałeś coś napisać :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jazda » wtorek, 12 grudnia 2017, 12:53

My tu gadu gadu a tu ruszyła lokomotywa...na razie wolno można biec i jeszcze wskoczyć ;) Patrząc co się dzieje, że czas odjazdu się zbliża.
Widząc tego batona na BB na 3 bańki stało po 5040 zł nie zastanawiałem się zbyt długo...poczyniłem pewne kroki i zakupiłem tak na szybko troszkę z tego co dawali :D bo w promocji było...i już ładny zysk jest :P

Dziś powiem krótko wedle mojego nicka ALE JAZDA :P

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości