Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Początkujący
Posty: 317
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: miko » czwartek, 7 września 2017, 10:53

Czyżby pociąg odjeżdżał ?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 sierpnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: gutekwawa » czwartek, 7 września 2017, 11:08

Już odjechał daleko, dziś na BB próbowałem kupić ale tam się nie da na szybko kupić, siedzi ktoś 24 h rozkminiałem gościa wczoraj. BB jest do dupy giełda ale dla początkujących jest ok nauczyłem się troszkę na niej ale muszę uciekać bo tam wieje nudą

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 16 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Sawran » czwartek, 7 września 2017, 11:50

Po co wy to piszecie ? Jeden się załadował inny pojechał pociągiem... ostatnio jeden z moderatorów zablokował topik Lisk'a przez takie bezsensowne śmieciowe posty. Komu i w czym mają takie wypowiedzi pomóc ? Jedynie co robią to utrudniają odnalezienie rzeczowych informacji. Znajdzie jeden z drugim coś mądrego niech to wtedy wklei podzieli się jakąś cenną informacją a nie takim bełkotem.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -116
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kopdzio » czwartek, 7 września 2017, 11:55

Sawran pisze:Po co wy to piszecie ? Jeden się załadował inny pojechał pociągiem... ostatnio jeden z moderatorów zablokował topik Lisk'a przez takie bezsensowne śmieciowe posty. Komu i w czym mają takie wypowiedzi pomóc ? Jedynie co robią to utrudniają odnalezienie rzeczowych informacji. Znajdzie jeden z drugim coś mądrego niech to wtedy wklei podzieli się jakąś cenną informacją a nie takim bełkotem.
Dokładnie zgadzam się z Tobą.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » czwartek, 7 września 2017, 13:23

Udalo mi sie zamknac longa przy 713 i jakos wyciagnac 15%. Kilka razy spanikowalem i zamykalem pozycje i otwieralem przy wyzszym kursie jak widzialem ze jest sila w narodzie. Mam zamiar ustawic sie z jeszcze jednym longiem bo target wedlug analiz ktore przegladalem konczy sie okolo $780

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Warnet » czwartek, 7 września 2017, 22:33

Szczerze to ja tu tylko już czasami wchodzę jak chcę kupić żeby zobaczyć czy @amneziahaze coś napisał bo cała reszta osób które mają jakieś pojęcie albo konkretne informacje już tu chyba nie zagląda :cry: .
Przydałby się temat tylko do wstawiania wykresów i opisywania ich a wszelkie pozostałe wypowiedzi żeby były nagradzane jakimś banem na pisanie czy coś.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Deadal » czwartek, 7 września 2017, 23:49



Wygląda na to że przed nami finalna (5) fala elliota, jeśli przebije poziom ostatnich szczytów (700-715) to dzisiaj w nocy prawdopodobne jest 750$.

Trochę z analizy fundamentalnej, obecnie doszliśmy do momentu w którym profity z kopania BCH i BTC się wyrównały. Jakiś czas temu pisałem o potencjalnych zagrożeniach dla oryginalnego łańcucha, teraz znowu jesteśmy w takim niestabilnym punkcie. Dalszy wzrost ceny BCH sprawi że stanie się on bardziej opłacalny w kopaniu, co w konsekwencji spowoduje odpływ hashrate'u z BTC na rzecz BCH (przy normalnym założeniu że górnicy kopią to co się bardziej opłaca). Pojutrze wskakuje kolejny retarget trudności BCH, przy obecnym poziomie będzie to zmiana niewielka, ale mimo wszystko znowu na korzyść BCH. Jak wiemy odpływ mocy z BTC może znowu spowodować "zakorkowanie" łańcucha, kosmiczne prowizje i wiekowy czas oczekiwania.

Dodatkowo, warto zauważyć że przez ostatnie dni kurs BTC robił co chciał z kursem BCH i oba szły ze sobą pod rękę w identyczny sposób, natomiast od ostatnich 20 godzin BCH zaczął się z tej relacji wyłamywać i rosnąć wtedy kiedy BTC spada. Co to oznacza? Przekonamy się pewnie niedługo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 8 września 2017, 00:24

Trwa fala B korekty (lub nawet C, jeśli odbiliśmy się na dobre od kanału), wsparciami są zniesienia (jak zresztą widać, bo już zadziałały), oporem jest dolna linia kanału, a obecny mini-ruch to ruch powrotny do przebitej linii kanału (lub już się skończył, jeśli odbiliśmy się na dobre od kanału). Zanegowanie to przebicie szczytu 5, zamiast utworzenia pełnego ABC lub innego rodzaju korekty, gdyby się uformowało coś bardziej skomplikowanego. Biorę jednak poprawkę na to, że BTC bardzo chce rosnąć, a BCH najwyraźniej wraz z nim, więc negacja tego scenariusza jest bardziej prawdopodobna niż zwykle.

Obrazek

Obrazek

e: @Deadal, widzę żeśmy się dobrze zgrali z publikacją podobnych, ale i różnych, analiz. ;)

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » piątek, 8 września 2017, 06:32

Ja dzisiaj od rana znow siedze na longu. Troche za pozno wskoczylem (o jakies 10$) ale mam zamiar zamknac w okolicach 720+

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 września 2017, 07:44

@Warnet, pozdro i dzięki. Co do kursu, to postawiłem longa na LTC i BCH zakładając, ze skoro są skorelowane z BTC, a wiadomo ze tak jest i pewnie tak będzie(nie łudziłbym się przesadnie, ze będzie tym razem inaczej), to
Deadal pisze: od ostatnich 20 godzin BCH zaczął się z tej relacji wyłamywać i rosnąć wtedy kiedy BTC spada.
mimo że faktycznie tak się dzieje aktualnie, sugeruję podeprzeć się najpierw wykresem na 12H(decydująca faza trendu, albo zmiany trendu), a później na 4H. Dużo zależy od tego ile teraz kurs poleci w dół, jak widać BTC się mocno broni przed spadkami(fala C omawiana w dziale BTC), a wraz z nim LTC, więc próba nerwów jak to się rozwinie.

W przypadku załamania się dywergencji wzrostowej na MACD 12H po prostu wysiadam, rozważam tez czy teraz tego nie zrobić, przeczekać i wejść na samym dnie. Chodzi o to, że spadki są bardzo możliwe na postawie teorii Elliota, jednak to nie jest regułą, że tak się musi stać, albo może sobie się konsolidować zamiast spadać, albo mogą to być nieznaczne spadki, także duża niepewność. Niestety.

W ogólnej perspektywie nawet na long sytuacja przedstawia się moim zdaniem dość pesymistycznie, na przykład 3D, 1W ukazuje nam słabnięcie kursu od ostatniego ATH, więc możliwe, że lepiej nie będzie albo stopniowo wzrosty będą tracić parę z każdym dniem, tygodniem itd. Chciałbym się mylić, bo wiadomo, lepiej być zwolennikiem wzrostów, jednak nie zdziwię się gdy kurs i dywergencje w 12H powtórzą się dwa dołki z rzędu - co zresztą rzadko kiedy ma miejsce, prędzej powtarza się UP, na przykłąd na LTC ostatnio tak było, aż 3 górki przy jednym rajdzie, co można uznać za fenomen. Ale też ostatnie odbicie na BTC, tak nagłe i dynamiczne zostawiło wielu w tyle, w tym i częściowo mnie. Zakładałem że korekta będzie trwać przynajmniej tydzień jak miało to miejsce na poprzednich dwóch korektach - 7 i 11 dni. Tym razem jednak ilość paradoksów i cudów powoduje, że nie wiadomo do końca jak do tego podejść. Pozdrawiam.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » piątek, 8 września 2017, 13:33

Wyglada na to ze trend sie odwrocil i bardziej oplacalo sie otworzyc shorta anizeli longa. Niestety dzisiaj dzien notuje z duza strata :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 8 września 2017, 18:24

Chińskie strachy narysowały korektę jak malowanie. Ale niestety, mimo że ładnie się uformowała, na takim rynku nie ufałbym, czy to już definitywny koniec spadków. Jeśli BTC zamiast odbić - co teraz wydaje się naturalne - jednak zanurkuje niżej, spadki będą kontynuowane.

Obrazek

Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » sobota, 9 września 2017, 10:14

Na 1h utworzył się mały double top co by sugerowale dalsze spadki. Wczoraj w porę udało się wskoczyć na shorts I odrobić część strat ale co do dzisiejszego kierunku ciężko mi się określić. @fuszywszklanejkuli @amneziahaze jakie sa Wasze przewidywania na dzisiaj?

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Deadal » sobota, 9 września 2017, 12:27

bMh pisze:Na 1h utworzył się mały double top co by sugerowale dalsze spadki. Wczoraj w porę udało się wskoczyć na shorts I odrobić część strat ale co do dzisiejszego kierunku ciężko mi się określić. @fuszywszklanejkuli @amneziahaze jakie sa Wasze przewidywania na dzisiaj?
Wybacz ale muszę zapytać bo tutaj rzucasz longami i shortami co post, w jaki sposób Ty shortujesz tego Bitcoina? Masz jakiś serwis do tego znaleziony czy jakiś margin trading na finexie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » sobota, 9 września 2017, 13:07

@bMh, czarno to widzę. :mrgreen:

Obrazek I chodzi mi o BTC raczej, który pewnie pociągnie alty za soba. Radzę nie sugerować się czarami, że "BCH wygryzie BTC" czy coś. Jeszcze nie teraz, albo wcale.

Dodano po 13 minutach 15 sekundach:
Obrazek Jest niby chorągiewka, zwiastująca odbicie, ale tylko zwiastująca, ostatnie wzrosty były bardzo mizerne, 722$ to żaden wynik w porównaniu do tego co było wcześniej. W dłuższej perspektywie wygląda na DOWN. Gdzieś do 3,4 dni może ładnie się ogarniać, po czym dalej iść na dół. Możliwe, że będzie inaczej i być może jestem tu w błędzie, tak czy siak, w ten sposób mi to się jakoś przedstawia.

Tak było przy fali C na BTC. Dużo osób zauważyło i czekaliśmy na to, no i jest fala C, chociaż spodziewałem się silniejszych spadków, które mogą przecież nastąpić. Nie polecam grac na spadki, trudniej, więcej można stracić, może się włączyć żyłka hazardzisty. Same negatywy niestety.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » sobota, 9 września 2017, 13:26

Deadal pisze:
bMh pisze:Na 1h utworzył się mały double top co by sugerowale dalsze spadki. Wczoraj w porę udało się wskoczyć na shorts I odrobić część strat ale co do dzisiejszego kierunku ciężko mi się określić. @fuszywszklanejkuli @amneziahaze jakie sa Wasze przewidywania na dzisiaj?
Wybacz ale muszę zapytać bo tutaj rzucasz longami i shortami co post, w jaki sposób Ty shortujesz tego Bitcoina? Masz jakiś serwis do tego znaleziony czy jakiś margin trading na finexie?
Margin trading na finexie i nie wstaje od monitora nawet na kibel i zamykam pozycję na wachaniach +/- 10-15$ co przy moim kapitale daje mi zawsze kilka %. Do tego obserwuje kurs BTC bo przy takich zjazdach BCH bardzo go naśladuje a ruchy na BCH zaczynają się z kilku lub kilkunastu sekundowym opóźnieniem więc jest czas na otwarcie i zamknięcie pozycji.

Może to nie jest najlepszy sposób na zarabianie, ale w moim przypadku się sprawdza

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: wamak » niedziela, 10 września 2017, 20:25

Takie coś mi się narysowało:

Obrazek

Dzisiejsza świeca mniej więcej to potwierdza. Na Kraken względem Euro nawet to lepiej się styka:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 10 września 2017, 22:13

bMh pisze: Margin trading na finexie i nie wstaje od monitora nawet na kibel i zamykam pozycję na wachaniach +/- 10-15$ co przy moim kapitale daje mi zawsze kilka %. Do tego obserwuje kurs BTC bo przy takich zjazdach BCH bardzo go naśladuje a ruchy na BCH zaczynają się z kilku lub kilkunastu sekundowym opóźnieniem więc jest czas na otwarcie i zamknięcie pozycji.

Może to nie jest najlepszy sposób na zarabianie, ale w moim przypadku się sprawdza
Jeśli dobrze pamiętam, podczas walk na poziomach wsparć lub oporów kurs potrafił się wahać +/-20 punktów od wartości poziomu. To jest więcej niż Twój zakładany zysk. Nie stosujesz stop-lossów, masz stop-lossy w odległości 30-40 punktów, masz wejścia tak dobre, że nie występują wahania w przeciwnym kierunku, czy jeszcze inna możliwość? Jeśli to oczywiście nie tajemnica.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » poniedziałek, 11 września 2017, 08:19

Wachania sa mniej wiecej na poziomie 20-30 punktow tak jak mowisz. Ja staram sie wchodzic w momencie kiedy ten trend spadkowy/wzrostowy jest juz widoczny czyli powiedzmy po okolo 5-10 punktach w jedna lub druga strone. Stop loss mam bardzo konserwatywny i przy wachaniu okolo 10 punktow zamykam pozycje ze strata czekajac na lepsza okazje

Dla przykladu w tym poscie bede wrzucal dziennik swoich transakcji dzisiaj:
Open - Close:
581 - 566 (short)
555 - 567 (long)

Stworzylem kanal na discordzie do DT na BCH. Jezeli ktos mialby ochote dolaczyc to zapraszam https://discord.gg/V9TFjY

Ogólnie to dzień zamykam na niewielkim minusie z racji tego że kilka strzałów na tym boczniaku się nie udało :/

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: bMh » wtorek, 12 września 2017, 08:31

Siedze na longu z targetem w okolicach 620$, ktory jest oporem wedlug fibo

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości