Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » piątek, 11 maja 2018, 11:04

Kluka pisze: ja osobiście wole mieć kontrole co i za ile kupuje ale rozumiem ze niektórym może sprawiać to trudność.
Posiadanie kryptowalut jest równoznaczne z ich bezwzględną kontrolą. Przecież o tym decyduje adres. Rozwiązanie jest też o tyle dobre że likwiduje/zmniejsza możliwość błędu przy każdorazowej operacji - podanie złego adresu. Niweluje możliwość włamu na konto e-mail czy na giełdzie. Ta propozycja to zwykła "ordynarna" automatyzacja a przecież o zmniejszenie wkładu ilości pracy (fizycznej i umysłowej) zawsze nam chodzi :-) Przy złożeniu zlecenia na stały przelew w banku nie musimy się już dalej martwić.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: jok123 » piątek, 11 maja 2018, 11:23

Idea jest słuszna. Sam oszczędzam zasilając portfele 9 kryptowalut, używając 2 giełd i zajmuje mi to 15 min raz w miesiącu. Śledzę wykresy i wiem po jakich kursach kupuję (osobista kontrola).

Moim zdaniem trzeba rozumieć w co się oszczędza, inaczej mija się to z celem. Chociaż przyznam, że niewielu ludzi (również młodych) pojmuje czym są kryptowaluty, a tym bardziej techniczne niuanse.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 11:24

@ikswodnal, Załóż wątek ze swoim pomysłem, bo chciałem pociągnąć temat bez spamowania wątku BCH. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 11:35

Kluka pisze: Albo rakieta albo sraczka :lol:

Dodano po 25 sekundach:
Bez większego powodu

Dodano po 7 minutach 9 sekundach:
Ta miłość jest oczywiście w cudzysłowiu, zeby nie było niedomówień.
Przecież pisałem, że wzrost BCH ma charakter spekulacyjny jak większość innych altów
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » piątek, 11 maja 2018, 12:16

@adam1226, narazie cały rynek krypto to głównie spekulacja. Codzienna używalność i adopcja przez masy by to zmieniła, ustabilizowała ale do tego jeszcze długa droga
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » piątek, 11 maja 2018, 13:21

benq pisze: Załóż wątek ze swoim pomysłem, bo chciałem pociągnąć temat bez spamowania wątku BCH.
Tia, tylko że ja celowo to tutaj kontynuuję :-). Pomysł wykiełkował na innym wątku o emeryturach (http://bitfilar.pl/). Wrzuciłem to na wątek BitMarket - rządzący tam przyjęli to do wiadomości i realizacji, ale zgodnie z ich procedurami, czyli nie wiadomo kiedy :-(. Z kryptowalut znam tylko Bitcoina, po rozszczepieniu uważam że tylko Bitcoin Cash jest sensowny i może łatwiej realizować oczekiwania nie obeznanych z kryptowalutami a szerzej z informatyką.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: benq » piątek, 11 maja 2018, 13:35

@ikswodnal, Ok :) Według mnie głównym problemem jest brak zrozumienia technologii przez większość społeczeństwa. Obecnie, ludzi trzeba prowadzić za rączkę.
"Zgubiłem kartę do bankomatu, zapomniałem hasła, zrobiłem przelew na złe konto."
To tylko część z codziennych problemów przeciętnego Kowalskiego. W przypadku proponowanego rozwiązania, często mielibyśmy sytuację, że Pan X oszczędzał 20 lat, ale w międzyczasie zgubił tę małą karteczkę z kluczem prywatnym. Ale się nie przejmuje, bo przecież na pewno jakaś Pani w banku/ na giełdzie odzyska jego środki.
W przypadku kryptowalut wiemy, że to niemożliwe.
Pojawiłaby się cała fala "oszukanych" i "okradzionych".
Trzeba by jakoś to rozwiązać od strony technicznej, przed wprowadzeniem takiej propozycji w życie.
A przede wszystkim, wyjaśniać, uświadamiać, edukować.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ikswodnal » piątek, 11 maja 2018, 13:44

benq pisze: W przypadku proponowanego rozwiązania, często mielibyśmy sytuację, że Pan X oszczędzał 20 lat, ale w międzyczasie zgubił tę małą karteczkę z kluczem prywatnym.
Tak to jest problem. Jednak prawda tłoczona w głowy 20 razy może trochę pomóc, poza tym 3 - częściowy multipodpis z 2 potwierdzeniami(?) Też tego nie rozumiem. Problemy trzeba pokazywać ale i szukać rozwiązań. Z drugiej strony doskonałego koła nie wymyślimy bo już jest.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: pael » piątek, 11 maja 2018, 13:44

ikswodnal pisze:
benq pisze: Załóż wątek ze swoim pomysłem, bo chciałem pociągnąć temat bez spamowania wątku BCH.
Tia, tylko że ja celowo to tutaj kontynuuję :-). Pomysł wykiełkował na innym wątku o emeryturach (http://bitfilar.pl/). Wrzuciłem to na wątek BitMarket - rządzący tam przyjęli to do wiadomości i realizacji, ale zgodnie z ich procedurami, czyli nie wiadomo kiedy :-(. Z kryptowalut znam tylko Bitcoina, po rozszczepieniu uważam że tylko Bitcoin Cash jest sensowny i może łatwiej realizować oczekiwania nie obeznanych z kryptowalutami a szerzej z informatyką.
Nie no Panowie, moze i idea szczytna, ale w ten sposob mozna w kazdym watku mozna o tym pisac, np. w watku o miningu bo ludzie beda bardziej chcieli kopac bo inni beda odkladac na emeryture ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 23 maja 2018, 18:29

Sraczka MODE >ON< pojebani Ci spekulanci... Rano kupiliby za 1100 jak gupie aby im rzucic a teraz od razu w druga strone, za 1000 nie chca. A co sie zmienilo? ...nic... Niestety wydmuszka BTC trzesie rynkiem, mam nadzieje ze doczekam w koncu czasow gdy chodz kilka liczacych sie coinow nie bedzie zaleznych od tego tworu Core.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 18:36

Kluka pisze: Sraczka MODE >ON< pojebani Ci spekulanci...
Grasz już przecież parę lat. Podejście "pojebani" jak spada to co mamy (i wychwalanie jak rośnie) jest dość amatorskie. ;) Ruch to ruch, czasem góra, czasem dół, naturalne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » środa, 23 maja 2018, 18:44

@Kluka, walka chciwości ze strachem to esencja naszej natury. Trzeba z tym żyć. Prawdziwy hodler nie pęka tylko akumuluje...
BCH/BTC całkiem w normie.

Tygodniówka BCH/BTC na bitfinexie:

Obrazek
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: pael » środa, 23 maja 2018, 19:02

Niestety, mozna odniesc mylne wrazenie ze rynek nieco dojarzal, ale nic z tego, BTC down reszta down :x

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: mecenas » środa, 23 maja 2018, 19:04

pael pisze: BTC down reszta down
Czy zatem BTC musi odejść? :?:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 19:10

Dorośnijcie. A jak najważniejsze indeksy i akcje idą w górę czy dół, to te mniej ważne jak Wig lub mniej ważne akcje z danych sektorów idą w przeciwną stronę, jak chcą? Wątpliwe. Na bańce i przy jej pękaniu korelacja na crypto jest raczej prosta.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
pael pisze: Niestety, mozna odniesc mylne wrazenie ze rynek nieco dojarzal, ale nic z tego, BTC down reszta down :x
Na jakiej podstawie oceniasz, że rynek jest niedojrzały, bo inne waluty idą za pierwszą?
Dojrzałość to jakby każde żyło swoim życiem? Wtedy byłyby to inne rynki. Rynek to system naczyń połączonych.
Ten "duży" przecież też tak się zachowuje.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 23 maja 2018, 19:16

@Wymazywanie, no dobrze, nasz troche racji. Ale to nie jest tak ze wychwalam jak rosnie. Moim marzeniem jest by ludzie w kocu dostrzegli BCH jako cos do placenia na codzien i zeby stad brala sie wartosc, byloby stabilniej i sprawiedliwiej niz teraz. Ale do tego jeszcze troche (o ile wogole ale jestem dobrej mysli) i to jeszcze nie te poziomy cenowe. Przy setkach tysiecy za coina i stosunkowo wiekszej akceptowalnosci powinno byc stabilniej. Ale jak to wszystko sie potoczy, heh tego nikt nie wie. Szkoda ze BTC tak zmarnowal szanse, bylibysmy teraz gdzie indziej gdyby BTC mial wiekszy limit bloku, jakby sie nie zapychalo i nawet ten LN do mikroTX niechby byl. A teraz powstalo nam milion gowno coinow ze swoimi tudemunowcami i jest delikatnie mowiac bagienko moim zdaniem. Oj moze i walnie to wszystko i dopiero potem na zgliszczach odrodzi sie cos bardziej sensownego. Z drugiej strony ze strony rzadow krajow ktore maja cos do powiedzenia w finansach (nie zacofana Polska pod rzadami konserwatywnego bankstera) jest ogolnie przychylna atmosfera, a takie adresy jak np. ten https://bitinfocharts.com/bitcoin%20cas ... 6q3YJ5pmVa gromadza BCH na potege przy wiekszych ruchach nie zwazajac na terazniejsze ruchy cen, tak jakby w przyszlosci mialoby nie miec to za duzego znaczenia.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 19:27

@Kluka, No na razie to wciąż rynek mocno spekulatywny, z raczej małym użyciem poza spekulacją. Tak stan może trwać dłuuugie lata jeszcze. Jeśli crypto ma stać się globalnym płacidłem, może dopiero pokolenie co się jeszcze nie narodziło tego doświadczy jak już będzie w sile wieku. :)

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Kluka pisze: Szkoda ze BTC tak zmarnowal szanse, bylibysmy teraz gdzie indziej gdyby BTC mial wiekszy limit bloku
Nie byłoby chyba wielkiej różnicy jeśli chodzi o użycie i charakter tego rynku.

To ma dopiero 9 lat i narodziło się na mailingowej liście z max kilkudziesięcioma ludźmi i zerową wartością! Jak w 30 lat po powstaniu stałoby się popularnym systemem płatności to byłby niesamowity sukces... A po 9 latach... I tak dużo się stało, wyszło z piwnicy kilkunastu-max kilkudziesięciu cyberpunków do małej cząstki ale jednak już zbiorowej świadomości.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 23 maja 2018, 19:37

@Wymazywanie, moze to byc ewolucja tak jak piszesz, ale takze i rewolucja. Tylko te drugie bywaja przewaznie krwawe.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 maja 2018, 19:40

@Kluka, Zresztą piszesz o używaniu crypto itd., a jęczysz z powodu spadku ceny. To są inne rzeczy. Crypto może być używane i z ceną wyższą i z niższą. Lepiej przyznawać wprost, że jest się spekulantem i wkurza nas spadek ceny bo coś mamy i chcemy zarobić niż mieszać, że fundamenty to czy tamto. Ceny na crypto nie oddają wartości fundamentalnej, gra byłaby wtedy zbyt prosta. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Kluka » środa, 23 maja 2018, 20:02

@Wymazywanie, Po pierwwsze nie jecze :) jecze? niee ;) po drugie to ze czasem sobie cos tam kupie innego to od razu spekulant? :P Jak pijam czasem whisky to znaczy ze jestem pijakiem? :D dobra bo sliczny offtop mamy. Ja przyjalem strategie BCH i ZEC (w oba wierze dlugoterminowo) pol na pol w tym momencie i czego za jakis czas bede mogl miec wiecej w porownaniu do chwili obecnej to zamieniam. Ale zeby spekulant :P ;) whiski tez lubie miec 2 rodzaje. Ale zeby pijak ;) niee ;) dobra bo sie delikatny offtop zrobil :roll:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość