Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 10:46

PanSmith pisze: Bo Market Cap spada, już przeszło 10 mld $ od rana, dlatego wszystko leci
A nie widzisz w tym zdaniu pomieszania przyczyny i skutku? 8-)

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: PanSmith » poniedziałek, 27 listopada 2017, 10:57

@ekonokomik, Widzę, ale był szok, że wszystko leci na raz, dlatego podzieliłem się moją obserwacją, że market cap leci w dół dlatego wszystko spada ;) każdy liczył na to, że jak spadnie BTC to BCC pójdzie do góry, a nie poszedł tylko też zaczął iść na dół, co mogłoby wydawać się dziwne :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:10

PanSmith pisze: @ekonokomik, Widzę, ale był szok, że wszystko leci na raz, dlatego podzieliłem się moją obserwacją, że market cap leci w dół dlatego wszystko spada ;) każdy liczył na to, że jak spadnie BTC to BCC pójdzie do góry, a nie poszedł tylko też zaczął iść na dół, co mogłoby wydawać się dziwne :P
Patrz moje posty wyżej :D

Ale jak to zawsze mawiam, nie zależy mi na posiadaniu racji, a na sukcesie. Aby go osiągnąć, często trzeba przyznać się, przynajmniej przed samym sobą, do błędu i znów zastanowić się nad planem.

Nie boję się zmian zdania czy przyznania do błędu i zawsze aktualizuje swoje opinie wraz z nowymi danymi i informacjami.

Obecnie zachwiało mocno moją (powszechną) teorią BTC -down, BCH - up. Jednakże czy taki mocny impuls, to obalenie teorii czy zwykła anomalia? Co by to nie było to poziom czujności podniósł się znacznie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: PanSmith » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:14

@vjankuv, Zgadzam się, takie same odczucia miałem i mam, czyli wcześniej, że BTC - down, BCH - up, ale po tej akcji już troszkę mniej w to wierzę ;)

Na razie poobserwuje wszystko z boku, bo jest ciekawie i niebezpiecznie ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Jazda » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:19

PanSmith pisze:@vjankuv, Zgadzam się, takie same odczucia miałem i mam, czyli wcześniej, że BTC - down, BCH - up, ale po tej akcji już troszkę mniej w to wierzę ;)

Na razie poobserwuje wszystko z boku, bo jest ciekawie i niebezpiecznie ;)
Jak wszystkimi altami kursem BCH także regulują giełdowe boty i to że nie było wystrzału w górę to tylko ich zasługa :) Wszyscy liczyli na pompę w górę było to z byt oczywiste. Ale spokojnie Panowie przyjdzie czas i pora na BCH

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:23

i teraz jak ktoś tkwi na 8 tys W BCC to nie wiadomo czy lepiej sprzedać ze stratą 20 tys zł czy czekac az bardziej spadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:30

PanSmith pisze: Na razie poobserwuje wszystko z boku, bo jest ciekawie i niebezpiecznie ;)
Ty żeby obserwować z boku, po prostu nic nie robisz :D

Ja muszę zweryfikować sposób myślenia i założenia, które skłoniły mnie do wejścia w BCH. Nie chcę przez jeden ruch cały plan kompulsywnie odrzucić. Ja już jestem w tym wózku i potrzebuję jeszcze kilku innych sygnałów/informacji co by mnie skłoniły do wyskoczenia.

Mój plan zakłada:
1. Kupno BCH gdy BTC rośnie (zrobione). Gdy BTC spada, wszystkie alty lecą i BCH odbija (pobożne życzenie). Sprzedaję z założonym zyskiem. Ramy czasowe na sprzedaż BCH miałem pierwszy tydzień grudnia, ale to może być szybko zakutalizowane :D
2. Observation phase - kilka dni, tygodni.
3. Kupno LSK po przecenie (celuję okolice 20+/-2zł) w połowie grudnia może połowa stycznia. Tę walutę poznałem dokładnie i sporo czasu spędziłem na poznanie historii projektu, zakresu prac i porównaniu krypto z innymi podobnymi projektami. Tutaj znów prawdopobieństwo wzrostu jest moim zdaniem wysokie. Sprzedaż w połowie lutego, około kilku dni przed 20-ym lutego.

*No i w momencie pisania postu BTC, po tym jak razem z BCH spadli trzymając się za ręce, rośnie i zostawiło za sobą BCH.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: japu » poniedziałek, 27 listopada 2017, 11:59

Kolizyjny z czym? BCH sie zatrzymało na okolicach $1550, moze to retest? Z takiego mniej wiecej pułapu wystartowało wczoraj i na takim utrzymywało się od 25.11 - jaka to obecnie figura i jaki bedzie trend - nie mam pojecia. Nie potrafie tego zanalizowac, moze to i dobrze :) Uparcie siedze z kilkoma BCH, kupionymi (moim zdaniem) na bezpiecznym stosunkowo poziomie 1200+ wiec jakas tam tolerancja jest...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:22

japu pisze: Kolizyjny z czym?
Z marzeniami bagholderów?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:36

aa Volumen rośnie :D

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
A BB stoi :D

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:26

Plewiska pisze:aa Volumen rośnie :D

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
A BB stoi :D
Bot nie wszedl do gry dzisiaj to ludzie nie wiedzą co robić na BB . Tam każda waluta jest 3-5% tańsza niż na innych giełdach

JAk rusza bot to nawet się przeskakują o 10% drożej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:01

Plewiska pisze:Cięzko patrzeć jak na dzien strata sie powiększa o kolejne 2-3 tys, a do znawców jakieś prognozy?
1. Czy potrzebujesz tych pieniędzy w najbliższym czasie? Jeśli nie, sugeruję zostać. Jak krypto market nie wywali się zupełnie na plecy, to prędzej czy później na swoje wyjdziesz.
2. Jaką ewentualną stratę uznawałeś za maksymalną przed wejściem? Jak już minąłeś swój próg bólu, to jesteś w bardzo niekomfortowaje dla siebie sytuacji. Moje założenia są takie, że BTC spadnie i BCH się odbije. Historia pokazaływała, że tak to już bywało, czy tym razem tak będzie? Uważam, że tak, temu wszedłem w BCH.
3. Zauważyłem kiedyś na początkach u siebie, że potrafiłem ładno przetrzymać stratę i z 15%, a nie potrafiłem wytrzymać dłużej niż zysk rzędu 3%, bo uznawałem, że jest to dla mnie wystarczająco tym bardziej w krótkim czasie. Zatem gdy dochodziło do 3%, to realizowałem zysk. Ale to nijak ma się do Twojego pytania i w sumie nie wiem czemu mi to przyszło na myśl :D
4. Pytanie co znaczą dla Ciebie te pieniądze. Na myśli mam czy odmówiłeś sobie masła i przerzuciłeś się z tego powodu na margarynę by oszczędzić na giełdę. Jeśli tak, to psychicznie będzie Cię to obciążąć zbyt mocno widzieć te kolejne 2-3 tysiące strat.

Początkujący
Posty: 216
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: lukasrap » poniedziałek, 27 listopada 2017, 19:09

Plewiska pisze: Cięzko patrzeć jak na dzien strata sie powiększa o kolejne 2-3 tys, a do znawców jakieś prognozy?
Znawcą nie jestem, ale gdybym byl to ja to nie ruszałbym tego. Kilkukrotnie bylem w podobnej sytuacji przy ETH czy LTC, ale byly to wlasnie ETH i LTC. Tu z BCH jest wiele niewiadomych, decyzje musisz sam podjąć. BTC korekty jeszcze nie rozpoczęło, wiec wydarzyć sie może wszystko. Ale tak jak pisalem wczoraj, zebyscie sie nie zdziwili jak BCH poleci razem z BTC. Bo przeciez dla wszystkich znawcow BCH musialo rosnąć kiedy BTC spada, dzisiaj pokazalo ze wcale tak nie musi byc. Wiec co bedzie przy korekcie BTC nikt nie wie.
Z drugiej strony czasem warto sprzedać ze stratą, bo jesli powrot na dany pułap potrwa kilka miesiecy to jestes w stanie zarobic wiecej. A tak pozostaje Ci tylko czekanie.
Plewiska pisze: w kryptowaluty włożyłem 4 miesiące temu 30 tys z tej kwoty zrobiłem przez jakiś czas 68 tys na pompie BCC teraz posiadam 8 BCC czyli około 46-48 tys więc i tak jest do przodu.
Z kolei czytając Twoje poprzednie posty rozumiem ze pomimo tego ze BCH spadl Ty dalej jestes na plusie? Wiec to juz chyba pazernosc i płakanie na forum ze zamiast 30 tyś zarobiles 15 tyś zl i nie wiesz co zrobic. Hmmm, ciezko. W takim razie calkowicie zmienia sie poglad i ja wychodzilbym juz wczoraj przy 6000 tys zl.
Pamietaj, chciwy traci dwa razy.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: fghjklop » poniedziałek, 27 listopada 2017, 23:03

po wyczyszczeniu się 11.11 ładowałem na poziomach 1050, 1150, 1550 i czekam. Mam nadzieje ze to nie chciwość, póki co jestem umiarkowanie spokojny. Popatrzcie na wykres w 1D wygląda to nie najgorzej, podobnie do jednego z przedmówców czekam na pierwszy tydz grudnia. Jeżeli BTC poleci co pociągnie wszystko za sobą nie liczyłbym na ucieczkę kapitału do BCH i jego wzrosty

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Krzysiek76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 23:19

Drodzy państwo jeszcze dwa tygodnie temu był szybki szczyt i stabilizacja w przedziale 1200 - 1250 $ potem lekka korekta poniżej 1000 $ i po tym czasie mamy dzisiaj 1600$ . To nie jest tak ze w przeciągu miesiąca będzie wartości BTC. Kto Nie skakał po altach i sumiennie trzyma BCC od chociaż by od tamtego poziomu "1200" to jest bardzo dobrze. Nie bądźmy pazerni na GPW tyle nie zarobiłem w 1 rok jak tu w przeciągu 2 miesięcy i uważam to jako mój sukces. Czytam niektóre posty o myślę ze są to osoby które nie maja w ogóle pojęcia o zarabianiu kasy gdzieś coś usłyszały i teraz lament bo mogłem mieć 30.000 a ma 15.000 do przodu wg mnie to sukces ka na laika . Pozdrawiam i życzę szybkich zarobków póki jeszcze są możliwości. :D

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » wtorek, 28 listopada 2017, 08:03

Czyli teraz można liczyć tylko na wzrost dzięki spadku BTC który powoli ma swój szczyt.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Grzesku0000 » wtorek, 28 listopada 2017, 08:37

Plewiska pisze: Czyli teraz można liczyć tylko na wzrost dzięki spadku BTC który powoli ma swój szczyt.

Mordo, nie ma na razie żadnego spadku, szczyt BTC nie jest określony, równie dobrze możemy czekać i do 12 k $. Sporo się wyjaśni w 1 tydzień grudnia. Pamiętaj, tylko cierpliwi będą wynagrodzeni.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Plewiska » wtorek, 28 listopada 2017, 08:49

no fakt spadek z 9 tys na prawie 5 tys PLN to jeszcze o niczym nie świadczy.

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: chuaw123 » wtorek, 28 listopada 2017, 09:23

Plewiska pisze:no fakt spadek z 9 tys na prawie 5 tys PLN to jeszcze o niczym nie świadczy.
Btc spadał z 20tys do 11tys we wrześniu . Dziś ma 33tys. Oczywiście to bóg jedyny objawionu i bch wcale nie musi powtórzyć wzrostu , niemniej to świat krypto i wzrosty /spadki 30% nawet w tydzień są możliwe.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: sovas » wtorek, 28 listopada 2017, 09:35

Plewiska pisze:Czyli teraz można liczyć tylko na wzrost dzięki spadku BTC który powoli ma swój szczyt.
No właśnie zachowanie BCH przy wczorajszej mini korekcie BTC na to nie wskazuje.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości