Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » piątek, 4 sierpnia 2017, 15:28

skarnielson pisze: Zero planów, zero akceptacji, zero poparcia, zero perspektyw.
I zero wiedzy w temacie ;-).

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 15:33

Chancellor pisze: I zero wiedzy w temacie .
Tak? OK. Ponieważ nigdzie nie moge się doszukać nawet namiastki planu (no chyba że jedynym planem jest po prostu powiększanie rozmiaru bloku co jakiś czas :lol: ), poparcie tylko u oszołomów, akceptację to nawet Dash ma lepszą (sic!). No to nie wiem jak u innych, ale to nie są dla mnie najlepsze perspektywy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 sierpnia 2017, 15:53

Chancellor pisze: I zero wiedzy w temacie .
Podaj te plany, akceptacje itd., zamiast odwoływać się wyłącznie do rzekomego braku wiedzy kolegi.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 15:57

Chancellor pisze: I zero wiedzy w temacie .
Najłatwiej zrzucić wszystko na mój brak wiedzy. Poproszę linka od strony devów BCC (jeśli tacy istnieją :lol: ) jaki jest plan od teraz po powiększeniu bloku do 8mb. Ponieważ wchodzę na stronę, patrzę na r/ i nigdzie nic nie ma. Opcje są dwie:
-planu nie ma i nie będzie
-plan powstanie, ale w tym przypadku BCC wchodzi na rynek zupełnie nieprzygotowane i ma na razie status nawet nie altcoina a shitcoina.

Jedyne na co moge na razie liczyc od strony garstki ludzi jaką jest społeczność BCC to buńczuczne, mało konkretne hasła wyborcze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 sierpnia 2017, 16:59

Odnośnie ceny, nawet mi nie żal "ynwestorów" z wczoraj i przedwczoraj. Wystarczyło rozumieć, co to jest podaż i skąd cena BCH jest jednak subiektywnie wysoka dla większości środowiska. Mam nadzieję, że jak ktoś niestety wtopił na markecie z kontrolowaną (wstrzymaną) podażą, to przynajmniej wyciągnie wnioski i zrozumie w czym problem. Lekcje za które płaci się mocno własną kieszenią są najcenniejsze.

Ps. Tak, nowo-nawróceni zwolennicy BCH, wiem, że za pół roku możecie być warci i 5btc, ale cóż, na razie nie wygląda na to i to, co piszę, dotyczy perspektywy bliskiej, ale przynajmniej możliwej do oceny.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: jacek-g » piątek, 4 sierpnia 2017, 17:15

bagholderzy do śmierci, swojej albo bitcrasha ;)

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: garmont » piątek, 4 sierpnia 2017, 17:37

skarnielson pisze: -planu nie ma i nie będzie
-plan powstanie, ale w tym przypadku BCC wchodzi na rynek zupełnie nieprzygotowane i ma na razie status nawet nie altcoina a shitcoina.

Jedyne na co moge na razie liczyc od strony garstki ludzi jaką jest społeczność BCC to buńczuczne, mało konkretne hasła wyborcze.
Plan jest prosty, konserwatywny i nigdy nie ukrywany - pozostawić Bitcoina takim jakim był, zwiększać rozmiar bloku i obserwować co się stanie.

Liberałowie myślą że rozwój jest najważniejszy, a konserwatyści mówią, że jest dobrze i lepiej nic nie zmieniać, bo to nie jest ten czas w którym Bitcoin może zastąpić płatności Visa i nie jest to teraz potrzebne. Należy usprawnić to co jest nie tak, żeby funkcjonowało dla użytkowników. Wszystkich użytkowników Bitcoina, którzy właśnie dostali darmowe BCH.

I pewnie część użytkowników się do tego przekona. Jeśli zachowają tą grupę docelową - są w domu. Dzięki temu Core może zauważy jakie jest niezadowolenie związane z jego rządami. Jak wiele Bitcoin stracił na korzyść altów.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 sierpnia 2017, 17:42 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 sierpnia 2017, 17:41

W very short mamy odbicie, siedzę prawie od denka. :) Ktoś DT-uję Casha? Fajna płynność.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:13

Wymazywanie pisze: wiem, że za pół roku możecie być warci i 5btc, ale cóż, na razie nie wygląda na to
Nie szkodzi, mi się nigdzie nie spieszy. Nie kupowałem BCH, poprzestałem na otrzymanych, więc nawet jak spadnie do dwóch centów, stratny nie będę. Natomiast sądząc po ilości Twoich postów na temat BCH, ten temat uwiera Cię bardziej, niż byłbyś skłonny przyznać. Nie wiem dlaczego, mnie gdy na przykład nie interesuje ETH, to mimo swojej negatywnej opinii o nim, nie postuję na podforum ETH i nie strzelam anegdotkami godnymi Karola Strassburgera w stronę użytkowników tej waluty...

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:20

garmont pisze: Liberałowie myślą że rozwój jest najważniejszy, a konserwatyści mówią, że jest dobrze i lepiej nic nie zmieniać, bo to nie jest ten czas w którym Bitcoin może zastąpić płatności Visa
Jednym z argumentów przeciwników Core przez ostatnie 3 lata było - zwiększmy blok, wtedy BTC będzie prawdziwym P2P cash system lepszym i szybszym niż Visa."Pozwólmy bitcoinowi rozwinąć skrzydła, juz teraz !"

A tu nagle widzę że nie jest to potrzebne, że BCash ma nagle czas na zmniejszanie trudnośći. Przynajmniej nie ma problemu zapchanego bloku :)
Chancellor pisze: ten temat uwiera Cię bardziej,
Zawsze uwiera i powinno uwierać, kiedy ktoś projekt, który wspiera, widzi tylko w kolorowych barwach, a wszystkie jego niedociągnięcia stara się z nachalnością oszołoma przedstawić jako zalety.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:25

skarnielson pisze: Zawsze uwiera i powinno uwierać
Na to jest maść.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: garmont » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:28

skarnielson pisze: Jednym z argumentów przeciwników Core przez ostatnie 3 lata było - zwiększmy blok, wtedy BTC będzie prawdziwym P2P cash system lepszym i szybszym niż Visa.
Ale masz na to jakieś wsparcie?
Przez ostatnie dwa i pół roku, było tylko proszenie Core o zwiększenie jakiekolwiek bloku żeby Bitcoin mógł żyć. Nieustannie odrzucane przez Core pod pretekstem, jakie to może być niebezpieczne dla infrastruktury. Co zresztą okazało się największą blagą w historii bitcoina.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:31

ShadowOfHarbringer pisze: Chancellor wyprzedza Cię o lata świetlne swoim stylem rozmowy i używaniem argumentów. Mimo iż tutaj na forum się z nim przeważnie nie zgadzam, to szanuję go jako oponenta.
2 godziny pózniej :D
Chancellor pisze: >>>>skarnielson pisze:
>>>>>>Przejdź do cytowanego posta Zawsze uwiera i powinno uwierać
Na to jest maść.
:lol:
garmont pisze: Przez ostatnie dwa i pół roku, było tylko proszenie Core o zwiększenie jakiekolwiek bloku żeby Bitcoin mógł żyć. Nieustannie odrzucane przez Core pod pretekstem, jakie to może być niebezpieczne dla infrastruktury. Co zresztą okazało się największą blagą w historii bitcoina.
Spoko, Core nie jest bez winy, ostatni tweet Adama Back o przesunięciu SegWit2x to żenada. Zresztą, wszyscy w społezności BTC mają mniej czy więcej na sumieniu. Ale i tak BTC z SW ma nieporównywalnie lepszą przyszłość.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: garmont » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:46

skarnielson pisze: Ale i tak BTC z SW ma nieporównywalnie lepszą przyszłość.
Wątpię - jest nakierowany na płatności, a do tego służą monety o dużej inflacji, których każdy chce się pozbyć, jak gorącego kartofla. Nie muszę chyba wspominać za ile bitcoinów była kupiona pierwsza pizza?
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 18:52

garmont pisze: monety o dużej inflacji, których każdy chce się pozbyć, jak gorącego kartofla.
Na razie, to za gorącego kartofla uchodzi BCC i raczej martwię się dalszymi spadkami przez nastepne 24h zanim reszta moich środków dotrze na giełde.
garmont pisze: jest nakierowany na płatności,
Oczywiście, jedną z funkcji BTC będą płatności - i bardzo dobrze. Już nie będzie tylko środkiem do zachowywania wartości. To chyba dobrze? Z tego co pamietam, to Classic/ Unlimited chcieli powiększyć rozmiar bloku żeby bitcoin służył do płatności, prawda? Więc dzięki SW tak się za tydzień stanie. W czym problem?

A do czego będzie służył BCC skoro posiadać go będą tylko ideowcy? Do wyrażenia swoich poglądów? :lol:

@Chancellor - o kursie nie ma co gadać - spada i będzie spadać, mam tylko nadzieję na 24h postój w spadkach, z samolubnych powodów nie ukrywam.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Chancellor » piątek, 4 sierpnia 2017, 19:04

skarnielson pisze: @Chancellor - o kursie nie ma co gadać
To co jeszcze robisz w tym wątku, skoro na temat nie masz nic do powiedzenia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 sierpnia 2017, 19:36

Wracając do ceny, surfuję 85-90 i teraz 84-?
Chancellor pisze:
skarnielson pisze: @Chancellor - o kursie nie ma co gadać
To co jeszcze robisz w tym wątku, skoro na temat nie masz nic do powiedzenia?
@Chancellor, Nie manipuluj. Wycinasz jedno zdanie z kontekstu by stwierdzić, że ktoś nie ma nic do powiedzenia? Przesadzasz zdrowo i to bardzo słabe jak na Ciebie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: -41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: skarnielson » piątek, 4 sierpnia 2017, 19:46

Wymazywanie pisze: Nie manipuluj. Wycinasz jedno zdanie z kontekstu
Nauczył się od @Shadowa.

A co do kursu, to możliwe jest odbicie jeśli przebijemy 0,1 btc (patrzę na Bittrexie).

Z drugiej strony powiem jeszcze tylko co może czekać kurs w ultra short, czyli mniej niż 24h. Wczoraj wieczorem odblokowano BCH na Trezorze, więc powoli będą docierać dumpy z tych portfeli, żeby opchnąć jak najszybciej. Więc możliwe dalsze spadki, duże i niedługo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 4 sierpnia 2017, 20:12

Wydaje mi się że chwilowy wzrost kursu jest przez to że przez kilka ostatnich godzin nie wpadł żaden blok.
Faktycznie kolejne spadki będą po dotarciu BCH z trezora na giełdę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 sierpnia 2017, 20:15

Fluktuacje są spoko. Przejechałem się 85-90 i 84-94, wpadło z 12-13%, ale co dalej, nie wiem.
Nie wiem czy to koniec spadków - ale nie sądzę. Ja tylko w very short w to pykam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości