Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Twoim zdaniem

Bitcoin Cash prędzej czy później przekroczy wartość Bitcoin Core
154
55%
Bitcoin Cash nie ma szans dogonić Bitcoin Core, teraz ma tylko swoje 5 minut
126
45%
 
Liczba głosów: 280
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 17 października 2017, 22:17

@Krzysiek76, Na 1d ładnie widać jak ważny ruch dziś nastąpił i mimo korekty jest on nadal breakoutowy.
Trochę analizy i spekulacji, nowe wrzutki: https://www.coindesk.com/pump-progress- ... ing-surge/
https://www.yours.org/content/bitcoin-c ... dc72fd512/
W pierwszym linku koleś zaczął sobie linie trendu nie od High ale świeczki po high, wg mnie mocno arbitralny wybór - w efekcie u niego nadal siedzi w tr. spadkowym. Mimo tego pomotania jest kilka trafnych obserwacji i wniosków w jego analizie.

Edit: ten drugi link to wypociny z krainy Fantazji hehe.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 22:45 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Akislav » wtorek, 17 października 2017, 22:20

Wszystko pięknie ładnie ale pytanie brzmi czy nadal jest sens kupować? Wiem wiem można było wcześniej jak było jeszcze niżej...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 18 października 2017, 00:08

@Akislav, No to już trzeba sobie samemu odpowiedzieć. :) Ja siedzę w tym od września - kupowałem też w październiku sporo. Nie będę namawiał na zakup ani przekonywał. Warunki do zmiany trendu były od dawna i mamy próbę, co dalej, zobaczymy. Jeślibym zobaczył szybko cenę typu 500$, nie zawahałbym się sprzedać wszystko.

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
@Akislav, Zależy też jak grasz. Czy chcesz kupić i sprzedać za kilka tygodni, czy może kupić teraz za 63 i sprzedać za kilka godzin za np 67. Jeśli chodzi o DT - to polecam, bo jest wolumen, jest jakaś uwaga po pogrzebie BCH bez stypy, ruchliwość ceny itd. - można popykać.

Dodano po 1 godzinie 15 minutach 56 sekundach:
Inv HS?

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 18 października 2017, 00:53

Korea przejęła wolumen praktycznie (2/3 jest u nich):

Obrazek

https://cryptowat.ch/bithumb/bchkrw
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: akos » środa, 18 października 2017, 01:37

Czyżby ucho filiżanki zaczęło się rysować na BCHUSD? Skala 1h, Finex:

Obrazek

e: No i popsuli łobuzy filiżankę poranną akcją :) Wygląda na to, że BCH podążył za spadkiem na BTC, czyli niezbyt optymistycznie to teraz się rysuje, liczyłem na korelację odwrotną.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: koparki » środa, 18 października 2017, 11:47

typowa pułapka , moze nastąpic zniesienie i kontynuacja spadku , wyglądało początkowo że b-cash będzie rósł podczas spadku b-core ale jednak tak juz nie jest , a sam w sobie projekt nie wygenerował jakiś spektakularnych newsów .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » środa, 18 października 2017, 11:59

@koparki, wcześniej nawet te pułapki były jakieś takie grubsze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » środa, 18 października 2017, 12:47

koparki pisze: typowa pułapka
Pytanie czy to pułapka na byki, czy na misie.
BTC trochę alty popsuło dzisiaj, ale też nie jest pewne, że to nie pułapka na BTC.
Ogólnie jeśli nie zrobi lower low to jest nadal szansa a wczorajszy ruch może być elliottowską jedynką.
Większość z "grubych" altów jest w kiepskiej sytuacji, niby po korektach, nawet po jakichś odbiciach, ale stoją jak muły mimo warunków do konkretnego odbicia (xmr, eth, dash, zec i kilka innych). Eth to nawet dołował wczoraj. Kapitał to widzi i przechodzi na te 2. ligowe generując jakieś wybicia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: koparki » środa, 18 października 2017, 13:00

w kazdym razie wdepnąłem wczoraj w kupę jaką jest B-cash a tyle czasu udawało się trzymać od tego z daleka ;) gdyby jednak kapitał przeskoczył z btc na główne alty to jest szansa wyratowania kursu
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 19 października 2017, 23:00

Nasza Laska (Wymazywanie też ją kocha) wieszczy wzrosty na BCH.

https://www.tradingview.com/chart/BCHUS ... ia-BCHUSD/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 października 2017, 01:38

KryptoBanita pisze: Nasza Laska (Wymazywanie też ją kocha) wieszczy wzrosty na BCH.

https://www.tradingview.com/chart/BCHUS ... ia-BCHUSD/
Nawet jakbym chciał kochać, to jako cham wobec kobiet, nie potrafię. :)
Co do wykresu - mało ciekawy, wrzucić fibo całości po dużym spadku i wybrać nawet nieduże fibo i już mamy ładny %. :mrgreen:
Mało twórcze, ot taka reklama własnej pozycji.
Ja bym celował raczej w 470-480$, nie od razu w 550$. A jeśli już 480 i psychologiczne 500$ przebite to raczej w 650$ itp.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 października 2017, 17:53

Wymazywanie pisze: Ja bym celował raczej w 470-480$, nie od razu w 550$. A jeśli już 480 i psychologiczne 500$ przebite to raczej w 650$ itp.
Trochę mnie to zastanawia skąd takie przekonanie, tym bardziej że bardzo często masz ostatecznie rację.

Skupujesz aktualnie na long, licząc na jakiś spodek lub coś w tym rodzaju, czy po prostu nie wierzysz w to, że może spaść jeszcze bardziej? Pytam, bo kilka razy robiłem podchody do BCH i jakoś tak też mam przeczucie, że tutaj jest coś za spokojnie. Ale co musiałoby się wydarzyć, by podciągnąć nagle wolumen i wartość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 października 2017, 02:04

amneziahaze pisze: Trochę mnie to zastanawia skąd takie przekonanie
To proste - to poziomy, które widzę jak poprzednie konsolidacje/górki, które postrzegam jako opory teraz.

Co tzn. na long? Longterm to dla mnie tak rok powiedzmy. Ja na tyle nie kupuję nigdy nic, ja lubię grać na kilka godzin max dni, ale czasem gram na kilka tygodni, ale nie dłużej niż 2-4 miesiące. Nawet lubię takie zakupy na 2-3 tygodnie powiedzmy, zwłaszcza jak nie mam czasu grać DT wtedy. Ile BCH będę trzymał, nie wiem, chętnie bym wyszedł w paźdz./list. i zadowala mnie w zasadzie niewielki % przyrostu. Tylko, że wiem, że jeśli to ruszy mocno, to może ładnie wzrosnąć, bo jest olewane, pogrzebane, nie jest popularne, crypto-tłum tego nie wciąga nosem, ale kaszle i BCH leci na podłogę. :) Jestem raczej z przymusu w BCH tzn. zacząłem kupować za wcześnie, a ogólnie miało być na kilka dni zakup, trochę się przedłużyło.

BCH jest ciężkie do gry, jak ktoś chce szybko zysk to raczej niech nie gra w to, chyba, że dobrze wyczai moment przed większym ruchem tak jak ostatnio było. Oprócz BCH w podobnej sytuacji jest wiele coinów, topowych, tzn. są po dużych spadkach, warunki do odbicia są, ale /btc tankuje lub najwyżej stoi. Rynek nie jest łatwy. Obecnie pokutuje za hossę wiosenną 2017.

Dodano po 14 minutach 52 sekundach:
Można poczytać:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Areck1 » niedziela, 22 października 2017, 11:24

Wymazywanie pisze: Można poczytać: https://medium.com/@leongust/why-i-will ... c347c775e1
Pokazanie niektórych zależności i duże energiczne wzrosty po dłuuuugich pooowolnych spadkach. Oczywiście nie ma reguły dla żadnego coina ale jakaś pozorna powtarzalność występuje.
Long moim zdaniem to słuszne rozwiązanie, a nie sprzedaż jak skoczy o kilka punktów co ostatnio jest widoczne na wszystkich giełdach w przypadku BCH.
Fakt BCH jest trudny do grania chyba, że się uda wstrzelić tuż przed wzrostami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 22 października 2017, 13:51

BCH/BTC i BCH/$t Poloniex.

Z cyklu "Rozważania nt możliwości odwrócenia trendu i budowania trendu wzrostowego na BCH". :)





http://thepatternsite.com/bigw.html

Dodano po 42 minutach 41 sekundach:
Żółte w grze: https://www.tradingview.com/x/ooRoPxL0/
(górną linię można nieco ściąć jak dolną, bo to godzinny)
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 października 2017, 23:46 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: diablon » niedziela, 22 października 2017, 15:48

panowie takie info , co to dla nas oznacza?
https://news.bitcoin.com/bitcoin-cash-c ... vember-13/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Biznesmen » niedziela, 22 października 2017, 19:11

Widzę sporo zwolenników BCH tutaj jest.. ;)
To w takim razie mam pytanie, ponad 2godziny temu zakupiłem BCC na Bitbayu i zrobiłem przelew na Bittrex i do tej pory operacja jest jako "PENDING" (wszystko potwierdziłem, więc wszystko jest poprawnie zrobione).
Obecnie jest 1/6 potwierdzień i to '1' pojawiło się dosłownie 5minut temu lol :O
Dobra są to tanie transakcje, ale jak można mówić że szybkie ja się pytam? Już ten 'zamulony i zapchany' Bitcoin szybciej by przyszedł :)

Dodano po 15 minutach 26 sekundach:
diablon pisze: panowie takie info , co to dla nas oznacza?
https://news.bitcoin.com/bitcoin-cash-c ... vember-13/
To chyba pytanie retoryczne? ;)
Dobra analiza zrobiona pod tym linkiem, więc warto się poznać :)
Patrząc na obecne wydarzenia, to jeśli chodzi o to, że cena BCH po forku zacznie odbijać w górę to jest oczywiste, większość altcoinów zacznie odbijać w góre, sporo z nich pospadało przez te wydarzenia nawet kilkaset %%, także po 25 października lub ewentualnie po tym forku w listopadzie (jeśli się odbędzie ten drugi fork w listopadzie) to bitcoin będzie krwawił, a inne altcoiny będą świeciły na zielono.
Myślałem sam by zainwestować w BCH po zapoznaniu się z tematem, ale jednak po wykonaniu pierwszej transakcji strasznie się zawiodłem i teraz mam dylemat czy trzymać przynajmniej te kilka BCH czy lepiej kapitał umieścić w jakiegoś altcoina, który jeszcze w tym miesiącu zrobi przynajmniej kilkadziesiąt %%, jakoś nie mam w obecnej chwili przekonania do tego, że BCH serio jest lepszy od Bitcoina, może kiedyś będzie.. ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: diablon » niedziela, 22 października 2017, 20:13

z bitbay na bitfinex 8 minut ostatnia transakcja 2 tygodnie temu a jutro zrobie test jak jest teraz . :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 22 października 2017, 20:28

Biznesmen pisze: jakoś nie mam w obecnej chwili przekonania do tego, że BCH serio jest lepszy od Bitcoina, może kiedyś będzie..
W spekulacji nie chodzi o to, że inwestujesz w rzeczy lepsze czy gorsze od czegoś, ale w takie, które dają możliwość zarobić, co nie zawsze jest równoznaczne z byciem lepszym. Często masz wzrosty mimo powodów, bo po protu ktoś tak chce. A często nie ma wzrostów ale spadki w czymś, co wydaję się, że ma oczywiste powody do wzrastania ceny. Spekulacja to nie mają być Złote Myśli i klub wzajemnej adoracji, ale temat, w których wchodzisz, by zarobić i do którego nie masz lub starasz się nie mieć żadnej relacji uczuciowej. Jakbym miał inwestować w coiny, które lubię i są dobre, to być może bym wszedł w 10-20% altcoinów, które w życiu kupowałem. :)

BCH jest trudny do gry, to dla doświadczonych raczej temat. Nowi i ostrożni mogą upatrywać sygnału do zakupu, jeśli 370$, 400$ i 480$ zostaną przebite nie w szpilce i powrocie, ale konkretnie, dynamicznie z kontynuacją trendu.
KryptoBanita pisze: Nasza Laska (Wymazywanie też ją kocha) wieszczy wzrosty na BCH.

https://www.tradingview.com/chart/BCHUS ... ia-BCHUSD/
Ona w zasadzie gra na W-bottom ("Big W" u Bulkowskiego) o którym pisałem na chartach dzisiaj.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 października 2017, 21:19 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu Bitcoin Cash (BCH)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 października 2017, 20:42

Wymazywanie pisze: Ona w zasadzie gra na W-bottom
Wszystkie główne alty ssą, tj. każdy po kolei łącznie z BCH nie miał siły przebić poprzedniego ATH od korekty, tylko Bitcoinowi się ta sztuka wyszła.

Gdybym miał teraz upatrywać potencjalnych szans na coś lepszego to DASH i BCH. ALE krypto są uzależnione od BTC. A WIĘC teraz zjazd na BTC wywoła jeszcze większe spadki na tych altach. I tego w krypto nie pochwalam. Już byłoby lepiej gdyby BTC się zapchał albo wyskoczył jakiś bug fatal error i byłby spokój.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości